Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2006., 13:52   #1001
Quote:
nosorog kaže:
naravno, uvijek se mozes nadat da nece tu smetliste biti zauvijek, pa je to onda zaista divna prilika...isto tak, nikad ne znas da ce na onoj boljoj lokaciji, koju danas vise platis, jednom biti smetliste?!?!
(i jedno i drugo je malo vjerojatno, zato je bolje gledat ovjde i sada)
Ne bih se slozila...
Tresnjevka je bila divan mali kvart, a vidi na sto sad lici. Knezija isto.
Na mjestu onih jadnicaka u Utrinama ispred cije zgrade su digli HG Spot i HAK ja bih psovala kao kocijas... Prizemlje nema vise ni ono malo sunca sto im sjever ostavi.
Novi most preko Save na produzetku Rep. Njemacke ce gadno kvacit stanare na Savici, koji ce dobit cesturinu pod prozor.

A Jakusevac vec polako prestaje bit smetiste.
Produzetak Radnicke isto zavrsava nekim mostom koji izlazi tamo negdje. I autocesta za Sisak.
Hrelic i sajam auta se sele.
Preblizu je to gradu da ostane neiskoristeno.
Kao sto je i u Sesvetama nekad bila klaonica.
U Novom Zagrebu livada.
Na Sestinama kravice.
Itd.
Jedino je pitanje koliko strpljenja imas
I/ili para.

EDIT: Da dodam jos... raspitajte se i za infrastrukturu prije neg' kupite. Npr. u Spanskom se ne mozete prijavit doktoru jer su prepunjeni. A osnovna skola radi u tri smjene
Zmijica is offline  
Old 18.01.2006., 22:09   #1002
Quote:
Zmijica kaže:
A Jakusevac vec polako prestaje bit smetiste.
Produzetak Radnicke isto zavrsava nekim mostom koji izlazi tamo negdje. I autocesta za Sisak.
Hrelic i sajam auta se sele.
Preblizu je to gradu da ostane neiskoristeno.
Kao sto je i u Sesvetama nekad bila klaonica.
U Novom Zagrebu livada.
Na Sestinama kravice.
Itd.
Jedino je pitanje koliko strpljenja imas
I/ili para.

EDIT: Da dodam jos... raspitajte se i za infrastrukturu prije neg' kupite. Npr. u Spanskom se ne mozete prijavit doktoru jer su prepunjeni. A osnovna skola radi u tri smjene
Slažem se full sa Zmijicom Sve više se ide van grada i lokacije koje su nekada bile totalno out i daleko, postaju iz dana u dan sve prihvatljivije. Gradi se puno, a obzirom i na porast broja stanovnika u Zagrebu, i mora se.. Ljudi pomalo bježe van grada, što je i inače trend u velikim gradovima. Tako da svi ovi kvartovi koji su nekada bili out postaju sve interesantniji. A cijene su još uvijek povoljne u odnosu na uži dio grada i in kvartove
Dati ću svoj primjer jer ja planiram, pazi sada, nećete vjerovati: otići iz centra!! pa ću iskoristiti naslov topic-a da pitam zna li netko za neku novogradnju Zagreb zapad (Gajnice pref.)? Zanimaju me veći stanovi..
besane noći is offline  
Old 18.01.2006., 22:23   #1003
Quote:
besane noći kaže:
pitam zna li netko za neku novogradnju Zagreb zapad (Gajnice pref.)? Zanimaju me veći stanovi..
tehnika npr.
pisalo se na topicu puno o tome

cijene i nisu baš povoljnije
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 18.01.2006., 22:32   #1004
da, Tehnika nije baš najpovoljnija, to sam čula, ali mislim da je cijena kvadrata još uvijek prihvatljivija u Gajnicama nego na Svetom Duhu, Jarunu ili ne znam, Kvatriću.. Ili? Možda nisam baš najupućenija jer smo mi tek krenuli u istraživanje i educiranje o svoj toj nauci o kupovini/prodaji stana ali čini mi se tako.. Nego, Tehnika je navodno izgubila na kvaliteti (nisam sigurna, mislim da je i na ovom topic-u netko komentirao)? I koliko znam oni rade manje stanove. Meni treba cca 100m2 (4 sobe) ..
besane noći is offline  
Old 18.01.2006., 22:33   #1005
Ima Tehnika još jedan četverosobni stan u prizemlju, to sad i nije loša kupnja jer su stanovi vrlo brzo gotovi. Meni je stan OK ali mi nije OK prizemlje a bome niti to što se mora kupiti garaža uz stan jer su parkirna mjesta rasprodana.
verica is offline  
Old 18.01.2006., 22:38   #1006
Cijena je, btw., 1450 eura; a Nivogradnja koja sad počinje graditi u Gajnicama 1690.
verica is offline  
Old 18.01.2006., 23:34   #1007
Quote:
verica kaže:
Ima Tehnika još jedan četverosobni stan u prizemlju, to sad i nije loša kupnja jer su stanovi vrlo brzo gotovi. Meni je stan OK ali mi nije OK prizemlje a bome niti to što se mora kupiti garaža uz stan jer su parkirna mjesta rasprodana.
Moram priznati da niti mi ne želimo u prizemlje tako da ništa od Tehnike.. Nivogradnja je, bar sam po referencama čula, ok, ali malo mi je 1690 po kvadratu puno, a ne sviđa mi se ni zgrada (ja sam zahtjevna, ja bi neku manju zgradu, sa po cca 4-6 stanova).. Lokacija je Huzjanova, gdje je to točno jel znaš?
Čini se ok, ali nije baš jeftino
na Karažniku se isto gradi:

Stambena zgrada “Karažnik 40”
Novi projekt tvrtke “Jadran rent” je stambena zgrada u Zagrebu u ulici Karažnik br. 40 u naselju Gajnice. Zgrada ima pet trosobnih i četvorosobnih stanova od po 56, 66 i 102 m2 u tri stambene etaže (prizemlje, 1. kat, potkrovlje). Zgrada je otvorena prema istoku, jugu i zapadu. U neposrednoj blizini su trgovine, osnovna škola, vrtić, dom zdravlja, autobusna stanica, gradska željeznica (9 min. do Gl. kolodvora). Okruženje u zelenilu. Rok dovršetka i useljenja je proljeće 2006. Zgradu i tlocrte stanova možete vidjeti na fotografijama (desno) koje lijevim klikom miša možete uvećati ili ih možete downloadati.


Ali lokacija je loša, direktno na ulici Karažnik koja je jako prometna tako da je lutrija prijeći cestu.. To mi nije baš za klince a ima i puno stepenica jer je uz breg.. Uh, teško je naći idealno, ali ko čeka ...
besane noći is offline  
Old 18.01.2006., 23:41   #1008
To gdje Nivogradnja gradi je grozna lokacija, pustopoljina, izvan naselja, to je tamo gdje je zadnja stanica gajničkog autobusa tj. gdje se okreće, kad se prođe onaj restoran Lord. Vrlo vjerojatno će se tamo graditi više zgrada i uredit će se - jednog dana. Ovaj Jadran Rent isto koma, iznad te jako prometne ceste, na kosom terenu. Inače takve male zgradice sa malo stanova se dosta grade na Samoborskoj cesti (meni isto grozna lokacija).

Tehnika je imala stvarno dobru lokaciju, usred naselja.
verica is offline  
Old 19.01.2006., 10:21   #1009
joj Huzjanova se stvarno čini koma, mislim ako ti je Karažnik prometan, ovo ti je drito na Aleji Bologne sa svojih 20-25 000 vozila dnevno, a tu je još i pruga

preporučio bi ti Stenjevec (službeno se kvart zove Podsused-Vrapče ), ja sam nedavno napokon tu ubo stan to je malo istočnije od Gajnica, dosta je pitomiji kvart, puno manje zgrada, uglavnom obiteljske kuće, ima 2 škole

u Prošćanskoj se gradi 5-6 manjih zgrada po 7 stanova, okolo su sve obiteljske kuće, između zgrada će biti park, naravno da će biti manje mirno kad se to sve izgradi, ali je još uvijek OK
kvadrat je bio 1600€, ne znam koliko je sad, a meni je tip ponudio potkrovni dvoetažni za 1333€

Tu se gradi zgrada Gospodska 104 malo je pod brdom ali je mirno, kvadrat 1700€

ili pogledaj ovo Bolnička, 1550€, 3 kata a imaju lift, stvarno pozitivno
lokacija mi je malo loša, preko puta tvornice RIS (zatvorene) i ludare, ali možda nekome ne smeta, željeznička stanica je 5 minuta pješke
maks is offline  
Old 19.01.2006., 12:59   #1010
Podsused-Vrapče ili Stenjevec kako ga i ja zovem je meni odličan kvart, ja sada tu stanujem, ali sam se sada orjentirala na Gajnice jer nam je odlazak na posao autom postao nepodnošljiv, pa bih željela biti bliže vlaku.

Ali ako nekome ne smeta, tu stvarno ima dosta tih malih zgradica, a rade se i nekakve kućice u nizu kod Bolničke ulice (odmah kod autobusne stanice).
verica is offline  
Old 19.01.2006., 19:37   #1011
sićan se da smo ovde par puta izvlačili bisere i rekordne cifre, al ovi me stvarno nasmija

Trnje, Kruge, garsonijera 20 m2, u kući, uređena, 200 m2 okućnice, 70000 €
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 19.01.2006., 23:10   #1012
[QUOTE=maks]joj Huzjanova se stvarno čini koma, mislim ako ti je Karažnik prometan, ovo ti je drito na Aleji Bologne sa svojih 20-25 000 vozila dnevno, a tu je još i pruga
preporučio bi ti Stenjevec (službeno se kvart zove Podsused-Vrapče ), ja sam nedavno napokon tu ubo stan to je malo istočnije od Gajnica, dosta je pitomiji kvart, puno manje zgrada, uglavnom obiteljske kuće, ima 2 škole

super, hvala na info iako moram priznati da bi mi Gajnice bile prihvatljivije od Bolničke i Stenjevca, zbog infrastrukture jer fakat sve ima na jednom mjestu ( plac, škole, vrtići, doktori, općina, pošta, apoteke, cvjećarne, videoteke, veeeliki park - sve), a to su stvari koje su važne za svakodnevni život (pogotovo obiteljski, ako znate na što mislim
Stenjevec mi je isto ok, ali ako mogu birati..

mi smo gledali jedan dvoetažni (potkrovlje) baš u samim Gajnicama, lokacija ludilo, kuća sa 6 stanova, pa par kuća u nizu, cijena dvoetažnog 1400, ALI, puno minusića u samom stanu (iako je vrlo kvalitetno rađeno, problem je sa neiskorištenim prostorom i kosinama) ..uh, tak mi je bilo žao..
besane noći is offline  
Old 20.01.2006., 13:00   #1013
A gdje je u Gajnicama to što ste gledali? Jesu li to one kuće u nizu baš kod tog velikog parka?

I mene Gajnice privlače i radi infrastrukture, premda odavde gdje stanujem imam 15-ak minuta pješice do Gajnica. Gajnice su u stvari jedno super naselje sa manom - stare zgrade su grozne. Ja bih rado kupila i stari stan ali zgrade po Gajnicama me baš odbijaju.
verica is offline  
Old 20.01.2006., 15:05   #1014
Nije sve u estetici...
Na kraju krajeva, u zgradu samo udjes, a u stanu si cijelo vrijeme
Novogradnje izgledaju divno, a onda nakon dvije zime imas plijesan na fasadi.
Jedino sto je meni ruzno u Gajnicama su neboderi... Vijenac nesto... na kraju onog trga (koji mi je bas super).

Opaska za Igora iz Sestinskog dola - ne znam jel znas, Profectusova zgrada je na klizistu... Pisala sam vec o tome na ovom topiku.
Bas na tom mjestu nikad nije bilo kuca (za razliku od lijevo i desno).
Ali je zgrada solidno napravljena, za razliku od onih 100 m nize.
(kak znam? zivimo u istoj ulici... al ne jos dugo
Zmijica is offline  
Old 21.01.2006., 13:39   #1015
Quote:
Zmijica kaže:
Opaska za Igora iz Sestinskog dola - ne znam jel znas, Profectusova zgrada je na klizistu... Pisala sam vec o tome na ovom topiku.
Bas na tom mjestu nikad nije bilo kuca (za razliku od lijevo i desno).
Ali je zgrada solidno napravljena, za razliku od onih 100 m nize.
(kak znam? zivimo u istoj ulici... al ne jos dugo
Znam, roditelji su mi arhitekti s preko 30 godina iskustva pa su sve dobro provjerili prije nego sam se odlucio na kupnju. Takodjer su nadzirali izgradnju od pocetka pa... Ne bi valjda vlastitog sina zeznuli

igor01 is offline  
Old 21.01.2006., 21:50   #1016
Quote:
verica kaže:
A gdje je u Gajnicama to što ste gledali? Jesu li to one kuće u nizu baš kod tog velikog parka?

I mene Gajnice privlače i radi infrastrukture, premda odavde gdje stanujem imam 15-ak minuta pješice do Gajnica. Gajnice su u stvari jedno super naselje sa manom - stare zgrade su grozne. Ja bih rado kupila i stari stan ali zgrade po Gajnicama me baš odbijaju.
Da, to ti je upravo tamo u blizini velikog parka. Ima nekoliko kuća u nizu, onak su upadljive dosta. Kvaliteta gradnje je super, povoljna cijena, ali da se ne ponavljam, puno minusića u samom stanu.. Tu je više estetika, nego funkcionalnost (moje skromno mišljenje U Gajnicama ima nešto od "Kastela" u Kerestinečkih žrtava, skroz na kraju, jesi čula kaj o tome? Mene tu brinu tri etaže ... Iako, da budem iskrena, ne znam kak da nađem stan sa 4-5 soba, a da nije u kocka sa tunelom od hodnika ili da nije dvo ili troetažni
besane noći is offline  
Old 23.01.2006., 10:19   #1017
Zna li tko nešto o tvrtki MN Tehnograd, oni grade na uglu Rudeške i Jablanske?
geom is offline  
Old 25.01.2006., 08:29   #1018
Quote:
Zmijica kaže:
Nije sve u estetici...

Opaska za Igora iz Sestinskog dola - ne znam jel znas, Profectusova zgrada je na klizistu... Pisala sam vec o tome na ovom topiku.
Bas na tom mjestu nikad nije bilo kuca (za razliku od lijevo i desno).
Ali je zgrada solidno napravljena, za razliku od onih 100 m nize.
(kak znam? zivimo u istoj ulici... al ne jos dugo
Prateći oglase zadnjih mjeseci, imam dojam da se pola tih stanova koji su zadnjih godina sagrađeni u Šestinskom dolu, prodaje.
geom is offline  
Old 25.01.2006., 13:10   #1019
Bio na jakusevcu, zakasnio sve se prodalo!
Inace svidjelo mi jer ono tamo su prave zgrade, za razliku od raznoraznih kucica na dva kata koje se vode pod stambene objekte, ili ti "urbane vile'..
a joj bio u ZG 10 dana, cuda se nagledao, od podruma po cijeni 1700 E\m2 do kuca na selu (negdje tamo iza. Trnskog) po cijeni 1500 E\m2..
uzas.. i na kraju mi ispala najpovoljnija opcija ta zgrada na Jakusevcu, no sve otislo..
grade jos jednu navodno na proljece.. jes da malo tuke alii..

nego jel zna netko ciji su ono temelji zakopani na Sarajevskoj tocno preko puta odvojka za Jakusevac? Dugave su to kao, a zanima me jel isto stambeni objekat?? bageri su taman raskopavali zemljiste prosli tjedan..
__________________
Temeljno pitanje je pitanje temeljne boje...
Herzeg Bosanac is offline  
Old 25.01.2006., 15:53   #1020
po Sarajevskoj bi trebala proći prilazna cesta za autoput ZG-SI, pa su to možda počeli radovi

Quote:
tamo su prave zgrade, za razliku od raznoraznih kucica na dva kata koje se vode pod stambene objekte, ili ti "urbane vile'
osobno ne vidim niti jednu prednost velike zgrade u odnosu na 'urbanu vilu', čini mi se da je život u manjoj zgradi puno kvalitetniji, ali ukusi se razlikuju
maks is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.