Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2015., 15:38   #401
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ti divljaš očito, takvi su najgori. Kad ima prometa, do Splita nema teoretske šanse ispod 5 sati, kad nema prometa, možda pola sata kraće uz normalnu vožnju. Kako možeš imati prosjek 90km/h??? Gore si napisao da do Splita dođeš za 3:45? Pa jebote, autocestom toliko treba uz 150km/h, a ti si baja pa držiš prosjek od 100km/h starom cestom što je skoro i autocestom nemoguće postići. Pričaš lovačke, a ako je to i blizu istini, onda si divljak kojem treba oduzeti vozačku.

Inače, meni je uz oštriju vožnju starom cestom potrošnja bila dosta visoka za dizelaša, 5.4 litre, tolika bi mi bila i autocestom uz ujednačenu vožnju. Ali kad se pred svakim zavojem koči i ubrzava, kad se pretiče 30 puta, kad se hvata 120 na svakom bržem dijelu ceste... ni ne može biti mala potrošnja. I opet mi je ZG-Makarska trebalo skoro 6 sati.
mda... ti me ocito znas... ispada da mi zena pod dobro jutro vozi brze od tvoje ostre voznje...
kad imas prometa mozes isto tako i 8 uri vozit, ovisi kakav je promet, ali dovoljno da nije lito i da nije vikend, i moze se vise nego solidno vozit.
autocesta je barem 50km duza od stare ceste, i onda ti usporedjujes kako je moguce tako stic starom cestom.
sto da ti kazem da sam sam u autu, s accentom od 90ks na plin st-ka, ravnih 310km, odvozia za 3:05, sto je prosjecnih 100,5km/h. to je najbrze sto sam uspia proc tu relaciju, a cak i to nije voznja na noz nego koristenje prazne ceste i kasnih nocnih/ranih jutarnjih sati. Koliko ti onda jos triba autoputom do zg? 20min?
nisam ja nikakav baja, nemam f&f spojlere, slije, gljive i auspuhe po autu, imam zenu i dvoje dice, i bas kao i zena ljubav prema voznji i autima, i dovoljno godina da me zaboli sto ti mislis... ako mislis da nije moguce, i da ne prolazi onda te moram iskreno razocarat, u zabludi si, i pomoc ti se ne moze. svoju nesposobnost, ili skrtost na gorivu ne tribas projicirat kao divljanje ukoliko netko ide brze, ljudi bi te vise postovali onda... ovako si samo komican sa tim izjavama o tome sto se ne moze... vidim takve iste blide face svaki put kad odvedem dicu u park, pa drugi "spasavaju" moju dicu sa sprava jer su oni "premali", a posli zinu jer njihova 2-3 godine starija dica to nisu u stanju. zato lipo reci da ti nemos i ne usudis se, the end...

vec sam napomenia, vozim na plin, i tih tvojih 5,4l bi bilo mojih skoro 15, a ni uz najbolju volju toliko nebi uspia potrosit... zato ne gledam svaki dec goriva i ne mirim na dvi decimale kolika mi je bila potrosnja. osim toga, malo ti je koncept kriv jer nije poanta prosjecne brzine rastezat pravce, pa kocit svaki zavoj, vec vozit ujednacenom brzinom prikladnom za odredjenu cestu, i pritom ne kocim za zavoje, jednostavno nema potribe za tim. to ce u vecini slucajeva znacit voznju priko ogranicenja, a ako je tebi to divljanje, onda imamo sasvim drukcije koncepte voznje...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 17:58   #402
Ja ne znam kakve vi to prosjeke imate 90+ po staroj D1 kad svake godine kad idem tu na g.o. meni je plafon 77-79km/h na 305km pređenih. Sa tim da Zg-Ka plahnem po ac i sa 150km/h + a po staroj D1 se baš španam...cca 3.30..3.45h vremenski sve skupa ispadne cijela dionica.
I obično kad idem (nedelja dolje i čet. natrag) nema gužve.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 22:27   #403
Nije baš tema ali pitat cu ovdje...
Može li mi netko reći koji je najbolji alternativni pravac za Njemačku ako ne želim preko Ljubljane i Karavanki? Kako bih izbjegao slovensku vinjetu i austrijske tunelarine razmisljao sam o Zagreb-Graz-Liezen-Schladming-Salzburg-Munchen.
Krlesius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 23:58   #404
Moram sljedeći tjedan iz ZG do Perušića pa me zanima u kakvom je stanju cesta od Korenica preko Bunića do Ličkog Osika? Koliko vremenski otprilike treba za cijeli put iz ZG starom cestom? Kako se vraćam isti dan tj. u razmaku par sati natrag ću možda ipak autocestom, zavisi o mentalnom stanju i umoru.
DM2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 00:38   #405
Quote:
Krlesius kaže: Pogledaj post
Nije baš tema ali pitat cu ovdje...
Može li mi netko reći koji je najbolji alternativni pravac za Njemačku ako ne želim preko Ljubljane i Karavanki? Kako bih izbjegao slovensku vinjetu i austrijske tunelarine razmisljao sam o Zagreb-Graz-Liezen-Schladming-Salzburg-Munchen.
Google kaže da su ove tri opcije bez naplate pa biraj:

https://goo.gl/maps/VPsLt
coldplug is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2015., 09:38   #406
Quote:
DM2008 kaže: Pogledaj post
Moram sljedeći tjedan iz ZG do Perušića pa me zanima u kakvom je stanju cesta od Korenica preko Bunića do Ličkog Osika? Koliko vremenski otprilike treba za cijeli put iz ZG starom cestom? Kako se vraćam isti dan tj. u razmaku par sati natrag ću možda ipak autocestom, zavisi o mentalnom stanju i umoru.
Dobro:
Promet slab,možda sretneš 5 auta,asfalt solidan.
Loše:
Relativno usko(neki dijelovi),brdovito i zavojito,moguće krave na cesti.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 07:58   #407
Primošten-stara cesta

Pozdrav!

Išla bih iz Zagreba starom cestom do Primoštena pa me zanima najbolja ruta? Nisam nikada do sad išla tako nego autocestom.

Isplati li se? Koliko je grozan put? Možda neka kombinacija stare ceste i autoceste?

Dajte prijedloge slobodno.

Hvala!

__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 08:34   #408
Ovisi. Ja bi preporucio starom do Udbine a onda AC.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 09:19   #409
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav!



Išla bih iz Zagreba starom cestom do Primoštena pa me zanima najbolja ruta? Nisam nikada do sad išla tako nego autocestom.



Isplati li se? Koliko je grozan put? Možda neka kombinacija stare ceste i autoceste?



Dajte prijedloge slobodno.



Hvala!



Put je x puta bolji i ljepsi neg kad juris po AC.
Ak volis vozit bude ti ljepo iskustvo samo pazi da imas pun tak jer nema benzinskih uz cestu.
Nemoj smetat ekipi na cesti jer se i tam dost brzo vozi.
I nabavi si waze da znas di su kamere i patrole pa da to izbjegnes.
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 09:25   #410
Quote:
werdas kaže: Pogledaj post
Put je x puta bolji i ljepsi neg kad juris po AC.
Ak volis vozit bude ti ljepo iskustvo samo pazi da imas pun tak jer nema benzinskih uz cestu.
Nemoj smetat ekipi na cesti jer se i tam dost brzo vozi.
I nabavi si waze da znas di su kamere i patrole pa da to izbjegnes.
Ja sam par puta isao starom cestom ZG-RI-ZG od kada je AC kao i ZG-IM-ZG.
ZG-RI je ajde relativno brz put pa no frks. No ZG-IM-ZG - ajme majko....i sve ono sto je radilo nekad kada se tako putovalo vecina toga propalo pa nemas negdje stat, pojest, popit, posrat se itd. I krajevi kroz koje se putuje su opustjeli jer nema posla i ljudi. OK za vidjet 1-2 puta tak u zivotu, ali za svaki dan - AC i bok.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 09:32   #411
Baš tako, ovisi.
Najbolja ruta je stara D1 Karlovac - Gračac i dalje D27 Gračac - Obrovac - Benkovac - Stankovci - Šibenik - Primošten. Cesta je dobra, ima hrpu ravnih dijelova gdje se opušteno može voziti 80-90, a najlošiji dio je Gračac - Obrovac, spuštanje od tunela do Obrovca, pošto je pun zavoja. S druge strane imaš prekrasan pogled na kanjon Zrmanje i dole na raskršću u Zatonu Obrovačkom dobru birtiju Anita sa finom janjetinom, domaćim krafnama i pogačom. I dobrom kavom.
Dakle, ako te tih desetak km malo oštrijih zavoja i sporije vožnje ne smeta, go for it. Nešto je kraće nego AC i vozi se cca pola sata dulje. Naravno, ako je stanje na AC dobro. Ako ima zastoja oko Sv. Roka i Maslenice (a ima ih), tad si na staroj cesti u prednosti.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 11:58   #412
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ja sam par puta isao starom cestom ZG-RI-ZG od kada je AC kao i ZG-IM-ZG.
ZG-RI je ajde relativno brz put pa no frks. No ZG-IM-ZG - ajme majko....i sve ono sto je radilo nekad kada se tako putovalo vecina toga propalo pa nemas negdje stat, pojest, popit, posrat se itd. I krajevi kroz koje se putuje su opustjeli jer nema posla i ljudi. OK za vidjet 1-2 puta tak u zivotu, ali za svaki dan - AC i bok.
Pa kad nema nikog onda možeš kod svakog drva napravit piš pauzu lol
Ak je posao u pitanju i ak je cestarina plaćena onda AC al inače kad idem turistički i kad me boli briga za sve onda stara cesta...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 12:16   #413
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Baš tako, ovisi.
Najbolja ruta je stara D1 Karlovac - Gračac i dalje D27 Gračac - Obrovac - Benkovac - Stankovci - Šibenik - Primošten. Cesta je dobra, ima hrpu ravnih dijelova gdje se opušteno može voziti 80-90, a najlošiji dio je Gračac - Obrovac, spuštanje od tunela do Obrovca, pošto je pun zavoja. S druge strane imaš prekrasan pogled na kanjon Zrmanje i dole na raskršću u Zatonu Obrovačkom dobru birtiju Anita sa finom janjetinom, domaćim krafnama i pogačom. I dobrom kavom.
Dakle, ako te tih desetak km malo oštrijih zavoja i sporije vožnje ne smeta, go for it. Nešto je kraće nego AC i vozi se cca pola sata dulje. Naravno, ako je stanje na AC dobro. Ako ima zastoja oko Sv. Roka i Maslenice (a ima ih), tad si na staroj cesti u prednosti.
Točno, od tunela na Prezidu do Anite ima 15km, znači 15-20 min vožnje, nije da treba tako voziti 2 sata.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 12:25   #414
Da, samo što je još toliko od Gračaca. A u Gračacu može birat hoće li na Prezid pa prema Zadru ili na Otrić pa prema Kninu i Drnišu. No te obje ceste (naročito Prezid) nisu baš za nekog ko nije siguran u svoju vožnju (a meni se tak čini iz pitanja, možda grešim).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 12:59   #415
Istina da je dosta ugostiteljskih objekata propalo dolaskom AC ali ne bih isao tako daleko da se nema gdje stati i uliti gorivo, popisati se, pojesti i popiti nesto.
Cak bih rekao da je na staroj cesti bolji izbor.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 13:08   #416
Quote:
blind_sense kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Išla bih iz Zagreba starom cestom do Primoštena pa me zanima najbolja ruta? Nisam nikada do sad išla tako nego autocestom.

Dajte prijedloge slobodno.

Hvala!

Baš sam odvozio ovih dana istu rutu i prvi puta nisam išao cijelim putem AC - oduševljen , a ušteda poprilična.
Moj ti je savjet ZG-Gornja Ploča po staroj cesti. Onda se uključiš na AC prije Sv. Roka i voziš do izlaza Zadar Istok (II). Dalje nastavljaš starom cestom preko Benkovca i Stankovaca i do Šibenika. Prije uključenja na G. Ploču provjeri da nije kolona pred sv. rokom.

Sve ceste su u izvrsnom stanju, dobro označene, nema puno policije i ako voziš normalnim brzinama - nikih problema
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 13:15   #417
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Da, samo što je još toliko od Gračaca. A u Gračacu može birat hoće li na Prezid pa prema Zadru ili na Otrić pa prema Kninu i Drnišu. No te obje ceste (naročito Prezid) nisu baš za nekog ko nije siguran u svoju vožnju (a meni se tak čini iz pitanja, možda grešim).
Gugl mapa kaže da od Gračaca do Prezida ima oko 6km.
Prema Otriću nisam išao tako da taj dio ne poznam.

S obzirom da preko Prezida nema puno prometa, ne vidim problem u tome da nesigurniji vozač prilagođenom vožnjom sretno stigne do cilja. Jedino je problem ako vozi presporo pa napravi kolonu iza sebe (malo je mjesta za stati sa strane i propustiti kolonu).
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 13:49   #418
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Istina da je dosta ugostiteljskih objekata propalo dolaskom AC ali ne bih isao tako daleko da se nema gdje stati i uliti gorivo, popisati se, pojesti i popiti nesto.
Cak bih rekao da je na staroj cesti bolji izbor.
Upravo tako, od Slunja do Zatona imaš bar 5 dobrih restorana za stat i pojest/popit nešto i 4 pumpe, dok na AC od Bosiljeva do Zadra imaš tek 4 veća odmorišta. Po ljeti su ta na AC prekrcata, posebno ono gdje staju autobusne linije, a ovi na staroj cesti su sad normalno posjećeni (osim Macole u Korenici zbog autobusa).
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 13:51   #419
Nije problem promet nego spust, naletio sam prije neki dan na tetu i GPuntu koja se živa usrala i prije svakog jebenog zavoja (UZBRDO!!!!) kočila na 30. A promet ide s kontra strane ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 15:07   #420
@CDRW-griješiš, smatram se poprilično dobrim vozačem obzirom da svaki dan vozim (što poslovno što privatno). Samo me zanimalo koja varijanta je "najbolja", pogotovo ovo što se spominjala kombinacija AC i stare ceste.

U svakom slučaju-hvala svima na prijedlozima/komentarima, imam još vremena do odlaska na more pa ću razmisliti. Stavit plus i minus svakoj opciji pa vidjeti..
__________________
"When nothing goes right-go left."
blind_sense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.