Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 22:57   #221
Usporeni, ovako se počinje, a onda... Nakon iskustva s gradnjom imaš reference za razviti biznis. Nema drva do hrastovine, niti žene do susjedove.
Haber is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 18:53   #222
Quote:
Haber kaže: Pogledaj post
Usporeni, ovako se počinje, a onda... Nakon iskustva s gradnjom imaš reference za razviti biznis. Nema drva do hrastovine, niti žene do susjedove.
Ma samo da što prije napravim svoju kućicu.
Da imam gdje primati goste.... makar to bile susjedove žene.
Usporeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:13   #223
Bok društvo
pročitah sve od prve stranice i moram priznati da sam puno toka korisnog saznao, no još me muće neke stvari. zemljište imam na samom budućem jezeru hidroelektrane lešće koje još nije poplavljeno, a biti će kroz nekoliko mjeseci.velika mi je želja sagraditi tamo drvenu kućicu koja bi se nalazila u prekrasnom krajoliku, no postoje nekoliko problema. kućica koju planiram sagraditi ne bi bila veća od nekih 50-ak m2.zanimaju me slijedeće stvari:
1. treba li mi za takav objekt građevinska i lokacijska dozvola
2. kojeg mi izvođaća preporučujete
3. koliko bi me koštao takav objekt -ključ u ruke

hvala
No problem! is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2009., 22:58   #224
Bok, imam predivnu parcelu u blizu Pazina i na njoj bi napravio brvnaru 35m^2 za zabavu i eventualno bi napravio u potkrovlju mjesto za 2, 3 kreveta i razmišljao sam da napravim terasu srednje veličine ispred. Pošto sam nov u ovim vodama skinuo sam neke knjige o izgradnji i dosta naučio o samoj tehnici gradnje, al neznam neke osnovne tehničke podatke pa bih vas zamolio da mi odgovorite na par pitanja.

1. koje drvo koristiti ako bi najbitnije njegovo svojstvo trebalo biti jednostavnost obrade?
2. koliko tog uzet? cijene? (zanima me sama cijena drva)
3. treba li mi dozvola kakva, il je mogu isfurat da je kućica za alat?
4. treba li drvo bit suho? koliko? negdje sam pročitao da se ne treba niš sušit pošto nakon izgradnje drvo ''radi'' zajedno i onda je to kao ok... hm.... se mogu u sušari sušit trupci?
__________________
Rokni me z' macolon!!!

Zadnje uređivanje nibed : 13.09.2009. at 00:20.
nibed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 00:23   #225
Quote:
maza beti kaže: Pogledaj post
Dobro, pošto sada nemam baš vremena iščitavati sve što ste napisali, može li mi netko od vas reći gdje je na području Zagreba najpovoljnije za kupiti drvenu kućicu od poluoblica ili oblica?
ja ju dao napraviti od oblica debljine 4,2 cm, dimenzije su 4X4m + 2,2m terase....jos je malo napustio sa svake strane, tak da su mi rogovi (sirina krova) 3,3m a duzina krova je negdje oko 7,5.
sva grada, sadolin i drvocit (izvana oblice 2 puta prefarbane), crijep, limarija, vrata, prozor + majstor = cca 35 000kn

sad ju planiram jos iznutra srediti, staviti kamenu vunu i na to brodski pod

samo da napomenem, to je vise bilo u privatnoj reziji, ja nabavio sve, dosao majstor i to slozio. od ponuda koje sam dobio od firmi kaj se bave time, nisu ni do koljena ovome. tj. ili su osjetno skuplji, ili za iste novce dobijem losije.....
samoborac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 15:44   #226
Je li tko razmisljao o kupnji zemljista....te kupnji stare drvene kuce na nekoj drugoj lokaciji.....demontazi te kuce ..transportu i montazi na novoj parceli?
blento123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 22:13   #227
Jel ima netko na forumu da izmjenjuje saznanja o gradnji drvenih kuca? Naime, ovo mi je prvi put na forumu uopce, no vec nekoliko mjeseci proucavam, ispitujem, gledam i ost. u vezi gradnje, nacine gradnje i tehnike gradjenja drvom. Odrasto sam kraj sume i o0dmalena znam sto je drvo. Cilj mi je izgraditi drvenu kucu od hrasta. Procitao sam cijeli ovaj forum al cu, da ne zaboravim, Usporenom odmah reci da ne gradi hrastom prije nego bude dovoljno suh jer on rastura kod susenja. Ja cu graditi novom hrastovom gradjom i prvo sto me boli je spoznaja da cu s obzirom na debljinu planjki cekati toliko god. koliko je njuhova debljina u centimetrima. Sto se tice krovista, tu su problemi puno manji. Danas sam gledao novu hrastovu kucu radjenu od planjki 50x200 mm na visinu od 2,50 m, rezanu god. dana nakon rusenja. Nevjerojatno je da je nakon ljeta, gradjenja je u 5. mj. ove god, pomak prema dolje dosao do cak nevjerojatnih 20 cm. Zaista se ono sto sam citao u mozaik knjizi Tehnologija drvenih gradjevina u praksi pokazalo tocnim. Stoga tužno zakljucujem, zelim li hrastovu kucu sto prije izbor mi je sendvic zidovi, vanjski planjki 3,5 cm, izolacija 5 - 10 cm i unutarnje daske od 2,5 cm i to ce biti ostvarivo tek za 3 god. Posto si gradim kucu a ne vikend objekt neka bude. Hrastovina I klase kod nas, tj. u Podravini kosta u sumariji 700 kn kubik, II klasa 550 kn. Trecu ne zelim. Piljenje je kod boljih pilana 200 kn s PDV-om. S racunom da na ukupnu kubikažu odpada 20 - 30 % odpadaka sto ovisi o dobroj volji sumara koji izdaje i piljara koji pili. Volio bih cuti musljenja i savjete drugih jer uvijek se uci i manje su posljedice.
milkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 13:55   #228
jel mozda zna netko po kojoj se cjeni prodaje stara hrastovina?? po kubiku??
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 11:51   #229
Quote:
bobaxxx kaže: Pogledaj post
jel mozda zna netko po kojoj se cjeni prodaje stara hrastovina?? po kubiku??
stara hrastovina? sušena ili kakva? čini mi se da se drvo otkupljuje po kubiku a gotov materijal po komadu
tomislav1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 20:17   #230
Quote:
tomislav1203 kaže: Pogledaj post
stara hrastovina? sušena ili kakva? čini mi se da se drvo otkupljuje po kubiku a gotov materijal po komadu
suha stara da...planke od stare kuce oko 150 god
__________________
!!!
bobaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:18   #231
pozdrav.
ovdje sam slučajno uletio jer tražim ideje za gradnju drvene kuće već drugi put.
do subote smo imali lijepu drvenu kuću od drveta koja je izgrađena kompletno od drveta i to svojim rukama. od guljenja kore sa trupaca pa do samih kreveta zidanog kamina pa i samih slika koje su bile obješene.

eto nažalost desilo se to da je vjerojatno od kamina, iskra zahvatila drvo,
te je sve u potpunosti izgorjelo.
10 godina koliko je bila, skroz se nešto radilo, dorađivalo, da bude ljepše bolje, skroz se ulagalo da ti to na kraju uzme vatra i uništi do temelja za sat vremena.

evo slike kako je to izgledalo do 31.1.2010






i eto, tako je izgledalo kad je bilo citavo.

i sad trazimo ideje za drugu vikendicu.
drazen-gt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 17:41   #232
Eto...

https://www.forum.hr/showthread.php?t=244278&page=11
mcquinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 16:45   #233
log houses

pozdrav

Što se kanadskih kuća tiče, odnosno tzv. kuća od tupaca, u Europi postoje samo par firmi koje rade takve kuće dobro, ostalo su sve loše kopije.
te firme su ujedino i članice ILBA (intenational log builders asociation)
nažalost na našem predivnom balkanu ne postoji firma koja bi mogla izgraditi kvalitetnu kuću tog tipa.
Također sam veliki ljubitelj kuća kanadsnog tipa, te mogu reći da sam iz Kanade nabavio literaturu u kojoj se opisuje način gradnje tih kuća (svi detalji)
LOG CONSTRUCTION MANUAL (Robert W. Chambers)
naručio sam i DVD te Scriber (neizostavan alat za gradnju tih kuća)
također, često se čujem sa par ljudi iz Kanade koji imaju takve firme.
u bliskoj budučnosti planiram otvoriti firmo koja če graditi drvene kuće od trupaca, ali prije nego izađem na tržište, izgradit ću par kuća kao test
mpetek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 17:49   #234
još ti treba Building with log od B.Allan Mackie, par desetaka tisučica i možeš krenuti. Sretno.
zino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:05   #235
Literatura

Mpetek, slučajno imam tu istu knjigu koju spominješ, napisao ju je tip koji vodi i tečajeve gradnje po cijelom svijetu (doduše, malen mu je svijet- osim Kanade i SAD-a držao ih je u Novom Zelandu i negdje u Rusiji). Nažalost, nitko u Hrvatskoj to ili ne zna raditi, ili ne želi podijeliti znanje o tome, jer.npr da tu netko drži tečaj gradnje ja bih se prva prijavila
Već sam skoro i bukirala jedan tečaj, al bad je u tome kaj se to sve odvija u rano proljeće, a priroda mog posla mi ne dozvoljava uzeti godišnji u to vrijeme

I tak, ak možda znaš gdje bi se to moglo šegrtovati, a da ne traje tri mjeseca javi, pleease!
Pamela'77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:35   #236
http://www.blockhuettenbau-infos.de/...aus-bayern.htm
zino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 18:36   #237
Muchas grazias!



Uh, sad još samo da naučim njemački

Al kontaktirat ću tipa, ak je završio po Kanadskim standardima onda valjda špreha nekakav engleski. Si ti bio/ćeš ići tamo? Od kud ti info?
Pamela'77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 18:40   #238
Nisam bio ali planiram uskoro ,možda na jesen.
zino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:20   #239
Tečaj gradnje

Quote:
zino kaže: Pogledaj post
Nisam bio ali planiram uskoro ,možda na jesen.
HEJ! Takvi su i meni planovi. Al ja nažalost mogu samo onaj tjedni kurs, za profi nemam mogućnosti jer ne mogu uzet godišnji tada (siječanj/veljača) ili Listopad/studeni). Koji bi ti tečaj izabrao? Tjedni je cca 1200 Eura, a Profi oko 3 soma.

Mogli bi se skupa popeljat tam, da ušparamo na troškovima putovanja
Pamela'77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 20:43   #240
http://www.blockhuettenbau-infos.de/...ramm210909.pdf
zino is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:21.