Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2011., 14:32   #921
danas sam dobila oko 10, a od 11 sam skroz na wc-u i užasno mi je loše i sva sam blijeda i sve me dolje boli... ne mogu više

nikad više bez ketonala dočekat mengu, mogu komotno umrijet ak si to još jednom dopustim..

imala sam u planu danas malo reda napravit napokon.. al nisam za ništa

što sam starija sve me više i više boli.. prije samo donji dio leđa, sad me sve dolje vrijeđa i ne mogu hodat
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 15:20   #922
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
danas sam dobila oko 10, a od 11 sam skroz na wc-u i užasno mi je loše i sva sam blijeda i sve me dolje boli... ne mogu više

nikad više bez ketonala dočekat mengu, mogu komotno umrijet ak si to još jednom dopustim..

imala sam u planu danas malo reda napravit napokon.. al nisam za ništa

što sam starija sve me više i više boli.. prije samo donji dio leđa, sad me sve dolje vrijeđa i ne mogu hodat
Kod menstrualni bolova umjesto Ketonala vam preporučam Spasmex ili Buscol-na recept.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 20:18   #923
Ili umjesto buscola, buscopan za koji ne treba recept.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 11:41   #924
Curke zna netko neke biljne tablete protiv bolova?A da pouzdano pomažu?
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:42   #925
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Kod menstrualni bolova umjesto Ketonala vam preporučam Spasmex ili Buscol-na recept.
Spasmex ne pomaže kod ovakvih bolova nimalo, isprobano. Trebate bit žensko za ovakve stvari, ili imati bubrežne kamence (meni čak ni to nisu previše olakšale). Knavon/ketonal 100 minimalno + jako se dobro napapati da ne sjedne na želudac.
Kelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:34   #926
Meni je spazmex pomagao. Vjerovatno ovisi od osobe do osobe, svatko si mora pronaći neku svoju kombinaciju koja mu odgovara.

Ja recimo knavon ne smijem uopće piti jer kad ga popijem toliko me boli želudac da mi je bolje onda pustiti da me boli od menge i previjati se od tih bolova nego od ovih želučanih.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 18:23   #927
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Meni je spazmex pomagao. Vjerovatno ovisi od osobe do osobe, svatko si mora pronaći neku svoju kombinaciju koja mu odgovara.

Ja recimo knavon ne smijem uopće piti jer kad ga popijem toliko me boli želudac da mi je bolje onda pustiti da me boli od menge i previjati se od tih bolova nego od ovih želučanih.
Upravozbog želučanih ,ali i drugih simptoma NSAR,sam upravo preporučio Spasmex.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 21:20   #928
Meni Spasmex nažalost ne pomogne dovoljno, preslab mi je. Vjerojatno ovisi od osobe do osobe. Moje menstruacije su izrazito bolne, pogotovo od kad sam bila na laparotomiji.

Ali, recimo, kad sam (prije laparotomije) imala tu veliku cistu, nekoliko puta sam imala napadaje nagle i užasne boli, kad se cista okretala oko sebe, na hitnoj bi mi uvijek dali Spasmex injekciju i to bi mi pomoglo.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:16   #929
Pa u biti spazmex i ostali spazmolitici neće u potpunosti ukloniti bolove jer oni opuštaju mišiće i smanjuju grčeve, ja pored toga uvijek popijem i nešto za bolove, obično lupocet.

Al opet, vjerovatno ovisi od osobe do osobe. Nekome prođu bolovi od lupoceta a netko krka voltarene pa mu ne prolazi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 23:27   #930

pa krepat cu, opet! ajde sto me trbuh svaki put rastura, al u zadnje vrijeme leđa, i to bas jako, te kukovi i bedra. pa, maajkoo moja! i da, jedino sto meni pomaze jest brufen od 600 mg.
peppa_pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 17:17   #931
Quote:
peppa_pig kaže: Pogledaj post

pa krepat cu, opet! ajde sto me trbuh svaki put rastura, al u zadnje vrijeme leđa, i to bas jako, te kukovi i bedra. pa, maajkoo moja! i da, jedino sto meni pomaze jest brufen od 600 mg.
1.Imate li probleme s mokrenjem?
2.Kakva vam je stolica?
3.Imate li temperaturu?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:21   #932
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Imate li probleme s mokrenjem?
2.Kakva vam je stolica?
3.Imate li temperaturu?
inace dosta cesto moram mokriti, ali nikakvih drugih problemam nemam. stolica je uredna, a i tempretura nije povisena.
peppa_pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 18:50   #933
Quote:
peppa_pig kaže: Pogledaj post
inace dosta cesto moram mokriti, ali nikakvih drugih problemam nemam. stolica je uredna, a i tempretura nije povisena.
Nebi zgorega bilo uraditi Urin i opću biokemiju.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 19:31   #934
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nebi zgorega bilo uraditi Urin i opću biokemiju.
hvala na savjetu svakako cu to obaviti!
peppa_pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 09:54   #935
Jedini način na koji sam uspjela riješiti bolne menstruacije je bio malo radikalniji.
Otišla sam kod ginića da mi da pilule koje će mi ublažiti grčeve i smanjiti obilnost menstruacije i moram reći da su mi antibejbi pilule doista pomogle.
Grčevi više ne postoje, preporodila sam se, a umjesto 6 do 7 dana, menga mi traje dva i pola dana.
Znam da se neće svatko odlučiti na anti bejbi pilule, jer neke djevojke nemaju odnose, pa ne vide smisao kljukanja hormonima samo radi menge, ali doista ako imate jako jako jako bolne menstruacije, toplo preporučam.
Konkretno pijem Yaz tablete, ali naravno, svaki ginekolog prema vašim krvnim nalazima slaže terapiju...
*LoLa* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 10:06   #936
Mene što sam starija manje boli.
Iako, ja i nisam baš imala bolne menge, jedan Plivadončić i gotovo.

Ali, znala sam imati jako grozne bolove, čak bi se i onesvijestila dok sam bila mlađa. Tada nije pomagalo ništa. Sreća je da bi to trajalo prvi dan par sati.

I sad me ponekad zna boljeti. I to prva tri dana.
Sad mi je veći problem PMS nego sama menga. Kad dobijem, ja se preporodim, dobijem energiju.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 14:17   #937
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
1.Imate li probleme s mokrenjem?
2.Kakva vam je stolica?
3.Imate li temperaturu?
također imam užasne menstrualne bolove, no uz njih imam i pritisak u debelom crijevu. stolica bude uredna, no taj pritisak je strašan, nzn jeli gore to ili menstrualni bolovi...vidim da su cure takve stvari već spominjale pa ako imate kakav savjet za to...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 08.09.2011. at 15:02. Reason: popravak quota
Lul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 16:47   #938
Quote:
Lul kaže: Pogledaj post
također imam užasne menstrualne bolove, no uz njih imam i pritisak u debelom crijevu. stolica bude uredna, no taj pritisak je strašan, nzn jeli gore to ili menstrualni bolovi...vidim da su cure takve stvari već spominjale pa ako imate kakav savjet za to...
Možete probati Spasmex,uz savjetovanje vaše dr. Kod ove gore gospođe se radi o čem drugom.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:09   #939
Svako malo dobijem dismenoreju, koja završi identičnim proljevom. Da li postoji opravdana sumlja da je to povezano? Je li moguće da imam dismenoreju zbog crijevnih problema?
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:21   #940
Quote:
Zora Evenei kaže: Pogledaj post
Svako malo dobijem dismenoreju, koja završi identičnim proljevom. Da li postoji opravdana sumlja da je to povezano? Je li moguće da imam dismenoreju zbog crijevnih problema?
Definicija dismoreje je bolna menstruacija uz glavobolju,povraćanje i proljev. Najčešći uzrok je prehrana i psiha. Javlja se u oko 60% žena.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.