Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 21:36   #7861
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Imam dojam da bi bilo tko bio zbinjen na njihovom mjestu: dođe im hrpetina ljudi, naruči brdo hrane, i sjedne bilo gdje u lokalu.. tko bi to popamtio

To je isto kao u McDonaldsu kada mi nešto trebaju donijeti, obično sjednem vrlo blizu pulta da me lakše nađe...


A da malo budem u temi i kažem da smo u subotu posjetili Trattoriu Felini na Savskoj cesti.

Prvi dojam restorana je da su malo previše stolova nagurali u premali prostor, ali hvala bogu nije bilo nikoga do par ljudi, pa je bilo ok.
Ja sam jeo taman dozreli ramstek kojeg inače nemaju u meniju, a žena neku tjesteninu na njihov način. Moram reći da je jako fino i mekano meso bilo. A i ženi se svidjelo tijesto.
Konobar je skroz ok: uljudan i pristojan. Iako me jedan detalj začudio:
Kada nam je donio salatu, žena je zapazila nekog malog kukca u njoj. On se ispričao, i brzinom svjetlosti rukom zgrabio komad paradajza na kojem je bio kukac, te ga odnio u kuhinju.
Malo smo ostali zbunjeni, i nismo se pobunili. Vjerojatno smo trebali tražiti da nam donese novu salatu, ali sam razmišljao da će nam sigurno malo promješati ovu i opet je donijeti nazad. A i nije nam smetalo to toliko.
Kod naplate računa nam je naravno zaračunao salatu, i propustio je da nam da desert na račun kuće..
No dobro, drugi puta budem pametniji, pa ću se požaliti.
O Bože! Ovo je jedan od najfriki događaja koje sam u životu čula Barem znaj-di ima kukaca nema insekticida, vjeroj.imaju ok dobavljača Al da je salata bila na računu ?? Wtf
carmenn is offline  
Old 15.04.2014., 22:41   #7862
A kaj je najbolje od svega, takvom je vještinom izvadio kukca iz salate, kao da to radi dnevno 5-6 puta već par godina
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 16.04.2014., 07:52   #7863
Žohara se inače često da nać u brašnu...tak da ovo u salati mora da je bilo ipak neš benignije.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 16.04.2014., 13:15   #7864
Kiša, Stara vlaška.
Kjut prostor, jako jako mila konobarica, najeli se za normalne pare (dve juhe, dva glavna, dva deserta, litra mineralne 170 kn) ali hrana je dosta teška, masnjikava, prženo-tijestasto-uljasta i nije neki iskričav gastro doživljaj. Ne mogu reći da nije jestivo, ali nije nešto, daleko sam od neke radosti i oduševljenja pojedenim
Jela sam juhu od koprive (neblendana, već plutaju komadi povrća i koprive unutra, okusom me podsjetila na neku juhu koju je kuhala moja baba izBosne pa je prošla kao trip down the memory lane ), kutabi sa špinatom, sirom, lukom i rajčicom i bijele sirotice.
Kutabi su masnjikave pržene lepinje (tortilje; stoji u pojašnjenju, ali nisam primijetila sličnost s tortiljama, već više liče na "poderane gaće" ) punjene raznim filunzima i poslužene s vrhnjem. Neuzbudljivo i preteško, ali nije neukusno, ima sve domaći šmek. Samo je, dosadno.
Sirotice su opasno velik i zasitan desert,prženi popečci od sira, sa umakom od jagoda i našaranim čokoladnim natpisom "kiša"; jedva sam ih pojela; iako su mi bile najzanimljivije od isprobanog.Nisu mi pasale nakon glavnog jela, možda da sam uzela samo njih i kavu bilo bi
Haljina i kaput smrde na ulje i prženje-kuhinja je u istom prostoru
Onako, li-la, ne vjerujem da ću opet tamo. Bila i probala
YesYesNoProblem is offline  
Old 16.04.2014., 21:27   #7865
Uj, Kiša je očito padalo ukiselo




Nego, danas imali namjeru do Šalše, otišli tamo... vidio sam na fejsu da imaju pašticadu... i imali su ju, ali od 11 (ili kad su već krenuli s gablecima) pa do 13h, a možda i ranije. Dakle vjerojatno u prvih pol sata nisu imali goste na gablecu, ajmo reći iza pol 12 da su počeli dolaziti i već u sat vremena im nestane jelo.
Je li to ozbiljan restoran? Ne.

Je li to čak i neozbiljan restoran? Jedva. Skuhati količinu za 10članu obitelj u restoranu, a kao alternativu staviti 2 svinjska mesa (pohani kotlet i ragu od svinjetine)... promašeno. I nisu uopće time opterećeni. Jebe im se što smo se okrenuli i otišli, kao vjerojatno i još koji deseci ljudi koji su došli tamo iza 13h (ili i prije, kažem ne znam kad im je nestalo).


Završili u DG pizzeriji (odn restoranu) na lignjama sa žara (previše pečene, ali jestivo) i na rižotu od lignji- korektno. 75 kn
Jedino ta atmosfera unutra i posluga i sve su onako... hrvatski (čitaj: da se smrzneš od čudnog ugođaja, atmosfere i... svega).
Deedy is offline  
Old 17.04.2014., 00:03   #7866
Na gradu, Ljubljana - jako fino

Predefinirani menu za grupu. Predjelo kraški pršut, domaći maslac, domaća pašteta s pilećom jetrom, bruskete s prefinim cottage sirom, vrući prepečeni kruh. Glavno jelo teletina pečena u komadu, u finom umaku s pirekrumpirom, miješana lisnata salata (matovilac, radič...) u količini za dvije osobe. Desert sladoled neki domaći prefini s jastučićem punjenim nadjevom od mislim badema, malo cimetasto.

Fianona, Lanište

Fianona 2 i Speciale (bez ajvara, s ljutim feferonima), baš fine.

Kod Šime/Duje

Odlične ćufte s pireom i špekfileki.
tweetee is offline  
Old 17.04.2014., 21:14   #7867
Pečenjarnica na Porečkoj tržnici. Ćevapi u somunu. Deci malvazije. Prva liga!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 17.04.2014., 22:03   #7868
Batak Kvatrić

punjeni lungić u umaku s kajmakom, đevrek, punjena vješalica (punjenje s kiselim krastavcima ), ćevapi u umaku s kajmakom, pohana pečena paprika punjena sirom, pečeni krumpiri i police... društvu fino, meni ok za probat jednom, ali ne za vratiti se; kajmak fin

najbolji dio su čokoladne kuglice uvaljane u pržene lješnjake kojima su počastili, no na žalost nemaju ih u ponudi

konobar slatkorječiv, fura se na ljubaznost, kismihand stil, oslovljavanje gošći s "moje dame" - meni to iritantno, previše melje i time je previše nametljiv
tweetee is offline  
Old 18.04.2014., 11:53   #7869
Prekjučer kod srbina,
jedni ćevapi, jedna ruža hrvatska, 2 lepinje, kajmak + 2 pive; 109kuna
meso izuzetno sočno i mirišljavo, ćevapi slatkasti i jako mesnati, ruža na debljim dijelovima lijepo roskasta, šta se mesa tiče nema nikakvih zamjerki...al one lepinje su tolkosuhe i žilave da ne kužim kak to mogu poslužit uz tak dobru mesinu, kaj je problem somune neke dobre nabavit ak ih vec ne znaju ispec?
Levistej is offline  
Old 18.04.2014., 12:19   #7870
Kod njih očito je, i kad tražiš da zapeku ide mudrovanje posluge s različitim rezultatom , dok kod Koste slušaju gosta ama na baš svakoj želji koju su u stanju i mogućnosti ispuniti.


ios / tt
DeeJay Dee is offline  
Old 18.04.2014., 12:57   #7871
da, zaboravio napomenut da sam vidio za susjednim stolom da nisu zapecene i pitao dal ih se moze zgrillat na sto je konobar potvrdno odgovorio....naravno, to nismo dobili
neg, je bolje meso/kolicina za cijenu kod koste nego u mz-u?
Levistej is offline  
Old 18.04.2014., 13:38   #7872
Kod Srbina se za manje novaca dobije više mesine.
A što se tiče lepinje uglavnom ju ugriju, nekad se dogodi da to ne naprave (i to baš bude ne-friška )
Nije ni meni jasno zbog čega nemaju friške... ako su sve pečnjare sposobne za to ne vidim razloga da ovi kemijaju sa takvim stvarima.
Krkimir is offline  
Old 19.04.2014., 00:15   #7873
Zlatni kokot u ajmoreći Sesvetama (iako mislim da je Brestje tamo), iza Europa tradea.

Danas i jučer sam bio na gablecu tamo.

Pola lokala je birtija gdje ljudi piju cugu i kavu, a druga polovica je restoran za gablece.
Finog ugođaja, konobar ugodan i zrihtan kao da smo u nekom fensi restoranu ,a ne u gablec restoranu.. Što je pohvalno
Jučer smo jeli puretinu sa povrće na žaru, sa juhom od rajčice, i moram reći da je jako fino bilo: mekana i sočna puretina, za prste polizati. Povrće svježe i taman skuhano kako treba (ni previše, ni premalo .. doduše nikada nisam doživio premalo skuhano, obično je previše uvijek bilo) .. Juhica isto fina, da bi riječ rekel

Danas smo jeli pržene Lignje sa pomfritom, isto jako dobre.

Frend je vegetarijanac, pa je oba dana jeo rižoto sa povrćem, i kaže da je bio jednako ukusan oba dana.

jako dobar restoran, u koji ću sigurno navratiti ako se gladan zateknem u blizini.
u biti čak bih mogao i svratiti do njega kada nisam u blizini, jer mi je relativno blizu od kuće
Vidio sam da nude i pizze, a ima i dosta toga po narudžbi (rižoto sa povrćem je bio to)..

Don Don burger

Par dana prije. Don-Don na križanju savske i vukovarske (iza pivnice zlatni medo) je postao dod don burger.
Imaju dosta burgera u ponudi, i uz svaki se dobiju onion ringsi i pomfri. Mi smo dobili doslovno 2.5 onion ringsa i 15 komada pomfrija, podosta natopljenih u ulju
Pecivo uopće nisu ugirjali, ili bilo kaj sa njime napravili, samo su u njega složili burgere sa svime.. Malo mi je bezveze zato bilo.
Kaj se mesa tiče, nisam neki stručnjak pa ne znam kaj bih mislio, ali nije bilo loše.
Isto hrgetina mesa ko u Rougemarinu i Šalši, ali rekao bih da je mrvu lošije nego tamo.. Sad dali je zbog hladnog peciva, ili zauljenih onion ringsa .. ili je fakat lošije meso nebih znao reći . .
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 19.04.2014., 00:53   #7874
Meni je taj Zlatni kokot pri ulasku u Sesvete jedno od najfriki mjesta u kojima sam ikad bio. Od tog štiha lokalne birtijetine s 24/7 kronerima, preko jadnog uređenja s istim već navedenim štihom pa preko hrane koja je bila taktak.
Istina, nisam bio zadnje 4 godine. Moguće se nešto promijenilo na bolje (sumnjam ovo glede kronera bar u dijelu za cuganje pri staklu, no to je praktički u istom dijelu kao i restoranski gablec dio, tako da...)
Deedy is offline  
Old 19.04.2014., 07:41   #7875
Je, baš to: dio za kronere, tek mi sad došlo do mozga :-D

Al hrana je fakat fina bila

(Ovo sam napisao na svom smartfonu vozeći auto. ne pokušavajte to kod kuće!)
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Old 19.04.2014., 16:28   #7876
Evo mog malog pohoda od zadnjih dana :

Cevapi u Urban grilu u Novoj galeriji, standardno dobro, zapravo odlicno uz kajmak i sopsku salatu i lepinju. Po meni super cijene, i ugodan prostor.

Razvikane palacinke u Kavi tavi razocarenje, super izgledaju i super je cijeli ambijent, ali palacinke presuhe i nekako kruhaste ne znam kako bih se drugacije izrazio. Za tu cijenu cu radije opet na cevape.

I nesto sto me apsolutno odusevilo, Paesano kod Arene. Rizoto od lososa, pinjola i rukole je bio prefin, iznad svih ocekivanja. I jako im je lijep prostor. Tu se sigurno vracam.

I na kraju Kiša koja je meni bila dobra, jelo se svega pomalo, super su mi bili neki kao juneci cevapcici sa nekim osvjezavajucim umakom od brusnica. Jedino sto mi je zametalo, da juhu od mrkve naplacuju 22 kune. Meni se odmah digne tlak na takve stvari, ali dobro, hrana je fakat fina, tak da mi te hipsterske fore nisu pokvarile dozivljaj.
need4speed is offline  
Old 19.04.2014., 17:45   #7877
Quote:
need4speed kaže: Pogledaj post
I nesto sto me apsolutno odusevilo, Paesano kod Arene. Rizoto od lososa, pinjola i rukole je bio prefin, iznad svih ocekivanja. I jako im je lijep prostor. Tu se sigurno vracam.
Probaj i pizzu. Izvrsna!
Emericzy is offline  
Old 19.04.2014., 18:39   #7878
Quote:
need4speed kaže: Pogledaj post

Razvikane palacinke u Kavi tavi razocarenje, super izgledaju i super je cijeli ambijent, ali palacinke presuhe i nekako kruhaste ne znam kako bih se drugacije izrazio. Za tu cijenu cu radije opet na cevape.
frendica mi je baš neki dan pričala da postoji neki lokalčić kod cibone koji pece friške palacinke, puno bolje od kave tave. navodno su sočne i peku se pred tobom dok kava tava već ima gotove pa ih samo grije. kažem, navodno
idač is offline  
Old 20.04.2014., 16:58   #7879
Capuciner, Zagreb

znači...odakle da krenemo: užasan interijer u koji se nije uložilo od vremena kraljevine jugoslavije(pri ulozilo mislim i na opralo, očistilo i sl.)

Onda konobari- ne znam ispod kojeg kamena su ispuzali no užasno neljubazni(ne znaju pozdraviti), dok pričaju s ljudima okrenuti su im leđima, svađaju se i jebu jedan drugom mater pred gostima tko će koji stol uzeti odnosno neće i zašto neće, puše pola metra od stola gdje ljudi jedu itd.

Hrana- jako loša- ja sam jela lignje i pomfri jer reko to ne mogu sjebat- e pa mogu- pomfri je potpuno neslan a lignje su najžilavije na svijetu.lignje + pomfri su 54 faking kune


a najgora je činjenica da su nas pokušali zajebati za lovu Dolazi konobar naplatiti i drži dva računa u ruci i priča kako " je slučajno ispalo da su na dva računa", kaže 179kn, mi platimo i odlazimo, on i dalje račune drži u ruci i onda mu kaže dečko da li možemo dobiti račune(tek onda mu ih daje).

Kasnije gledamo račun i vidimo sljedeću stvar: dva puta naplaćeno vino, s time da je jedan račun od 12:54 od konobara Zorana *********, a drugi je naš u 15:40 od konobara Manfreda(čak mu je i ime koma) ********.

sve u svemu katastrofa i razlog zašto više nikad ne bih otišla tamo niti bih ikom preporučila. Jedino što taj kvazi restoran ima je jebenu poziciju.

sharenaloptica is offline  
Old 20.04.2014., 21:56   #7880
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Uj, Kiša je očito padalo ukiselo




Nego, danas imali namjeru do Šalše, otišli tamo... vidio sam na fejsu da imaju pašticadu... i imali su ju, ali od 11 (ili kad su već krenuli s gablecima) pa do 13h, a možda i ranije. Dakle vjerojatno u prvih pol sata nisu imali goste na gablecu, ajmo reći iza pol 12 da su počeli dolaziti i već u sat vremena im nestane jelo.
Je li to ozbiljan restoran? Ne.

Je li to čak i neozbiljan restoran? Jedva. Skuhati količinu za 10članu obitelj u restoranu, a kao alternativu staviti 2 svinjska mesa (pohani kotlet i ragu od svinjetine)... promašeno. I nisu uopće time opterećeni. Jebe im se što smo se okrenuli i otišli, kao vjerojatno i još koji deseci ljudi koji su došli tamo iza 13h (ili i prije, kažem ne znam kad im je nestalo).


Završili u DG pizzeriji (odn restoranu) na lignjama sa žara (previše pečene, ali jestivo) i na rižotu od lignji- korektno. 75 kn
Jedino ta atmosfera unutra i posluga i sve su onako... hrvatski (čitaj: da se smrzneš od čudnog ugođaja, atmosfere i... svega).
Cijelo vrijeme govorim da mi ta Šalša odnikad nije jasna, niti nakon 4-5posjeta mi nije jasna I ja više tam nedem
SHARENALOPTICA - Meni s Kapucinerom obično ok iskustva, konobari uvijek ok, Ungareze pizza njam njaaam, bila više puta I nemam prigovora za taj tip restorana. Oni nisu nikakav vrh. Jest da nisam duže bila- I možebit da se koješta promijenilo.
A to s računima svi rade...I...kako da se najkrače izrazim-boli mene djon što netko vara državu koja nas sve zajedno harači a mi ofce to trpimo I šutimo, te nedaj ti bože da od iste zatrebaš neku pomoć-tipa otvaraš jadničak svoju firmu ili sl...Ne da ih živo boli ona stvar za narod , nego ćeš dobit kajlu a ne pomoć... ALI, sa druge strane razumijem. Kad te još 5 stvari u restoranu iznervira, onda bi I meni I šesta kriva stvar počela ić na živce, ma koliko bitna il nebitna bila.

Zadnje uređivanje carmenn : 20.04.2014. at 22:15.
carmenn is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:36.