Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2010., 15:54   #661
Quote:
WikiMaster kaže: Pogledaj post
Nemogu ti dati ključne riječi jer se to nalazi na stranici dnevnik.hr i neznam ključne riječi za to.
Mogu ti to dati samo putem linka.
našao sam cijelu hrpu linkova na novoj tv, pod pojmom duh, ali ništa od toga
31.7.2009 | FOTO: Duh na bazenu u Biogradu?
5.6.2009 | VIDEO: Duh luta trgovačkim centrom
25.8.2008 | FOTO: Duh na vjenčanju?
3.6.2008 | Foto: Duh došao na proslavu rođendana?
21.5.2008 | Za prometne nesreće okrivili duh djevojčice
3.2.2008 | Foto: Tinejdžer mobitelom snimio sablasni duh djeteta
10.3.2010 | Prodala na dražbi duhove u boci
14.12.2009 | VIDEO: Snimio duha kako gleda u svoje tijelo?
10.12.2009 | Njemica nije morala platiti kaznu jer će uskoro Božić
5.11.2009 | VIDEO Ukleta kuća: Gore utičnice, ručnici i stakla
29.9.2009 | VIDEO: Snimala bebu pa snimila i duha?
10.8.2009 | Znate li kako uhvatiti duha? Postoje mamci!
5.8.2009 | FOTO: Uz nećakinju fotografirala duha prabake
27.9.2008 | Nadzorna kamera snimila duha u teretani?
28.5.2008 | Tinejdžer u drevnom dvorcu fotografirao duha

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivo...-biogradu.html
http://dnevnik.hr/scena/zanimljivost...h-djeteta.html
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 17:44   #662
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
našao sam cijelu hrpu linkova na novoj tv, pod pojmom duh, ali ništa od toga
31.7.2009 | FOTO: Duh na bazenu u Biogradu?
5.6.2009 | VIDEO: Duh luta trgovačkim centrom
25.8.2008 | FOTO: Duh na vjenčanju?
3.6.2008 | Foto: Duh došao na proslavu rođendana?
21.5.2008 | Za prometne nesreće okrivili duh djevojčice
3.2.2008 | Foto: Tinejdžer mobitelom snimio sablasni duh djeteta
10.3.2010 | Prodala na dražbi duhove u boci
14.12.2009 | VIDEO: Snimio duha kako gleda u svoje tijelo?
10.12.2009 | Njemica nije morala platiti kaznu jer će uskoro Božić
5.11.2009 | VIDEO Ukleta kuća: Gore utičnice, ručnici i stakla
29.9.2009 | VIDEO: Snimala bebu pa snimila i duha?
10.8.2009 | Znate li kako uhvatiti duha? Postoje mamci!
5.8.2009 | FOTO: Uz nećakinju fotografirala duha prabake
27.9.2008 | Nadzorna kamera snimila duha u teretani?
28.5.2008 | Tinejdžer u drevnom dvorcu fotografirao duha

http://dnevnik.hr/vijesti/zanimljivo...-biogradu.html
http://dnevnik.hr/scena/zanimljivost...h-djeteta.html
Kamera nije snimila duha,već mene kako sam pao,tako da nemožeš naći video pod pojmom DUH!!!
Duh se samo meni pričnio,no ne i kameri!!!
Taj video nema naziva,samo je prikazan video i ispod toga članak o tom događaju!!!
WikiMaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:18   #663
vec duze vremena razmisljam da stavim kameru po noci da snima stan i dok nas nema ali iskreno previse me strah
brijem da bi se upiskila od straha da na snimci vidim ista imalo cudno i neobjasnjivo
naime da, radi se o tome da smo se uselili u stan prije nepuna tri tjedna...zivot nam je takav da smo svaki vikend ili barem svaku subotu u zagrebu i svaki puta kad bi se vratili doma nesto nije bilo ocito na svom mjestu, jednom je luster u dnevnoj sobi bio spusten skoro do poda (ajde objasnili smo to time da je zica bila oslabljena ), drugi puta je plocica na kadi koja je vec prije bila na pola odvaljena skroz pala na pod i lavor koji stoji drito ispod umivaonika je bio NASRED kupaone...nema sanse teoretske da bi itko ko je zadnji bio u kupaoni i zasto stavio lavor nasred tepiha!!!
moje pitanje je ok ajde sve se to da logikom objasniti ali zasto se sve to dogadja kad nas nema a ne dok smo mi tamo??
stan je pripadao kolko sam ja skuzila jednoj starijoj gospodji koja je preminula ali nitko nam nije rekao da li je preminula u stanu ili ne, a malo mi je to neumjesno pitanje!

uglavnom, ako iduci puta nadjem nesto pomaknuto ili da nije na svojem mjestu u stanu dobit cu fraze
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 00:45   #664
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
... i lavor koji stoji drito ispod umivaonika je bio NASRED kupaone...nema sanse teoretske da bi itko ko je zadnji bio u kupaoni i zasto stavio lavor nasred tepiha!!!
Dobro dok je jos okrenut na pravu stranu,
kada bude naopacke (poklopljen) onda bi moglo biti gadno
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 11:02   #665
smatram da su ljudi sebični ako misli da su sami na ovom svijetu. za puno stvari postoje racionalna objašnjenja( puckanje parketa, stepeništa... kažu drvo diše i to je istina) . milijun puta sam imala osjećaj da je netko pored mene, promatra me, nije mi ugodno ali to smatram sasvim normalnim. dakle, ne osjećam nikakve mirise, nitko me ne dira, ali jednostavno znam da je tu ili krajičkom oka vidim kako prođe pored mene. taj osjećaj mi je osobito postao intenzivan kad sam se udala i došla živjeti u suprugovu kuću. u toj kući mu je umro otac i ispočetka nisam ništa govorila.(vjerujući u moć autosugestije) nekoliko godina poslije sam otvoreno porazgovarala sa svekrvom o tome što osjećam i ¨vidim, ona se nasmijala i rekla mi njena iskustva ( koja su intimnije prirode i ne bi ih htjela prenositi). on je jednostavno tu, navikneš na taj osjećaj bez obzira koliko nekad zna biti strašno, živiš. kad bude spreman otići, napravit će to. zato, glavu gore, većina njih samo ne želi otići i nikom ne žele nauditi.
adrianapolly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:22   #666
ja isto moram dodati da vjerujem u duhove, ali ne u ono da nam se priviđaju, nego više kao nekakvu neopisivu energiju koja je prisutna.

ja sam se odselila od majke prije nekoliko godina, iz stana u kojem je 80-e umrla moja baka (mamina mama).
baka je umrla u snu, od moždanog, imala je 54 godine.
njezina smrt nikako nije bila očekivana, svi su bili u šoku i nevjerici.
nekoliko godina kasnije, moj se djed odselio i ponovno oženio, tako da sam ja dobila u naslijedstvo njihovu sobu.
i uvijek kada sam bila u njoj ili općenito sam u kući, nikad se nisam osjećala kao da sam sama, uvijek sam imala osjećaj da je još netko tu.

ja svoju baku nikad nisam upoznala, ali svejedno za tu neku energiju koja je bila cijelo vrijeme prisutna, nisam imala osjećaj kao da je strana, nepoznata.
i uvjerena sam da je to moja baka.
ona je umrla u toj "mojoj" sobi, tako da je ta količina energije i "težine" tamo najprisutnija, ali meni je to u potpunosti odgovaralo.
ta je energija nježna, nije nametljiva, ali uvijek pristna.

i dan danas kada dođem mami, ta je energija tamo.
ne znam, možda ja samo volim vjerovati da je još netko uz mene.


ali trenutno sam u jednom stanu s mužem i energija koju ovdje osjećam, nikako nije dobronamjerna, onako, pomalo me je strah.
znam se često osvrtati iza sebe, otvarati vrata soba da vidim ima li koga tamo i sl.
onako, nije baš ugodno.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 17:33   #667
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
ja isto moram dodati da vjerujem u duhove, ali ne u ono da nam se priviđaju, nego više kao nekakvu neopisivu energiju koja je prisutna.

ja sam se odselila od majke prije nekoliko godina, iz stana u kojem je 80-e umrla moja baka (mamina mama).
baka je umrla u snu, od moždanog, imala je 54 godine.
njezina smrt nikako nije bila očekivana, svi su bili u šoku i nevjerici.
nekoliko godina kasnije, moj se djed odselio i ponovno oženio, tako da sam ja dobila u naslijedstvo njihovu sobu.
i uvijek kada sam bila u njoj ili općenito sam u kući, nikad se nisam osjećala kao da sam sama, uvijek sam imala osjećaj da je još netko tu.

ja svoju baku nikad nisam upoznala, ali svejedno za tu neku energiju koja je bila cijelo vrijeme prisutna, nisam imala osjećaj kao da je strana, nepoznata.
i uvjerena sam da je to moja baka.
ona je umrla u toj "mojoj" sobi, tako da je ta količina energije i "težine" tamo najprisutnija, ali meni je to u potpunosti odgovaralo.
ta je energija nježna, nije nametljiva, ali uvijek pristna.

i dan danas kada dođem mami, ta je energija tamo.
ne znam, možda ja samo volim vjerovati da je još netko uz mene.


ali trenutno sam u jednom stanu s mužem i energija koju ovdje osjećam, nikako nije dobronamjerna, onako, pomalo me je strah.
znam se često osvrtati iza sebe, otvarati vrata soba da vidim ima li koga tamo i sl.
onako, nije baš ugodno.
ista stvar e i kod nas,samo što je zgrada nova,mi smo prvi stanari pa ne znam što bi mislila
Ajde,bilo je nekih čudnih pojava,da nestaju stvari,nisam se previše uzrujavala.
I to nestaju stvari,prevrnemo cijeli stan naopako i nema ko da je netko odnio iz stana.
I onda se desi da se nekaon nekog vremena taj predmet pojavi i to recimo na kuhinjskom stolu.
A na škripanje kreveta dok nitko nije u sobi sam već naviknula,i na padanje predmeta sa ormara.

Uvijek mislim da postoji neko logično objašnjenje,da je predmet stajao na rubu ili slično.

To za kameru,brr,mene isto strah postaviti kameru
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 01:15   #668
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ista stvar e i kod nas,samo što je zgrada nova,mi smo prvi stanari pa ne znam što bi mislila
Ajde,bilo je nekih čudnih pojava,da nestaju stvari,nisam se previše uzrujavala.
I to nestaju stvari,prevrnemo cijeli stan naopako i nema ko da je netko odnio iz stana.
I onda se desi da se nekaon nekog vremena taj predmet pojavi i to recimo na kuhinjskom stolu.
A na škripanje kreveta dok nitko nije u sobi sam već naviknula,i na padanje predmeta sa ormara.

Uvijek mislim da postoji neko logično objašnjenje,da je predmet stajao na rubu ili slično.

To za kameru,brr,mene isto strah postaviti kameru
vjerovala ili ne , ja sam imao isti problem.. dok nisam ulovio miša na mišolovku he he i to nakon 3 tjedna ... ima ih skrivaju se , penju se po zidovima i ventilaciji vjerovala ili ne ima ih u stanovima :
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 09:38   #669
Pink5
Ja sam se jučer zbog nestajanja stvari pokeckala sa cimericom , nestale su nam sve osim jedne vilice, a njoj kozmetika . Njezinu kozmetiku smo našle u mojoj ladici sa čarapama . A vilice čekamo da dođu i jedemo žlicama, dok ne dobiju noge i one.
Uglavnom na to ne obračamo više pažnju, dokle god se imamo čime mazati i sa čime jesti . Ja bila ljuta zbog vilica pa sam se izderala da ih vrate ili ću pozvati egzorcista
Sada čekamo da se vilice vrate doma, ako se vratio Lesi i kozmetika...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 14:10   #670
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Pink5
Ja sam se jučer zbog nestajanja stvari pokeckala sa cimericom , nestale su nam sve osim jedne vilice, a njoj kozmetika . Njezinu kozmetiku smo našle u mojoj ladici sa čarapama . A vilice čekamo da dođu i jedemo žlicama, dok ne dobiju noge i one.
Uglavnom na to ne obračamo više pažnju, dokle god se imamo čime mazati i sa čime jesti . Ja bila ljuta zbog vilica pa sam se izderala da ih vrate ili ću pozvati egzorcista
Sada čekamo da se vilice vrate doma, ako se vratio Lesi i kozmetika...
kupite one vilice sa tri ili pet zubaca
te sigurno nece dirati
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 02:39   #671
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
kupite one vilice sa tri ili pet zubaca
te sigurno nece dirati

Kakve veze ima broj zubaca na vilici???
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 23:18   #672
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
kupite one vilice sa tri ili pet zubaca
te sigurno nece dirati
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima broj zubaca na vilici???


A u pičku..
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 22:46   #673
Kog briga šta vi imate duhove,ni ja se ne kurčim da imam jakuzi!
mrkva666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2010., 23:07   #674
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
kupite one vilice sa tri ili pet zubaca
te sigurno nece dirati
I nek prestane krasti frendici kozmetiku
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2010., 04:26   #675
Quote:
mrkva666 kaže: Pogledaj post
Kog briga šta vi imate duhove,ni ja se ne kurčim da imam jakuzi!
To care-

Sad sam se sjetila jednog vica sa crnogorcem.

@: E da i meni moja situacija još uvijek ista ko i prije. Samo što sad ponekad znam vidjeti čudne stvari. Mada mi se to vjerovatno pričinjava, jer se to obično događa u kasne večernje/jutarnje sate kad već zijevam na veliko i kad su mi oči na pola sklopljene.

Samo mi jedno ne ide u glavu. Živim u zgradi(zgradama) koje nisu sad novogradnja ali opet nisu prestare. Zgrade (kao i stan) su stare a nekih kaj ja znam cirka 30 godina. Moji deda i baka su bili prvi kupci i prvi stanari. Živjeli su u tom stanu do prije nekih 8 god od tada su živili jedno vrijeme u kući koju imamo na selu. I sad su se prije od prilike godinu i pol dana preselili u jedan stan u Španskom. E a meni sad nije jasno obično su duhovi negdje gdje je netko umro. U mom stanu, pa čak ni u hodniku (u hodniku ima 6 stanova) nitko nije umro u tih 30 god. Odkud onda duh tu?

A što se tiče prisustva "duhova". Postoje. Definitivno postoje. I mogu svšta raditi.
 
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 17:20   #676
Postoji nekakva sila ili je to duh,imam dvoje djece koja imaju period kad ne mogu zaspati ili se po noći bude ,čuju razne zvukove,pisanje olovkom po papiru,škripanje stolice nemir u samoj sobi nekakav strah,nešto čudno čak sam i ja imala jedno vrijeme strah jednostavno me bilo strah ići spavati,ladice od ormara su se točno čule kako ih netko zatvara ,kuckanje škripanje i u sobi se točno osjećala nelagoda nešto neobjašnjivo.To je trajalo skoro šest mjeseci i onda je jedna baka kojoj sam ja to pričala rekla da će ona probati moliti ,inače živimo na selu i to je jednostavno prestalo,da bi se ovu zimu opet ponovilo i opet uz molitvu prestalo.Ni sama neznam šta je to ,ali vjerujte nije ugodno,djete starije je 20 godina i ne vjerujem da bi lagala,a i sama sam se u to uvjerila.
vikypavic22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 09:24   #677
Kaj napiše na papir? da bar meni tak..
AlfaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 15:22   #678
Ne moraju to biti duhovi umrle osobe. Mogu biti recimo elementali (misaoni energetski oblici) koji nastaju sa svakom nasom misli ili osjecanjem. Veliki duhovni ucitelj Daskalos je govorio o elementalima (samo neki dijelovi, a puni tekst je na http://kimgraaemunch.wordpress.com/v...-elementals/):

...Elementals are psychonoetic energy charges that can assume any shape depending on who creates them....

Elementals have a life of their own just like any other living form and can have an existence independent of the one who projected them. Any thought and any feeling that an individual projects is an elemental....

...‘Have you ever considered how many such elementals people create daily? Had they been able to see the form of the elementals they project, they would have been filled with terror.
This is what is commonly called the “evil eye.” I once saw a painting of a man confessing his sins and there were snakes coming out of his mouth. Do not think that they were the fantasies of the artist. A clairvoyant can literally see these snakes. How often do you see such elementals come to you during sleep and frighten you? These elementals are either sent to you by others or they are your own creation. It is also possible that you might have picked them up in your sleep from the pool of elementals floating and wandering in the etheric world. Elementals of desires-thoughts have shape, power and a life of their own. They can become snakes and bears and other animals. Children often see them in their sleep and have nightmares.’ ...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:11   #679
Ovak, ja vjerujem u takve pojave, ali vjerodostojnost ovih forumskih priča mi bitno narušavaju forumaši poput dr. Karmele koja je krenula s intrigantnom pričom o duhovima u stanu i onda odjednom nestala
Ne znam da li sam samo ja primijetila da je autorica nestala u vidu lastina repa i ne znam da li je to samo meni čudno / glupo?

Nadugačko i naširoko sad raspredate o duhovima, a inicijator teme šuti... jer je a) riješio čiribu čiriba problem s duhovima ili b) more likely je u pitanju troll...

Da je istina to što je dr. Karmela ovdje nadrobila, onda bi bilo fair i koretno da kaže da li je i kak riješila taj problem što bi moglo biti i od praktične važnosti za buduća pokoljenja...
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:21   #680
Quote:
ondine kaže: Pogledaj post
Ovak, ja vjerujem u takve pojave, ali vjerodostojnost ovih forumskih priča mi bitno narušavaju forumaši poput dr. Karmele koja je krenula s intrigantnom pričom o duhovima u stanu i onda odjednom nestala
Ne znam da li sam samo ja primijetila da je autorica nestala u vidu lastina repa i ne znam da li je to samo meni čudno / glupo?

Nadugačko i naširoko sad raspredate o duhovima, a inicijator teme šuti... jer je a) riješio čiribu čiriba problem s duhovima ili b) more likely je u pitanju troll...

Da je istina to što je dr. Karmela ovdje nadrobila, onda bi bilo fair i koretno da kaže da li je i kak riješila taj problem što bi moglo biti i od praktične važnosti za buduća pokoljenja...
Gospodin je temu otvorio prije 3-4 godine. Dobio je uglavnom ismijavanje ili savjet "bježi". Možda je riješio stvar ili odselio ili jednostavno vidio da mu se na forumu ne može pomoći pa tražio dalje. Nitko nije obavezan ovdje izvještavati o svom privatnom životu. Javilo se u medjuvremenu više ljudi sa sličnom pričom, kao npr. žena na strani 11.
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.