Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 04:26   #641
upravo je pijemdosta se govori o tome da je štetna sigurno nešto ima u tome,ali ako je piješ u malim količinama ne bi trebalo bit problema
niko neznanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:35   #642
a da ju piješ u malim količinama (čašu) ali svaki dan?

pitam se koliko bi onda vremena trebalo da ugroziš npr. jetru.
pričala mi je jedna osoba kako je XY pio svaki dan litru kole. nakon godinu dana, ciroza jetre... jel to onak stvarno moguće ili ??
__________________
...ya agarraste por tu cuenta las paaaaaaarrandas, paloma negra, paloma negra, dónde andarás...
majoneza88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:45   #643
Gazirana pića itekako mogu oštetiti jetru.
Također izvlače kalcij iz kostiju i postaju krhke.
A tu je još i šećer u ogromnim količinama. Kombinacija svega toga djeluje negativno za organizam.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 21:54   #644
Quote:
majoneza88 kaže: Pogledaj post
a da ju piješ u malim količinama (čašu) ali svaki dan?

pitam se koliko bi onda vremena trebalo da ugroziš npr. jetru.
pričala mi je jedna osoba kako je XY pio svaki dan litru kole. nakon godinu dana, ciroza jetre... jel to onak stvarno moguće ili ??
nemoguce. jetra moze otici i od ljekova i svaceg neceg.
ja pijem po 2 litre na dan cole, red bulla , bitno da je gazirano , godinama i nist mi nije,
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 12:30   #645
Vi mladi koji uživate u coca-coli, dozvolit ćete mi da podijelim moje iskustvo.
Od faksa sam zapaljen za coca-colu i pio sam ju otprilike jednu limenku ili jednu bocu 0,5 svaki drugi dan. Tu naviku sam imao nekih 10ak godina. Mogu reći da nisam primijetio nikakvih posljedica po jetru, niti želudac.
Međutim, malo po malo su mi se počeli odlamati komadi zubiju, od četvorki prema umnjacima, i kroz neko vremensko razdoblje sam morao staviti 3 krunice i otrpiti par bolnih zahvata zbog puknutih zuba. To je rezultiralo računom kod zubara od 24.000 kuna ukupno. Također vrijedi spomenuti da su zubi požitili. Ok, zubar je to sve riješio, ali vrijeme, novac i mučenje na stolici mi stvarno nije trebalo.
Nema nikakve sumnje da coca-cola malo po malo nagriza i oslabljuje zube, jer nakon što sam ju u potpunosti odbacio prije 5 godina, nikad više mi nije puknuo niti se odlomio ni jedan zub.

Stoga vam iskreno savjetujem, riješite se toga dok nije kasno. Štetnost po jetru i zdravlje je teško opipljiva stavka i teško da će biti ikakvih posljedica nakon puno godina konzumacije, ali opasnost po zubalo je realna stavka i po mom iskustvu dovoljno je desetak godina svakodnevne konzumacije prije nego stignu posljedice u vidu žutih i krhkih zubiju.
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 13:05   #646
Pretpostavljam da je to posljedica djelovanja fosfatne kiseline (ako grijesim, valjda ce me neko strucniji ispraviti) ali i secera, naravno
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 14:15   #647
Ortofosfatne kiseline
Pijte na slamku pa nećete imati taj problem.
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 14:43   #648
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ortofosfatne kiseline
Pijte na slamku pa nećete imati taj problem.
Khm, na to sam pazila... Kiselina je ortofosforna ili fosfatna - sinonimi.
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 14:52   #649
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ortofosfatne kiseline
Pijte na slamku pa nećete imati taj problem.
U životu je bitno biti praktičan

Ima nešto u tome, ako ode ravno u grlo i/ili ako odmah ispereš usta s vodom, posljedice za zube su valjda manje
bolid74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 15:49   #650
A ljudi inače piju Colu jer misle da je ultra zdrava. Šećer je šećer bila to Cola ili "voćni sok". Šećer uzrokuje karijes i ostale probleme sa zubima. Ja je ne pijem jer mi je preslatka, ali volim Colu Zero, da, znam, krcata je zloglasnim aspartamom, bla, bla, briga me...

Mislim da ne treba pretjerivati i sve umjereno, pa meni je znalo od vodurine kad bi se silila da pijem više nego što trebam doći muka, užasan osjećaj kao da imam kamenje u želucu, može se i vodom predozirati koliko god ljubitelji vode to probali osporiti nekim ljudima je zlo ako unesu previše vodurine.

A što se tiče čišćenja hrđe i sl. tu su bolji soda bikarbona, limun i voda pa ih nitko ne proglašava otrovima zbog toga!

Zadnje uređivanje black fairy : 16.05.2014. at 15:59.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 09:07   #651
http://www.vecernji.hr/gastro-i-puto...ca-colu-941117 Užas.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 11:25   #652
a jeb.. što se čudiš, stavi šećer u tavu i peci do crnog dobiješ isti drek ionako ti je većina svih gaziranih i ne gaziranih sokova sami šećer (cca 95%-99% suhe tvari ti je šećer ove ili one vrste). I doma kad si iscjediš recimo naranču, pa zagrijavaj dok se sve ne karamelizira dobiješ isto sranje.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 15:41   #653
Ja eto probao Coca Colu pa eto pomislim je li jedan od tajnih sastojaka cimet?
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 18:21   #654
bolesnici iz marketinga šire propagandu:

danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:37   #655
Manite se cole. Najveći otrov i neprijatelj organizma śto postoji.

Govorili su mi to stariji kada sam bio balavac, ali mi nisu rastumaćili zaśto je śtetna, a interneta nije bilo.
Saznao sam malo prekasno. Kada me je hitna odvezla na signalima, poslije lijepog vrućeg dana s mnogo cole -srce.
U bolnici ćudjenje "staraca" u bolnićkoj sobi: "Pa kako ti tako mlad, a dospio si ovdje???".

Nikada pio, puśio, drogirao se, ali cola je sve to "nadoknadila".

Kada sam bio mlad i za takve koji su meni prićali o njoj sam mislio u sebi "Śta mi se.eś", tako da Vam neću trovati żivot daljnom prićom, jer koga interesira naći će sve o njoj u internetu.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 10:20   #656
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Manite se cole. Najveći otrov i neprijatelj organizma śto postoji.....
Što dokazuju upravo milijuni mrtvih tokom 130 godina konzumacije u cijelom svijetu. Da nije bilo cole zemlja bi sad imala najmanje 52 milijarde ljudi. Možda da ovo svoje napišeš ipak na alternativi.....tu ćeš imati daleko više istomišljenika i razumijevanja.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:03   #657
Dao sam info iz prve ruke, a event dali će, tko i śto s njim ućiniti , to je njegova stvar.
Njegovo dvoriśte, njegove koke
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 03:47   #658
Litra Coca Cole sadrzi oko 108 grama secera. To je otprilike kao 28 kocki secera. Neki lik je ovdje spomenuo da loce 4 litre kole dnevno - to je 432 grama secera DNEVNO samo od Cole. Ili oko 112 kocki secera na dan. U tjednu pozdere prek tri kile secera samo u Coli. I to je okej? Nis mu nije? Jos?
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 09:12   #659
Znam za slučaj gdje je jedan što je pio Coca-Colu umro u snu imao je 98 godina.
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 10:59   #660
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Dao sam info iz prve ruke, a event dali će, tko i śto s njim ućiniti , to je njegova stvar.
Njegovo dvoriśte, njegove koke
A ja tvrdim da se sunce okreće oko zemlje. Svatko lako može vidjeti da je ujutro na jednoj strani a navečer na drugoj strani. Iz prve ruke. A i osobno sam vidio ljude guštere. Isto iz prve ruke....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.