Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2010., 19:35   #21
Quote:
slatki203 kaže: Pogledaj post
Znam da je ovaj "Post" star ali ...

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti, a sve je počelo kad sam ga išao redovno čistiti (gornju ledenicu i prostor za hranu). Kad sam ga ponovo upalio nikako da unutarnji prostor hladnjaka i ledenica počnu hladiti ?!
Ček sam ga i od zida odmaknuo -misleć kako nema dovoljno prostora da se isparivać (crna rešetka na poleđini) hladi.
***
Molim pomoć -točnije broj nekog JEFTINOG i poštenog servisera
Može i (Na PM)

Hvala !!
Vjerovatno si prilikom čiščenja probušio neku cjevčicu i iscurio ti je plin...
Ne kužim kako dođete na ideju noževima skidati led, zar nije jednostavnije pustiti da se sam odledi, zar je tih pola sata tolko bitno u životu....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 21:51   #22
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
.
Ne kužim kako dođete na ideju noževima skidati led, u....
ne rade to svi , samo 79 % korisnika
user zoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2010., 23:55   #23
Quote:
slatki203 kaže: Pogledaj post
Znam da je ovaj "Post" star ali ...

Imam isti problem;
-stalno radi i nikako da počne hladiti,....
Ako se kompresor uključuje, a ne hladi onda je koka36 u pravu. Nažalost, u tom slučaj najisplativije ti je kupiti novi.
Sličan slučaj sam i ja imao prije par mjeseci. Jedino kod mene nije bilo čišćenje nožem, već je plin sam iscurio (korozija cijevi u izolatoru).
__________________
Uzmi moj savjet.
Ja ga ionako ne koristim.
Mafro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 11:43   #24
Slučajevi o kojima se ovdje govori su da je sietem za hlađenje zaštopan.Ne vidim razloga zašto se to ne bi dalo popraviti , jednostavno sistem se ispuše dušikom i očisti ulje u sistemu , zamijeni dehidrator (filter 10 ili 20 gr)i opet napuni sistem . To se normalno popravlja samo što neki serviseri to ne vole raditi jer neki puta treba i više puta ispuhavati sistem.No ako to ne žele raditi kod stranke , vozi se hladnjak u servis , preporuka obavezno voziti u servis ako je plin R 600a,, no i nije uvjet.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:59   #25
A koliko je to u kunama?
__________________
Uzmi moj savjet.
Ja ga ionako ne koristim.
Mafro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 19:23   #26
E to je već za pp
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 19:03   #27
sfar, mozes mi, molim te, poslati na pp ime nekog dobrog servisera?
Hladnjak se ne gasi, dio oko vrata je vruc i malo je pocrnio (hladnjak star dvije i pol godine) i sumnjam da mu manjka plina
hvala!
Momze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 14:23   #28
I ja imam problem. Gorenje frižider, star nekih desetak godina. Radi non stop, ne gasi se. Ali normalno hladi i smrzava gornji dio(ledenica). Gornji dio kučišta je topao a iza frižidera, cijevi tj.crna rešetka jako vruća.


Što bi moglo biti????????????

Hvala!
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2010., 16:41   #29
Za obojicu isti odgovor - Termostat
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 20:33   #30
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Za obojicu isti odgovor - Termostat
Sad se počeo gasiti
mp_3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 23:01   #31
Guma na vratima od zamrzivača više ne priliježe kod zatvaranja i zamrzivač je počeo nalikovat na scenu iz crića IceAge....nije ni guma na donjim vratima koja su od hladnjaka baš puno bolja....i da, hladnjak je star vjerojatno 20-30g. Ali gazde stana su rekle da ne treba kupit novi hladnjak, nego da se samo ta guma može zamijenit.
Može li se samo ta guma na vratima hladnjaka zamijenit? I gdje toga ima za kupit?
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 10:40   #32
Nisi naveo koje je marke hladnjak , no guma se da zamijeniti (bar kod starijih tipova ) ovi noviji nekih marki bi trebo mijenjat vrata što se ne isplati. Gumu za kupit ZAGORSKA 17 - Batis -zg .Kod zamjene gume preporučam skinut vrata i onda mijenjat gumu.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 12:09   #33
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
Nisi naveo koje je marke hladnjak , no guma se da zamijeniti (bar kod starijih tipova ) ovi noviji nekih marki bi trebo mijenjat vrata što se ne isplati. Gumu za kupit ZAGORSKA 17 - Batis -zg .Kod zamjene gume preporučam skinut vrata i onda mijenjat gumu.
gorenje, neki model definitivno do prije moje ere...dolje je hladnjak, a gornji dio je mali zamrzivač.
Hvala .
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:41   #34
Gorenje hladnjak curi :(

Imam Gorenje hladnjak koji je star nekih 8 godina, gore ima ledenicu, a dolje frižider. Počela je curiti voda ispod njega. Što bi to moglo biti? Da li se isplati popraviti ili je bolje kupiti novi? Da se zna, ne mislim uopče više Gorenje kupovati jer s njima nikako nemam sreće. Perilica za veš mi je crkla nakon samo 4 godine, i to je otišao motor, pa nije bilo isplativo popraviti. Ovaj isti frižider mi hladi do te mjere da mi povrče zamrzne, makar je u ladici, i makar je termostat skroz na nisko namješten. Uglavnom, ukoliko mi ipak treba novi frižider, ima li tko kakve preporuke a da priča opet ne završi ovako?
momof3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 14:06   #35
Pokušaj pogledati u frižideru ima u sredini na dnu jedna rupica i ako je zaštopana onda voda curi , pogledaj iza frižidera na kompresoru je jadna posuda da nije procurila ili da nije prepunjena.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:18   #36
meni se na hladnjaku događa da se onaj dio između donjih i gornjih vrata (točno tamo gdje je procijep) znoji, odn. stalno je vlažan tako da se guma od donjih vrata smoči i više ne dihta dobro. zato se termostat ne isključuje i kompresor stalno radi.
i stvara se led. e sad - što je tu uzrok a što posljedica
s tim hladnjakom imam stalno problema a star je tek 3 godine. već su mu popravljali termostat i propuhivali zaštopan sustav..

kaj mu je sad
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 18:17   #37
jel od početka tako ili se to događa od kad su propuhavali sistem.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 18:24   #38
nije od početka, friško je. to sam skužio prije mjesec dana, kad su bile one jake vrućine.. od te vlage se skupila plijesan na gumi.

sistem je propuhivan negdje u rano proljeće.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)

Zadnje uređivanje solar : 22.08.2010. at 18:33.
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:16   #39
Posebno u ljetnim mjesecima (za vrijeme visokih temperatura) može se dogoditi
da je kućište hladnjaka posebno na spoju gume vrata i kućišta dodatno zagrijano
što je potpuno normalna pojava.
Kod propuhavanja hladnjaka moguće da je odstranjen dio cijevi koji ide kroz vrata i tako onemogućeno grijanje . okvira vrata i kod velikih vanjskih temperatura dolazi do velikih razlika u temperaturi i spoj se rosi.
Provjeriti spoj vrata i gume , da li prijanja, i gumu namazati nekom od krema , npr, nivea itd.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 19:26   #40
guma izgleda kao da prijanja dobro.. probat ću s kremom. hvala
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.