Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 23:09   #1
pas mi ne da vježbati

Imam kuju staru 5 god koja mi ne dopušta vježbanje doma. Ako probam vježbat na podu, recimo jogu, jednostavno dođe i zajaši il moju nogu il leđa pa onak "drka" ko da je muško; a ako probam neke aerobne vježbe koje uključuju skakanje (a baš sam si skinula neka super videa za vježbanje) onda ili radi to isto - dotrči i zajaši mi nogu, ili ako me to ne zaustavi onda laje na mene; a ako probam vrtit hulahop onda samo laje sve dok ne prestanem

kaj da napravim, kako da vježbam kod kuće, ima li netko iskustva s ovim

inače, zatvaranje ne pomaže, jer ju nismo nikad učili na to, pa bi opet grebla po vratima i lajala
Quar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:22   #2
Otresi je sa sebe. Fizički. Onako kao što bi to uradio pas kojeg bi počela gnjaviti. Ne grubo. Samo toliko da je skineš sa sebe. Vidjela si valjda kako životinje to elegantno izvode. S točno onoliko snage koliko je potrebno. Bez ljutnje, bez vike. Trebala bi shvatiti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:42   #3
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Otresi je sa sebe. Fizički. Onako kao što bi to uradio pas kojeg bi počela gnjaviti. Ne grubo. Samo toliko da je skineš sa sebe. Vidjela si valjda kako životinje to elegantno izvode. S točno onoliko snage koliko je potrebno. Bez ljutnje, bez vike. Trebala bi shvatiti.
ok probat ću to
ali kaj kad laje
Quar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:50   #4
Quote:
Quar kaže: Pogledaj post
ok probat ću to
ali kaj kad laje
Ovo će zvučati hmmm... Ali ako si na podu i ona te počne jahati, okreni se i - zajaši ti nju! Naravno, ne moraš simulirati drkanje i ostani u tom položaju, tj. drži je tako neko vrijeme i pošalji nakon toga na mjesto. Ako si uspravna, otresi je uz "Ne!" i pošalji na mjesto kao što ti je Didi rekla.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 23:50   #5
Vidi najprije hoće li i dalje lajati nakon što je odgurneš od sebe. Ako i dalje bude lajala, postupi isto kao što si je odvikavala od nepotrebnog lajanja: PST! ili NE! i rukom zatvoriti njušku. Neće ići najednom, mislim da si toga svjesna.

A opet, možda nas iznenadi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 00:08   #6
ok hvala probat ću
mada ju nikad nisam odvikavala od lajanja jer ne laje bezveze, samo kad smo vani i naiđemo na druge kuje
Quar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 16:57   #7
Hahaha, predobro.

Imam inače isti problem, samo bi se moje zlateko igralo tad, njemu je to što sam ja na podu ili čudno skačem poziv. Srećom on ima foru kad se igramo, prvo bi da se igram s njim, a onda voli biti na miru sa svojom lopticom/užetom/čime već. Pa se malo poigram s njim, a onda kad dođe u tu fazu da mu je dosta uzme si igračku, makne se malo dalje (ostane obično sa mnom u sobi jer je uvijek uz mene ako može) i ne smeta mi više. Ja nisam tip za strogo s njim kad baš ne treba pa to nisam baš ni pokušavala, ovako je on happy, ja mirna.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:40   #8
Hahahahhaa
Niti meni moj Bobač ne da vježbati
Skače kak i ja skačem, laje, grize, gricka, liže
Shvača to kao neku igru , ali zato ako povisim ton i kašem Bobi NE! on iste sekunde prestaje skokne na krevet, legne i gleda me kaj ja to izvodim
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:25   #9
Quote:
Limačica :o) kaže: Pogledaj post
Hahahahhaa
Niti meni moj Bobač ne da vježbati
Skače kak i ja skačem, laje, grize, gricka, liže
Shvača to kao neku igru , ali zato ako povisim ton i kašem Bobi NE! on iste sekunde prestaje skokne na krevet, legne i gleda me kaj ja to izvodim
tako i moje cudo, ne samo kod vjezbanja, nego i kod ciscenja i tih stvari, ponekad pomisli da se ja ustvari hocu igrat s njim, ali na jedno ostro MA, povuce se i bleji sto ja sad to izvodim
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 11:30   #10
Quote:
Quar kaže: Pogledaj post
Imam kuju staru 5 god koja mi ne dopušta vježbanje doma. Ako probam vježbat na podu, recimo jogu, jednostavno dođe i zajaši il moju nogu il leđa pa onak "drka" ko da je muško; a ako probam neke aerobne vježbe koje uključuju skakanje (a baš sam si skinula neka super videa za vježbanje) onda ili radi to isto - dotrči i zajaši mi nogu, ili ako me to ne zaustavi onda laje na mene; a ako probam vrtit hulahop onda samo laje sve dok ne prestanem

kaj da napravim, kako da vježbam kod kuće, ima li netko iskustva s ovim

inače, zatvaranje ne pomaže, jer ju nismo nikad učili na to, pa bi opet grebla po vratima i lajala


pa ko je tu glavni, ti ili kuja?
pošalji ju u pizdu materinu i šta ti ima smetat i nek gleda iz daljine, a ne da ti drka po nogama. oštrim tonom, da ne bi ispalo da si ju zamolila
par puta tako, pa će naučit gdje joj je mjesto.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.