Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2010., 18:43   #1021
Jedino kaj mene brine u vezi T10, navodno se ne moze kupiti na aerodromu :-(
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 19:40   #1022
što će ti na aerodromu? za vlak do Prata ionako ne vrijedi
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 20:00   #1023
Quote:
Director kaže: Pogledaj post
Jedino kaj mene brine u vezi T10, navodno se ne moze kupiti na aerodromu :-(
Pa bus je jako jeftin. 5 euro skroz do grada i to jos imaju posebna mjesta za kufere! Nisi mislio valjda tegliti to po obicnom busu???
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 21:03   #1024
Onda se vlakom definitivno više isplati jer je 2.20 EUR. I vozi ni 20 minuta. Ide i do Place Catalunye i još par punktova u gradu.
Jedina nezgodancija je iz Terminala 1 (tam dolaze i Croatia i Spanair), jer se mora na besplatni bus koji onda dopelja do stanice vlaka.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 22:39   #1025
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
što će ti na aerodromu? za vlak do Prata ionako ne vrijedi
Ma znam, sorry kaj sam to spominjao, duga priča

Idemo na aerobus do grada pa taxi do hotela...
Inace cu kombinirat Barcelona card i T-10
i definitivno cim vise busa i cim manje metro-a!
Pogotovo sad kad imam online autobusne linije....

Aerobus info:

Nudi se i povratna karta (isplativija varijanta), ali negdje sam procitao da vrijedi 9 dana, tak da vodite racuna o tome ak idete na duze.
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 01:06   #1026
Quote:
Director kaže: Pogledaj post
Jedino kaj mene brine u vezi T10, navodno se ne moze kupiti na aerodromu :-(


Kako ne moze? Pa mi smo ga kupili na aerodromu na salteru odmah prije ulaza na stanicu vlaka.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 12:36   #1027
par pitanja...

1. Kako doći od Parka Guell do Tibidaba? Koja je to zona?

2. Prijevoz od Terminala 1 do grada, da li je najbolja opcija Aerobus 1? Vrijedi li za njega T 10?

Hvala...
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 12:41   #1028
To su posebni busevi i posebna cijena.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 12:59   #1029
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
To su posebni busevi i posebna cijena.

Ok, thx.

Da li možda znaš opciju kako doći od Parka Guell do Tibidaba?
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 13:59   #1030
Bok svima

Plan nam je kraj sedmog, početak osmog mjeseca odsjesti u hotelu Fira Palace. Ima li tko kakva saznanja/iskustva s njim, i je li ovo stvarno istina:
"Situated between the famous Plaza de España and Gran Via Avenue, in the heart of Barcelona, in an area with a wide cultural offer and excellent communications service to anywhere in the city and the airport."

Adresa hotela Avda Rius I Taulet.

Cijena je povoljna za hotel s 4 zvijezdice, a i recenzije gostiju su dobre.
Puno hvala!
Tati8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 15:19   #1031
Daleko si od centra, ali imas dvije metro stanice nekih 10 min pjeske od hotela, pa vidi. Jedino sto moras stalno placati karte za prijevoz, ali ako je tako dobar hotel, a ponude jos bolje - onda to uzmi.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 16:31   #1032
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
Ok, thx.

Da li možda znaš opciju kako doći od Parka Guell do Tibidaba?
Ivana, ono nije tocno sto kaze Cinnamon... "poseban bus" aerobus s "posebnom cijenom" cca 5 € do pl. catalunya nije jedina (ni bolja) opcija

najjeftinije je vlakom do stanice sants ili passeig de gracia (na obje prelazak na metro) i to s T-10, mi smo tu kartu kupili na salteru kod ulaza na stanicu za 7,85 €. vlak vozi cca svakih pola sata
a prijevoz izmedju 2 terminala je svakih nekoliko minuta i besplatan aerodromskim autobusima

ovo sada pisem s posla, a karta buseva mi je doma, pogledaj sto sam ja dosad pisao o spoju na tibidabo pa se mozes ravnati po tome, isli smo uspinjacom vallvidrera za koju vazi T-10.
ali tocno negdje u visini izmedju parka guell i tibidaba imas jos jednu uspinjacu, za koju T-10 ne vazi nego se placa 3-4-5 € (ne znam tocno), a do nje ti mozda nije problem ni pjeske od parka, recimo s one uzvisine (vidikovca) na rubu parka.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 16:50   #1033
To što je Cinnamon rekla JESTE točno! Ja sam rekla samo da je aerobus posebna linija i s toga važi posebna cijena, a T10 karta u aerobusu ne važi.
Ja nisam spominjala bilo kakve jeftinije ili skuplje opcije.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 18:37   #1034
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post


ovo sada pisem s posla, a karta buseva mi je doma, pogledaj sto sam ja dosad pisao o spoju na tibidabo pa se mozes ravnati po tome, isli smo uspinjacom vallvidrera za koju vazi T-10.
ali tocno negdje u visini izmedju parka guell i tibidaba imas jos jednu uspinjacu, za koju T-10 ne vazi nego se placa 3-4-5 € (ne znam tocno), a do nje ti mozda nije problem ni pjeske od parka, recimo s one uzvisine (vidikovca) na rubu parka.
T-10 koja stoji 7,85€ ne vrijedi za vlak do aerodroma jer je aerodrom u 4. zoni (i T-10 za 4. zonu stoji 27,50€).

ova druga uspinjača se zove Tibidabo i zgodan način za doći do nje je Tramvia Blau (muzejski tramvaj koji je postao neobjašnjivo skup koliko vidim, prije je bio dosta jeftiniji), a do njegove početne stanice se iz grada dođe podzemnim vlakom L7 koji kreće s Catalunye (nije metro, nego FGC-ov podzemni vlak za koji vrijedi T-10).
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 18:53   #1035
Quote:
Tati8 kaže: Pogledaj post
Bok svima

Plan nam je kraj sedmog, početak osmog mjeseca odsjesti u hotelu Fira Palace. Ima li tko kakva saznanja
Lokacija je solidna, ak je dobra cijena, to je to!
A koliko vidim na webu, ima dobre ocjene....
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 18:56   #1036
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post

2. Prijevoz od Terminala 1 do grada, da li je najbolja opcija Aerobus 1? Vrijedi li za njega T 10?
Aerobus je najbolja opcija ako ti nije bitno par eura sto ustedis ak ides na vlak... imaj na umu da do vlaka treba doc na drugi terminal i da ne vozi tak cesto kao aerobus... Ma zapravo odgovor na tvoje pitanje ovisi od covjeka do covjeka, meni se aerobus cini kao bolja opcija :-)
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 19:06   #1037
Quote:
Director kaže: Pogledaj post
Aerobus je najbolja opcija ako ti nije bitno par eura sto ustedis ak ides na vlak... imaj na umu da do vlaka treba doc na drugi terminal i da ne vozi tak cesto kao aerobus... Ma zapravo odgovor na tvoje pitanje ovisi od covjeka do covjeka, meni se aerobus cini kao bolja opcija :-)
hvala ti na infu.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 19:21   #1038
Ne znam zašto bi aerobus bio bolja opcija... Sjedneš na vlak koji platiš 2.20 EUR (Aerobus je 5 EUR) i za 15-20 minuta si u centru Barcelone, s tim da staje na nekoliko punktova u gradu, a sve su to stanice podzemne. Bus s terminala 1 vozi na željezničku svakih par minuta (besplatan je), a vlakovi su svakih 15-tak minuta. Ne vjerujem da je aerobus češće.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 19:23   #1039
Quote:
ivana) kaže: Pogledaj post
hvala ti na infu.
I drugi put... Btw ak ides prije mene (idem sredinom kolovoza),
pliz zapamti kak si isla od guella do tibidaba, naravno ak je bilo uspjesno :-) pa javi....
Director is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 19:27   #1040
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
vlakovi su svakih 15-tak minuta. Ne vjerujem da je aerobus češće.
A ovisi koji info uzmes kao mjerodavan, procitao sam da vlakovi idu svakih pola sata a bus u ljeti svakih 6 minuta...

Najjeftinije je vlakom, najbolje je taxijem :-) Aerobus mi je neka sredina, iskrca me na pl.Catalunya i dalje taxi posto mi se ne vuce kofer po metro-u...
Director is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.