Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2012., 01:12   #1
Arrow Kozmetički proizvodi u hotelskim sobama

nisam sigurna gdje bih stavila ovu temu, pa otvaram topic...moderatori slobodno nek premjeste....

riječ o kozmetičkim proizvodima u hotelskim sobama i uzimanju istih nakon odlaska iz hotela...puno puta mi se dogodilo da prijateljice dođu s putovanja natrpane raznim kozmetičkim proizvodima iz hotelskih soba...i još mi pokazuju u kojem su hotelu što uzele...ponekad je riječ samo o mirisnim upakiranim sapunima s logom hotela, ali neke znaju potrpati sve što nađu u kupaonici npr. gel za tuširanje, šampon, mlijeko za tijelo, razne maske i slično

nisam toliko na to obraćala pažnju sve do nedavno....naime, tražila sam hotel u ljubljani i čisto kroz razgovor spomenula frendici da se dvoumim između grand hotela union business i best western premier hotela slon....na što je ona odmah rekla: "volim tamo ići...oboje su odlični, dobiješ decleor ili loccitanne kozmetiku da nećeš morati kupovati idućih par mjeseci"

mene zanima koliko vas uzima tako kozmetiku iz hotela i zašto jel to uobičajeno...meni to nikad nije padalo na pamet, bilo bi mi neugodno opet se vratiti u taj hotel pogotovo ne biram hotele po tome koju kozmetiku imaju, uopće se toga ne bi sjetila ....a i frendice imaju stvarno novca, puno putuju i odsjedaju po takvim boljim hotelima da mi nije jasno čemu uzimanje hotelske kozmetike kad si je mogu same priuštiti

ovo me sve podsjeća malo na rossa iz prijatelja i njegovih scena s hotelima
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 06:41   #2
Ja ljetujem već godinama u hotelu s 2* i u kupaoni dobiješ dva mala sapunčeka s logom hotela i to je to.. uzela sam ih prvi put za uspomenu, svaki slijedeći put sam ih ostavila jer mi nisu zanimljivi...

Da dobijem recimo, mlijeko za tijelo, iskoristim ga do pola isto ne bi znala kaj ću s tim.. valjda oni kad tak nešto stave u sobu pretpostavljaju da će to ljudi uzet
.. kaj ja znam. Nisam nikad odsjela u takvom hotelu di je u sobama loksitan...

Meni očaj kad netko uzme ručnik, čašu, pepeljaru..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 08:28   #3
zanimljivo, doduse ne sjecam se kad sam od djetinjstva jos bila negdje bas u hotelu, preskup je to sport a onda su bili bzvz sapuncici i sl kao sto je Mera napisala.
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 08:42   #4
znam kolegicu koja je uzela ogrtač i papuče, meni je to strava , kao i uzimanje čaša, pepeljara i ostalog...pa šta će im to?!
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 08:46   #5
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
nisam toliko na to obraćala pažnju sve do nedavno....naime, tražila sam hotel u ljubljani i čisto kroz razgovor spomenula frendici da se dvoumim između grand hotela union business i best western premier hotela slon....na što je ona odmah rekla: "volim tamo ići...oboje su odlični, dobiješ decleor ili loccitanne kozmetiku da nećeš morati kupovati idućih par mjeseci"
Ali znam takvih ljudi koji praktički misle da će se hotel uvrijediti ako to NE uzmeš.
blenta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 08:49   #6
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
znam kolegicu koja je uzela ogrtač i papuče, meni je to strava , kao i uzimanje čaša, pepeljara i ostalog...pa šta će im to?!
... za kolekciju...

Stvarno... neki skupljaju stvari iz hotela... vidjela sam na svoje oči, iako, meni je taj vid zabave i hobija totalno neshvatljiv... to je drito krađa..
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 09:04   #7
O da, ima puno takvih ljudi. meni ta kozmetika po hotelima ništa ne valja i koristim samo njihov sapun za ruke i eventualno plastičnu kapu za kosu, uvijek vučem svoju kozmetiku. Imam osjetljivu kožu i onda da se istuširam s nečim takvim bila bi puna ekcema,a to baš na putu nije zgodno.

Jedina iznimka je bio hotel Lone u Rovinju koji ima Rituals kozmetiku , svu sam iskoristila, ali ništa nisam uzela. To su sve mini pakiranja koja oni ponovno pune, pretpostavljam. Nigdje ne piše da to gost dobije kao poklon pa ako se uzme, onda je to krađa.
jednom mi se u Firenzi dogodilo da mi je otpao gumb i u hotelu sam dobila na recepciji mini set za šivanje i to su mi rekli neka si zadržim, tako da od tada i to nosim sa sobom na putovanja. Inače u boljim hotelima se takav mini set nalazi u garderobnom ormaru, kao i spužvica za poliranje cipela. Ponekad zna biti i mini pasta za zube i četkica. To su dvije stvari koje je vjerojatno moguće uzeti jer ih poslije više nitko neće koristiti.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 09:35   #8
Za kozmetiku u hotelu osoblje smatra da cete ju uzeti jer to su sve mini pakiranja koja su vam dovoljna za tih par dana u hotelu. Mene nikad u hotelu nije docekalo pola sapuna, pola gela za tusiranje ili otvorena koristena cetkica...hvala bogu sve je novo tvornicki zapakirano.
Oni nakon gostiju se svega rjesavaju, koristeno bacaju. Tako da je njima sad sasvim svejedno hocete li vi to iskoristiti tu,baciti ili ponijeti sa sobom.
Osim toga vi ste to i platili i imate potpuno pravo na to..
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 09:40   #9
meni u hotelu uvijek nadopune ono što je potrošeno, pa tako me svaki dan dočeka vrhom pun tekući sapun. osim toga baš sam jednom u Krakowu vidjela sobaricu dok je nadopunjavala flašicu iz neke velike boce.
Otkuda ti to da je to što ćeš odnijeti doma, uključeno u cijenu ?
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 09:53   #10
Quote:
Mirella kaže: Pogledaj post
meni u hotelu uvijek nadopune ono što je potrošeno, pa tako me svaki dan dočeka vrhom pun tekući sapun. osim toga baš sam jednom u Krakowu vidjela sobaricu dok je nadopunjavala flašicu iz neke velike boce.
Otkuda ti to da je to što ćeš odnijeti doma, uključeno u cijenu ?
Stvarno mislis da proizvode tipa Loccitane I Decleor nadopunjavaju?

Zato sto mi je teta lani u Dubrovniku u hotelu Argentina rekla.
Nisam nista koristila o njihovih sapuncica itd..I poslije me sobarica pitala zasto nisam uzela da to mogu jer kao to ulazi sve valjda ulazi u cijenu nocenja. I cista posteljina, I cisti rucnici, cisti ogrtac, slape, I kompletna mini kozmetika koja ti pripada kao gostu hotela blablabla I sve sta dobijes.
Mislim po toj logici mogla sam ponijeti I kompletnu posteljinu kuci I rucnike itd..
Naravno nisam ponijela nista od te kozmetike jer to mi je opcenito glupo I ne treba mi ta kozmetika, cak je nikad ni ne koristim u hotelima, Ali sad stvarno neznam koje je tocno "pravo"?
Treba pogledati neki hotelski pravilnik ili kako se to vec zove.
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 10:04   #11
Quote:
Meravigliosa Creatura kaže: Pogledaj post
... za kolekciju...

Stvarno... neki skupljaju stvari iz hotela... vidjela sam na svoje oči, iako, meni je taj vid zabave i hobija totalno neshvatljiv... to je drito krađa..
slažem se, to je krađa.

sapune i ostalo sam ja znala uzimati. prije sam kampirala pa su mi ta mini pakiranja dobro došla.
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 10:13   #12
Mislim da je velika razlika izmedju uzimanja boce tekućeg sapuna odnosno pepeljare ili kućnog ogrtača i uzimanja nepotrošenih (ili napola potrošenih) putnih pakiranja kozmetičkih proizvoda koji su nam kao gostima namijenjeni. Posebno se to odnosi na hotele s četiri ili pet zvjezdica u kojima se koristi bolja kozmetika čiji je trošak sigurno uračunat u cijenu noćenja koje košta kao pola prosječne mjesečne stanarine.

Uostalom, da hotel to smatra kradjom, ispostavljao bi račune gostima za otudjenu kozmetiku kao što to radi za potrošene proizvode iz mini bara i ukradene kućne ogrtače.

Meni je ta kozmetika u hotelima u rangu pillow mintsa. Namijenjena je meni kao gostu i ako mi je nešto od tih malih bočica napeto uzmem, ako nije ostavim. I ne smatram to kradjom.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 10:27   #13
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Mislim da je velika razlika izmedju uzimanja boce tekućeg sapuna odnosno pepeljare ili kućnog ogrtača i uzimanja nepotrošenih (ili napola potrošenih) putnih pakiranja kozmetičkih proizvoda koji su nam kao gostima namijenjeni. Posebno se to odnosi na hotele s četiri ili pet zvjezdica u kojima se koristi bolja kozmetika čiji je trošak sigurno uračunat u cijenu noćenja koje košta kao pola prosječne mjesečne stanarine.

Uostalom, da hotel to smatra kradjom, ispostavljao bi račune gostima za otudjenu kozmetiku kao što to radi za potrošene proizvode iz mini bara i ukradene kućne ogrtače.

Meni je ta kozmetika u hotelima u rangu pillow mintsa. Namijenjena je meni kao gostu i ako mi je nešto od tih malih bočica napeto uzmem, ako nije ostavim. I ne smatram to kradjom.
Slazem se
shopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 10:42   #14
Quote:
shopy kaže: Pogledaj post
Stvarno mislis da proizvode tipa Loccitane I Decleor nadopunjavaju?

Treba pogledati neki hotelski pravilnik ili kako se to vec zove.
Ja mislim da ih nadopunjavaju bez obzira na marku kozmetike, ako im pakiranje to omogućava.

ne znam da li postoji kakav pravilnik o tome.
No ako meni na potvrdi rezervacije sobe stoji recimo da cijena uključuje noćenje s doručkom i slobodno korištenje hotelskog bazena i saune, free wireless, onda je to samo to. Sve ostalo nije u cijeni i ne može se ponijeti doma, barem je to tako prema mojim shvaćanjima.
No vidim da nas ima s različitim mišljenjima pa tko kako želi.
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 10:54   #15
koliko ja znam, kozmetički proizvodi u hotelskim sobama su namijenjeni gostu i na njemu je hoće li ih uzeti ili ne, ionako je to na neki način plaćeno. kad sam bila u kopenhagenu, sobarica je svaki dan mijenjala otvorene proizvode od 50 ml onim novima i bacala već načeto. baš sam sam ju jednom susrela kad je to radila. kod nas mi nitko ništa nije mijenao, ono što sam dobila je valjda bilo predviđeno da se potroši za vrijeme boravka u hotelu.
druga stvar su ogrtači i ostali inventar u sobi. prijatelj mi je radio u jednom poznatom opatijskom hotelu i rekao je da su svaku krađu ogrtača koju su primijetili naplaćivali po 50 eura. tko ima takve ideje, nek i ovo ima na umu
__________________
pinterest

Zadnje uređivanje miss burleska : 10.08.2012. at 11:23.
miss burleska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 11:20   #16
zanimljiva tema, obožavam kad netko postavi pitanje i o ovakvim "sitnicama" koje nisu sitnice, no zapravo ne razmišljamo o njima.

ja sam do prije 2 godine kad sam zadnji put bila u hotelu u Rovinju koristila sapun za ruke i kapicu za kosu, a onaj gel za tuširanje koji se nalazi u raspršivaču na zidu sam koristila kao pjenu za kupanje
meni su zanimljivije one dezinficirane čašice

moji starci uzimaju sa sobom kozmetiku iz hotela, no to nikad nije neka marka.. znam da stara dan danas ima neke stvari od prije puno godina, njoj je to suvenir, štajaznam ja imam toliko svoje kozmetike da mi ne bi palo na pamet koristiti i hotelsku kozmetiku, plus što mi je trebalo dosta vremena da nađem neke proizvode koje mi jedini pašu, npr. gel za tuširanje koji ne isušuje kožu tj. nema sapuna u sebi ili šampon koji će očistiti kosu, a neće se zamastiti za pola dana ili ju dodatno otežati, neagresivna umivalica, itd. itd. itd.

dakle, ne uzimam sa sobom doma i koristim par stvari poput sapuna i kapica u samoj hotelskoj sobi.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 11:50   #17
Allexis, zanimljiva tema, baš sam i ja nekidan - doduše u malo širem smislu od kozmetike - o tome razmišljala.
Nedavno sam bila u vrlo finom hotelu u Dubrovniku i iznenadilo me koliko je gostiju koji su bili tamo zajedno samnom (radilo se o poslovnoj konferenciji s ljudima iz regije, ali i SAD-a i EU) smatralo da je u redu uzeti primjerice ručnike koji se dobiju za bazen, jer su lijepi i - kako oni to objašnjavaju - jer su plaćeni u cijeni sobe. Znam i ljude koji imaju mini kolekciju ručnika iz hotela koje smatraju suvenirima s ljetovanja, i to mi je jednako apsurdna kategorija. Također, razgovarala sam s kolegicama kada smo skupa odsjedale u Londonu, također poslovno i u krasnom hotelu koji je inače izvan ranga platežne moći većine od nas, i saznala da većina planira kući ponijeti papuče, za goste, te da nekoliko njih ima manju kolekciju papuča koje su pokupile u drugim hotelima, na službenim putovanjima, da ih ne bi morale kupovati.
Ne odobravam ni jedno i drugo - jer papuče i ručnike percipiram kao vlasništvo hotela koje, nakon što ga ja koristim, odlazi u daljnju uporabu, što implicira da nije namijenjeno da ponesem sa sobom - ali očito ima onih koji misle drugačije.

S kozmetikom sam, doduše, malo fleksibilnija. Uvijek sa sobom nosim svoju kozmetiku i vrlo rijetko koristim nešto od hotelske, osim sapuna za ruke, ali da naiđem na nešto baš slatko vjerojatno bi potrošila, možda i ponijela kući i ne mislim da je to krađa. No priznajem da ne vidim poantu u gomilanju proizvoda samo zato što se mogu uzeti ili - kao u slučaju tvoje prijateljice - bookiranju hotela prema kozmetici koju imaju u sobama. To mi je ipak malo pretjerano.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 14:24   #18
Ja sam oduvijek mislila da je odnosenje rucnika, ogrtaca pepeljari i sl. kradja, dok je ta kupaonska kozmetika potrosna roba kao sto je wc papir. Bila sam u Amsterdamu u hotelu sa Rituals kozmetikom i nakon sto sam potrosila pola tusiralice zena je bacila i sutra mi stavila novu. Sigurna sam jer sam dobila drugaciju. Ono sto mi je ostalo sam ponijela jer je sve bilo super, a inace bas i ne uzimam ono sto ne potrosim.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 16:58   #19
radim u hotelu, ne znam da li je u svim hotelima tako, ali kod nas sapune, gelove za tuširanje, šamponiće, kape za tuširanje se može uzeti, ali ručnici, plahte, ogrtači, ne. oni se peru i daju na ponovno korištenje.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2012., 21:20   #20
postavila sam pitanje vezano za kozmetiku, jer je to najčešće što one uzimaju i redovito su time oduševljene, pogotovo jer su po takvim skupljim hotelima sa skupljom kozmetikom....ali naravno da ne staje samo na tome ima tu i dekica ili jastuka iz aviona, papuča, ručnika, ogrtača....sve što im se sviđa, "jer je to suvenir s putovanja"....nedavno smo bile na kavi i uzele su čaše od jamnice jer im se sviđaju

btw. baš gledam sobe u ovim hotelima u ljubljani...piše da je u cijenu deluxe/superior sobe uključena loccitane kozmetika, dok u cijenu comfort/standard sobe to ne stoji u opisu.....pretpostavljam da onda uzimanje kozmetike samo vrijedi za te sobe gdje to izričito piše
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.

Zadnje uređivanje Allexis : 10.08.2012. at 21:25.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.