Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2013., 11:53   #461
Pozdrav ljudi. Bio sam na namještanju altasa u Atlasprofilaxu prije 6 dana. Imam inače problema velikih sa kralježnicom te sam se odlučio na ovu metodu nakon svoh neuspjelih kiropraktičara, fizioterapija itd. Prvi dojam nakon samog tretmana je bio pozitivan..lakša glava, prestalo zatezanje u vratnoj muskulaturi koji su dovodili do glavobolje,više energije, ravnoteža tijela bolja..tj hodanje držanje itd. Sve je u principu bilo dobro do jučer..počelo me nekako neugodno boljeti na lijevoj strani vrata i čak neko trnjenje lijeve strane lica je prisutno. Spavao sam nikako..probudim se i lijeva ruka mi je tako otrnula da nisam mogao šaku stisnuti. Općenito stanje je loše. Sad dali je to normalno možda zbog neke te prilagodbe nakon namještanja ili šta bi mogao biti razlog tome stanju?
gogy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2013., 12:38   #462
obavezno nazvati onog tko ti je namjestao atlas ili ako ne prestaje na Hitnu....
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 00:15   #463
Uglavnom..nisam išao na hitnu jer su mi ti simptomi kroz dan prošli..čak se i jako dobro osjećam sad ćemo vidjeti kako ću spavati. Ali sam ih nazvao u Atlasprofilax i idem ujutro svakako na pregled.
gogy83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2013., 02:27   #464
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
divan čovjek, vidi se da mu zarada nije na prvom mjestu.
Najbolji potez koji sam ikada napravila kada sam otišla k njemu na namještanje Atlasa
i ne boli?
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 11:49   #465
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
i ne boli?
dok to radi niti najmanje ne boli, čak je smiješno koliko je bezbolno a očekivala sam "mučenje"
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 18:10   #466
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
dok to radi niti najmanje ne boli, čak je smiješno koliko je bezbolno a očekivala sam "mučenje"
namjestanje altlasa i smatram mucenjem,ne znam kako bih izdrzala bol

jer eto,jedanput sam bila na tom namjestanju kod dr.patrika u splitu i katastrofa,isto me nije tretman bolio,ali zato nije ni bilo rezultata..

zato te i pitam,jer si napisala da ti je to nabolji potez u zivotu,a bezbolan
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 20:55   #467
Quote:
gogy83 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi. Bio sam na namještanju altasa u Atlasprofilaxu prije 6 dana. Imam inače problema velikih sa kralježnicom te sam se odlučio na ovu metodu nakon svoh neuspjelih kiropraktičara, fizioterapija itd. Prvi dojam nakon samog tretmana je bio pozitivan..lakša glava, prestalo zatezanje u vratnoj muskulaturi koji su dovodili do glavobolje,više energije, ravnoteža tijela bolja..tj hodanje držanje itd. Sve je u principu bilo dobro do jučer..počelo me nekako neugodno boljeti na lijevoj strani vrata i čak neko trnjenje lijeve strane lica je prisutno. Spavao sam nikako..probudim se i lijeva ruka mi je tako otrnula da nisam mogao šaku stisnuti. Općenito stanje je loše. Sad dali je to normalno možda zbog neke te prilagodbe nakon namještanja ili šta bi mogao biti razlog tome stanju?
trnjenje ili bol i lijevoj ruci (bol je nedefinirana) vrlo često nisu simtom nečeg degenerativnog u kostima nego problema sa srcem koji prethode infarktu (moj stari to imao i kad ja došao doktoru po tablete protiv bolova ovaj ga poslao kardiologu- tjedan dana odjela i tri tjedna toplica)
Kardiolog mu je preporučio da uvijek uza sebe ima bočicu konjaka jer brzo širi žile i da ju popije ako ga stegne srce, nosio ju je više od tri godine dok ga nije opalilo i pomoglo je,naravno redoito je pio ljekove i išao na kontrole,sad ima prek 80 godina i radi svaki dan na vrtu. hoću reći popij pol deci konjaka običnog badela i ako trnci popuste onda nije kičma
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 21:16   #468
atlas

kad sam bio kod kiropratičara pitao sam ga hoće li tretman boljeti,rekao je da ako nema upale nesmije boljeti a ako je upala da će biti neugodno.
otad je prošlo 20-tak god i kad me zgrabi u križima odradim par serija trbušnjaka istezanja i za pola dana postane podnošljivo a do jutra je ok.
sad me muči vrat i ramena i želio bih namjestiti atlas pa me zanima sljedeće: čuo sam da postoje dvije (barem) ekipe koje u RH namještaju atlase jedni su licencirani od švicarca koji je smislio metodu i cijena je 1300kn, o drugoj ekipi (struji) ne znam ništa pa mi je svaka informacija link ili tel br dobrodošla)
hvala
__________________
PEDER JE KARAKTERNA OSOBINA A NE SEXUALNA ORIJENTACIJA
artur222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2013., 22:54   #469
Danas sam išla na namještanje atlasa, mene je jezivo bolilo, ali najgore mi je u jednom trenu utrnula čeljust i jezik i prestravila sam se pa me je to baš zdrmalo i rasplakalo. To se brzo povuklo, ali me je fakat uplašilo. Uglavnom, trenutno ne osjetim baš neko poboljšanje osim da mi je glava nekako lakša, ali vidjet ćemo kako će ići dalje. Aktivna sam na forumu pa ću svakako napisati ukoliko primijetim neka značajnija poboljšanja.
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 12:03   #470
Fem, po kojoj metodi si namještala atlas - atlasprofilax ili vitalogie?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 17:57   #471
Atlasprofilax
__________________
Pčelarica :)
Fem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 11:49   #472
Evo ja sam bila prije 6 dana na namjestanju atlasa po Vitalogie metodi, tu na Iblerovom trgu.
Sam postupak nije ama bas nista bolio, a odmah sam osjetila puno vecu pokretljivost vrata, sad ga okrecem na sve strane ko od sale!
Jednom me je u ovih 6 dana zaboljela glava, dok sam do tada imala podmukle migrenice skoro svakodnevno.
Ne znam,mozda si umisljam, ali osjecam se nekako lakse, bistrije.....
Mrvicu su me iduci dan boljela ledja, i malo su me boljeli kukovi, no i to je prestalo. Inace uvijek su mi hladna stopala, a sad su topla!Ne bas vruca, ali ne vise hladna ko led!
Navodno da sveukupno i potpuno poboljsanje slijedi postepeno, kroz nekoliko mjeseci i bas jedva cekam da "vidim" potpuni rezultat.
Medjutim ja sam vec sad prilicno zadovoljna.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:26   #473
ljudi pomoc ....


dobio sam nekakvu putovnicu za centar za lijecenje kraljeznice neki antony deutscher ... negdje na sveticama kolko mi se cini ... malo sam se raspitivao okolo ima nekakvih 80 tretmana za 5000kn. imam problema sa kraljeznicom imam 31 godinu i zadnji nalazi su nekakve blage skolioze .. lordoze .. i nest jos imam problema s vratom . . bavim se sportom cijeli zivot pa me to malo iznenadjuje . .nis me ne boli . .odlicno se osjećam .. ali slucajnim pregledom je to ustanovljeno ...e sad navodno to sve je ''dost'' lose ... jel mi preporucate da idem tamo kod tog kiroprakticara ili ne ... kakva su vasa misljenja . . kolegica s posla isla veli da to izbegavam u sirokom krugu dok s druge strane jedan kolega veli kaj je imao problema s kicmom i nekakvim ukljestenjima da je to njemu pomoglo . .nisam pametan ....
__________________
When people are dancing in your funeral you know you've lived a life worth celebrating
mr. No is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:26   #474
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
dok to radi niti najmanje ne boli, čak je smiješno koliko je bezbolno a očekivala sam "mučenje"
mene bolilo da je to bila katastrofa
no,receno mi je da odavno nisu imali takav slucaj iscasenog Atlasa
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:08   #475
Quote:
nimfa79 kaže: Pogledaj post
mene bolilo da je to bila katastrofa
no,receno mi je da odavno nisu imali takav slucaj iscasenog Atlasa
onda ti nisi bila na ayurveda metodi, tu se ručno namješta i ništa ne boli
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:46   #476
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
onda ti nisi bila na ayurveda metodi, tu se ručno namješta i ništa ne boli
ja sam bila u Atlasprofilaxu,metoda po Schumperliju....
evo proslo skoro mjesec dana od namjestanja sa time da sam po njihovoj preporuci isla poslije namjestanje na Americki kiro kod dr.Stacy Pool
E sad bilo mi je odpocetka zaista bolje ali nakon druge posjete kod dr.Stacy mi se stanje opet lagano pogorsalo tj.vratile se vrtoglavice
Sad vise neznam dali da nastavim ici ili mi sve to vec sjelo i na psihicku bazu
nimfa79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 14:46   #477
Quote:
nimfa79 kaže: Pogledaj post
ja sam bila u Atlasprofilaxu,metoda po Schumperliju....
evo proslo skoro mjesec dana od namjestanja sa time da sam po njihovoj preporuci isla poslije namjestanje na Americki kiro kod dr.Stacy Pool
E sad bilo mi je odpocetka zaista bolje ali nakon druge posjete kod dr.Stacy mi se stanje opet lagano pogorsalo tj.vratile se vrtoglavice
Sad vise neznam dali da nastavim ici ili mi sve to vec sjelo i na psihicku bazu
zaista ne znam mnogo o Atlasprofilax metodi jer me u startu nije privukla tako da se detaljnije nisam ni raspitivala.
Ja sam odmah otišla kod Vladimira Maruševca u VŽ toplice na ayurveda metodu i nisam požalila a i cijena mi je bila pristupačna. Bio je potreban samo jedan dolazak, tako je za svakoga.

No kada je vratna kralježnica u pitanju nema lakog niti brzog rješenja a kojom metodom ćeš ublažavati svoj problem moraš sama odlučiti no kiropraktika nikako nebi bio moj izbor
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 18:14   #478
re

Vec 6 godina imam problema sa kicmom,nalaz je discus hernia c5c6 ,curenje diska i pritiskanje medule tj kicmene mozdine.Ljekari savjetuju Op i umetanje titanijumskih plocica.Simptomi su inace vrtoglavica,slabost,osjecaj da ces svakog momenta pasti ,uglavnom ti simptomi su svakodnevni nekad manjeg nekad veceg intenziteta.Prije 7 dana uradio sam atlasprofilax i odmah nakon toga bilo je lakse,lakse sam okretao glavu u lijevo i u desno,al najzanimljivije je to da sam je mogao dici u vis a da mi se ne zamanta.Bilo je sve Ok.U ovih 6 dana situacija iz dana u dan je drugacija jedan dan je dobro drugi nije,jedan dan ne mogu se namjestiti da spavam,vec drugog dana je odlicno.Al imam osjecaj da sam sad manje kocentrisan,i da mi se muti u ocima.Da li je neko imao slicne simptome i da li je to samo reakcija,koliko je kome trebalo da osjeti napredak?Hvala!
Orion-Sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 19:26   #479
Bok ljudi!
Ja sam preko Kupime.hr kupila tretman namještanja atlasa za supruga - na Iblerovom trgu u centru CorpusValens po Vitalogie principu.
Prije nego što actually platim, proučavam malo tuđa iskustva (nitko koga poznajem mi to ne zna reći iz prve ruke).
Ono što mene zanima ja kakav je taj centar CorpusValens - pretpostavljam da su relativno novi, jer je eto tek Sladana5 u svom postu navela svoje pozitivno iskustvo kod njih od prije 20ak dana. Ima li kakvih novosti Slado ?
Inich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:49   #480
ja sam kupila kupon za atlas u poliklinici leptir, otići ću ovih dana, pa javim rezultate.
vivax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.