Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2006., 11:05   #1
Indukcijske ploče za kuhanje

Zanima me zašto koštaju tu silnu lovu tj. da li se to u konačnici ipak isplati jer one ipak štede struju!!!
Ima li tko od forumaša da ju ima doma i kak je zadovoljan? Čula sam spike kak 2 litre vode zakuha za 4 minute!!!

Prosvijetlite mene neuku.....
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 11:08   #2
Quote:
Hrvach kaže:
Zanima me zašto koštaju tu silnu lovu tj. da li se to u konačnici ipak isplati jer one ipak štede struju!!!
Ima li tko od forumaša da ju ima doma i kak je zadovoljan? Čula sam spike kak 2 litre vode zakuha za 4 minute!!!

Prosvijetlite mene neuku.....
Nemam ti pojma, znam da mi se povrača od glancanja iste.Užas !!!!!
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 11:18   #3
Pa šta nije upravo u tome trik da je to jednostavno za održavanje isto kao i staklokeramička? Ono, samo obrišeš i to je to!!! Ha?
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 12:20   #4
Indukcijska? Kakva je ta?
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 18:17   #5
Quote:
Hrvach kaže:
Pa šta nije upravo u tome trik da je to jednostavno za održavanje isto kao i staklokeramička? Ono, samo obrišeš i to je to!!! Ha?
Malo sutra, koliko god glancaš nikada, ali nikada više nije kao kad je kupljena...jednostavno se uvijek bar negdje vide one crtice (kao da je masno).Mene to užasno iritira, ali možda tebe ne bi smetao taj "detaljčić"
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 08:36   #6
e, to je već nešto drugo o čemu nisam razmišljala

mene zanima ono čisto tehnička strana -- da li stvarno postoji ušteda energije o kojoj svi pričaju tj. mora biti jeftinije od obične staklokeramičke ploče

kakva je tebi za kuhanje? jel dugo traje u odnosu na plin recimo koji sada koristim? i to što nema shita okoko naokolo zagorenog koji moram ribati ko slon
tak da bi lako istrpila ono malo masnog što se vidi
spustim rolete stara (rekli su mi da je ajax onaj u boji jako dobar upravo za to)
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 08:46   #7
kakva je to indukcijska ploča? za nas neznalice...?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 08:59   #8
ha....to je u biti ploča za kuhanje na struju ali kada na nju staviš lonac u kojem kuhaš
zatvara se tako magnetsko polje, stvara se indukcija koja djeluje na sam lonac tj. sve okolo je hladno, postoji ušteda energije jer nema rasipanja okolo
koliko je velik lonac toliko je inducirano polje
dakle, hrana neće zagoriti čak i ako frkne nešto malo van jer ne postoji na tom mjestu ništa što bi ju ugrijalo
jel ti sada jasnije?
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 09:05   #9
joj, to sa hranom koja zagori kad nešto iskipi, pa se ne ulovi, to je super.
kolika joj je cijena?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 11:47   #10
Lightbulb

Mi smo sada ovog ljeta renovarali kuhinju i kad je doslo da kupimo ili novi plinski štednjak ili indukcijska ploča.. rešili smo - indukcija (ne mogu smislit el. ringle )
O ovoj indukcijskoj ploči mislila sam sve najgore,.. da je stvar mode, da ima neki jebeni sistem koji dok shvatiš kako funkcioniše , više si u penziji a ploča se pokvarila.. i tako to. Ubedili su me da je ovo najbolje i moram priznat - nema boljeg !
Nevjerovatna ušteda energije/vrjemena,.Ono kaj se meni najviše svidelo je da ukoliko zaboraviš šerpu u kojoj se nesto kuva , kad ponestane vode i kad logicno bi se posuda usijala -pregrejala ova indukcija sama detektira da je šerpa bez tečnosti i isključi se. možeš stavit sarme da se kuvaju i odeš na odmor kuhinja se nece zapalit!!.
drugo što mi se dopalo je da ukoliko ukljucis ringlu i ostaviš da "gori" jednostavno se neće niš dogodit jer ploča sama detektuje da nisi niš stavio. . Ovo važi i u slučaju da staviš pogrešno posudje.. prim. bakarno posudje . Postoji i kid-lock. Sva hrana koja može ispast dok kuvate, voda, ulje i sl. neće se ugrijat, zagoreti i da posle moraš ribati. Divota. Svaka obitelj mora imat ovo.
Ušteda elektricne energije defintiivno postoji ali to je teško ustanovit, treba to zapisivati , uspoređivati račune..
Kupiti ovo u startu je daleko skuplje od vitroceramike ili plina. No na dužoj stazi ušteda je ooogromna.
Cjene padaju i pre par godina je ovo koštalo minimum 2000-3000eura. Mi smo nasu whirpoll kupili za nekih 600-700€ .

izgleda skoro isto kao vitrokeramika iako blage veze nema s time.

http://www.andico.com.au/aeg/upload/88101Kmn_medium.jpg
Estelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 16:15   #11
nisi iz hrv, ali nema veze, pretpostavljam da je kod nas cijena ista. i za ploču za kuhanje sa takvom kvalitetom 600 Eur nije puno. toliko koštaju klasične staklokeramike. (možda je u hrv. skuplje?)
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 00:00   #12
Sad riskiram da ispadnem glupa, al u čemu je kvaka? Nedavno sam vidjela prezentaciju takve indukcijske ploče (Zepter) i ta ploča reagira samo na novu liniju isključivo Zepter posuđa. Znači, samo na njihove nove lonce, ako imaš ono staro Zepter posuđe - ništa. To mi je odmah bilo glupo pa nisam puno razmatrala o eventualnoj kupovini.

Sad mene zanima kod tih peći koje nemaju veze sa Zepterom, a indukcijske su - kakvo suđe se koristi na njima?
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 00:44   #13
Ukratko, zepter ko zepter, seru kvake.

Posuđe mora imati sposobnost indukcije, ali to nema nikakve veze s zepterom.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 00:55   #14
E, upravo to me zanima, kakvo je to posuđe? Ako kupim takvu peć, da li mi treba nekakvo drugačije posuđe ili...?

Npr, imam staru liniju Zepter tavica (velika i mala), pa nekoliko lonaca od inoxa s podebljanim dnom, pa nekoliko Tefalovih tavica i posuda, ima li koristi od ovog posuđa išta ili ništa ako se koristi na toj indukcijskoj ploči? Malo me prosvjetlite, struka mi je nešta sasvim pedeseto od ovog područja pa me pojam "indukcija" podsjeća na neke daleeeke godine fizike iz osnovne škole.
Ozana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 02:09   #15
Bakreno i aluminijsko nebu šljakalo.
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 10:47   #16
Danas više manje imaju to duplo dno za indukcijske štednjake, nacrtano je na dnu nešto poput vijuge, mislim da Zepter ima. Ja sam kupila nobičnije u Ikei i odlučno je.
Indukcijsku ploču imam Miele... koštala je brdo love, ali juha od 5 lit. uistinu zakipi za nekoliko minuta, palačinke se peku nevjerovatnom brzinom..... glancanje ko i svaku drugu keramičku ploču, ništa specijalno. Odlična je stvar što ploča nije vruća kao kod običnih ploča, nakon kuhanja ohladi se za nekoliko minuta
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 11:33   #17
Samo da vam javim da ih se moze kupiti i za puno manje novca. Recimo ova kosta 49 EUR. Istina to je samo za jednu posudu. Znam da sam vidio i velike za oko 150 eura ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 11:41   #18
Quote:
Ozana kaže:
E, upravo to me zanima, kakvo je to posuđe? Ako kupim takvu peć, da li mi treba nekakvo drugačije posuđe ili...?

Npr, imam staru liniju Zepter tavica (velika i mala), pa nekoliko lonaca od inoxa s podebljanim dnom, pa nekoliko Tefalovih tavica i posuda, ima li koristi od ovog posuđa išta ili ništa ako se koristi na toj indukcijskoj ploči? Malo me prosvjetlite, struka mi je nešta sasvim pedeseto od ovog područja pa me pojam "indukcija" podsjeća na neke daleeeke godine fizike iz osnovne škole.
stari zepter ti 100% ne radi na indukcijskoj (na to nas je upozorio prodavac u gemi)
s tefalom i ostalim mislim da ne bi trebalo biti problema
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 11:57   #19
Tefal ne radi sigurno!!
only is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2006., 15:32   #20
gle, rekli su već ljudi koji znaju da kad kreneš u kupovinu suđa za indukcijsku ploču uzmi magnet
i ak se primi za posudu to je to....

na indukcijsku ploču ne može stakleno suđe

osim svega toga imaš na svim kutijama već naznačeno jel može ili ne može

piše --- plin struja keramika i indukcija (ako postoji)
na tefalu piše jel može ili ne može.....
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.