Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2021., 11:16   #1021
Imaš li šansu za ikakvu pomoć ili da starije ide na čuvanje povremeno? Moji su razlike 26 mjeseci i ne znam kako bih preživjela da starija ne ide u vrtić povremeno i da mi ne dođu mama i svekrva...
S tim da računaj na početničku ljubomoru i cijeli taj period prihvaćanja da starije dijete nije sad jedino i da se mamina pažnja dijeli...

Edit: sorry, tek sad vidim da si napisala da nemaš pomoć
Gle, bit će teško dok ne uspostavite neki ritam, ali možda možeš platiti nekoj dadilji da ti povremeno dođe, meni je dojenje bilo najgore, skoro pa nemoguće jer beba stalno oće biti na sisi, a starija nije dovoljno odrasla da sve može sama nego me stalno treba
dramamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2021., 13:01   #1022
moji su razlika godina i pol i onda još 2 godine i 4 mjeseca do trećeg. troje u 3 godine i 10 mjeseci. najmlađa za par dana ima mjesec dana.

s prvih dvoje sam pola godine bila sama preko tjedna od pola 8 do pola 5. dojila tandem preko dana, mlađu dojila xy puta noću, često nisam znala tko mi glavu nosi. i često sam imala osjećaj da ću umrijeti od umora.
moram napomenuti da nisam kuhala (inače ne kuhamo, "outsourceali" smo to davnih dana jer nam se može ) i muž ravnopravno sudjeluje u brizi o djeci i kućanstvu, čak bih rekla da on i više poteže u kućanstvu. ja više oko djece dok je on na poslu, ostalo vrijeme apsolutno ravnopravno sudjeluje u svemu, osim dojenja.

bez obzira na nekuhanje i sve ostalo, bilo je jako izazovno tih prvih pola godine. onda smo muž i ja krenuli tražiti neko rješenje da si olakšam, da mi netko dođe na 2, 3 sata da odahnem. dok smo mi tražili, spletom raznih okolnosti mi je mama otišla u mirovinu ranije nego što je planirala. onda mi je ona počela dolaziti svaki dan na par sati, spavala bi sa starijim, otišle bi skupa van, itd. sve sam ja to i prije nekako izvela, ali je bilo puno lakše uz njenu pomoć. sad mi je i tata u mirovini pa mi dosta pomažu oboje i zahvalna sam jako na tome.
stariji je krenuo u vrtić s 2 godine i 8 mjeseci, ali nam to nije neka luda sreća jer je svako malo prehlađen, zarazi seku i tako u krug. ona je trebala krenuti s 2 godine, ali nije jer sam ja ostala trudna pa nije bilo potrebe. krenut će s 3 godine. sad je i stariji doma već mjesec i pol i bit će do proljeća jer se ne želimo boriti s boleštinama.

ako ikako možeš, organiziraj pomoć. obitelj, prijatelji, bližnji, plaćena pomoć, što god. može se i bez toga, ali je puno lakše s tim. i nije poanta da crkneš od umora i da budeš iscrpljena i nezadovoljna. vjerojatno ćeš biti umorna i iscrpljena jer je to neminovno uz malu djecu kako god okreneš, ali uz neku pomoć će sve biti puno lakše.
i koliko god bilo teško, proći će i bit će lakše. meni je iz ove perspektive žao što nemam još manju razliku i što se nisam prije odlučila na treće jer je sve lakše kad prođe ta prva godina, a kad prođu dvije je pjesma. onda dođu neki novi izazovi, ali mi je sve nekako lakše.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.