Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2005., 07:21   #1
Prijenosi/plaćanja unutar HR u kunama

Znam ime i prezime tipa, njegov broj tekuceg racuna u ZABA-i. Kako ja sad njemu mogu uplatiti lovu direktno na njegov tekuci putem opce uplatnice? Naime ZABA mi i nije bash tako blizu da odem do poslovnice, dakle imam postu ili internet bankarstvo od PBZ-a
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 10:54   #2
ako imaš podatke s njegove kartice računa (dakle, broj računa koji se sastoji od broja računa banke i primatelja, a izgleda ovako: XXXXXXX-XXXXXXXXXX) plaćanje možeš bez problema obaviti netom ili na pošti
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 16:38   #3
Re: Kako uplatiti lovu na racun...

Quote:
Mali_Mirko kaže:
Znam ime i prezime tipa, njegov broj tekuceg racuna u ZABA-i. Kako ja sad njemu mogu uplatiti lovu direktno na njegov tekuci putem opce uplatnice? Naime ZABA mi i nije bash tako blizu da odem do poslovnice, dakle imam postu ili internet bankarstvo od PBZ-a
Broj računa primatelja je broj Zagrebačke banke, a u poziv na broj odobrenja upisujes broj tekućeg računa.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 22:27   #4
Re: Re: Kako uplatiti lovu na racun...

Quote:
dj108 kaže:
Broj računa primatelja je broj Zagrebačke banke, a u poziv na broj odobrenja upisujes broj tekućeg računa.
Da li postoji negdje popis brojeva svih banaka tako da možemo negdje stalno imati uvid u njih kada preko internet bankarstva želimo nekome u drugoj banci uplatiti lovu na tekući?

Tito Puentes
__________________
FJBG dužnost: GLAVNI TAJNIK "Što bi čovjek činio bez auta? Čime bi išao po benzin?"
FJBG!!! - Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG - Službeni FJBG sajt !!! - Freeware by FJBG
FJBG IE & Kako se riješiti spyware-a
* Moj Blog narode!!! * !!! Use It :) !!! - Moj Portal
Tito Puentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 23:32   #5
vodeći brojevi banaka

nakon tog broja upisuješ broj tekućeg računa, a poziv na broj možeš ostaviti prazan.
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 10:03   #6
Quote:
gogo kaže:
vodeći brojevi banaka
nakon tog broja upisuješ broj tekućeg računa, a poziv na broj možeš ostaviti prazan.
mislim da se slažemo - prvo sedam brojki za banku pa 10 brojki tekućeg računa primatelja (pnb ne treba)
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 10:06   #7
ja bt tekucem pisem pod pozin na broj, a u broj banke nadopisem onad poslije crtice 10000000xx
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 11:40   #8
Quote:
gogo kaže:
vodeći brojevi banaka

nakon tog broja upisuješ broj tekućeg računa, a poziv na broj možeš ostaviti prazan.
Gogo, ovo nije točno.
Plaća se onako kako sam već napisao. Dakle za Zagrebačku banku:
Broj računa primatelja: 2360000–1000000013
Poziv na broj: broj tekućeg računa, s tim da se ne upisuje predbroj.

Već sam prije to provjerio kod Zabe i Volksbanke. Rekli su mi istu stvar. I što je najvaažnije, u praksi radi.
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 14:40   #9
Quote:
dj108 kaže:
Gogo, ovo nije točno.
Plaća se onako kako sam već napisao. Dakle za Zagrebačku banku:
Broj računa primatelja: 2360000–1000000013
Poziv na broj: broj tekućeg računa, s tim da se ne upisuje predbroj.

Već sam prije to provjerio kod Zabe i Volksbanke. Rekli su mi istu stvar. I što je najvaažnije, u praksi radi.
Meni su na telefonu u ZABI rekli da moze i jedno i drugo s time da na ovaj duzi nacin sa za "predbroj" upise 17. Medjutim ako kazes da funkcionira i bez bredbroja i da si to isprobao onda ok.
Mali_Mirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 14:46   #10
Quote:
dj108 kaže:
Gogo, ovo nije točno..........
Na mojoj Maestro kartici tekućeg računa kao br. računa naveden je broj XXXXXXX-XXXXXXXXXX. Kad sam sa svog plaćala na kolegičin unijela sam upravo isto to što je navedeno na njenoj (što i Gogo kaže) i lova je sjela. Bez pnb-a.
bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 15:06   #11
Quote:
bobica kaže:
Na mojoj Maestro kartici tekućeg računa kao br. računa naveden je broj XXXXXXX-XXXXXXXXXX. Kad sam sa svog plaćala na kolegičin unijela sam upravo isto to što je navedeno na njenoj (što i Gogo kaže) i lova je sjela. Bez pnb-a.
O.K. Onda, Gogo isprika. Izgleda da može na oba načina.

Ima li tu nekoga tko radi u banci da razjasni stvar u potpunosti?
dj108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 15:16   #12
može i jedno i drugo. izuzetak su neke banke koje na karticu ne upisuju broj tekućeg (32.......) nego neki "svoj broj" kojeg onda upisuješ u poziv na broj.

Što se tiče ovog 1000000013 on je isti za dosta banaka, ali neke imaju i drugačije brojeve, a kako ne znam gdje se ti brojevi mogu naći (možda službene stranice svake banke) onda radije uplaćujem na način kako sam opisao.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 19:15   #13
Sumiram, možemo to raditi tako da upišemo glavni broj banke pa crticu pa poslije crtice broj tekućeg pa pnb prazan, ili onako kako sam prije radio a to je glavni broj banke a pa crtica pa onaj ...0013 broj (za zabu), a u pozivu na broj broj tekućeg... Meni je ovaj drugi radio samo je problem što ne znam koji brojevi idu iza crtice jer na listi glavnih brojeva koju je gogo dao dolaze brojevi samo do crtice...

Tito Puentes
__________________
FJBG dužnost: GLAVNI TAJNIK "Što bi čovjek činio bez auta? Čime bi išao po benzin?"
FJBG!!! - Vodič "Grlom kroz računalo" za obične korisnike - by FJBG - Službeni FJBG sajt !!! - Freeware by FJBG
FJBG IE & Kako se riješiti spyware-a
* Moj Blog narode!!! * !!! Use It :) !!! - Moj Portal
Tito Puentes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 19:24   #14
A da netko tko studira ekonomiju napravi diplomski rad na ovu temu? Čitajući ovo doista djeluje kao neki teško riješiv problem...
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 13:47   #15
Preko IB sam jednostavno upisao kako je gogo rekao xxxx-xxxxxx (broj banke-broj računa) bez poziva na broj i uredno je šljakalo.
Kukurijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 11:43   #16
može jedno pitanje...
ako ja imam račun u splitskoj i trebam uplatit nekome tko je u zagrebackoj, mogu li to napraviti iz poste ili splitske ili moram u zagrebacku??
i mogu li ne uplacivat sa kartice nego keš?
pitam gluposti vjerojatno ali eto...
hvala...
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:24   #17
Quote:
walk_of_life kaže: Pogledaj post
može jedno pitanje...
ako ja imam račun u splitskoj i trebam uplatit nekome tko je u zagrebackoj, mogu li to napraviti iz poste ili splitske ili moram u zagrebacku??
i mogu li ne uplacivat sa kartice nego keš?
pitam gluposti vjerojatno ali eto...
hvala...
Možeš i iz splitske i iz zagrebačke, samo moraš znati broj računa osobe kojoj uplaćuješ. Ako odeš u ZABU, nećeš imati proviziju za plaćanje.
Uplatiti možeš jedino keš.
Nema glupih pitanja...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 14:51   #18
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Možeš i iz splitske i iz zagrebačke, samo moraš znati broj računa osobe kojoj uplaćuješ. Ako odeš u ZABU, nećeš imati proviziju za plaćanje.
Uplatiti možeš jedino keš.
Nema glupih pitanja...
ok, hvala puno=)
walk_of_life is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:07   #19
Moguće zlouporabe kartica na net-u, bankomatu

Korisnica sam ZABA-e od doba Pcelice, preko svih ZABA paketa, imala stambeni kredit, otvorila Go Card blabla bal..........

Kupila sam kartu za koncert u NYC preko jedne firme koja se bavi prodajom karata. Majstori su moje podatke, ukljucujuci i broj kreditne, bez mog dopustenja poslali trecoj firmi!
Treca firma mi fino naplacuje 9 USD mjesecno za neko clanstvo. Nadjem forum istih kao ja kojima se isto desava,ali su svi Ameri, i svima je njihova banka blokirala kreditne kartice i naparvila refund jer su bili obesteceni.

Zadnjih 2 mjeseca vodim bitku sa "odjelom za reklamacije" jer im pokusavam objasniti da to nije moja krivica i da sam nasla stotine drugih kojima se desila ista stvar. Gospodja me na fini nacin otkantala i rekla da sam si sama kriva i da mi banka moze blokirati karticu, ali da ce "mjesecno clansto" dolaziti i dalje. Ma nemoj?

Kontaktiram pro bono odvjetnika u US (oni imaju te stvari da se ne zajebavaju sa nama kojima je glupo placati 9 USD za nista) i majstor rijesi refund i sisnu mi ga nazad na karticu.

I pise mi ona ista gospodja i kaze da evo mije povrat stigao i kako su oni ucinili sve da to bude brzo. Ma mamu im jebem! Prvo sam ja kriva, pa snadjem se sama, pa vidi da mi je povrat dosao, pa javi kako su to oni sredili!!!!

Cekam novu karticu preko mjesec dana. Odem u banku jucer i oni kazu "joj pa zaista ne znamo gdje je kartica i sto je zapelo".

Pa ti budi u vodecoj banci u Hrvatskoj.
zrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 15:33   #20
Ovaj dio "joj kak smo vam to dobro riješili" ne bih htio komentirati, al da je krivica tvoja u svemu tome, to stoji. Valjda i mala djeca znaju da kartice na netu koristiš na vlastitu odgovornost. Dobro dođe i ko još jedna opomena raznoraznima "htijo bi se kladit na netu, koju karticu da si uzmem" isl..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:31.