Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2014., 07:10   #5981
Ili ga popijes s mlijekom, pa koristis i jedno i drugo
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 16:45   #5982
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
A ovo usporedivanje wheya sa neprirodnom hranom, kemijom, steroidima, dobivanjem mase/sala/kite... od wheya i drugim kurcima palcima necu komentirati jer ovaj topic je odavno otiso u krivom smjeru.
Opet si sve krivo shvatio, vidim da ljudi gledaju u GRAM razlike koji protein ima kolko u 100 grama ili jednoj mjerici pa mi se to činilo kao da im to znači 10 % pomoći da slučajno ne izvise za koji gram jer bi "lošije" imali rezultate u slučaju par grama manje..

onda sam samo napomenuo kako jedan ilegalan "suplement" ima ako 5 % pomoći a sve ostalo je težak trud i prehrana

kao što je melodic rekao prah je prah i sve je to isto a zbog par grama apsolutno ništa se neće promjenit niti snizit

btw šta si mislio pod "neprirodna hrana"
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 18:35   #5983
jel ima tu nekoga da prodaje myprotein whey? ili ako znate nekoga ako ima stranicu na fb (i znate da je pouzdan) linkajte mi na PM lik od kojeg kupujem inače trenutno nema skoro ništa što mi treba, a danas sam poslao nekom liku s njuskala por, al čini mi se da mu broj nije uopće u funkciji
volume3d is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 19:39   #5984
Phill, nisam mislio ni na jedan tvoj post nego opcenito na gluposti forumasa Jozzica i njemu slicnih. Procitaj zadnjih par stranica za neprirodno, pa mozda skuzis, ja nisam
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 20:15   #5985
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Phill, nisam mislio ni na jedan tvoj post nego opcenito na gluposti forumasa Jozzica i njemu slicnih. Procitaj zadnjih par stranica za neprirodno, pa mozda skuzis, ja nisam
Jozzica joj ispričavam se zaboravio sam na njega
bar je bilo smješno
PhillHeath is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 10:22   #5986
Nije li bolji izolat od koncentrata?
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 12:02   #5987
U teoriji da, razlika je u % proteina i brzini djelovanja, ali rekreativcima je dovoljan koncentrat. Ako u gram ne vazes hranu, ne pogadas kalorije u broj i nemas raspored jela preciziran u minutu svejedno ti je jel ti whey pocne djelovati nakon 20 ili 45 min i jel ima 80% ili 90% proteina (bezokusni).
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 13:13   #5988
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Nije li bolji izolat od koncentrata?
Je na papiru, u praksi nema razlike za rekreativca ili profesionalca.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:07   #5989
Ma ok, no ako već suplementiraš onda ideš ciljano pa shodno tomu uzmeš i najčišću opciju.U protivnome sama suplementacija gubi svrhu.
Ili je to opet samo u mojoj glavi tako?
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:24   #5990
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Ma ok, no ako već suplementiraš onda ideš ciljano pa shodno tomu uzmeš i najčišću opciju.U protivnome sama suplementacija gubi svrhu.

Ili je to opet samo u mojoj glavi tako?


Nazalost, to je samo i iskljucivo u tvojoj glavi tako
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 22:29   #5991
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Ma ok, no ako već suplementiraš onda ideš ciljano pa shodno tomu uzmeš i najčišću opciju.U protivnome sama suplementacija gubi svrhu.
Ili je to opet samo u mojoj glavi tako?
Ovisi koliko dobiješ proteina po kuni. Izolati/koncentrati su više marketing nego realnost. Npr MP isolate (citiram službene podatke) ima ~22g po mjerici, dok 'običan' whey ima ~19. Dakle nebitno. Suplementacija wheyom služi (bar bi trebala služiti) samo kao nadopuna za postizanje dnevnog proteinskog unosa. Ukratko-ako neko da 100 kuna više za izolat sa 3g više proteina-glup je ko kurac, da se tako prosto izrazim. Isto i s kreatinom. Imaš kreatina od 100 kuna i od 300 kuna za istu količinu. Razlika je manja od postotka. Realne razlike nema. Svi kreatini su jednaki, i svi wheyevi su jednaki, u ovom slučaju nema jednakijih (jedina razlika okus naravno, makar su meni svi do sad bili sasvim probabljivi). Nažalost, kao i sve u životu fitness tlači velika beštija zvana samoprozvani znalci/broscientisti koji se kunu u kazeine, izolate, creapure i šta ja znam šta. A to je VRLO plodno tlo za marketing, koji je u fitness industriji našao zlatnu koku. Ili jaje, kako god to ide. Kad nam minimalac u RH bude iznosio 5000+ kuna onda ćemo razgovarat o postocima Ostalo je sve bacanje novca u vjetar.
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 23:15   #5992
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Ma ok, no ako već suplementiraš onda ideš ciljano pa shodno tomu uzmeš i najčišću opciju.U protivnome sama suplementacija gubi svrhu.
Ili je to opet samo u mojoj glavi tako?
Ako nisi u završnoj fazi priprema za natjecanje netreba ti hidroizolat nego ti je dobar i koncentrat. Najčišće nije automatski više proteina nego i manje masti i uh kojih kod hidroizolata praktički nema dok je kod koncentrata UH~1.5-2g i isto M~1.5-2g. Mislim, i da si pro, razlika je zanemariva, ali opet koriste skuplje. Psiha je malo čudna stvar.

Quote:
marko špranjić kaže: Pogledaj post
Ovisi koliko dobiješ proteina po kuni. Izolati/koncentrati su više marketing nego realnost. Npr MP isolate (citiram službene podatke) ima ~22g po mjerici, dok 'običan' whey ima ~19. Dakle nebitno. Suplementacija wheyom služi (bar bi trebala služiti) samo kao nadopuna za postizanje dnevnog proteinskog unosa. Ukratko-ako neko da 100 kuna više za izolat sa 3g više proteina-glup je ko kurac, da se tako prosto izrazim. Isto i s kreatinom. Imaš kreatina od 100 kuna i od 300 kuna za istu količinu. Razlika je manja od postotka. Realne razlike nema. Svi kreatini su jednaki, i svi wheyevi su jednaki, u ovom slučaju nema jednakijih (jedina razlika okus naravno, makar su meni svi do sad bili sasvim probabljivi). Nažalost, kao i sve u životu fitness tlači velika beštija zvana samoprozvani znalci/broscientisti koji se kunu u kazeine, izolate, creapure i šta ja znam šta. A to je VRLO plodno tlo za marketing, koji je u fitness industriji našao zlatnu koku. Ili jaje, kako god to ide. Kad nam minimalac u RH bude iznosio 5000+ kuna onda ćemo razgovarat o postocima Ostalo je sve bacanje novca u vjetar.
Nemoj baš iz krajnosti u krajnost. Ljudima koji imaju problema sa crijevima obični monohidrat jako smeta, dok creapure niti malo mada je razlika u kvaliteti neznatna.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 23:34   #5993
Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Nemoj baš iz krajnosti u krajnost. Ljudima koji imaju problema sa crijevima obični monohidrat jako smeta, dok creapure niti malo mada je razlika u kvaliteti neznatna.
No dobro, naravno da isključujem ljude sa alergijama i zdravstvenim problemima. Ovo se odnosi na prosječnog 'bildera'.
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 05:36   #5994
Dobro je, konsenzus je da je koncentrat optimalna opcija za 99.5% naroda.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 08:47   #5995
Upravo zato jer je dodatak.Financijski aspekat na stranu,naravno da ćeš ako gledaš cijenu uzeti jeftinije i daleko od toga da nećeš profitirati od koncentrata.
Ne koristim to i ne namjeravam,jer i dalje smatram da je animalni protein najoptimalniji za čovjeka,no kada bih birala mislim da bih uzela pure. Bez nepotrebnih dodataka. Što zbog količine samog proteina koji kod koncentrata jako varira i ovisi o proizvođačima koji ne prezaju ni pred čime,što zbog količine oksidiranog kolesterola,a i zbog toga što se mjerenja benefita u većini odnose na izolat. Hidrolysate se ne isplati,nema bitne razlike od izolata,a cijena je puno veća.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 09:56   #5996
Jaks, cemu komentiras ako ne koristis whey i imas samo osobne zakljucke (koji su btw totalni fail), a ne gledas kaj struka kaze? Npr. bioloska vrijednost koncentrat wheya je 104, dok je piletine 79, znaci, whey ima puno vecu iskoristivost. Kazes da nebi kupila hidroizolat jer je mala razlika u kvaliteti izmedu njega i izolata, isto tak neznatna je razlika u kvaliteti koncentrata i izolata, a poprilicna u cijeni. Zbog takvih postova ko ovaj tvoj pocetnici odma gledaju da kupe sve najskuplje, pa kukaju kak je sve skupo, a jos gore, pljuju po jeftinijim suplementima.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 14:28   #5997
Svakako,da. Mada, ako znamo što bv podrazumijeva jasno je zašto struka kaže da je životinjski najbolji i zbog čega je jaje referentna vrijednost, bez obzira što ima manji bv od wheya npr.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 19:56   #5998
Bok svima, tu mi se cini zivlje nego na temi o dodatcima prehrane pa evo jednog pitanja...

igram aktivno stolni tenis, prva zg liga, cca 1 tekma plus trening do dva tjedno, a sad sam poceo i igrat tenisku ligu, jos jedno 3 meca tjedno...

i to je sve super, uzivam jer volim oba sporta, ali, koliko god sam u formi, osjecam da mi tijelo to bas i ne moze pratiti...4 banke je na plecima...

dvije stvari me zanimaju, da ne kupim krivo il da mi prodavac ne uvalja nest lose...

nesto za energiju tokom meca, da ne padnem sa snagom, a da ne lupa na srce i da mi se ruke ne pocnu trest mozda zvuci smijesno, ali kad popijem kavu prije tekme ili red bull, srce mi uzurbano kuca i nemrem nis odigrat, kolko god snage imao...

i pod broj 2, osjetno vaznije nego ovo prvo, nesto za oporavak, da me drugi dan ne boli sve ko da me je buldozer pregazio...gledao sam onaj glutamine powder od Optimum Nutrition-a, ili BCAA...jel to to ili ima nest prikladnije/bolje?

znam da nema carobnog stapica, al eto...

nekak mi je najzgodnije to narucit preko e-kupi, pa mi dodje doma, al ak ima bolji nacin, ducan di je jeftinije, vicite...

Zadnje uređivanje Bezimeni11111 : 23.11.2014. at 20:26.
Bezimeni11111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 20:09   #5999
Onda ti treba neki preworkout suplement bez kofeina, random primjer. Nađi neki drugi kod nas bez kofeina.

Sredi prehranu, u neko dobro vrijeme prije tekme (da te ne boli želudac dok igraš) pojedi kvalitetan obrok sa kompleksnim UH+proteini, poslije isto.

Glutamin je beskoristan, ne postoje neki dokazano korisni suplementi za smanjenje bolova osim klasičnih ibuprofena i sl.

Kako god mislim da ćeš kvalitetnijom prehranom sve rješiti.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 21:11   #6000
Multipower na sniženju

Ako nekog zanima, Multipower je snižen 30% u Farmaciji. Sniženje traje do 30.11.
Infidele is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.