Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 08:53   #281
Quote:
lovebmk kaže: Pogledaj post
Imam 17 godina i imam problema sa zatvorom u zadnjih dva, tri mjeseca. Jedan dan idem na wc, stolica mi bude tvrda i izade jako malo, te u narednih 10-tak dana uopce ne idem, pa jedan opet idem malo, s tim da sam pila planinski caj, razna ulja, one turbolax sumece, razne jogurta, musle...U stolici mi se zna pojaviti krv. U zadnjih par dana me boli trbuh, pogotovo na desnoj strani, ne smije nogu pomaknuti koliko me pece, uz to mi je muka i moram oco mokriti svakih par minuta. Doktorica mi ke rekla da mi je to od zatvora i dala dulkolax cepic. Danas sam imala stolici (zadnji put je bila 6.1.), opet je bila tvrda te gotovo crna. Uz to sam pila i donat mg, ali nije bas nesto pomagalo. Trebam ici na rektoskopiju pa me zanima kako da se ispraznim? Te zasto mi se dogadaju takvi zatvori? Doktori samo kazu da nije normalno, a ne zele reci od cega i kako da prestane...
Dušo draga, krv u stolici nije nimalo bezazlena..!!! Kad se krv u stolici pojavi, obično je to znak unutrašnjeg krvarenja nekog od unutrašnjih organa i alarm za uzbunu...!!! Neka mi oproste poštovani medicinari, ali kakva je to doktorica koja na krv u stolici prepiše "Dulkolax"...?! I još prisutni bolovi u abdomenu...!!! Halooo... ???!!! Hajde ti dijete drago HITNO u neku bolnicu na pregled kod nekog gastroenterologa. Ja osobno, prije kolonoskopije, obavila bih gastroskopiju...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 16:56   #282
Quote:
Bolesna kaže: Pogledaj post
Dušo draga, krv u stolici nije nimalo bezazlena..!!! Kad se krv u stolici pojavi, obično je to znak unutrašnjeg krvarenja nekog od unutrašnjih organa i alarm za uzbunu...!!! Neka mi oproste poštovani medicinari, ali kakva je to doktorica koja na krv u stolici prepiše "Dulkolax"...?! I još prisutni bolovi u abdomenu...!!! Halooo... ???!!! Hajde ti dijete drago HITNO u neku bolnicu na pregled kod nekog gastroenterologa. Ja osobno, prije kolonoskopije, obavila bih gastroskopiju...
zasto gastroskopiju prije? ja isto imam dugogodisnji zatvor , imam hemeroide ali nemam krvarenja ...bila sam na kolonoskopiji ali nisam na gastroskopiji , zapravo prije 10 g i bilo je u redu a kolonoskopija neka upala, vjerojatno od previse laksativa
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 12:29   #283
Zatvor

Imam problema vec tjedan dana, idem na wc cesce ali skoro nista ne bude i stolica je jako kruta, i osjetim u utrobi da jos ostane poslije praznjenja. Popio sam prije 2 sata dulcolax ali nije puno pomogo. Ovo je prvi put da mi se ovo desava, inace nemam problema sa probavom ili praznjenjem. Ne boli me trbuh i osjecam se dobro.Sta da radim?
Toner is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 13:42   #284
mnogo tekućine (voda, čaj), tjelovježba, lanene sjemenke, chia sjemenke, šljive, donat mg, šumeći mg, probavin, mekinje, juha, jogurt, čista kava bez šećera..
ako prije nisi imao problem sa zatvorom, a sada te on snašao, razmisli što je bilo drugačije u prethodnim danima nego inače..
jesi li putovao, jeo drugačiju hranu, unosio u sebe previše krutu hranu (pečeno, prženo, kruh i slično)?
jesi li aktivan ili te krasi sedentarni način života (previše sjediš)?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 14:08   #285
Bio sam na moru 2 tjedna, i kad bolje razmislim, potpuno sam zaboravio pit vodu. Pio sam sokove i vino, i jeo dosta mesa sa roštilja. I bio sam pod laganim stresom zbog nespavanja, iso bi spavat cesto u 6 ujutro a budio se u 12.
Toner is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 09:19   #286
Izostanak stolice od 5 dana

Pozdrav svima! Imam 28 godina i od ranog djetinjstva patim od tvrde stolice. Tomu sam sama kriva jer kao djevojčica nisam htjela jest voće i povrće nego slatko. No u zadnje vrijeme otkad jedem voće i povrće, a i pijem Donat Mg, bilo mi se vidno popravilo. No moram usput reći da ne popijem po cijelu čašu jer to mi je preskupo nego po dva gutljaja svaki dan i time sam dosada uspijevala održavati probavu. No od srijede, kad su me hroštule nakon grčeva potjerale na WC i kad sam imala mekšu stolicu nego inače, nisam uopće bila na WC-u. Od tada sam pila veće količine Donata, ali ništa. Jučer popodne me je bilo potjeralo nakon panettonea (nije bilo pametno što sam išla to jesti) ali je zastalo na izlazu - izašlo je izmeta veličine oko milimetra.
No moram reći da me, za razliku od prošlog puta kad sam imala jaki zatvor, ne muče grčevi.

Inače normalno imam smeđu stolicu bez ikakvih sumnjivih promjena, uglavnom okruglastu. Usput moram reći da sam protekli tjedan jela više slatkih kolača nego inače. Jučer ranije popodne sam uzela zadnji Dulcolax koji sam imala, ali dosad mi nije djelovao. Jutros sam oko osam u ljekarni kupila Turbolax šumeće. Rekla mi je ljekarnica da budući da ću bit cijeli dan kući da ne moram čekat večer nego da uzmem odmah da dam vremena da profunkcionira. Tako sam i učinila, sad jedem mandarine i pijem instant, ne tursku, kavu. Povremeno osjetim da mi se u crijevima nešto blago miče, ali bez grčeva. Inače mi je mana što se malo krećem (ne nalazim vremena iako bih trebala). Povremeno se više razgibam, ali onda opet na staro. Opazila sam općenito da mi stolica bolje funckionira kad se ranije ustanem.

Ima li netko još koji savjet? Jutros sam opet popila punu čašu Donata, ali ne bih htjela pretjerivat.
amor-vincit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 22:41   #287
ja patim od zatvora od kada znam za sebe, meni je bilo normalno ići na wc jednom u dva tjedna sve dok mi doktor nije rekao da tako mogu dobiti rak debelog crijeva. nakon toga sam otišla u ljekarnu i kupila prah za probavu, pomaže, imala sam stolicu, ali imala sam i plinove užasnog mirisa (a kako sam sada počela raditi tako nešto si ne mogu dopustiti), probala sam više vrsta tih tableta i kod svih mi je tako.
ne bi to bilo ništa čudno da mi trbuh (crijeva) ne rade po cijele dane, krule kao da sam gladna, kaj god pojedem ili ne pojedem oni meni krule i rade. na poslu stalno misle da sam gladna a ja nikako da im objasnim da samo imam problema s crijevima.
ne znam što da radim, osim tog rada crijeva nemam nikakve loše simptome. imala sam grčeve dok sam pila prah za probavu ali kada sam prestala odmah se i to povuklo.
ja i dalje nisam imala stolicu ovaj tjedan, a tko zna kada ću ju opet imati.
neki savjet? sve ću probat
zagrebačka cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 16:45   #288
Quote:
zagrebačka cura kaže: Pogledaj post
ja patim od zatvora od kada znam za sebe, meni je bilo normalno ići na wc jednom u dva tjedna sve dok mi doktor nije rekao da tako mogu dobiti rak debelog crijeva. nakon toga sam otišla u ljekarnu i kupila prah za probavu, pomaže, imala sam stolicu, ali imala sam i plinove užasnog mirisa (a kako sam sada počela raditi tako nešto si ne mogu dopustiti), probala sam više vrsta tih tableta i kod svih mi je tako.
ne bi to bilo ništa čudno da mi trbuh (crijeva) ne rade po cijele dane, krule kao da sam gladna, kaj god pojedem ili ne pojedem oni meni krule i rade. na poslu stalno misle da sam gladna a ja nikako da im objasnim da samo imam problema s crijevima.
ne znam što da radim, osim tog rada crijeva nemam nikakve loše simptome. imala sam grčeve dok sam pila prah za probavu ali kada sam prestala odmah se i to povuklo.
ja i dalje nisam imala stolicu ovaj tjedan, a tko zna kada ću ju opet imati.
neki savjet? sve ću probat
Draga, kupi planinski čaj i čaj od sene. U 2 - 3dcl vode stavi jednu žličicu planinskog i pola žličice sene i taj čaj pij svaku večer prije spavanja. Imat ćeš redovitu stolicu. Ako se zapečeš, senu povećaj na jednu cijelu žličicu.
Dvojba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 17:57   #289
Oduvijek imam plinove u trbuhu, kruljenje crijeva. Prije par mjeseci radila sam gastroskopiju- helico.pylori pozitivan. Trojna terapija, olaksanje. Ali ne zadugo. Nakon dva mjeseca analiza stolice- negativna. Ali imam zatvor i po 8 dana. Zatim odem na wc- al nesto sitno, osjecaj nedovoljnog oraznjenja crijeva.
Otisla sam na op.abdomena (iz nekih drugih razloga) nakon o.p imam temp., sestra mi daje antibiotik. Drugi dan pije ja antibiotika moja probava- idealna! Normalna. Svaki dan. Olaksanje.
Kad sam zavrsila antibiotike- opet zatvor po tri dana, opet isti osjecaj nepraznjenja crijeva...
Jel poznato nekome?
Tnx
kuksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:29   #290
Rješenje za tvrdu stolicu : Magnezij u obliku magnezij citrata jer najbolje djeluje , apsorbira se u organizam bolje nego magnezij oxid .
Jedna žličica ili kapsula od 350 mg svako veće prije spavanja ili kod jačeg zatvora dvije žličice . Magnezij će vam omekšati stolicu , ali će te i bolje spavati od njega .. Da ne pišem cijelu litaniju o magneziju čitaj ovdje
Punooo vlaknaste hrane ( voće / povrće u kuhanom ili svježem obliku ) . Tekućina ili ti puno vodeeeee! Ne sokove i napitke koji su puni šečera ...
Nabavit si neke probavne enzime u ljekarni ili preko neta , kod nas su svi skupi i rijetko se može naći neka kombinacija sa više vrsta enzima koji razgrađuju istovremeno proteine , masti i ugljikohidrate .
Drugo ako koristite lijekove protiv bolova oni znaju izazvat "zatvor" , pa se nemojte čuditi ako ne možete na wc nakon njihova korištenja .
OrchidLover is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 15:00   #291
Ne spadam baš na ovu temu, ali ipak bih nešto napisala.
Kada dva puta godišnje dobijem tvrdu stolicu koja baš ne bi išla van uvijek upotrijebim isprobani trik: polijem malo ruke hladnom vodom i nagnem leđa unazad koliko ide. Uvijek se iznenadim kako stolica lakše ide kada leđa nagnem unazad.

To je baš stuacija kada sam već na wc-u (jer me tjeralo na wc) i onda tek skužim da stolica nikako da izađe jer je očito pretvrda, a ja baš hoću obavit nuždu.

E sad, tko ima baš pravih problema sa zatvorom rješenje je sigurno puno kompliciranije, ali vidim hrpu savjeta na ovoj temi (Donat Mg, voće, povrće, vlaknasta hrana, tjelovježba)...kad ništa drugo ne pomaže jedino preostaju sena, krkavina i klistir.

Zadnje uređivanje Royal Red : 04.08.2017. at 16:04.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2018., 07:58   #292
Izbor laksativa... za kroničnu opstipaciju.

Koji bi po vama bio laksativ "jačine" tj. agresivnosti između Dulcolaxa i nečeg prirodnog (npr. Senna i slične tablete na bazi sene i drugih biljki)?
GoogleGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 20:41   #293
Probavni problemi - opstipacija

Zadnjih godinu dvije muku mucim sa slijedecim probavnim problemima.
Najprije, nekoliko dana nemam stolicu ili je imam jako malo (nemam ni poriv za stolicom, osim silnih vjetrova).
Nakon 4-5 dana me "potjera". Najprije normalna stolica bez grceva, pa odmah potom sve rijeđa i mekanija stolica sa porastom inteziteta grceva, te na kraju (nakon 30-45 min) proljevasta stolica uz jake grceve te osjecaj pecenja na cmaru (od stolice).
Nakon toga dolazi smirenje i kao da nista nije bilo.
I onda opet u krug... Nema stolice nekoliko dana...
Hranim se prilicno zdravo, svako jutro zobene pahuljice sa vocnim jogurtom i svjezim vocem, potom zeleni caj... Kroz dan normalna hrana.
Ali prvih par dana nema stolice ni poriva...
Apetita imam, krvi u stolici nema, ne mrsavim, relativno zdrav, 43 god. Ne pusim.
Cinjenica je da i moja mama cijeli zivot ima takve probleme s probavom...
Zanima me kako potaknuti peristaltiku crijeva odmah nakon cijele epizode za praznjenjem od normalne do vodenaste stolice (u 45 min). A ne da stalno cekam tih 4-5 dana i cekam kad ce me ponovno "potjerati".
Btw, tijekom studija, grceviti proljevi su bili rutina prije svakog ispita....
ivahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2018., 22:03   #294
Ajde molim te odi lijepo liječniku.
Može biti da nemaš nikakav problem, tipa neki blaži oblik IBS-a , a može biti i da imaš problem koji je u nastajanju ili je već tu pa ga treba liječiti.
Nitko ti ovdje sa sigurnošću ne može reći što ti je i pomoći kada nemaš nikakvu dijagnozu, odnosno koliko sam shvatila nisi dosada obavio niti jednu pretragu?
mine123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 11:01   #295
probaj uzeti kuru probiotika (na iherbu su povoljni), i izbaciti šećer koliko možeš. mislim na šećer saharozu koji je dodan gotovim proizvodima (voćnom jogurtu koji spominješ) ili ga ti sam dodaješ.
umjesto voćnog jogurta dodaj zobenima suhe šljive, namočene u vodi.
privremenim izbacivanjem mlijeka i mliječnih proizvoda vidi jesi li preosjetljiv na laktozu.
svakodnevno brzo hodanje minimalno pola sata u komadu isto jako pomaže redovitosti, kretanje tijela plus psihičko opuštanje.

to sve skupa nije škodljivo, pa i ako imaš neki drugi problem neće ti ga pogoršati.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 11:31   #296
Probaj lanene sjemenke smiksati i pa popiti.Meni jako pomaže kod gastritisa i imam redovnu probavu.Ali moraju smiksane u vodi odstajati barem preko noći.
Sok od šljiva iz DM,navečer i ujutro.Chia sjemenke opet natašte smiksane.
Ali ipak odi do doktora da te pregleda..
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 13:07   #297
Hvala na savjetima!
Do kolonoskopije (koju cu privatno rijesiti tijekom ljeta) pokusat cu sa ovim savjetima.
Inace, bas sam se naviknuo na zobene pahuljice a sad velite bez laktoze.
Jel ih mogu jesti ovako "usuho" bez icega pa na njih popiti vodu? Bude koristi?
ivahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 14:53   #298
Quote:
ivahor kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima!
Do kolonoskopije (koju cu privatno rijesiti tijekom ljeta) pokusat cu sa ovim savjetima.
Inace, bas sam se naviknuo na zobene pahuljice a sad velite bez laktoze.
Jel ih mogu jesti ovako "usuho" bez icega pa na njih popiti vodu? Bude koristi?
probaj izbaciti zobene pahuljice, možda one stvaraju probleme. Ili kupi zobenu ili ječmenu kašu, namoči ju preko noći u kiseloj vodi i ujutro kuhaj oko 45 minuta u čistoj vodi
kocelot is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2018., 16:22   #299
Quote:
ivahor kaže: Pogledaj post
...
Inace, bas sam se naviknuo na zobene pahuljice a sad velite bez laktoze.
Jel ih mogu jesti ovako "usuho" bez icega pa na njih popiti vodu?
s obzirom da nisi konj i imaš problema s probavom, nemoj.
skuhaj ih na vodi (tradicionalna škotska zobena kaša, porridge), ili ih bar namoči vrućom vodom 15 min.
ako ti fali ukusa, kasnije dodaj malo soli i/ili meda, suho voće, orašasto, kokos pahuljice, mljeveni lan - po želji.

govorimo o čistim zobenima, ovakve



ono što sam ti gore spomenuo je trajna promjena, nije jednokratno protjerivanje zatvora, jer i sam kažeš da imaš problema puno godina. nešto što jedeš ti ne odgovara. za početak izbaci mliječne i šećer i uvedi hodanje. pretpostavljam da jedeš dovoljno voća i povrća i piješ dovoljno vode.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2018., 09:53   #300
Quote:
ivahor kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetima!
Do kolonoskopije (koju cu privatno rijesiti tijekom ljeta) pokusat cu sa ovim savjetima.
Inace, bas sam se naviknuo na zobene pahuljice a sad velite bez laktoze.
Jel ih mogu jesti ovako "usuho" bez icega pa na njih popiti vodu? Bude koristi?
Imaš u Konzumu jedne zobene instant sa raznim okusima bez mljeka.Samo vodu vruću staviš i pričekaš par minuta i pojedeš.Meni su jako fine i baš me potjeraju na wc .Ali zašto na kolnoskopiju odmah?Prvo kod doktora opće neka ti izvadi krv i pregleda kakicu,možda uopće ne trebaš ići,možda je samo HB .Pa onda kod gastrologa i onda on šalje dalje.Barem su meni tako napravili.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.