Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2012., 17:02   #1
Xsara '04 za W124 '90

Ovako, imam Xsaru 1.4 benzin sa svom meni potrebnom opremom (maglenke, 2x air bag, abs i klima). Sa autom sam dosta zadovoljan, ali imam priliku kupiti Mercedes 2.0 D (55kw) automatik iz 90 godine. Auto je kao nov, a i kilometraža mu je mala (manje od 100 000 km - original).

Da li je isplativo kupiti takav stari auto, tj. dati unutra Xsaru (ima 190 000 km) i još doplatiti za Merca koji je kao nov, ali nikakve opreme nema.

Nisam trkač, važan mi je komfor i mala potrošnja. Skeptičan sam prema automatiku, a žena kaže da sam lud dati Xsaru i doplatiti još nešto za auto star kao ja. A ja Mislim da tog Mercedesa mogu terati do 500 000 bez nekih ulaganja.

Vaša mišljenja?
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 17:06   #2
I ja kažem da si lud. Ne samo žena. Nema ni klime!!!!
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 17:27   #3
Taj mercedes ako je kao sto ti kazes u top stanju ja bih odmah mjenjao,sjedni i provozaj taj mercedes i sve ce ti biti jasno..istina da je citroen mlađi auto ali bez obzira ja bih odmah mijenjao...

sretno...
Neno. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 17:27   #4
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
I ja kažem da si lud. Ne samo žena. Nema ni klime!!!!
svi ce te proglasiti ludim, gle nedostatak opreme je veliki faktor, ako ka zaminis siti ces se liti zasto si se zajeba, zato uzivaj u xsari, i da mislim iako nisi trkac ipak je to pretrom auto
zdkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 18:38   #5
Da ima barem klimu, bil bi dobar posel, al ovak.... Auto bez klime je gotovo pa nemoguće prodati danas, a kad tad budeš ga se moral riješiti.....
A kaj se kilometara tiče, to je točno, uz održavanje, naravno...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 19:39   #6
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Da ima barem klimu, bil bi dobar posel, al ovak.... Auto bez klime je gotovo pa nemoguće prodati danas, a kad tad budeš ga se moral riješiti.....
A kaj se kilometara tiče, to je točno, uz održavanje, naravno...
Da kilometraža mercedesa je smješna i ako je naravno dobro bio održavan može ići još dosta bez većih kvarova... naravno s obzirom da je merc automatik, 90 godište i uz to to bez opreme upitno je da li uopće vrijedi kao xsara a kamoli da li se isplati doplatit još... taj mercedes sa tom kilometražom može biti samo jeftiniji za održavanje od xsare, s druge strane to je užasno trom auto, neopremljen i slično naspram xsare...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 19:41   #7
Naravno, ako ga bude smio voziti još 400 tkm Ako se ne varam, postoje neke pretpostavke da će se u sljedećih nekoliko godina unutar EU zabraniti korištenje vozila koja ne zadovoljavaju odredjene eko norme.. Realno, 124 sa 100 tkm je vjerovatno u boljem stanju nego xsara sa 200. Ako možeš progutati nedostatak klime, veću tromost, sličnu potrošnju(merc je teži i ima pretpotopni dizel), samo naprijed
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 20:40   #8
Kolko može vrijediti takav W124 iz 90 god sa 100-njak tisuća km?
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:16   #9
može vrijedit kao tvoja xsara, ništ više, pošto je automatik vjerojatno i nije nešto povoljna potrošnja, performanse vjerojatno 2x sporije od tog tvog citroena koji i nije neki trkač. ustvari probaj vozit merca, pa ak ti to paše.......
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:19   #10
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Kolko može vrijediti takav W124 iz 90 god sa 100-njak tisuća km?
Zbog niske kilometraže i ako je sve tip top može vrijedit prilično no ipak ako se ide u neku realnost s obzirom na motor, opremu, automatik, godište i slično dati preko 2000 eura za njega baš i nije nešto isplativo jer za više novca se mogu kupit bolji auti od tog mercedesa, možda ne s tako malom kilometražom ali zato noviji, boljih motora, opreme, približne kvalitete i slično... dakle ja bih rekao maksimalno 2000 eura za taj mercedes ako je zbilja sve tako kako se priča...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 21:29   #11
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Zbog niske kilometraže i ako je sve tip top može vrijedit prilično no ipak ako se ide u neku realnost s obzirom na motor, opremu, automatik, godište i slično dati preko 2000 eura za njega baš i nije nešto isplativo jer za više novca se mogu kupit bolji auti od tog mercedesa, možda ne s tako malom kilometražom ali zato noviji, boljih motora, opreme, približne kvalitete i slično... dakle ja bih rekao maksimalno 2000 eura za taj mercedes ako je zbilja sve tako kako se priča...
Ja sam mislio ponuditi 1500... Dvije mi je nekako puno

Pa ako ga kupim budemo skoro vršnjaci
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 22:19   #12
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ja sam mislio ponuditi 1500... Dvije mi je nekako puno

Pa ako ga kupim budemo skoro vršnjaci
2tisuće registriran i bez drugih potrebnih ulaganja..
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 23:17   #13
Ali to je klopotavi stari dizel, još automatik sa 4 brzine i bez klime!!! Da bar malo troši. Ali troši više od Xsare. Troši sigurno 6.5l. A nejde nikak. Po meni je to totalna ludost uopće razmišljati o tome! I još je star uskoro 23 godine! Pa ja stvarno ne znam kolki to komfor on može ponudit. Pogotovo kad dođe ljeto, ti budeš sa svojih 40t godišnje uživao u njemu!
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 00:10   #14
Nemoj to raditi, osim prvog dojma kad vidis znacku napred, ostatak vremena ces se grist sto si dao dobro opremljen i relativno mlad auto za ovu sklameriju.
Meni bi recimo jedina prednost tog Merca bio - automatik, da nemoram pedalirat po gradu, ali kod tak starog auta to vise i nije prednost, tko zna dal je i kad odrzavan sam mjenjac, dal ce sutra odapet..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 00:13   #15
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ovako, imam Xsaru 1.4 benzin sa svom meni potrebnom opremom (maglenke, 2x air bag, abs i klima). Sa autom sam dosta zadovoljan, ali imam priliku kupiti Mercedes 2.0 D (55kw) automatik iz 90 godine. Auto je kao nov, a i kilometraža mu je mala (manje od 100 000 km - original).

Da li je isplativo kupiti takav stari auto, tj. dati unutra Xsaru (ima 190 000 km) i još doplatiti za Merca koji je kao nov, ali nikakve opreme nema.

Nisam trkač, važan mi je komfor i mala potrošnja. Skeptičan sam prema automatiku, a žena kaže da sam lud dati Xsaru i doplatiti još nešto za auto star kao ja. A ja Mislim da tog Mercedesa mogu terati do 500 000 bez nekih ulaganja.

Vaša mišljenja?
200D jedva lazi, vozio, vozna svojstva nikakava, konfor odličan, za po gradu prevelik i pretrom (samo probaj preteć kamion na magistrali koji vozi 80, treba ti dva kilometra)

problem sa tim mercevima je truljenje oslonaca ovjesa. ako očeš poslat ću ti slike

s druge strane xsara je malo auto, ali djelova ima nizašto svugdi okolo, i šta kolege kažu ima klimu.

pa ako ti ne treba puno mjesta tj ako nemaš puno djece, preskoći merca
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 09:32   #16
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
200D jedva lazi, vozio, vozna svojstva nikakava, konfor odličan, za po gradu prevelik i pretrom (samo probaj preteć kamion na magistrali koji vozi 80, treba ti dva kilometra)

problem sa tim mercevima je truljenje oslonaca ovjesa. ako očeš poslat ću ti slike

s druge strane xsara je malo auto, ali djelova ima nizašto svugdi okolo, i šta kolege kažu ima klimu.

pa ako ti ne treba puno mjesta tj ako nemaš puno djece, preskoći merca
Ma lim bi sredio, ali sad gledam po netu, pa to je fakat spoooro :-)
__________________
Fiat M.V.J.
champion20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 09:44   #17
Poštovani Champion20, ako ste odustali od zamjene i ako nemate nikakvu primjedbu, molim pošaljite mi na PM kontakte od osobe koja prodaje takav MB200

Ja sam istinski zaljubljenik u MB, dulje vrijeme tražim solino sačuvan 124 za svoje osobne, kolekcionarske afinitete. Imam još neke modele MB u vlasništvu, ali 124 mi nedostaje, obzirom da je gotovo nemoguće pronaći solidno stanje takvog modela.



Ako je zaista u lijepom stanju, kako ste naveli, ja sam spreman platiti onoliko kolilko čovjek traži, bez iznimke !!


Hvala

Damir
damir9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 09:55   #18
Odma bi menjal frenčija za merca, ti motori zvrte 500-600 tisuća bez beda, znam neke, ja sam na svoj naknadno ugradio klimu i nema beda ali moj je 95konja, daljinsko centralno moreš sam ugraditi ako nema, jebiga performanse nema, ali mašina je neuništiva i troši kaj god mu metneš pa i ulje od friteze
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 09:59   #19
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ma lim bi sredio, ali sad gledam po netu, pa to je fakat spoooro :-)
Pošalji podatke Damiru. To je auto stvoren za njega (ak je sačuvan kak pričaš).
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 10:54   #20
Quote:
champion20 kaže: Pogledaj post
Ma lim bi sredio, ali sad gledam po netu, pa to je fakat spoooro :-)
to je jednostavno prekoplinicirano za sredit i riskantno, evo na onome sivome šta ga je ante lata vozija mu je ispala zadnja osovina, onda je on to pokrpio i vratio nazad, ali mu je ostalo malo vanka škvare (ne moš pri krpljenju late to 100% replicirat) onda mu je počeja lomit poluosovine i svašta nešto
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.