Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2014., 14:40   #21
Medvjeđe šapice od moje pokojne mame. Lansiraju me u djetinjstvo brže od vremeplova. Pomirišem i puuuuf....vraćam se tridest godina u prošlost.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 22:52   #22
Quote:
ANUŠKA kaže: Pogledaj post
Medvjeđe šapice od moje pokojne mame.
sic
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 00:05   #23
žganci s maslom koje mi je uvijek pravila moja bakica. probala sam i ja sama otkad nje nema, ali nije to to...

čaj od šipka s kockom šećera i žlicom cedevite, koji nam je pravila prabaka.

domaći kruh, pita krompiruša, raštika, bakino varivo od mahuna, krafne, poderane gaće, joj.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 00:58   #24
Bijeli žganci s pečenim lukom,žganci s bijelom kavom ,
grazelje,ječmena kaša sa suhim rebrima,gibanica sa sirom,
prežgana juha,sukanci zapečeni na masti,medenjaci,
a ima toga još...
duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 08:35   #25
Šalša od poma. Nema više toga jer ne postoje te pome
Bijela kava od Divke i u to umočen nekakav voćni kruh - imao je u sebi grožđice i arancine. Bio je četvrtast, u celofanu, ovi sad otmjeni panetoni mu nisu ni do koljena.
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 10:41   #26
Moj najjači miris djetinjstva je "miris" kuhanja bakalara......od tada kad god pomislim na bakalar želudac mi je u grlu.....
S duge strane kneipp-ova kava (cikorija) i kifl s putrom. Nema više tih kifli, al ih još uvijek ima u Mađarskoj kao nekad ovdje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 11:14   #27
Bobisov kiflić sa orasima i medom, bakina uskršnja pogača, miris maminog kuhanja tripica i bakalara
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 18:55   #28
Vrtic: juha od prezganog griza i zganci s divkom a la bijela kava
Nona: njoki i pasutice onak sirovi peceni na gornjoj ploci stednjaka na drva
Mama: pileca juha s grizom i puno grincajga kad sam bolesna, makovnjaca, bucnica...

Pohani kruh i bijela kava nedjeljom dok se ne onesvijestis
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:55   #29
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
ajme, ja pamtim bakinu pileću juhicu s mrkvom i rezancima i kruhom koji sam potapala unutra i onda s guštom jela
sad sam se sjetila da to odavno nisam jela.
užbatiti (umutiti) jaje vilicom i onda lagano dodavat bistru pileću juhu. ponekad smo znali staviti i baškot unutra. kako je to fino. baš bih mogla ovih dana. skorz sam zaboravila na to.

Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Šalša od poma. Nema više toga jer ne postoje te pome
Bijela kava od Divke i u to umočen nekakav voćni kruh - imao je u sebi grožđice i arancine. Bio je četvrtast, u celofanu, ovi sad otmjeni panetoni mu nisu ni do koljena.
da, bijela kava divkina. baka bi to znala skuhat, dodat meda unutra i nadrobiti kruha unutra. baš je bilo fino. iako to sad vjeroatno ne bih tako s guštom pojela.

druga baka mi je ko maloj znala ispeć jaja (domaća), s malo mlijeka. i domaći topli kruh. aaaaaaaaaaa

domaći burek sa sirom. nikad više tako dobrog bureka nisam okusila, ko bakin. i brudet na bjanko, nekakve srdele na poseban način.

i da, pecipale. to smo ko mali tamanili. mislim da je to isto tijesto ko za palačinke, samo malo gušće. baka ih je pekla na peći na drva i to smo posipali šećerom.
ili kruha, margarina i preko šećer. mislim da bi se danas isprovraćala na to. neko vrijeme smo stavljli i šećer u jogurt.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 19:07   #30
Sad sam se sjetil cundr-župe (juha od zaprške s umućenim jajem)
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 21:43   #31
prežgana juha?

kad osjetim miris toga, digne mi se želudac. možda to i nije loše, ali odmah povezujem s bolesti.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 17:46   #32
Ajnpren juha . Nedavno, dida moj, bira sto ce jest za veceru, kaze on "ajme, ja bi ajnpren juhu ", a ja si mislim da od svih stvari sto je mogao birati, sto smo mogle skuhat, on odabrao ajnpren juhu .

Nju i caj od kamilice, to ne konzumiram, previse asocijacija na okuse iz djetinjstva kad sam bila bolesna .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 18:29   #33
rozi Benko. nekak mi se čini da bi mi sad bio grozan
__________________
To die by your side is such a heavenly way to die.
*sara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 19:28   #34
domaci bakin kruh, sir i rajcice iz vrta.
milkyp3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.