Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2013., 17:44   #1
Sulejman Veličanstveni / Muhteşem Yüzyıl - vol 2

Pošto nam se sutra vraća Sulejman s pauze, otvaramo vol 2.



No, kako bi ovaj put sve prolazilo u što ugodnijoj atmosferi, ponovit ćemo neka pravila, koja su se dosta kršila na prvom volumenu, onako neka se nađe i ovdje:


1.Ovo nije tema samo za fanove Sulejmana i ostalih likova iz serije. Na njoj, kao i na svim temama mogu pisati i oni koji imaju i pozitivne i negativne kritike.
2.Pokušajte ne svoditi raspravu na osobni nivo, već se potrudite da sve ostane na nivou serije i likova.
3.Ne postajte slike bez ikakvoga teksta, a s druge strane ne citirajte postane slike (maknite IMG kod).
4.Ne odvodite temu u nepotreban offtopic i chat.
5.Nema pisanja spoilera, ni malih ni velikih. Spoiler nosi 100 bodova.
6.Svaki post za kojeg smatrate da krši neko pravilo, prijavite na trokut.

Vezane teme:
Link na vol 1: Sulejman Veličanstveni vol 1

Teme glavnih glumaca:
Glumci iz serije „Sulejman Veličanstveni“ – zajednička tema
Halit Ergenç
Meryem Uzerli

Još neke teme povezane sa serijom:

na OFF TOPICU:
Muhteşem Yüzyıl/ Veličanstveno Stoljeće/Sulejman Veličanstveni : sve off topic, pokoja i on

- na NEPRIKAZANOM (SPOJLERI):
Titlovi/prevod… [OBAVEZNO PROČITATI 1. POST] (tu ćete postavljati pitanja tipa: gdje mogu naći prijevod 87. epizode?)
Muhteşem Yüzyıl / spoileri (vol.2) (redovna spojler tema za one koji gledaju paralelno sa turskom)


Pa nastavimo gdje smo stali

Zadnje uređivanje Dyma : 05.07.2013. at 12:58.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 11:49   #2
Phuh...već sam zaboravio kako je završilo
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 11:53   #3
I jaaa, jedva cekam veceras nastavak, i nadam se da ce biti ugodnije u ovoj temi, da cemo se prije svega postovati, bez ikakvog provociranja, dodavanja na druge postove, ovdje smo prije svega da komentarisemo seriju, radnju !
Firuze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:28   #4
Pozdrav ekipa!! Čemu ta pauza?? Ni ja se baš ne sjećam što je bilo zadnje

Čitam pravila foruma, što znači "trokut"? 800 postova i još uvijek učim
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:36   #5
Mislim da smo stali kod Mačkovog pomilovanja i odlaska sa dvora/Ajbiginog povratka na Krim/raspetljavanja oko Mustafe, Efsun i deteta.
__________________
I svitli, svitli jedan prozor kraj đardina...
Artemiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 14:40   #6
Quote:
Artemiana kaže: Pogledaj post
Mislim da smo stali kod Mačkovog pomilovanja i odlaska sa dvora/Ajbiginog povratka na Krim/raspetljavanja oko Mustafe, Efsun i deteta.
Zadnje je bilo da Esfun (Hrvatica iz Beograda) umire... Sve sam zaboravila

Hatidze na suhom. Ibrahim i kalfa Nigar rasturaju. Ibrahim želi dijete s njom.

A Valide? Mahi? Hurem... Magla u sjećanju.
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:03   #7
evo da i ja ostavim komentar na prvoj stranici

bali bega vise nema,
a zgodniji mi je boran aga, pa sam sva u dilemi sto da gledam večeras
__________________
ser, o no ser, y yo soy :D
justina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:35   #8
Bogami i ja zaboravio gdje smo stali.
Znači Bali beg je došao s Ajbige i tu smo stali?
Da i pobačaj kod Efsun, to je nešto bilo zadnje.

Trokut - to znači prijaviti post na ovaj trokut koji se nalazi kod svakog posta, lijevo u postbitu.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 15:58   #9
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Trokut - to znači prijaviti post na ovaj trokut koji se nalazi kod svakog posta, lijevo u postbitu.



nemojmo ovo više spominjati

Sulejman je imao onaj srčani ili šta već, Valide je skužila namjere Mahi
Hatidze je dala pratiti Ibrahima... Ali nešto je bilo sočnije od svega toga
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:13   #10
Quote:
drvo i sjekira kaže: Pogledaj post
Zadnje je bilo da Esfun (Hrvatica iz Beograda) umire... Sve sam zaboravila

Hatidze na suhom. Ibrahim i kalfa Nigar rasturaju. Ibrahim želi dijete s njom.

A Valide? Mahi? Hurem... Magla u sjećanju.
Valide nije bila puno prisutna, Pojavljuje se kad Gulšahulja hoće zapapriti Daje (jer je skužila da joj je Hurka darovala neko imanje, pa ju hoće cinkati Valide, ukrade tu tapiju, al ju Nigar zariba i zamijeni taj papir s papirom o imanju koji je Valide darovala Daje), dolazi joj u sobu, upada i Daje, pa Gulšah govori kako ju je Daje prije izdala jer se prodala Hurki za imanje, Valide traži da da dokaze, ova pokazuje papir, ali onaj koji je podmetnula Nigar, Valide pošizi na nju, ova se pravda da su je prevarile, Valide ju tjera van i smjenjuje s dužnosti... Ponovo se pojavljuje kad upada Mahici u sobu, govori joj da zna za Efsun, ova se pravda da je tako napravila zbog Mustafe, Valide joj predbacuje da je morala odgojit princa koji poštuje pravila, Mahica joj odgovara i Vi također, Valide pop...i naređuje da se postupi po pravilima, da se riješi djeteta i to odmah...

Hati sumnjajući u Ibru, daje uhoditi dotičnog, koji je s Matrakčijem u kafani, prijavljuje joj to, pa ona stisnula Matrakčija on ko pravi frend, pa ih izvukao, makar u kafani fakat ništa nije ni bilo, doduše došla ona Elenika nešto paši al nije ga baš zainteresirala )..Još se Hati prijeti Ibri da ako je izda da će skupo platiti... Btw, Ibro ostavlja Nigar do daljnjega...

Hurka razgovara s Gul agom koji joj dolazi priopćiti da je Efsun trudna i da je čuo Zumbija kako razgovara s babicom, zaključuje kako Mahi neće propustiti takvu priliku, i pita se zašto ju otprema iz palače umjesto da oda njenu tajnu,komentira da je očito i Mustafa u tome i da se Mahi suzdržala zbog sina, vadi 'vrećicu' i dajući je Guliju kaže: Jednim ćemo udarcem riješiti tri muhe...Guli je pita što ćemo učiniti a Hurka odgovara imaj ih na oku, da vidimo kako će se sad spasiti oni koji čekaju da sultan umre i da otjeraju moju djecu iz palače... Sljedeće Hurkino pojavljivanje je kad ide k Valide u njene odaje....i na kraju kad stoji na onoj haremskoj terasi i gleda kako Mustafa nosi polumrtvu, iskrvarenu Efsun u sobu...Efsun govori Mustafi kako se mora čuvati Hurem jer ju je ova natjerala da ga otruje, ali da ona to nije mogla...

Mahidevran se vidi na početku kad je s Efsun i onom liječnicom u sobi jer žele napraviti Efsun abortus, al upada Musti, razgovara s njom i predlaže da Efsun ode iz palače...Mahi se složi... Onda se pojavljuje kad skuži da je Gulšah uprskala s Daje i ljuti se na nju i potom u sobi s Valide (to sam već opisala)..

Ostalo sve znaš...
__________________
Mogu ja, mogu ja, protiv vjetra i oluje, protiv svake morske struje - klupa do prozora
plitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 16:24   #11
podrav svima...
valjda ce tema opstat, jer entuzijazam je naglo splasnuo, rtl-u stvarno nije trebala ovolika pauza..
evo danas cujem da ce ekipa gledat Silu na Novoj, i to oni koji su bili sam takvi fanovi Sulje...jako los strateski potez televizije, mislim da se nesto slicno desilo sa 1001 noci..a program im je bio upotpunjen sa raznoraznim reprizama i tak to,
razumijem napravit pauzu od 3 dana, ali ovo je bilo previse..
amandablond is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:25   #12
@Plitko to je to!!

Najava Sile je bila woow , malo mi je falilo da se uključim, a navodno je super ( s tim da kad su mi prepričavali, ništa mi nije bilo jasno ).

Valjda tri tjedna pauze radi skijaša, kako ne kuže da su prošla ta vremena

Nego već kad sam počela gledati, izdržat ću do kraja, ponajviše radi Hurem.
__________________
Pravednik će sedam puta pasti i sedam puta ustati. "Pokopala sam mrtvaca. Hoće li u raj ili pakao nije moj problem" . . . . . . . . . Emma ti me već smatraš stokom, neotesancem i idiotom . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
drvo i sjekira is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:18   #13
@plitko, netko je odradio domacu zadacu
Jedva cekam veceras, malo jesam zaboravila, ali vjerujem da cu se brzo vratiti Htjela sam gledati ponovno epizode, ali nije isto kad nemam s kim komentirati.
Vjerujem da ce se brzo stari clanovi vratiti sad kad serija opet pocinje.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:43   #14
U zadnjoj epki smo gledali isto tako kako su Sulji prenjeli da je Efsun priznala da je po naredbi Hurem pokušala otrovati Mustafu i biti će zanimljivo vidjeti kako će se ona iz toga izvuci. Bila je i scena gdje neka babica dolazi u posijet Nigar i govori joj da je u drugom stanju i ispituje ju gdje joj muž radi. zanimljivo je bilo i što je onaj što prati Ibru obećao valide da će njoj donositi izvješće, pogotovo što su u najavi za večerašnju epku prikazali zanimljive isječke. Dosadno biti neće, to je jedino sigurno
Amona M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:54   #15
malo sam unaprijed pogledala, pa ću bit malo suzdržanija da ne bi pokoji spoiler izletio

greška što su napravili takvu pauzu, stavrno su Novoj prepustili tako reći dosta gledatelja jer da je Suljo krenuo kad i Sila, pola njih ne bi ni pogledali 1.epizodu Sile, al opet pravi fanovi će se vratiti jer Sila nije upola tako napeta kao Suljo
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 20:01   #16
pozdrav ekipa

slazem se s pattie ovo je rtl-u bila jako velika greska, prekinuti prikazivanje u najnapetijem dijelu, moram priznati da se cak i ja dvoumim izmedu sile i sulje

nego htjela sam pitati jel neko zna dali je rtl kupio i 3sezonu? jer ako se ne varam do kraja druge sezone ima nekih desetak, petnaestak epizoda, a turci trenutno gledaju 3 sezonu i to jednu epizodu (nase dvije) jednom tjedno. pa ako se tak nastavi znaci imamo jos jedno dva, tri gledanja sulje i onda opet odmor?

edit: mislim da je bi bilo puno bolje da su recimo u petak dali reprizu zadnje epizode, tek toliko da se malo podsjetimo kaj se dogadalo
gogili18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 20:04   #17
Quote:
gogili18 kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa

slazem se s pattie ovo je rtl-u bila jako velika greska, prekinuti prikazivanje u najnapetijem dijelu, moram priznati da se cak i ja dvoumim izmedu sile i sulje

nego htjela sam pitati jel neko zna dali je rtl kupio i 3sezonu? jer ako se ne varam do kraja druge sezone ima nekih desetak, petnaestak epizoda, a turci trenutno gledaju 3 sezonu i to jednu epizodu (nase dvije) jednom tjedno. pa ako se tak nastavi znaci imamo jos jedno dva, tri gledanja sulje i onda opet odmor?
meni se čini da ne jer ni u Srbiji nije otkupljena...jako glup potez, ravno 12 epizoda do kraja, a oni rade ovakvu pauzu
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 20:25   #18
Koja tuzna scena, Efsun je zbilja voljela princa, na samrti se ionako govori sve sto se misli Njoj jadnoj je samo on bio na pameti. Njega mi je bio tako zao gledati kad joj je dosao na krevet i poljubio je mrtvu
Mustafa je izrastao u tako divnu i pametnu osobu, sve sto je Hurem onako hrabro rekao mu je na mjestu. Nema prijetnje, povisenih tonova, samo je rekao istinu smirenim glasom
A Sulejman, taj papucar, bas me zanima kako ce to kazniti pocinitelja kad je tako odlucan Ne znam kakve ima veze sto je to majka 4 princeva, stalno se to spominje, a ona je samo imala srece da ih je rodila tolio, svaka druga robinja da da je tako ocarala bi isto napravila. On slovi kao veliki i mudri vladar, a upada u zamke koje su naprosto nevjerojatneUpravo zato jer je majka 4 sinova od kojih zeli da jedan dodje na vlast zeli da Mustafa umre, valjda bi on to trebao shvatiti. A da je bilo tko drugi u pitanju vjerovao bi obicnoj robinji, ovako mu treba dodatan dokaz. Kako me nervira!

Sulejmane, ljubavi moja, sreco moja, oni mene klevecu otkako sam dosla, nisam ja jadna nista napravila, a oni me otpocetka ne vole Uopce nije bila spreman dati svoj zivot za njega, jaka je na rijecima, ali na djelima je slaba. Pokusala se izvuci, prebaciti krivnju na njega, kako to da joj ne vjeruje Ona valjda tako djeluje, prebacuje krivnju na druge jer nema sanse da bi umrla za svog sultana, pa vidjelo se i na kraju kad se probudila i zagrlila ga da je bila sva u cudu, suza odjednom misteriozno je nestalo i samo je ostalo cudjenje. Ovo ce joj samo dati krila jer sada zna da moze jos gore udariti, a on joj nece nista. A tek kad je popila onaj otrov, pocela hiperventilirati
A on beskicmenjak, papucar jedan, slabic Sama je Valide rekla da se i sumnja placa smrcu, ali ne, on joj kreten vjeruje
Nesto je Ibrahim veceras pametan-lijepo je rekao Mustafi zasto nije nista govorio Sulejmanu, Mustafa ima da bude sretan sto ima takvog ucitelja. A tek kad je Hurem rekao da ce je gorljivo braniti ako nije kriva

Zadnje uređivanje Štrikalica : 14.01.2013. at 02:22.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:08   #19
Pa ako se za sumnju placa smrcu sta se onda radi kad ti neko prijeti smrcu tvoje djece,naruci tvoje ubistvo pokusavaju da te uklone na monstruozne nacine
Miss Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 21:22   #20
A ona jadna nista nije kriva, oni je iz cista mira pokusavaju ukloniti.
Nego, ovdje su svi poludjeli veceras. Nigar unatoc svemu voli Ibrahima i zna koja je kazna za trudnocu i ako netko sazna, ali ona ga jos voli i vjeruje da ce joj se vratiti. Cak i vjerujem da bi jer ne vjerujem da je njegova strast tako nestala, ali tu je vise uloga sada. Hatidze ne voli sigurno.
Daje je jos uvijek ostala jedna od najboljih osoba tamo, cak se mogla izvuci iz svega i reci da se ova poskliznula, ali ona je priznala znajuci da je kazna progon iiz palace. A Valide ju je zbillja protjerala
I Mustafa koji ce vratiti Hurem za sve preko njezinih sinova iako ne vjerujem da bi im ista napravio jer do sada nije icim pokazivao da im zelii zlo.
Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.