Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 23:38   #441
Quote:
facersplaca kaže: Pogledaj post
SPOJLERI!

ZAPRAVO JE najbolje kad ubiju Tarantina. To je ko da se svemirski brod zaletio u njega... Ekplozija na kub. Smijali smo se ko ludi.
ma daj, pa već i sama činjenica da je django crnac govori kakav će ovo film biti.
ne kužim baš ljude koji su vidno iznenađeni i razočarani
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:06   #442
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ma daj, pa već i sama činjenica da je django crnac govori kakav će ovo film biti.
ne kužim baš ljude koji su vidno iznenađeni i razočarani
Ne želim sad ulazit u raspravu, ali uvijek tvrdim da trebaš znat što ideš gledat i kolio toliko se informirat.

a) ako se dobro informiraš, puno je manja mogućnost da češ potratit dva sata na neko ubersranje. Meni se to dogodilo s Igrama gladi, navukli me tvrdnjom da je to nekakav krvavi SF. Požalio sam samo tako.

b) Nećeš se razočarat toliko ako znaš što ideš gledat. Ja moram bit u određenom frame of mind kad gledam određeni film. Ne mogu uvijek gledat Melankoliju ili Kill billa.
Baš neki dan sam se iznenada poželio kineskog wire-fua. Pa sam napravio maraton od Tigra i Zmaja, Heroa i Kuće letećih bodeža. Sad, recimo, to ne bih mogao baš gledat. Sad sam in the mood za neku dobru komediju. Recimo, jedva čekam Identity Theft.

Ili doma mi se znalo dogodit da sam nešto gledao kasno i da sam bio umoran, pa mi se objektivno dobar film nimalo nije svidio. Dakle, raspoloženje je vrlo bitno.

Ali za Tarantina sam uglavnom raspoložen jer me ta njegova zajebancija baš digne.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 00:11   #443
i ja moram bit u posebnom moodu da pogledam neki određeni film
tarantina mogu, što ti kažeš, gledat skoro uvijek, skoro.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 10:45   #444
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Nisam promašila smisao, sve mi je jasno. Samo kažem da se ova izvedba meni nije svidjela i da Tarantino nije što je bio. Ukusi i doživljaji su različiti, nema potrebe za sažaljenjem nad time.
Da, ljudi se mijenjaju, redatelji se mijenjaju... Koji je smisao po tebi?
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:15   #445
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Nisam promašila smisao, sve mi je jasno. Samo kažem da se ova izvedba meni nije svidjela i da Tarantino nije što je bio. Ukusi i doživljaji su različiti, nema potrebe za sažaljenjem nad time.
Promašila si žanr.....

Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
nedovoljno inteligentan za satiričnu komediju, nedovoljno ozbiljan za dramu. ...
Ma kakva god izvedna bila film ipak spada u žanr westerna ........



Eh,..... sad nazvati film neinteligentnim je stvar gledišta......

Nazvati film neinteligentnim može nazvati :

1. osoba koja je shvatila satiru ali ne zadovoljava njen intelektualni apatit

2. osoba koja nije dovoljno inteligentna da shvati satiru


Eh..... sad opet je stvar izbora kako će netko smatrati mišljenje takve osobe.

Da li pod 1 ili pod 2?
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:33   #446
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Koji je smisao po tebi?
O smislu i cilju koji je Tarantino htio postići moglo bi se iznositi različita viđenja u nedogled. I opet se vjerojatno ne bismo shvatili. Svoj doživljaj filma nisam napisala zbog želje za raspravom i argumentacijom, već čisto kao jednosmjeran osvrt.

Quote:
religula kaže: Pogledaj post
Promašila si žanr.....film ipak spada u žanr westerna....nazvati film neinteligentnim je stvar gledišta.....osoba koja nije dovoljno inteligentna da shvati satiru.....sad opet je stvar izbora....
Što se tiče žanra, ne mislim da se film može okarakterizirati isključivo kao vestern. Previše je drugih elemenata nabacano. Prije bih rekla da je film vestern okruženja.

Film nisam nazvala neinteligentnim već nedovoljno inteligentnim. Satiru sam shvatila sasvim dobro, no stvar je osobne preferencije što mi prezentirana na ovakav način ne odgovara, odnosno nije mi zanimljiva. Suprotno bi bilo sa suptilnijim, kompleksnijim, dvosmislenim i manje sirovim načinom. Hoćeš li me ti zbog toga smatrati osobom 1 ili osobom 2, sasvim mi je svejedno.

Sve je stvar gledišta i preferenci. Nepomirljive razlike rekli bi
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:55   #447
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Sve je stvar gledišta i preferenci.
upravo to. ako je to jedan svojevrsni homage spaghetti westerna, ondak ga odmah u startu treba i gledati u okviru spaghetti westerna.

a ne tražiti nekakvu pretjeranu dubinu i širinu.
a opet je ima, i više nego dovoljno
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 22:24   #448
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Što se tiče žanra, ne mislim da se film može okarakterizirati isključivo kao vestern. Previše je drugih elemenata nabacano. Prije bih rekla da je film vestern okruženja.
Ako je vestern okruženje onda je to vestern (da ne budemo redundantni)...

A opet u podžanr vesterna spadaju i uratci koji nisu smjesteni u drugu polovicu 19 stoljeća u Americi kao na primjer SF i Suvremeni vestern.
religula is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 01:41   #449
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
upravo to. ako je to jedan svojevrsni homage spaghetti westerna, ondak ga odmah u startu treba i gledati u okviru spaghetti westerna.
a ne tražiti nekakvu pretjeranu dubinu i širinu.
a opet je ima, i više nego dovoljno
Točno...onda dakako radije gledam originale, a ne homaže, posvete itd.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 08:55   #450
Osobna ocjena 8,5/10

Nisam ocekivao western i nisam ga ni dobio
__________________
Sve ima svoju cijenu...
WTF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 09:18   #451
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Točno...onda dakako radije gledam originale, a ne homaže, posvete itd.
kad sam spominjao "okvire" na koje se ti revoltirano referiraš mislilo sam na sljedeće:

citiram:

"špageti-vestern (također tal. vestern; naziv je isprva ironično označavao podrijetlo preko hrane), specifično tal. podžanr vesterna koji je nastao 1960–ih i trajao do pol. 1970-ih, pojednostavljene karakterizacije likova, s naglašavanjem nasilja i rituala osvete, i izrazito retoričnim vizualnim i zvučnim stilom (čest skladatelj E. Morricone). Glavni su redatelji bili S. Leone, Sergio Corbucci i Duccio Tessari, a istaknute su uloge često glumili amer. glumci (C. Eastwood, Ch. Bronson, L. Van Clef, E. Wallach, H. Fonda). >>> izvor

to je kao da sad netko snimi film noir i da ja isključivo tvrdim da želim gledati samo originale iz onog vremena.
pa nije taj žanr zamro.

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 02.02.2013. at 10:07.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:15   #452
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
kad sam spominjao "okvire" na koje se ti revoltirano referiraš mislilo sam na sljedeće:

citiram:

"špageti-vestern (također tal. vestern; naziv je isprva ironično označavao podrijetlo preko hrane), specifično tal. podžanr vesterna koji je nastao 1960–ih i trajao do pol. 1970-ih, pojednostavljene karakterizacije likova, s naglašavanjem nasilja i rituala osvete, i izrazito retoričnim vizualnim i zvučnim stilom (čest skladatelj E. Morricone). Glavni su redatelji bili S. Leone, Sergio Corbucci i Duccio Tessari, a istaknute su uloge često glumili amer. glumci (C. Eastwood, Ch. Bronson, L. Van Clef, E. Wallach, H. Fonda). >>> izvor

to je kao da sad netko snimi film noir i da ja isključivo tvrdim da želim gledati samo originale iz onog vremena.
pa nije taj žanr zamro.
Ma stvar je u tome da Kvententino napokon snimi nešto što nije homage. Jer mi bi, je li, tebali biti zadivljeni što je on sve gledao pa snima posvete.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:33   #453
eh sad, to je više druga tema. uostalom šta fali tome? nek čovjek radi ono što voli
jel mora negdje ispuniti neku kvotu?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:34   #454
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
O smislu i cilju koji je Tarantino htio postići moglo bi se iznositi različita viđenja u nedogled. I opet se vjerojatno ne bismo shvatili. Svoj doživljaj filma nisam napisala zbog želje za raspravom i argumentacijom, već čisto kao jednosmjeran osvrt.
Hmm, dakle ništa konkretno po pitanju smisla. Doživljaj o.k. svi imamo specifičan doživljaj.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:46   #455
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
eh sad, to je više druga tema. uostalom šta fali tome? nek čovjek radi ono što voli
jel mora negdje ispuniti neku kvotu?
Oke, neka radi što voli..al mislim da je preveliki režijski talent da se troši na tome, posvetama itd., ko što već rekoh.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 11:53   #456
Quote:
sleng kaže: Pogledaj post
Ma stvar je u tome da Kvententino napokon snimi nešto što nije homage. Jer mi bi, je li, tebali biti zadivljeni što je on sve gledao pa snima posvete.
Većina redatelja snima posvete, samo Tarantino to naglašava. Ostali "kradu" u relativnoj tišini.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 12:03   #457
Nakon što sam još jednom odgledao film, ostajem pri svojem. Ovo uopće nije Tarantinova posveta špagetima, kaubojcima i ne znam već kome, nego je film posvetio samome sebi i načinu na koji radi filmove. Ne kažem da je to loše, samo ne ne znam gdje vidite nešto čega nema.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 16:10   #458
U njegovoj biografiji stoji da je on oduvijek bio fan westerna tako da je prije u pitanju posveta žanru nego njemu samom.
__________________
--- WIKI IS YOUR FRIEND ---
mako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2013., 18:09   #459
Quote:
mako kaže: Pogledaj post
U njegovoj biografiji stoji da je on oduvijek bio fan westerna tako da je prije u pitanju posveta žanru nego njemu samom.
Koje veze ima njegova biografija sad sa samim filmom? Mislim OK, ako posveta znači da film smjestiš u razdoblje "divljeg zapada" i da kaubojci mašu pištoljima, da, onda je to stvarno posveta špagetijima, Leoneu, Samu P. i ostalima ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 11:18   #460
gledala sinoć, i sviđa mi se u principu, makar mozda malo predugo traje, a opet, ne znam šta bi se dalo skratiti i izbacit, tako da sam tu malo u dilemama nekim.
vizualno izgleda ekstra, glumački odlično (Leo i Waltz ), soundtrack jeben, sasvim dovoljno tučnjave i krvi, humora također, cameo Tarantina i Franco Nera
bila to Tarantinova "posveta" špageti vesternima ili samome sebi (a btw,zapravo mi se čini da je svaki njegov film u neku ruku posveta špagetima barem u maloj mjeri), ispao je i više nego solidan uradak

8/10
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.