Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2010., 15:08   #1
Arrow Fotke > DIY (Do It Yourself)

//////////////////////////////////////////////////

Upute za postavljanje slika na forumu:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...1&postcount=20
Maksimalno 10 slika dnevno.

//////////////////////////////////////////////////




nemamo love za lustere i rasvjetu, jel ima tko kakav link na neke zgodne ideje kako jeftino sam doma složiti nešto da ne vise gole žarulje? nije pod mus, ne msetaju mi žarulje, al zakoniti je došao na neku ideju koja je meni tak-tak pa bih voljela predložiti nešto drugo...a svojih ideja nemam
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje City : 10.11.2013. at 12:43.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:12   #2
stavi papirnate širmove na žarulje (ikea, emmezeta, kika i sl)

edit: mi tak imamo po cijelom stanu privremeno rješenje već tri i pol godine jerbo sam alergična na samoviseće žarulje. svi misle da je namjerno.

Zadnje uređivanje crvenkapica33 : 29.12.2010. at 15:18.
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 15:33   #3
Quote:
crvenkapica33 kaže: Pogledaj post
stavi papirnate širmove na žarulje (ikea, emmezeta, kika i sl)

edit: mi tak imamo po cijelom stanu privremeno rješenje već tri i pol godine jerbo sam alergična na samoviseće žarulje. svi misle da je namjerno.
ma neću to, meni ne smetaju zapravo gole žarulje nego zakoniti ima sad neku ideju s paus papirom ispod žarulje, a koji misli objesit na konce...meni je to nja, onak nije mi ni fora ni super nego baš 'probali smo jeftino isfurat nešto kul u kućnoj radinosti, al ispalo je samo jeftino'
dakle, ja bih nešto jeftino, ne prekomplicirano (smislila sam ja nešto, al nema kablovinaj tih boja, a čim treba farbat kablove to već nije jednostavno), a fora

ak ima - ima, ak nema - preživjet ću i paus papirom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:37   #4
Evo ti za randomicu

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...postcount=9441

dok sam to tražila usput sam našla i za neke druge lampe ali više se ne sjećam gdje je to, probat ću naći kasnije ako ću imati vremena.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 16:50   #5
woooow, super je! mislim da će mu se svidjet, on voli tako prčkati

ma ne moraš stavit linkove, reci samo što si točno guglala jer meni svašta ispada
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 20:58   #6
Moj MM je već pronašao način da se konac ne mora rezati. Ima dvije varijante. Prva je da jedan drži konac, a drugi kistom maže, druga da napravi nekakav patent s čašicom kroz koju će se konac provlačiti i odmah mazati potrebnom količinom ljepljive mase. Isprobavamo čim nabavimo potreban pribor.

Nego, tek sam skužila da otvor nije i mjesto kuda ide kabel. Znači, kabel ide kroz gušći dio, a ostavlja se okrugli otvor za promjenu žarulje. Ili?
pure silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 02:03   #7
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
woooow, super je! mislim da će mu se svidjet, on voli tako prčkati

ma ne moraš stavit linkove, reci samo što si točno guglala jer meni svašta ispada
Ja sam googlala samo za randomicu, ali neki od tih sajtova su bili općeniti diy pa sam vidjela da ima i drugih "recepata". Nisam još stigla pogledati jel imam linkove negdje.


Quote:
pure silver kaže: Pogledaj post
Moj MM je već pronašao način da se konac ne mora rezati. Ima dvije varijante. Prva je da jedan drži konac, a drugi kistom maže, druga da napravi nekakav patent s čašicom kroz koju će se konac provlačiti i odmah mazati potrebnom količinom ljepljive mase. Isprobavamo čim nabavimo potreban pribor.

Nego, tek sam skužila da otvor nije i mjesto kuda ide kabel. Znači, kabel ide kroz gušći dio, a ostavlja se okrugli otvor za promjenu žarulje. Ili?
Naravno da se konac ne smije rezati, vidjeli bi se ti prekidi. Kod prave randomice otvor za kabel nije isto što i otvor za žarulju, ali kod mene je. Mali je promjer lampe i nisam htjela da ta rupa kvari dojam. Sad za promjenu žarulje moram skroz skinuti taj dio lustera ali nema veze, u ovom stanu sam već 2 god i nije još nikad trebalo mijenjati niti jednu žarulju...
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 08:35   #8
Aoife, u tvom receptu piše da najprije treba u boraks, gdje se to sredstvo nabavi?
pure silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 10:02   #9
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja sam googlala samo za randomicu, ali neki od tih sajtova su bili općeniti diy pa sam vidjela da ima i drugih "recepata". Nisam još stigla pogledati jel imam linkove negdje.
guglala sam ja diy lamp, sli dobije se stvarno svega, a većina toga su zahtjevni i prilično skupi projekti. meni treba nešto lako do srednje teško i jeftino. trenutno.


btw, ovo što spominješ uz boraks da treba na a...ili na bor, da nije to acidi borici odnosno borna kiselina, što zapravo dođe na isto (skoro) što i boraks?

btw, boraksa bi se trebalo moć kupit u apoteci. a ostali sastojci?
e, da, i kol'ko to sve na kraju košta (bez radnih sati uračunatih )?

zakoniti je rekao - mega, mega, radit ćemo!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 11:43   #10
Da, borna kiselina. Postoje recepti sa boraksom i bornom kiselinom, a postoje i neki sa alaunom (stipsom)

http://www.wikihow.com/Make-Cloth-Fireproof

Ja nisam našla niti jedno niti drugo u ljekarnama, ali sam shvatila da boraks može posuditi bilo koja frendica kemičarka


Sastojci za ovakvu lampu kakvu sam ja radila, ako se radi pola sa epoksijem a pola sa ljepilom za tapete kako je kod mene slučajno ispalo, bi došli nešto više od 200 kn, a ako se radi sve sa epoksijem bilo bi oko 300 jer je epoksi skup. Za veću lampu bi bilo dosta više jer površina lampe raste sa kvadratom radijusa. Treba računati da ovako manju lampu treba omotati špagom jedno 100 puta, a veću pretpostavljam 150 puta da se dobije gustoća slična pravoj randomici, pa je formula koliko treba špage 100(ili 150)*2*r*pi jednom kad odrediš radijus lopte.

Sretno sa nalaženjem lopte za plažu u ovo doba godine
Može se naravno raditi sa pilates loptom ako želite veću lampu (najmanja pilates lopta koju sam našla je mislim 60 cm), ali te lopte su 80 kn pa na više. Navodno ima nekih balona koji su kakti okrugli, ali ja nekako nisam sigurna da je to dovoljno savršeno okruglo a ne želim da lampa bude krumpirasta - uostalom, lopte za plažu su isto malo jajaste, i ja sam kupila 3 lopte prije nego sam našla jednu koja je bila dovoljno dobro okrugla
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 12:15   #11
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post

Sretno sa nalaženjem lopte za plažu u ovo doba godine
Može se naravno raditi sa pilates loptom ako želite veću lampu (najmanja pilates lopta koju sam našla je mislim 60 cm), ali te lopte su 80 kn pa na više. Navodno ima nekih balona koji su kakti okrugli, ali ja nekako nisam sigurna da je to dovoljno savršeno okruglo a ne želim da lampa bude krumpirasta - uostalom, lopte za plažu su isto malo jajaste, i ja sam kupila 3 lopte prije nego sam našla jednu koja je bila dovoljno dobro okrugla
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 12:27   #12
Evo vam par varijacija na temu. Ovi su radili vunom oko balona i to se vidi

http://www.pickles.no/whirl-it-lamps...lampshade.html

fora mi izgleda u njihovom prostoru, al nije to to



Ovaj je radio papirnatom trakom oko pilates lopte

http://tendency.blogg.se/2008/novemb...skrivning.html

Malo je previše namotao i ja mislim da je to zbilja krhko


Ovi su radili debelim koncem oko lopte za plažu

http://www.x4duros.com/2009/04/diy-l...-light_22.html
http://www.x4duros.com/2009/04/diy-l...dom-light.html

Ali nisu namakali špagu u ljepilo, nego su namotali pa onda premazali ljepilom. Loša ideja - ostala im je gomila ljepila između niti.



Još jedan uradak sličnog tipa

https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...&postcount=748



Ja sam radila testove sa nekoliko različitih ljepila, i epoksi ljepilo je bez konkurencije najčvršće. Zbilja savršeno drži oblik, ovih par "labavih" niti ako ste uočili na mojoj lampi to je sve ovaj dio sa ljepilom za tapete koji je zbilja labav. Ne bih se usudila cijelu lampu raditi samo time.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:21   #13
http://tv.houseandhome.com/segment/t...-pendant-light

evo i video kako ju napraviti

a ovo za učvrščivanje tkanine, mislim da ima u hobby centru
http://www.hobbyart-chemaco.hr/default.asp?IDCat=19

ovak nešto...
http://www.hobbyart-chemaco.hr/katal...&lang=hrvatski

cijena cca 35 kuna
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 14:30   #14
svaka čast ojfa
sad i ja razmišljam da bi radila
samo kaj bi ja možda još i manju
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:18   #15
Super! Javim kak napredujem s nabavom i izradom. Totalno smo se zapalili MM i ja.
pure silver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:29   #16
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Sretno sa nalaženjem lopte za plažu u ovo doba godine
pih, ja imam dijete

meni i ove ostale koje si linkala izgledaju super
mene stvarno ne zanima da to bude kopija randomice il da bude savršeno okrugla ili da bude pic mic
zanima me jeftina, jednostavna diy lampa koja ne izgleda kao 'jeftino smo i jednostavni nešto napravili jer nemamo lampe'
ako ćemo ju raditi već sad znam da ne bude ni približno tak uredno namotana kao tvoja i već sad znam da će prva verzija ujedno bit i savršeno dobra
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:33   #17
Veće random lampe su veća fora, ali može se napraviti bilo kakvu samo treba naći prikladnu loptu.
Ovo sa učvršćivačem tkanine zvuči kao dobra ideja, trebalo bi to istražiti, možda je dovoljno dobro a jeftinije od epoksija.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 15:47   #18
kuglice od špage koje radim za bor učvršćujem drvofiksom.
moja je ideja bila napraviti upravo to samo veće. dakle lopta, špaga, drvofiks, bijeli lak sprej.

ove male se ne demoliraju s vremenom, ne odljepljuju, ništa.
mene više brine to što si ti aoife boraks spomenula u kontekstu da čuva konac od zapaljenja, ili tako nešto?
Kris79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 19:37   #19
Da, boraks je samo zbog zapaljivosti.

Nisam probala drvofiks ali sam probala nego drugo ljepilo za drvo, nije držalo bog zna kak dobro. Mislim da i za drvofiks i za ovaj ukručivač tkanina treba biti malo deblja špaga, da to ne bi držalo dovoljno jako na ovoj tankoj ko što je moja.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 20:49   #20
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle, ja bih nešto jeftino, ne prekomplicirano (smislila sam ja nešto, al nema kablovinaj tih boja, a čim treba farbat kablove to već nije jednostavno), a fora

ak ima - ima, ak nema - preživjet ću i paus papirom
To je vrlo jednostavno, ili ih ugnjuris u boju, provozas po istoj ili uzmes boju u spreju a netko drzi kabel na balkonu. Radim redovito jer me uzasno smetaju crni kablovi , pa ih posprejam u boju zida i privcvrstim da uredno i ravno idu prema dolje.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.