Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 23:40   #1
PBZ Visa Inspire

što kažete na ovu totalnu inovaciju iz PZB-a, maestro kartica s mogučnošću plaćanja na rate?
zanimljiva kontra zabi u vrijeme njihovog lansiranja GO CARD-a, sasvim drugačiji pristup.
brijem da je nekakva motivacija i izbacivanje čekova iz platnog prometa.

da li je netko imao prilike kupovati/plaćati na rate s pbz-ovim maestrom?
serious76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:08   #2
To je u principu zamjena za čekove. Izbačena je u pilotu čak i prije nove godine, dakle prije go kartice koja i nije ništa novo u kartičnom svijetu. Takvih "GO" proizvoda imaš već duljiniz godina i u MC i Amex svijetu kod nas.
Arion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:05   #3
Gdje uopće primaju Maeestro na rate?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:28   #4
u king crossu u bati ne primaju ... neka žena htjela pitala prodavačicu ...a ova pojma nema o čemu ova priča
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 02:32   #5
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
u king crossu u bati ne primaju ... neka žena htjela pitala prodavačicu ...a ova pojma nema o čemu ova priča
Čudno. A baš u bati u king crossu prije 2 tjedna kupio šuze i žena mi kad sam vadio maestro lijepo ponudila "Želite na rate?". I još na pultu kraj kase velki znak 'PBZ maestro na rate'.
U početku je bio samo super konzum, a sad mi skoro svugdje osim na benz pumpi i trafici nude platit u ratama
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 14:42   #6
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Čudno. A baš u bati u king crossu prije 2 tjedna kupio šuze i žena mi kad sam vadio maestro lijepo ponudila "Želite na rate?". I još na pultu kraj kase velki znak 'PBZ maestro na rate'.
onda je to za riknuti ... još joj je žena spominjala i reklamu, a ova ne, nemamo mi to
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 14:55   #7
ne znam baš da je pbz prvi/jedini izašao s tim. prije par tjedana (prije pbz-ove reklame) sam kupovala naočale u ghetaldusu i plaćala maestrom od zabe i žena me pitala da li hoću na rate, i ja je zbunjeno pogledala , a ona rekla da je to sad zamjena za čekove
darci is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 23:56   #8
super,samo ja mislim da 90 posto trgovina ne prima to
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 23:31   #9
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
super,samo ja mislim da 90 posto trgovina ne prima to
Ako ne primaju trenutno, primat ce vrlo brzo.
Trgovine masovno potpisuju nove ugovore s maticnim bankama.
Na osnovnu proviziju koju trgovine placaju karticarima, dodaje se ekstra provizija, ovisno o broju rata koje ducan odobrava za neki proizvod.

Recimo, ako vam ducan proda frizider na 3 rate, placa manju proviziju banci, nego ako vam proda isti frizider na 12 rata.

Poanta je da razlike u provizijama koje placa ducan nisu velike, pa cete u nekim ducanima sigurno moci dogovoriti veci broj rata, ako vam se nesto svidi.

Za kupce je kamata 0% bez obzira na broj rata.
Trgovac kompletan iznos kupnje dobije vrlo brzo od karticara, pa mu se isplati platiti odredjenu proviziju banci.
bbc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:53   #10
vo su za sad sklopljeni ugovori
http://www.pbz.hr/Download/2007/03/1...irmi_v2.2_.pdf
Opet Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 01:41   #11
Jel smijem biti u minusu da bi uzeo na maestro nešto?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 03:04   #12
Nema veze minus sa time
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:46   #13
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Nema veze minus sa time
kako nema,ako sam do daske u minusu kako da uzmem kredit
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:53   #14
super stvar. zamjena za čekove ali su limiti puno veći. jedini je problem kaj trgovac mora imati sklopljeni prihvat kartica preko pbz, inače ništa od maestra na rate. zaba je to omogućila preko go.card. same shit, jedino zaba računa na svoju mrežu trgovaca. bankama treba neko vrijeme da instaliraju podršku za maestro na rate na POS uređajima, osim toga trgovac mora potpisati prihvat maestra na rate, jer netko mora platiti te beskamatne rate; budući da to očito nije korisnik budući plaća istu cijenu, platit će trgovac u obliku provizije
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 12:56   #15
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
kako nema,ako sam do daske u minusu kako da uzmem kredit
pbz ti omogućava dodatni, posebni minus za maestro na rate, u visini jednakoj odobrenom minusu po tekućem računu. prva rata ti sjeda tek za mjesec dana a ne na dan transakcije (što je bolje nego kod čekova gdje je praksa bila da ti se prvi ček skida u pravilu odmah), stoga ti doista ne moraš imati niti kune raspoloživih sredstava na računu a da bi kupio na rate
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:06   #16
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
kako nema,ako sam do daske u minusu kako da uzmem kredit
Baš kak je rečeno, zamisli to kao plačanje čekovima. Ne moraš imat ni kinte na računu, osim na dan kad ti se skida rata. Zapravo, poput plačanja revolving karticom, samo bez ikakvih kamata.
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pbz ti omogućava dodatni, posebni minus za maestro na rate..
Nije to nikakav minus, samo je visina iznosa odobrenog za plačanje na rate određena visinom dozvoljenog minusa na računu.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 11:40   #17
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Baš kak je rečeno, zamisli to kao plačanje čekovima. Ne moraš imat ni kinte na računu, osim na dan kad ti se skida rata. Zapravo, poput plačanja revolving karticom, samo bez ikakvih kamata.
recimo, dobra analogija je revolving, samo bez kamata. ovo pokazuje koliko je maestro na rate atraktivan

Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
Nije to nikakav minus, samo je visina iznosa odobrenog za plačanje na rate određena visinom dozvoljenog minusa na računu.
slažem se, al ne bud picajzla minus ili odobreni limit za realizaciju kredita na rate ili ukupni dopušteni iznos kreditnog zaduženja na rate, smisao je isti
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 16:40   #18
Quote:
darci kaže: Pogledaj post
ne znam baš da je pbz prvi/jedini izašao s tim. prije par tjedana (prije pbz-ove reklame) sam kupovala naočale u ghetaldusu i plaćala maestrom od zabe i žena me pitala da li hoću na rate, i ja je zbunjeno pogledala , a ona rekla da je to sad zamjena za čekove
čudno da zaba to nije oglasila, jer to bi im ipak bila veća fora od (no)GO! kartice
serious76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 18:11   #19
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
pbz ti omogućava dodatni, posebni minus za maestro na rate, u visini jednakoj odobrenom minusu po tekućem računu. prva rata ti sjeda tek za mjesec dana a ne na dan transakcije (što je bolje nego kod čekova gdje je praksa bila da ti se prvi ček skida u pravilu odmah), stoga ti doista ne moraš imati niti kune raspoloživih sredstava na računu a da bi kupio na rate
Jel,trčim u Pevec odmah
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 01:23   #20
Imam pitanje (za nekog sa stud. tekućim ili tko radi u PBZ-u). Zanima me mogu li i studenti sa svojom Maestro karticom kupovati na rate?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.