Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2007., 13:19   #1
Žirje i Kaprije

dali je netko bio na nekom od tih otoka u Šibenskom arhipeagu?
ali ne onako na dnevnoj bazi na kupanac, već baš ljetovanju.
smještaj i ostale važne informacije? preporuke?
šta je s vodom?
prehrana - ima što restorana, kafića (probably not - ali moram pitati)

tnx
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:38   #2
ciao,
ja sam sa Zirja rodom i idem tamo par puta godisnje. tekuche vode jos nema iako se obecaje vec godinama. ista stvar je koliko znam i sa dibljim Kaprijem naravno da postoji animozitet izmedju ova dva susjedna otoka
ipak, moram priznati da je Kaprije ljepse uredjeno i sve kuche imaju krovove ali zato je Zirje veche i ima vise pustih uvala. Postoje ljudi koji iznajmljuju kuce i apartmane, mislim da ih ima dosta na netu pa mozes potraziti. Koliko znam trenutno rade dva-tri restorancica na otoku koji su uglavnom namjenjeni nauticarima a ljeti radi kafich na rivi sa ukupno cetiri stola. Duchan radi par sati nakon sto stigne brod sa namirnicama a u jeku sezone zazivi i kiosk, svi ovi sadrzaji su u downtown na Rivi udaljeni medjusobno cca 15 metara.
Pise na turistickoj karti da je djelomicno uredjena biciklisticka staza iako je nisam isprobao ali vjerujem da se na skoro sve krajeve otoka moze stici na dva kotacha a u sjeverne i srednje uvale i sa autom dok na juzni dio otoka nije preporucljivo ici s novijim autom jer je josh makadam.
Meni osobno je Zirje raj na zemlji jer ponekad volim osjecaj potpune izolacije od ostatka svijeta. Ukratko osjecat ces se kao dr.Joel Fleischman kad je stigao u Cicely na Aljasci. Taj dojam ljeti kvare jedino stotinjak jahti koje se muvaju i sidre oko otoka.

ako te josh sta zanima, pitaj
jahhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:49   #3
Quote:
jahhy kaže: Pogledaj post
... a u sjeverne i srednje uvale i sa autom dok na juzni dio otoka nije preporucljivo ici s novijim autom jer je josh makadam.
sa autom? zar vozi trajekt do Žirija? - oprosti neznalici
budući je otok prilično dugačak dali se uopće isplati ići bez auta?
nisam baš neki frik za pedaliranje na +35 - nije ta vrsta turizma za mene.
tražila sam nešto smještaja po netu, ali ne baš uspješno moram priznati.
ako imaš kakvu preporuku pošalji, pls

za kaprije znam da je super, otok, nikad nisam bila u mistu. kupala sam se tamo ko klinka. tako čisto i bistro more - prekrasno!!
inače nevolim prenapučene plaže tako da bi mi ovo bilo
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 18:22   #4
ima trajekt jednom dnevno. savjetujem doci sa autom. nije lose provjeriti jel ima mjesta na trajektu za auto jer je vrlo mali i stane samo oko 20tak auta. svakako je komotnije doci s autom,otkako su uveli trajekt svaki dan iskljucivo tako idem. naime, prije je vozio samo jednom tjedno i to cini mi se srijedom...no kidding.
pitat cu za smjestaj pa ako cujem sta ti javim.
jahhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 11:17   #5
evo da podijelim svoje iskustvo. bila na Žirju
bilo nam je super. na čitavom otoku je bilo 1500 max 2000 ljudi. od turista većinom slovenci. oni uvijek nađu tako mirna i nenapučena mjesta
ugl: kafić, dućan, kiosk i 3 konobe. mi jeli u konobi Koromašna. hrana preukusna, vlasnici mrak
takav mir i tišinu vjerojatno više nigdi na Jadranu nemožeš naći.
more je prekrasno čisto i bistro. ovaj otok je pravi izbor za sve koji žele usporen odmor i odmor za živce.
signal za mob je slab tako da nas nitko (čitaj posao) nije nepotrebno gnjavio.
Žirju dajem čistu 5 i sigurno se vraćam
preporuka za miran odmor
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:08   #6
Žirje

Jeste li bili na Žirju?
Kako vam je bilo?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:29   #7
da.
Vidjela sam to,ali 4 godine su duge pa mišljah ima i nešto novo.
Hvala na trudu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:32   #8
Žirje je doslovce raj na zemlji, po meni jedno od najljepših i najmirnijih mjesta na jadranu
jadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:48   #9
malo objasnjenja i info, molim..ovakve lokalpatriotske izjave nam nista ne govore same po sebi.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 18:53   #10
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Jeste li bili na Žirju?
Kako vam je bilo?
Ja sam Žirje obišao što pješke, što jedrilicom, ali nekako me baš nije fasciniralo. Na obali (Muna i susjedna uvala) je bilo dosta "ad-hoc" kuća - meni je to nekako ličilo ko izbjeglički kamp u Palestini. Gore s radarske stanice su me vojnici potjerali, a obala je, izložena vjetru i valovima, prilično kamena. Na lijevoj strani po ulasku (uplovljavanju) u Munu ima lijepih kamenih ploča za guštanje na suncu, a u unutrašnjosti otoka ima i lijepa gusta šuma (dosta hlada za šetnju).
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 22:50   #11
volim žirje.


je da im je infrastruktura preloša.. al otok je predivan.. tako čisto more nije ni na mom otoku ..
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 16:41   #12
O Kapriju nije bilo puno informacija, a meni je to ove godine na radaru. Jedan od rijetkih otoka na kojem jos nisam bio. Takodjer i Zirje ili Zlarin. Zna li itko, gdje su od tih svih otoka sibenskog arhipelaga, najbolje plaze?
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 09:39   #13
Ajde da ja probam...

Na Žirju nisam bila pa ne znam o tim plažama ništa (ali čula sam da je sve savršeno čisto, bistro i mirisno)

Na Zlarinu kad te brod iskrca kreni na lijevo prema jednoj velikoj vili (bio vlasnik Maglica, ali možda je prodao ). Ispred te vile je pješčana plaža, ali nema hlada. Nekad je tamo bila maltene gusta borova šuma i fora kafić, ali novi vlasnik je sve počistio, valjda da mu se bagra ne skuplja na plaži ispred kuće

Kad kreneš na desno od broda tamo su uglavnom betonirani mulići s malo hlada. Nisu privatni i nitko te neće potjerati. Veliki minus Zlarina je da hlada skoro uopće nema pa nije za one koji su osjetljivi na sunce.

Kaprije
Kad te brod iskrca kreneš na desno, skroz obiđeš uvalu i tamo ti je uređena plaža, s hladom. Betonirana jest, ali ima šljunčani dio i mislim da čak ima svlačionica. Minus su ježevi kojih ima stvarno puno u moru - već od dubine do koljena. Možda ima neki očiščeni puteljak, ali ja ga nisam primjetila.
Druga plaža (opet kad te brod iskrca kreneš ravno kroz grad) je na drugom kraju otoka, ali opet se radi o betoniranim mulićima bez hlada.
Ima još jedna divlja plaža do koje vodi putokaz, ali bila je toliko prepuna smeća od juga da se nisam tamo kupala.

Meni je favorit Prvić što se plaža tiče. Prvić Luka ima zgodnu plažu kod odmarališta, jest betonirana, ali pristup je šljunčani u moru. Plus ima gomile hlada . Prvić Šepurine ima i muliće i šljunak i hlada, veće je naselje pa ima i više kafića i pekara, ali tu stvarno jako dugo nisam bila pa nisam 100% sigurna što se sve promijenilo.

Dobar provod, nisu loši otoci za provest po jedan dan, ali mislim da bi crknula od dosade duže od toga
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 10:30   #14
goldie, slazem se sa VK, ti otoci nemaju tipicne velike sljuncane plaze, pretezno su stijene ili beotnirane plaze, tu i tamo se zalomi mala sljuncana plazica. Posto si se navikao na hvarske, korculanske i viške plaze, morat ces skroz spustiti kriterije.
I da, otoci su idealni za jednodnevne izlete, a vise dana nemas sto raditi, jedino da se pentras okolo po brdima, ali to je nespretno jer nema bas oznacenih staza (negdje ima pjesackih zemljanih staza), nema bas hlada itd a i mali su otoci.
Od naseljenih mjesta je nekako Zlarin najsimpaticniji, ali je mozda Prvic bolji izbor jer na tom otoku imas dva naseljena mjesta (P. Luka i P. Šepurine) iako su uzajamno jako blizu.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:15   #15
Prosle godine sam bio sa zenom na Mrcari, a tamo je ukupno nula stanovnika, u sezoni varira od 2-5.

Nije mi bitno jeli betonirano, sljuncano ili pjescano, bitno je da je cisto more. Dakle ispravljam se, nije mi toliko bitna plaza sama, birtije i diskoteke, vec cisto more i malo ljudi, a to trazim i imam na svakom dalmatinskom otoku.

Bitno je da postoji par konoba, da se ima gdje kupit vina ili ulja, signala ne mora ni biti i da ima trgovina koja ne pljacka bas bezocno kao one na Mljetu. Nekoliko km biciklistickih staza takodjer nije za bacit, kao ni odsustvo automobila.

Mi na Mrcari koja ima ukupno par stotina metara neasfaltiranih staza, jedan jedini "restoran" koji spravlja ono sto se ulovi, a pitke vode niti nema, nismo umrli od dosade.

Cini mi se da se tu zapostavljeni sibenski otoci dobro drze, a cini mi se da nisu ni skupi.

Meni je sad ionako najnapetije to podrucje, uz ove manje zadarske otoke, a ove godine mozda se nakon sto godina vratim i na Krk, Rab i Cres, a mozda cak i Unije.

Zadnje uređivanje goldietrickz : 22.04.2013. at 13:20.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 13:45   #16
Cisto more imas svugdje na tim sibenskim otocima. Biciklisticke staze zaboravi, nema uredjenih staza. Na divljaka, hm, radije ti pjesaci po otocima, ako se i moze bicikom, prebrzo bi prosao
Sto se tice konoba, svaki otok ima konobu ili restac koji radi u sezoni, izvan sezone zaboravi. Izvan sezone je jos najdinamicnijie u Prvic Luci.
Signala za mob negdje ima, negdje nema.
Ako hoces puno biciklirati i uzivati u divljini i predivnim uvalama, Cres ti je odlican izbor jer tamo jos nije toliko komercijaliziran turizam, vjerovao ili ne, i za upoznavanje Cresa ti nije dovoljno ni tjedan dana intenzivnog landranja..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 22.04.2013. at 13:59.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 14:19   #17
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Cisto more imas svugdje na tim sibenskim otocima. Biciklisticke staze zaboravi, nema uredjenih staza. Na divljaka, hm, radije ti pjesaci po otocima, ako se i moze bicikom, prebrzo bi prosao
Sto se tice konoba, svaki otok ima konobu ili restac koji radi u sezoni, izvan sezone zaboravi. Izvan sezone je jos najdinamicnijie u Prvic Luci.
Signala za mob negdje ima, negdje nema.
Ako hoces puno biciklirati i uzivati u divljini i predivnim uvalama, Cres ti je odlican izbor jer tamo jos nije toliko komercijaliziran turizam, vjerovao ili ne, i za upoznavanje Cresa ti nije dovoljno ni tjedan dana intenzivnog landranja..
Hvala za ove napomene.

Ne treba mi dinamika, ne treba mi signal, ne treba mi uredjena plaza.

Konoba plus birtija.

Po Cresu sam jos tamo 2005. vozao Svabe. Cijeli Cres, Osor, Losinj, Rab, Krk... Cres znam uz glavnu cestu, plus Lubenice, i znam da tu ima dosta za istrazit.

Pa Hvar i Brac sam prosao uzduz i poprijeko svim prijevoznim sredstvima, 10 godina tako, pa jos uvijek nadjem nesto novo i lijepo.

Da van sezone nema nigdje niceg, znam i vise nego dobro, ta cinjenica je zasluzna zasto nemam i vise posla.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 14:53   #18
Prvić je mjesto gdje češ naći izbor i konoba i prodavaonica ulja/vina.

Ostali teško. Uglavnom se svugdje radi o 1 trgovini s visokim cijenama. Konoba se da naći, opet cijene teže prema visokom...

Možda da preporučujem preporučila bih Kaprije za ovo što tražiš.

Auta nema nigdje - neka te ne zbunjuje što "šlapa" (prastari trajekt s ulazom i izlazom na 1 stranu) vozi prema otocima. To je više za servis lokalnima...

Kažeš da ti plaža nije bitna, a u 1. postu pitaš upravo za plaže. Onak WTF.
Eh da - i hvala te ne bi ubilo...

Zadnje uređivanje VK Girl : 22.04.2013. at 15:01.
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 15:12   #19
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post

Kažeš da ti plaža nije bitna, a u 1. postu pitaš upravo za plaže. Onak WTF.
Eh da - i hvala te ne bi ubilo...
Ispravio sam se odmah u sljedecem postu. WTF je tu bezveze.

Hvala.

Mislim da je danas jako losa biometeoroloska prognoza.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 16:10   #20
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
Mislim da je danas jako losa biometeoroloska prognoza.

Uhvatila južina derat po križima.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:11.