Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2004., 14:40   #21
Bari nije do tipa nape. Svaka napa se moze montirati tako da ide u odvod ili da koristi ugljene filtere.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 14:46   #22
To razumijem, ali volio bih znati koja je to koju ima Winona i da tak dobro upija a da nije spojena u odvod.
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:06   #23
Re: Winona

Quote:
Bari Kent kaže:
Ajde kad ti se bude dalo mi napiši točan tip tvoje nape i proizvođača...još mi ostaje nada da tak nešto mogu u Hr kupiti...
Thnx!
Bari ja ti se u to ne kuzim, proizvodjaca sam vec napisala prije a model

Mi nismo kupovali to posebno, cijela kuhinja je bila narucena sa svim ugradbenim aparatima - tako nam je bilo najjednostavnije.

Samo znam da je srebrna a ja htjela one od satiranog stakla. Ovdje ima svih mogucih modela

klikni na dunstabzugshaube

a evo stranica gdje ima dosta modela kutnih hauba a medju njima i ona staklena koja se meni svidja ( samo 900 € )

haube
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:19   #24
Mislim da se ne smiješ spojiti na dimnjak u kojem je protočni bojler. Glavni problem su masnoće koje će ipak prije ili kasnije završiti u dimnjaku pa valjda ne bi htio da ti eksplodira dimnjak. S druge strane pogledaj da li imaš negdje dimnjak koji više nije u upotrebi. Što se tiče štemanja, možeš to riješiti i dijamantnim rezanjem (cca 200 kn po rupi). Probaj se na bilo koji način spojiti na odvod i bićeš nam svima zahvalan što smo te nagovorili (kaj nemaš nigdje u blizini vanjski zid?)
konspirator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:22   #25
konsiprator tocno to pitanje ( na koje ti odgovaras) sam htjela i ja postaviti. Ali reko zensko sam - pa sto da postavljam bezvezna pitanja
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 15:39   #26
Quote:
konspirator kaže:
Mislim da se ne smiješ spojiti na dimnjak u kojem je protočni bojler. Glavni problem su masnoće koje će ipak prije ili kasnije završiti u dimnjaku pa valjda ne bi htio da ti eksplodira dimnjak. S druge strane pogledaj da li imaš negdje dimnjak koji više nije u upotrebi. Što se tiče štemanja, možeš to riješiti i dijamantnim rezanjem (cca 200 kn po rupi). Probaj se na bilo koji način spojiti na odvod i bićeš nam svima zahvalan što smo te nagovorili (kaj nemaš nigdje u blizini vanjski zid?)
Hmm...toga sam se i bojao.
Ova sva moja čarobiranja oko shtemanja bila su za put do tog dimnjaka...
Ali fakat, kad krenem od štednjaka prema dimnjaku - znate onaj 'kut' što sam spominjao - e, to je baš vanjski ugao zgrade!
I gleda u dvorišnu stranu. Jedino što mi susjedi iznad imaju prozor pa ne znam kaj buju oni rekli...
Ma nezgodacija je to s napom jer mi zapravo puno toga o tome ovisi...čak i gdje će biti kuhinja ovisi o mogućnostima ugradnje/odvoda nape...ufff kako komplicirano.
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2004., 14:58   #27
Re: Odvod

Quote:
Bari Kent kaže:
[B]NE znam mogu li ga uopće ikako izvesti.
Naime, imam dimnjak u kojeg će mi biti spojen kombi plinski protočni bojler, ne znam mogu li u njega spojiti i napu?
Na žalost mislim da ne smiješ napu uopće priključivat na dimnjak pogotovo ne na isti na kojem je plinski kombi.
Ak se napa priključi na dimnjak onda se u dimnjaku skupljaju razne masnoće koje bi se mogle zapaliti itd itd.
Najbolje otvor probušit kroz vanjski zid od stana i tu priključiti napu.
telk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2005., 23:25   #28
Napa & Ventilacija ??

Molim savjet. U stanu, novouređenom, odlučismo staviti napu, lijepu, novu, aluminijsku i poprilično skupu (DK616AL - Gorenje) što bi trebalo kakti biti garancija kvalitete.
MEĐUTIM javio se mali problemčić, u stanu kao ni u svim stanovima dotičnog naselja nigdje nije predviđen ni izveden odzračnik za napu tako da mi napu nemamo gdje spojiti.
Postoji opcija, koju smo vidjeli od drugih da jednostavno izbušimo rupu u zidu iza kojeg se nalaze instalacije od zgrade (vertikala koja sadrži cijevi) i da na taj način napravimo odzračnik.- Međutim rekli su nam da se to nesmije i da bi se moglo dogoditi da nakon nekog vremena ljudima na zadnjem katu požute zidovi od naše nape, a onda bi bilo veselja, traženja krivca i tužbe.
Druga je opcija da kupimo dodatni ugljeni filter (nije u standardnoj ponudi ali postoji) i da ga nadogradimo na napu tako da bi napa praktički vukla zrak iz kuhinje i vraćala ga nazad.
Molim Vas za mišljenje i savjet o prvoj opciji (bušenje zida), te iskustva i mišljenje o ugljenim filterima na napi.
Rapifen is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 00:09   #29
Probajte izbušiti fasadni zid, ako je na nekih max 2,5 m.
Miletina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 09:44   #30
i za bušenje fasadnog zida treba dozvola - najjednostavniji je ugljeni filter, promjena jednom godišnje za prosječno potrebe za kuhanjem (vikendima, lagana večera kroz tjedan), stoji cca 400 kuna, provjereno uklanja mirise od kuhanja (što me malo i smeta, jer volim osjetiti što se kuha kad dolazim kući).
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 10:38   #31
Napa

Kupiš skupu napu i onda od nje napraviš jeftinu. Eto to je opcija sa ugljenim filterom. Imao sam napu sa filterom koja je samo miješala zrak u kuhinji i brzo sam morao napraviti priključak prema van. Ako nemaš priključak za van u prostoriji ti ostaje para, dim i mirisi (ostat će ti uz vanjski priključak, samo manje nego bez njega). Predlažem da se ne spajaš na zajednički ventilacisjki vod jer ti vodovi su u pravilu zapušteni i osim što možeš nekome zagaditi prostoriju, možeš po njemu i ti nešto dobiti natrag (neugodne mirise krepalih golubova itd). Probušite rupu kroz glavni vanjski zid i spojite se na taj odvod s napom.
Nadam se da ste kupili tihu napum jer ako je bučna, neećte je koristiti jer će vam ići na živce. Pozdrav )
__________________
Aloha
aloha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2005., 12:51   #32
Re: Napa

Quote:
aloha kaže:
Kupiš skupu napu i onda od nje napraviš jeftinu. Eto to je opcija sa ugljenim filterom. Imao sam napu sa filterom koja je samo miješala zrak u kuhinji i brzo sam morao napraviti priključak prema van. Ako nemaš priključak za van u prostoriji ti ostaje para, dim i mirisi (ostat će ti uz vanjski priključak, samo manje nego bez njega). Predlažem da se ne spajaš na zajednički ventilacisjki vod jer ti vodovi su u pravilu zapušteni i osim što možeš nekome zagaditi prostoriju, možeš po njemu i ti nešto dobiti natrag (neugodne mirise krepalih golubova itd). Probušite rupu kroz glavni vanjski zid i spojite se na taj odvod s napom.
Nadam se da ste kupili tihu napum jer ako je bučna, neećte je koristiti jer će vam ići na živce. Pozdrav )


mala napomena, za busenje zida treba dozvola i ne dobiva se lako. Ne pitajte kako znam.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 00:50   #33
Ako je vertikala ventilacioni kanal , koji ima izvod na krovu , onda mozes slobodno spojiti na to .
Ako je to samo vvertikala , onda zrak nema gdje izaci ,i to ne radi.
Ima jos varijanta kroz staklo , ili kroz roletnu kutiju .
Inace se moze i kroz zid , a triba rupu kamuflirati sa mrezicom .
Ako te zanimaju detalji , samo reci .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 19:42   #34
Kuhinjska napa

Imam priliku reći investitoru da li želim odvod za napu ili ne.
Tip u trgovini namještajem mi je u ponudu kuhinje uvalio napu bez odvoda s nekim duplim filterom i kao to bi trebalo bit ok.

Logičnim razmišljanjem meni se čini bolja varijanta ova s odvodom budući da mi je jedinstvena prostorija kuhinja-blagovaona spojena s dnevnim boravkom. Da li sam u krivu? Odnosno ima li neka patka s tim odvodima?

Hvala
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 20:40   #35
Nema nikakva patka sa odvodom.Ako imaš priliku staviti odvod, svakako to učini.Nikakav filter ne može se usporediti sa ventilacijom.
antonhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 20:42   #36
Hvala. Tako sam i ja mislila...Ali tko pita ne skita.
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 00:11   #37
odvod svakako, osim što bolje uklanja mirise, ne moraš kupovati ugljene filtere
maks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 01:04   #38
obavezno sa odvodom! i kupi sa najjačim motorom koji si možeš priuštiti, da diže poklopce sa lonaca dok se nešto kuha
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 08:06   #39
Hvala svima
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 16:05   #40
napa Elica

Ima li tko iskustva sa talijanskim napama Elica?!

http://www.elica.it/index~lg~en.htm

Posebno, njihovim build-in napama. Izgledaju solidno, a i pristupačne su cijene ... samo još da znam ponešto o kvaliteti....

Thnx
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.