Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2014., 11:48   #3461
Pozdrav svima,
evo idem početkom 10. mjeseca u Barcelonu, prvi put.. Rezervirala sam dva hotela, pa me zanima, ako mi netko može preporuči, koji je na boljoj lokaciji za obilazak grada..
I koji kvart od ova dva je sigurniji za smještaj..?!

Muntaner, 2, L'Eixample, 08011 Barcelona, Španjolska
La Rambla, 128, Stari grad, 08002 Barcelona, Španjolska

Hvala na odgovoru
florentis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 23:10   #3462
pa to je sve centar

inače imam na T-10 kartici još 3-4 vožnje pa kome treba neka se javi (zg).
joskoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 16:02   #3463
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Da li se isplati ići van Barce npr. Lorett del Mar ili neko drugo mjesto koliko je to daleko i koliko košta transport? Kako se najbolje kretati po Barci...
Sam Lloret pamtim kao bezvezno turističko mjesto u koje bih se vratila samo iz jednog razloga, osobne prirode

Sitges je puno ljepši (30-ak km od Barce) U El Garrafu ima jedna manja Gaudijeva kuća, odlična za poslikati, ali ne može se unutra. Toliko toga ima u samoj Barci da ne znam jel se isplati ići negdje dalje. Ovisi koliko vremena imaš i što te zanima. Preporučujem i samostan na brdu Montserrat, na maturalcu smo tamo išli organizirano, nisam sigurna kako ga posjetiti u vlastitoj organizaciji.
__________________
I've always been an introvert
Happily bleeding
Novembre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 21:04   #3464
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Sljedeći tjedan letim za Barcelonu na tjedan dana.
Smješten sam u Diaganallu (mislim da se hostel tako zove). Svi kažu odlična lokacija. Centar.
Ovaj topic ima puno stranica a ja premalo vremena.
Može li netko ukratko nabrojati (preporučiti) sve što treba vidjeti ili se može vidjeti u tih 7 dana. Možda neki website?
Da li se isplati ići van Barce npr. Lorett del Mar ili neko drugo mjesto koliko je to daleko i koliko košta transport? Kako se najbolje kretati po Barci...
Meni Lloret asocira na "Kurve janjetina vuco" style
Taj grad je fantastičan za posjetit noću za izlaske, klubova koliko te srce želi.
Danju nije niš posebno. Jedino je plaža lijepa za vidjet.

Preporučam Montserrat. Nešto predivno.
Camp Nou je super. Bar meni. Čarobne fontane su divne za vidjeti. Isto kao i Sagrada Familia.Obavezno se prošetati Las Ramblas ulicom. Hrpa dučana, dugačka, jednostavno prelijepo nešto
Parc de la Ciutadella me je isto dojmio.

Zapravo, teško mi je nešto izdvojiti, jer me osobno Barcelona očara. Baš sam se zaljubila u taj grad i jedva čekam da se vratim jednog dana tamo i vidim ono što nisam stigla.
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 23:53   #3465
Mi smo uzeli bajk na nekoliko sati i nakon kupanja na Barceloneti se vozili uz plažu, onda po parku Ciutadella i okolici. Vrhunski užitak za svega nekoliko eura, a vidi se puno više. Veliki crni bajkovi s 3 brzine (ili kako se to već računa, uglavnom nisam ni mijenjao brzinu, lagano vozi i bilo je su- per). Velika preporuka za to.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:42   #3466
Pliz, pliz, pliz preporuka za povoljan smještaj i blizu centra! Hvala vam
GGraciela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 06:55   #3467
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Pliz, pliz, pliz preporuka za povoljan smještaj i blizu centra! Hvala vam
imaš hostela u samom centru, ako te to zanima...http://www.hostelworld.com/

na temi su neki i ostavljali linkove, pa potraži - koristi tražilicu na temi, ako ti se ne čita sve..
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 19:48   #3468
vratih se neki dan iz barce i moram reći da sam O-D-U-Š-E-V-LJ-E-N!!!

bili smo pet šest dana tamo, obišli doslovno sve i mogu reći da se isplatio svaki euro, iako me na kraju i nije puno ispalo.
svakako grad koji bih svakome preporučio da obiđe!
mata000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 00:05   #3469
Pozdrav, tek sam pocela citat temu ali hotel bi trebala nac cim prije pa molim ako je netko odsjeo u nekom od navedenih da komentira Bitno mi je da je blizu La Ramble (to su svi), da je cist i da je dorucak bogat (ne samo kruh i pekmez)
Iznenadilo me zapravo kako je dorucak skup tamo gdje se dodatno placa, za toliko pretpostavljam da se moze i vani jest samo mi se to cini gubljenje vremena
Anyway ovo mi je uza lista:
Hostal Marenostrum
BCN Urban Gran Ronda
Hotel Atlantis
Hotel Auto Hogar
Tripledos Bed & Breakfast
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 08:32   #3470
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Pliz, pliz, pliz preporuka za povoljan smještaj i blizu centra! Hvala vam
Sinoć stigli...debela preporuka za Fabrizzios terrace hostel platili 5 noćenja 510kn po osobi. 10 minuta pješke do placa de catalunya. Nije na prometnom mjestu i nema buke noću.

Prvi dojam...dan je zgasnul kad smo stigli tak da imamo samo noćno iskustvo...grad je fakat velik, hrpetina malih uličica sa predivnim lokalima. Restorana i kafića ima na bacanje i svi rade ko veliki hehe.
Grad je skup. Nema dileme. 2 burgera sinoć platili 17€. Ali nikad bolji burger u životu nisam pojel
Hrpetina ljudi različitih stilova, opušteno, ludo...našli smo neki trgić malo dalje od la ramble i tam se seli na zidić i drmali pivu iz birtije par sati. Među lokalcima. Odlično.
I jedna stvar strašno dolazi do izražaja. Na prvu. I na zadnju MIRISI. Miješa se gomila raznih mirisa u zraku. Konstantno. Nikad mi nosnice nisu bile na pauzi hahaha nikad nigdje nisam osjetil tolko parfema na ljudima oko sebe...nikad tolko raznih mirisa u zraku. Svakakvih. Ne pričam samo o parfemima, nego mirisi općenito. Ali ugodnih, prije svega To mi je nevjerovatan feeling...Danas šetnja Barcelonetom i taj dio uz obalu malo, pa navečer na tekmu. Blau Grana. Euroliga košarka jeeeeeeeeeeee

Sa mobitela
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:19   #3471
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Sinoć stigli...debela preporuka za Fabrizzios terrace hostel platili 5 noćenja 510kn po osobi. 10 minuta pješke do placa de catalunya. Nije na prometnom mjestu i nema buke noću.

Prvi dojam...dan je zgasnul kad smo stigli tak da imamo samo noćno iskustvo...grad je fakat velik, hrpetina malih uličica sa predivnim lokalima. Restorana i kafića ima na bacanje i svi rade ko veliki hehe.
Grad je skup. Nema dileme. 2 burgera sinoć platili 17€. Ali nikad bolji burger u životu nisam pojel
Hrpetina ljudi različitih stilova, opušteno, ludo...našli smo neki trgić malo dalje od la ramble i tam se seli na zidić i drmali pivu iz birtije par sati. Među lokalcima. Odlično.
I jedna stvar strašno dolazi do izražaja. Na prvu. I na zadnju MIRISI. Miješa se gomila raznih mirisa u zraku. Konstantno. Nikad mi nosnice nisu bile na pauzi hahaha nikad nigdje nisam osjetil tolko parfema na ljudima oko sebe...nikad tolko raznih mirisa u zraku. Svakakvih. Ne pričam samo o parfemima, nego mirisi općenito. Ali ugodnih, prije svega To mi je nevjerovatan feeling...Danas šetnja Barcelonetom i taj dio uz obalu malo, pa navečer na tekmu. Blau Grana. Euroliga košarka jeeeeeeeeeeee

Sa mobitela
Pa di ste jeli hamburgere?
Zvuci mi stvarno preskupo, jer u Mc'D-u, BK itd se najedes posteno za manje od 7€

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:26   #3472
Hvala, našla sam ok smještaj preko airbnb-a
Imam još jedno pitanjce..

Venice Treviso aerodorom - help!

Mislili smo s autom ići do Venice Treviso i pustiti auto na njihovom parkingu. Na njihovim stranicama je već zauzet najjeftiniji parking i sad nam već opcija sa autom dolazi dosta skupa. Prijateljica mi kaže da su oni samo došli i bez problema parkirali auto bez prijašnje najave i rezervacije. Što mislite,je li to moguće?

Također, ako se ide s vlakom iz Trsta... na kojoj stanici da izađemo.. Venice Maestre ili Treviso centrale? I kako od tamo do aerodroma (cijena) ?! Hvaaaalaaaaaaaaaa
GGraciela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 20:21   #3473
Quote:
lexi3 kaže: Pogledaj post
Pa di ste jeli hamburgere?
Zvuci mi stvarno preskupo, jer u Mc'D-u, BK itd se najedes posteno za manje od 7€

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Ta dva koje si navela nikako nisu vrh ponude burgera nigdje. Pa ni u nas (tako onda ni u Barci).
Recimo meni su bili fini ovdje
http://www.berniesdiner.com
https://m.facebook.com/berniesdinerbarcelona
u Via Laietana... jednoj od vecih u gradu koja vodi prema Barceloneti (od la Ramble).
Ima drugi najrang za stakehouse u Barci na TripAdvisoreu i u top 10 burgera je u Spanjolskoj.
od 5.90 eura po burgeru... ali racunati oko 7 eura pristojan komad
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 23:57   #3474
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Pozdrav, tek sam pocela citat temu ali hotel bi trebala nac cim prije pa molim ako je netko odsjeo u nekom od navedenih da komentira Bitno mi je da je blizu La Ramble (to su svi), da je cist i da je dorucak bogat (ne samo kruh i pekmez)
Iznenadilo me zapravo kako je dorucak skup tamo gdje se dodatno placa, za toliko pretpostavljam da se moze i vani jest samo mi se to cini gubljenje vremena
Anyway ovo mi je uza lista:
Hostal Marenostrum
BCN Urban Gran Ronda
Hotel Atlantis
Hotel Auto Hogar
Tripledos Bed & Breakfast
nije na tvojoj užoj listi, ali ja sam bila u ovom hotelu http://www.eurostarscristalpalace.com/
preko bookinga, nalazi se 2 ulice iznad plaza catalunya, uredno, čisto, doručak stvarno izvrstan
pa si pogledaj da li ti je financijski prihvatljiv
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 02:56   #3475
Ovi burgeri kaj smo mi jeli imaju po 200gr mesa veliki, sa dodatnim špekom i još nečim...žal mi je kaj nisam slikal. Pre slasno. Sam burger je 5,80€ i sad ti dodaci gore...Burger i posle toga pivkan

Btw..grad je ogroman. Prometnice ogromne. Noge nam otpadaju

Sa mobitela
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 10:27   #3476
Quote:
GGraciela kaže: Pogledaj post
Mislili smo s autom ići do Venice Treviso i pustiti auto na njihovom parkingu. Na njihovim stranicama je već zauzet najjeftiniji parking i sad nam već opcija sa autom dolazi dosta skupa. Prijateljica mi kaže da su oni samo došli i bez problema parkirali auto bez prijašnje najave i rezervacije. Što mislite,je li to moguće?
U neposrenoj blizini aerodroma imaš par privatnih parkinga sa sličnim cijenama. Možeš i online rezervirati parking.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 19:06   #3477
Svaki dan velimo 10 puta: "e stari...kad se vratimo bla bla" grad je zakon!

Sa mobitela
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 10:18   #3478
Vidjela sam da postoji outlet La roca, oko 40 km od centra Barce. Jel netko bio, dal se isplati?
GGraciela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:04   #3479
Pozdrav svima,
supruga i ja planiramo u Barcelonu za Novu godinu pa bih molio one koji su bili da nam malo olašaju jer ne znamo koliko para trebamo pripremiti za ulaznice u najvažnija obilježja, Camp Nou je obavezan i hranu za 5 dana? I naravno, uvijek se kupe neke stvari sa strane i suveniri, ali uglavnom nam trebaju novci za hranu i ulaze u navažnije sadržaje. Unaprijed zahvaljujem.
iruk2106 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:00   #3480
Quote:
iruk2106 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
supruga i ja planiramo u Barcelonu za Novu godinu pa bih molio one koji su bili da nam malo olašaju jer ne znamo koliko para trebamo pripremiti za ulaznice u najvažnija obilježja, Camp Nou je obavezan i hranu za 5 dana? I naravno, uvijek se kupe neke stvari sa strane i suveniri, ali uglavnom nam trebaju novci za hranu i ulaze u navažnije sadržaje. Unaprijed zahvaljujem.
ulaznice su kao i svuda na zapadu dosta skupe, ali ono što je bitnije je da nećeš ostati razočarana - gaudijeve kuće su skupe, ali jedinstvene, sagrada familia i camp nou isto tako.

imaš zgodnu žičaru koja prelazi zaljevom od barcelonete prema tvrđavi, pa ju možeš kombinirati i sa uspinjačom koja vodi do same tvrđave, ali ni to nije jeftino

akvrij isto košta 20-tak eura, a puno mi je bolji onaj u valenciji, slična je cijena i zoo-a, kada sam ja bio zadnji put 2012. meni najdraža znamenitost barcelone parc guell je bio besplatan, a sada sam negdje pročitao da to više nije tako, pa neka potvrde ili demantiraju oni koji su bili nedavno

što se tiče hrane imaš dosta restorana koji su ok, ali teško da možeš kvalitetno pojesti i popiti za manje od 20-25 eur po osobi, budjet opcija ti je all you can eat na obali blizu akvarija gdje jedeš više nego pristojno za 12 eur po osobi, ili klasični fast foodovi koji su svugdje jednaki

no na putovanje ne ideš svaki dan pa ćeš si vjerojatno poželjeti priuštiti i malo bolji tretman, a to u zapadnom svijetu košta
GANDALF40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:45.