Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2005., 09:58   #21
Imam relativno nov laminat u hodniku, blagovaonici i kuhinji (nisam ja birala, podstanar sam). Boje bukve.

Grozno nešto za održavanje, mislim lako se čisti ali moraš ga prati svaki put kad netko prođe, sve se vidi na njemu, svaki smet, prašina, svaka kap koja ti slučajno kapne (posebno nezgodno oko frižidera i sudopera). A i kad prođeš mokrom krpom ostaju za njom tragovi.

Jučer sam baš primjetila da je u kutu ispred šparheta pod skroz zasran, usprkos svakodnevnom pranju, nakupilo se masnoće da je to grozno, nisam to uspjela skinuti u jednom šutu nego operaciju nastavljam i večeras (jer me strah nekim agresivnim sredstvima, a ovim običnim za parkete baš i ne ide masnoća). A ja kuham jednom tjedno, mogu mislit kako bi to izgledalo da je svaki dan.

Uglavnom, mislim da su pločice sretnija opcija...
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2005., 22:21   #22
Isto bi se vidjelo i na pločicama,nije stvar u laminatu.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 12:30   #23
Quote:
allegra kaže:
također ovo ugibanje pri, koje je netko ranije spomenuo, je meni osobno baš ugodan osjećaj ... nekako imaš osjećaj da je pod mekši
Bas mi je zanimljivo kako ljudi istu stvar razlicito interpretiraju

Tebi se svidja jer je mekano, a ja imam feeling kao da cemo i ja i laminat propast susjedu u stan
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2005., 13:34   #24
Quote:
Heg kaže:
Isto bi se vidjelo i na pločicama,nije stvar u laminatu.
Je, al pločice možeš pošpricat s permetalom i rješio si stvar dok laminat moraš ipak malo pazit s čim tretiraš... tako da se moja masna mrlja i danas vidi
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 13:05   #25
Stavi plocice, pa makar oko radnih povrshina ......misljenja sam da su zahvalnije za ciscenje.

Mi imamo sacuvani i pomno obnovljeni starinski parket (ravno sto godina) u sobama, a u hodnike, kupaone stavljen fini teraco/taraco u kombinaciji zelene i narandjaste boje....

Ali, stavljen je laminat(svijetli) u sobi koja podignuta na platformu.....kao "loft", i u kupaoni.

I bash i nemam neko psebno mishljenje njemu...osim da ga ja osobno nikad ne bi stavila u cijelu kucu....samo u prostorije tipa shpjaze i slicno......

__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2005., 14:43   #26
vrabac, imaš u DM-u za kupiti vlažne maramice za čišćenje poda, sa tim sva masnoća sa laminata ili bilo čega drugoga ode dolje, 20-tak maramica košta oko 30 kn; nema nikakve bojazni da ćeš nešto oštetiti jer sam ja isprobala na svojim laminatima....sa tim maramicama brišem i radnu ploču i pločice, fenomenalna stvar......i istina je da ti je masnoća i na pločicama i na laminatima ista tj. jednako problema za čišćenje....
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 13:13   #27
Parket u kuhinji?

Hi!

Šta mislite o parketu u kuhinji? Koliko je to zahtjevno za održavati?
Ako da - koji parket?

Hvala!

Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 18:27   #28
I baš nitko nema parkete u kuhinji???

E sad se već brinem...
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 09:02   #29
Quote:
B&B kaže:
I baš nitko nema parkete u kuhinji???

E sad se već brinem...
Mislim da je vec bio topic o tome, 'procesljaj' malo...neki za, neki protiv, kao i za sve Ja osobno nisam pobornik, nekako mi se cini da je parket osjetljiviji od plocica i da se plocice lakse peru, a kuhinja je kuhinja... Mozda grijesim jer smo uvijek imali tapison gdje god su parketi pa nisam, kroz zivot, imala bas doticaja.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 11:17   #30
to sam ja već pitala i bilo je raznih odgovora. Ljudi koji su imali parkete u kuhinji kažu da nikada nije bilo problema. Meni je kuhinja dosta velika pa mi pločice u čitavoj kuhinji izgledaju hladno.
Ja sam malo gledala svakakvih slika i uglavnom tamo di su elementi kuhinjski su pločice a u drugom dijelu je parket. Mislim da ću tako i ja napraviti.
A što se održavanja tiče dođe ti na isto. Kako pereš pločice isto bi tako prao (brisao) parket, zar ne?
Uglavnom, svi se boje ako pukne cijev, pa voda preplavi stan onda se parket digne i slično tome. Uvijek se neki shit može dogoditi i ti na to ne možeš utjecati. Možeš u kuhinji imati pločice, u dnevnoj sobi parket, pa ak poplavi kuhinja vjerojatno će i dnevna soba (ako su spojeni - a kod mene jesu).
Naravno da će ti keramičar reći da su pločice jedino rješenje za kuhinju ali probaj pitati i ljude koji postavljaju parkete što će ti reći.
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 11:42   #31
Ja imam u kuhinji pola pola... Dio u kojem se nalaze kuhinjski elementi (štednjak, sudoper...) je prekriven pločicama, dok je na dijelu gdje se jede parket.
Do sad je ta kombinacija funkcionirala vrlo dobro.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2005., 13:09   #32
Ja isto kao i Ego - s tim da je meni dio koji se jede vec napola u dnevnoj sobi (spojene su kuhinja i dnevna).

Well, ovak: meni parket u kuhinji zvuci dosta neprakticno. Kad meni mlijeko iskipi, a kipi falabogu cesto tesko mogu i zamislit da to brisem s parketa, a da kroz duze vrijeme ne ostavi trag.
U predsoblju mojih staraca su parketi tamniji i "ofucaniji" (ode lak) tamo kod ulaza.
EDIT: mrlje ostale od vode - mokrih cipela, kisobrana... su tamnije.

Plocice ne moraju djelovati hladno ak izaberes toplu terakota, zutu ili crvenkastu nijansu... Ima ti i plocica koje "glume" parket. KIO ima jedne dobre u Ogrizovicevoj, smedjecrvene.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 23:40   #33
parket u huhinji?

svi me odgovaraju od toga.
kao, prije ili kasnije će ti se proliti nešto i onda će bit sranja.

ja bi htio postavit onaj gotovi parket u velikim daskama ili eventualno neki kvalitetniji laminat.
u slučaju da ovo sa parketom zaista nema smisla.

naravno, znam da se naprimjer primjera tikovina može postavit i u kupaonici, al ja ipak nisam ni kriminalac ni tajkunov sin.
u obzir dolazi samo nešto normalne cijene.

što vi mislite?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 23:44   #34
e da...
jel postoji mogućnost da se parket odnosno laminat postavi na pločice?
ili se pločice ipak moraju poskidat?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 23:59   #35
Ja ne bi da sam na tvom mjestu! Mislim svakako se u kuhinji prolijeva, ne govorim o velikim količinama vode, nego o kapljicama sa ruku kad pereš sudje pa dok dohvatiš krpu da ih obrišeš i takve stvari, mislim barem kod mene u kuhinji gdje su svijetle pločice (više nikad!) se sve to lijepo vidi, e sad, zamisli da je tu parket, ne da bi se već digao nego bi sigurno ner ne bi imala vremena stalno dežurati sa super močom i brisati svaku kap....
kido is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:00   #36
pa stavi plocice.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:07   #37
pa dobijo sam pločice po difoltu, al oćem parket!
nekako mi udobnije valjat se po drvenom podu...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:10   #38
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
pa dobijo sam pločice po difoltu, al oćem parket!
nekako mi udobnije valjat se po drvenom podu...
pa jesi kupio stan?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:14   #39
kredit još nije isplaćen, al kako sam dao već 15K € radim na tome punom parom...
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 00:16   #40
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
kredit još nije isplaćen, al kako sam dao već 15K € radim na tome punom parom...
nisi normalan.
kolko za kolko?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.