Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2011., 18:44   #1
Više ništa ne znam o vezama, molim pomoć

Čitam ovaj podforum već neko vrijeme, i predivno je to što postoji mjesto na kojem možemo reći svoj problem, bez straha da će nas netko osuditi.

Da skratim svoju priču, imam 24 godine i bila sam od svoje 19-te godine u vezi sa dečkom koji me tukao. Nemojte pitati kako sam to podnosila, jednostavno sam bila spremna sve dati za ljubav i vjerovala iz godine u godinu da će biti bolje. Izgubila sam poštovanje u toj vezi i izgubila sam svoje ja. Mišljenje o sebi samoj sada je čista nula. Također sam srčani bolesnik od početka te veze, i svakim mi je danom sve gore i gore, tako da sam natjerala nedavno samu sebe da ga ostavim. I jesam. I olakšanje koje sam tada osjetila se ne može opisati, kao da je cijeli svijet moj. Sada je prošlo 3 mjeseca od tada, oporavljam se od svega, no samopouzdanje nikako da naraste.

Da bi stvar bila još gora, upoznala sam na facebooku jednog dečka s kojim sam tu i tamo znala izmijeniti lajk, bockanje itd. Znamo se dopisivati do 3 ujutro, dečko je predivan i pametan i samim tim što vidm njegovo ime na ekranu, srce mi zatreperi kako nikada nije zbog ovog dečka prije. Problem je što ovaj dečko sada ne zna za moju prošlost niti moje probleme, a ne znam trebala bih li mu reći, barem za tu bolest srca. Sutra idemo prvi put na kavu, zamolila bih vas savjete jer ne znam više kako se ponašati, jako sam sramežljiva i smotana i skroz se vidi taj manjak samopouzdanja :/
bettybarclay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:19   #2
Budi ono što jesi.....
reci za svoje zdravstveno stanje ako budeš u prilici i ako smatraš da bi trebala....to nije sramota niti nešto što bi trebala skrivati....)
daj si vremena, druži se sa tim dečkom ako ti odgovara....pa polako...sve što mu sama želiš reći ići će iz tebe kad budeš spremna)
ti si vrijedna i dobra osoba i zaslužuješ nekog tko će to prepoznati bez obzira na traume iz prošlosti, neka ti to uvijek bude u glavi i nema problema....)))
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:25   #3
ne znam ni ja evo
sve moram učiti ispočetka ako je to ikako moguće
naučeno s jednom je neupotrebljivo kod druge
ono što jednu fascinira drugoj se povraća na to... i tako godine lete...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:27   #4
budi iskrena ..nemoj ništa skrivati...nemaš se čega stidjeti iz svoje prošlosti....
normalno ako ne dođete do toga u razgovoru ne moraš mu reći ništa na početku...ali ako dođe budi iskrena...
Dobro je da si se rješila te grozne veze u kojoj si bila....nije lako vratiti samopouzdanje...to ne ide preko noći....ali ako svaki dan napraviš bar mali korak već si bliže cilju....
sretno
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:43   #5
na prvoj kavi ne biste trebali razgovarati o tako ozbiljnim stvarima, ti nisi tvoja prošlost. ak ti fali samopouzdanja, nemojte ni ići na kavu nego negdje gdje ćete morati manje pričati a više raditi nešto što ti ide. možete prošetati, otići na neki koncert/izložbu na otvorenom ili u kino (ne morate uzeti ljubavna sjedala) - samo ostanite u javnosti (ipak ga vidiš prvi put). a gle, već je vjerojatno iz dopisivanja skužio da si sramežljiva.
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 19:59   #6
Definitivno ne na prvoj kavi ulaziti u takve ozbiljne teme.
Pusti neka sve ide svojim tokom, ako se svidite jedno drugome u RL, i ako sve krene lijepim putem, biti će vremena za reći stvari o sebi.

Što stariji ljudi idu, više tereta imaju na leđima i više stvar za "priznati" osobi s kojom ulaze u odnos. Ponekad nije lako, ali ako je osobi stalo do tebe, imati će razumijevanja i neće joj se mišljenje pokvariti zbog problema koje si imala u prošlosti, niti zbog zdravstvenog stanja.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 20:21   #7
Hvala vam na podršci :* Najviše me zbunjuje što ne znam sviđam li se ja njemu uopće ili me doživljava kao frendicu. Kako mogu to uočiti?Ispričavam se na glupim pitanjima, ali imala sam jednog jedinog dečka tako da mi je ovo još uvijek sve novo
bettybarclay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 20:50   #8
Quote:
bettybarclay kaže: Pogledaj post
Hvala vam na podršci :* Najviše me zbunjuje što ne znam sviđam li se ja njemu uopće ili me doživljava kao frendicu. Kako mogu to uočiti?Ispričavam se na glupim pitanjima, ali imala sam jednog jedinog dečka tako da mi je ovo još uvijek sve novo
sviđaš mu se..sigurno....ali nemoj da te zbunjuje to pitanje.....pusti neka stvari idu svojim tokom ...i on će napraviti prvi korak
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 20:54   #9
Quote:
bettybarclay kaže: Pogledaj post
Hvala vam na podršci :* Najviše me zbunjuje što ne znam sviđam li se ja njemu uopće ili me doživljava kao frendicu. Kako mogu to uočiti?Ispričavam se na glupim pitanjima, ali imala sam jednog jedinog dečka tako da mi je ovo još uvijek sve novo
sumnjam da će te muško u ovom kontekstu smatrati prijateljem...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 21:12   #10
Ja imam 32 godine. Imam dvoje prekrasne djece. Prije dvije godine sam saznala da mi sin boluje od tumora na mozgu, a doslovce preko noći i da mi muž ima ljubavnicu. U ove dvije godine smo prošli kemoterapiju, mali je odlično, tumora je malo ostalo, ali on se osjeća odlično! U te dvije godine smo sami prošli kemoterapiju, s tim da ga je otac jedanput došao pogledati u bolnicu. on se u međuvremenu oženio i dobio dijete. Među nama nema komunikacije , ali sam u kontaktu sa njegovom suprugom. Ne znam..do sad sam si govorila da nemam vremena za nekog, a i nisam imala, ali bilo bi puno lakše da sam mogla podijeliti svoje strahove, ili se samo osloniti na nekoga. Nisam se mogla opustiti i dopustiti da se nekome svidim,ali sad kad je sve dobro i polako sjeda na svoje mjesto , mi fali netko. Gdje upoznati nekoga na koga možeš računati? jer jedino što znam je da se možeš osloniti na samu sebe i raditi onako kako se osječaš!
Prijateljice me zovu van, na kavu, ali meni uvijek nešto fali...nešto nedostaje, šta je bitno da privučeš nekoga? Ili se boje jer znaju što si prošao u kratko vrijeme? svi mi prilaze i govore "ja ti se divim", a da mi se dive malo manje?
Sttefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 21:51   #11
hehehe... Sttefi Sttefi...ne brini.....pojavit će se netko
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 21:58   #12
Ti si mlada ,a mi koji imamo život iza sebe užasno je teško naći partnera, tek onda ništa ne znaš.
Teže se prilagođavaš.
Holly72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:02   #13
ne mislim da se teže prilagođavaš, nego da si svjesniji što želiš, da počneš napokon cjeniti sebe!
Sttefi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:06   #14
ako mu nisi bila frendica sto godina, ako se nikad nije druzio s tobom i ako nisi cesto bila u njegovom drustvu i sa njegovim drustvom, cisto sumnjam da zove na kafu da dobije jos jednu frendicu...ma nema sanse, to se ni ne pitaj. frendice muskarci steknu u zivotu, i zivotnim okolnostima, a ne pitaju neku novu osobu da im bude frendica, a-a


no, ako ispadne da sma u krivu, moderatori nek me slobodno banuju
__________________
La liberté est impossible à l'ignorant.
Jade84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:09   #15
Pet godina si bila u lošoj vezi gdje si bila fizički zlostalvjanja i sad misliš da će bi ti se trebalov ratiti samopouzdanje u samo tri mjeseca?
Vjeruj, trebat će ti puno duže da se u potpunosti oporaviš, ne mjeseci, već godine..
Što se tiče novog frajera, budi opuštena, ne razmišljaj previše jer ćeš se samo sputavati da budeš ono što jesi. Ako bude naznake da si pašete i da bi nekam moglo vodit, lagano mu spomeni nešto od sovjih problema - naravno ako procjeniš da je osoba koja bi to bila voljna saslušati.
Sretno.
addenda20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:14   #16
Quote:
Sttefi kaže: Pogledaj post
ne mislim da se teže prilagođavaš, nego da si svjesniji što želiš, da počneš napokon cjeniti sebe!

Malo sam starija od tebe i u tvojim godinama sam ostala sama, dugo sam sama jer se cijenim i teško prilagođavam nekome.
Problem mi je ostvariti vezu, naravno da imaš samopuzdanje, ali kada imaš djecu teže te netko prihvaća od muškaraca , tko tebe želi- ti njega ne, i obrnuto
Holly72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:15   #17
Quote:
bettybarclay kaže: Pogledaj post
Sutra idemo prvi put na kavu, zamolila bih vas savjete jer ne znam više kako se ponašati, jako sam sramežljiva i smotana i skroz se vidi taj manjak samopouzdanja :/
Pa ponašaj se kao kad se upoznaješ po prvi put sa bilo kojom osobom, uz obavezni dodatak suptilnog čestog pokazivanja (dodiri, šale, blizina, itd.) da ti se sviđa. Moj ti je savjet da tu srčanu manu zasad ne spominješ, to već spada u jako intimne stvari. Ako budeš htjela i ako vam se tako razvije odnos - lako mu možeš reći na drugoj ili trećoj kavi. Što se tiče sramežljivosti i smotanosti - drži se tema koje znaš i koje su ti zanimljive. Pusti njega isto da priča svoje. Donekle isto ko vaši razgovori dosad, samo ovi će biti uživo. Nemoj glumit, nemoj lagat, nemoj spominjat bivšeg, nemoj dozvoliti da cijeli razgovor bude o ozbiljnim temama već ležeran. Posljednje, nemoj ništa očekivat od tog susreta, jednostavno odi, opusti se i druži se. Ako prođe dobro još ćete se družiti drugi put.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 22:22   #18
Quote:
bettybarclay kaže: Pogledaj post
Hvala vam na podršci :* Najviše me zbunjuje što ne znam sviđam li se ja njemu uopće ili me doživljava kao frendicu. Kako mogu to uočiti?Ispričavam se na glupim pitanjima, ali imala sam jednog jedinog dečka tako da mi je ovo još uvijek sve novo
to ti je prva kava s nepoznatom osobom. ni jedno od vas dvoje ne zna što želi od drugog - možda si uopće niste kompatibilni. možda ti se on ni najmanje ne svidi uživo. nije ni bitno, odi tamo praznog uma, opuštena, ne očekujući ništa. ne žuri vam se nikud.
blue_rainbow is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 23:14   #19
Quote:
bettybarclay kaže: Pogledaj post
Hvala vam na podršci :* Najviše me zbunjuje što ne znam sviđam li se ja njemu uopće ili me doživljava kao frendicu. Kako mogu to uočiti?Ispričavam se na glupim pitanjima, ali imala sam jednog jedinog dečka tako da mi je ovo još uvijek sve novo
Za sada mu se sigurno sviđaš dovoljno da te pozvao na kavu.
Ovisno o tome kako će proći kava, ovisi hoćeš li mu se sviđati još više.
Kao i on tebi.
Što se ponašanja tiče, Kju ti je dobro napisao.
Budi opuštena i zabavljaj se.
I pusti da se stavri polako razvijaju, pa kud vas to odvede.
Za pričanje o problemima bit će prilike, ako se odlučite ponovno nalaziti.
To svakako nije tema za prvi dejt.

Quote:
Sttefi kaže: Pogledaj post
Ja imam 32 godine. Imam dvoje prekrasne djece. Prije dvije godine sam saznala da mi sin boluje od tumora na mozgu, a doslovce preko noći i da mi muž ima ljubavnicu. U ove dvije godine smo prošli kemoterapiju, mali je odlično, tumora je malo ostalo, ali on se osjeća odlično! U te dvije godine smo sami prošli kemoterapiju, s tim da ga je otac jedanput došao pogledati u bolnicu. on se u međuvremenu oženio i dobio dijete. Među nama nema komunikacije , ali sam u kontaktu sa njegovom suprugom. Ne znam..do sad sam si govorila da nemam vremena za nekog, a i nisam imala, ali bilo bi puno lakše da sam mogla podijeliti svoje strahove, ili se samo osloniti na nekoga. Nisam se mogla opustiti i dopustiti da se nekome svidim,ali sad kad je sve dobro i polako sjeda na svoje mjesto , mi fali netko. Gdje upoznati nekoga na koga možeš računati? jer jedino što znam je da se možeš osloniti na samu sebe i raditi onako kako se osječaš!
Prijateljice me zovu van, na kavu, ali meni uvijek nešto fali...nešto nedostaje, šta je bitno da privučeš nekoga? Ili se boje jer znaju što si prošao u kratko vrijeme? svi mi prilaze i govore "ja ti se divim", a da mi se dive malo manje?
Moguće je da imaju zadršku ako znaju kroz što si prošla.
Jer smatraju da si možda još uvijek ranjiva i nespremna za novu vezu.
Vjerujem da moraš pokazati malo više svojim ponašanjem da jesi.
Ne znam što drugo da ti kažem.
Ako ti se dive, znači da imaju dobro mišljenje o tebi.
No, možda im trebaš malo sama dati do znanja da bi voljela da ti priđu i na drugi način?
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2011., 23:26   #20
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Definitivno ne na prvoj kavi ulaziti u takve ozbiljne teme.
Pusti neka sve ide svojim tokom, ako se svidite jedno drugome u RL, i ako sve krene lijepim putem, biti će vremena za reći stvari o sebi.

Što stariji ljudi idu, više tereta imaju na leđima i više stvar za "priznati" osobi s kojom ulaze u odnos. Ponekad nije lako, ali ako je osobi stalo do tebe, imati će razumijevanja i neće joj se mišljenje pokvariti zbog problema koje si imala u prošlosti, niti zbog zdravstvenog stanja.
Dobro utipkano.
Da ste u bolnici..ae još nekako ali prvi put se vidite i tko zna kako bi to on shvatio.
Možda da jednostavno budeš ono što jesi odnosno prirodna,sva kasnija ponašanja će izgledati lažno.
Ako ima klikera u glavi,prepoznat će te kao potencijalnu curu a znat će to onda i pokazati.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.