Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2006., 12:00   #2001
Quote:
tanjči kaže:
Da li neko možda zna tko gradi na novoj Branimirovoj (pokraj onih novih zgarda gdje su hrvatske ceste, bivša uljara)?
Tehnika
Ivson is offline  
Old 10.11.2006., 12:55   #2002
Stanovi prodani u 30 minuta
kurjoza is offline  
Old 10.11.2006., 14:40   #2003
Quote:
kurjoza kaže:
Stanovi prodani u 30 minuta
ne pretjeruj, u par dana...
dk_ is offline  
Old 13.11.2006., 14:34   #2004
VIB GRADNJA - Borovje

ja razgovarala sa izvodjačima, Domoizrada, i kunu se da stavljaju kvalitetnu izolaciju koja se još (navodno) ni ne koristi po defaultu kod nas i da uz izo prozore ne bude tako strašna buka ... mislim da treba reci da grade na zemlji koja je katastarski već u njihovim vlasništvu, pa je nada za uknjižbu stanova realna!

btw sada stanujem zgradu do te, koja nije baš uz sasvim uz držićevu, no buka je podnošljiva
elegant is offline  
Old 13.11.2006., 15:57   #2005
Hidrel

Ako nekog zanima Hidrel će graditi stanove na uglu Horvaćanske i Selske. Još nema prodaje jer "nisu formirali cijenu, ali će biti između 2200 i 2400 €". Kad sam rekla da je skupo, inženjer mi je odgovorio "ma šta vam je to - malo uzmete kredita, malo keša i evo ga!".
Inače nije mi se svidjelo što su najmanji stanovi od 43 m2, koji ipak i nisu tako mali, projektirani tako da se iz primaće ulazi u spavaću sobu. Mislim da su to mogli bolje riješiti. Ali veći stanovi su bolje projektirani.

Još mi nitko nije odgovorio na pitanje o firmi VD Građenje. Ima ko kakvih informacija o njihovoj kvaliteti?
Siohan is offline  
Old 13.11.2006., 20:31   #2006
Quote:
elegant kaže:
VIB GRADNJA - Borovje

ja razgovarala sa izvodjačima, Domoizrada, i kunu se da stavljaju kvalitetnu izolaciju koja se još (navodno) ni ne koristi po defaultu kod nas i da uz izo prozore ne bude tako strašna buka ... mislim da treba reci da grade na zemlji koja je katastarski već u njihovim vlasništvu, pa je nada za uknjižbu stanova realna!

btw sada stanujem zgradu do te, koja nije baš uz sasvim uz držićevu, no buka je podnošljiva
suseda,
Moji prozori gledaju na Drzicevu i to dalje od ove zgrade (preko ceste), u biti je najgora buka kad se tramvaj sjuri sa mosta, onaj dio pred kraj je bucan za pop...
Iza zgrade je situacija neusporedivo bolja i sretan sam zbog te gradnje jer ce mi stepsti razinu buke znacajno!
A prozori mogu biti svemirski kad ja po ljeti volim imati otvorene prozore, na kip, ili sirom i to je onda nepodnosljivo...
Ok jedna stvar je tu fenomenalna i to nisam nigdje dozivio...NEMA KOMARACA ali ono vec dvije godine u dvije zgrade tu sirom prozori i mozda sam dva komarca cuo dosad po noci...
z
ZEGA is offline  
Old 14.11.2006., 11:02   #2007
Eto ako nekog zanima na krugama se poravnala neka zemlja tamo iza Rubelja, a prije vrtica... pa ako se netko ne boji ponocnih rafala iz cajka okupljalista u blizini... neka se raspita...
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Old 14.11.2006., 16:02   #2008
To smo vec tu prozvakali par stranica prije. Zagrebgradnja.Vec se vidim u betonu ko u Vrbanima.
Ivson is offline  
Old 14.11.2006., 16:12   #2009

ma daj, pa radi se samo o 3 zgrade
Frankie is offline  
Old 14.11.2006., 16:17   #2010
gdje stanu tri naci ce se mjesta i za cetvrtu
zlocestoca is offline  
Old 14.11.2006., 17:05   #2011
i petu .....i sestu........... toga se bojim.
Ivson is offline  
Old 14.11.2006., 17:09   #2012
cuj, ako je zagrebgradnja u pitanju mozes ocekivati i sedmu i osmu

jedina utjesna stvar je sto oni izgrade 15 zgrada za godinu dana pa neces dugo trpjeti buku i prasinu
zlocestoca is offline  
Old 14.11.2006., 19:35   #2013
Mr Orange 3 jel prošao tehnički?
Masami is offline  
Old 14.11.2006., 19:38   #2014
Frendovi su mi rekli da si provjerim urbanistički plan (ili već neki plan- ne kužim se u planove) da se proširuje cesta u Krugama, spaja se sa novim mostom i taj dio naselja će biti skroz izbetoniran sa veeelikim zgradama i luksuznim centrima.
Masami is offline  
Old 15.11.2006., 00:02   #2015
Quote:
Masami kaže:
Frendovi su mi rekli da si provjerim urbanistički plan (ili već neki plan- ne kužim se u planove) da se proširuje cesta u Krugama, spaja se sa novim mostom i taj dio naselja će biti skroz izbetoniran sa veeelikim zgradama i luksuznim centrima.
Bok "Masami",
nazalost moram konstatirati da ti tvoji frendovi lupetaju, odnosno informacije preko 15 usta nisu informacije. Pred sobom imam DUP ( detaljni urbanisticki plan) samo za to podrucje. Znaci za kompletno TRNJE, jos nije prosao plan, medjutim "gospodin" je kupio cijeli kvart i platio da se samo za tu cesticu/kvart "njivice" napravi DUP da bi uopce poceo graditi. Zato ak malo bolje pogledas po Trnju stoje radovi u Trnjanskoj c. i onoj uz samu Slavonsku okomito na trnjansku jer investitori nemaju love da bi platili DUP, a po nekim procjenama ( ne nekim nego stvarnim) na proljece ce TRNJE imati kompletnu situaciju rjesenu sa DUP-om.
Vratimo se na temu, Ulica Kruge zaobilazi iza vrtica kao i do sada i spaja se na novu Strojarsku koja ce ici preko slavonske na savicu itd.
Rade se samo 3 zgrade u tom kvartu "njivice" i nema 4 ili 5 ili 6, odnosno to je pravokutnik izmedju ( zapad- ulica Kruge, Sjever, Vukovarska, istok, Strojarska, Jug, Ulica Kruge), u tom dijelu je jos vrtic , Vodoprivreda i ona dugacka visoka zgrada na samoj Vukovarskoj u produzetku Vodoprivrede.
Ruzno je sto je IVSON u pravu naime Zagrebgradnja je puna betona ( i to onog hladnog, hladnog od kojeg glava boli kak je hladan). Dvije okomite zgrade imaju 8 katova pa 3 kata pa 8 katova, sto je pisac ( projektant) pod tim mislio "Keine Ahnung". Treca zgrada bit ce najljepsa ali se zadnja gradi i nalazit ce se izmedju Vodoprivrede i vrtica.
Imam jos puno podataka jer planiram tamo kupiti stan za tasta i punicu al mi se ne da vise pisati

Pozdrav
erorodic

I na kraju samo za nas Trnjane ekskluzivno od mog frenda Trnjana:
"Dobio neki dan informaciju iz Zavoda za planiranje Grada ZG...plan za naš dio je u izradi (naručeno od Fakulteta)...izrada traje obično 2-3 mjeseca...ukratko procedura je slijedeća...nakon što bude gotov prijedlog plana, moraju se ishoditi suglasnosti od komunalnih poduzeća (plin, struja, voda...) + sam naručitelj daje primjedbe...onda tako dorađeni plan ide na javnu raspravu...i nakon toga se usvajaju primjedbe i objavljuje konačna verzija...sve ukupno bi proces mogao trajati (ako ne bude nekih većih problema - čitaj: osobnih interesa ;-)...cca 6-8 mjeseci!

Dakle, detaljni urbanistički plan za Trnje (ovaj dio gdje se mi nalazimo) bi trebao biti gotov do kraja proljeća/ početka ljeta"

P.S. Pa zakaj ja nisam opcinar Trnja kad imam tak puno informacija, a ovaj nas "papucar" ih nikome ne dijeli pa se moramo ovako snalaziti i share-ati informacije
erorodic is offline  
Old 15.11.2006., 10:48   #2016
onda dođite kod mene u istočne Kruge tamo kod ŠRC Trnje
Mislim da će tamo zauvijek ostati oaza
Frankie is offline  
Old 15.11.2006., 12:09   #2017
Quote:
Masami kaže:
Mr Orange 3 jel prošao tehnički?
Nije jos.. cekam...
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Old 15.11.2006., 12:31   #2018
Quote:
erorodic kaže:
Dakle, detaljni urbanistički plan za Trnje (ovaj dio gdje se mi nalazimo) bi trebao biti gotov do kraja proljeća/ početka ljeta"
Znaci zna se da se jos nista ne zna. Ajd pliz javi ako kaj doznas za sudbinu trnjanskog placa, bas bi htjela da ozivi, nemamo nist ducana u kvartu. Samo par miniminimarketa.
Ivson is offline  
Old 15.11.2006., 15:06   #2019
novogradnja Vrapče-nepoznata firma

sagradjena je neka zgrada u neposrednoj blizini DZa i placa...jucer je na zgradu stavljena plahta sa brojem mobitela za prodaju....
zovem taj broj, u ponudi su stanovi 45,55,85,90m2, 2100eura po kvadratu...

zgrada gotova, samo fali fasada, stan mozes birat koji hoces...cijena daleko previsoka, tak da me uopce ne cudi ne-prodaja, ocito nije prodano u nacrtima....

Pitam ciji su stanovi, tko je investitor, tko gradi, mogu li znati vase ime: na sve je odgovor: to je privatno?!?!?!?!?
onda pitam kako mogu vidjet stanove, dal mi mozete poslat tlocrte na e- mail ili faks, imate li web stranicu...veli tip pa ak vas to zanima (a sta drugo?!?!) onda najbolje da nazovete agenciju kojoj sam dao stanove na prodaju, pa su mozda oni stavili na internet....i kopa on kopa, trazi broj, velim ja pa kak se agencija zove naci cu ja njen broj, a veli on
"PA MISLIM A B C D"....

misli on....
i ja mislim da se radi o agenciji "abc nekretnine" (na znam dal postoji neka druga slicna imena), al me nervira kak "on misli" da se agencija tak zove....

sada me fakat zanima dal jos ima ljudi koji kupuju stanove od takvih....
Monstera is offline  
Old 15.11.2006., 16:54   #2020
A što ima u tim 2100€ stanovima? Zlatan zahod? Nivogradnja gradi za 1644€ 400m zapadno.
vinova lozinka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:04.