Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 21:50   #61
Quote:
marta 76 kaže: Pogledaj post
Jedno vrijeme zbog bolesti uzimala sam Twinlab Dualtabs,

Izvrsna preporuka od jednog liječnika Supradyn Bayer, vrlo dobri vitamini
I koji su ti bili bolji, Twinlab ili Supradyn? Nekoliko puta su mi farmaceutkinje u više ljekarni preporučile upravo Supradyn kao najbolji, bila sam pomalo iznenađena jer nisam baš puno čula o njemu. Uzimala sam ga dvaput, zimi kad sam bila malo iscrpljena. Nemam pojma jel mi pomoglo, nemam neko formirano mišljenje o njemu.
A od Twinlaba nisam baš ništa probala, pa me sad grebe kad vidim da ga toliko hvale.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 03:08   #62
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Nekoliko puta su mi farmaceutkinje u više ljekarni preporučile upravo Supradyn kao najbolji,.
I ja sam, slučajno, u kontaktu s tom branšom-i mogu ti reći da ih većina pije Supradyn (zvuči ko jeftina reklama), ali ne stalno, nego poslije bolesti i sl.
Sve više sam kontra tableta, iako sam probala sve, nisam sigurna za efekte (jedino što mogu potvrditi to je željezo radi anemije),
problem je, kao što je netko već rekao ovdje, što te vrijednosti za vitamine u hrani vrijede za neku platonsku ( ) jabuku ili naranču...a opet, ni farmacija nije toliko usavršena da može oponašati prirodu.
Uglavnom, trebao bi svatko imati komad zemlje i motiku...
(Sad pijem Gingsen...)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 13:03   #63
Hvala ti na odgovoru: stvarno mi je nekoliko farmaceutkinja preporučilo supradyn kao vrlo kvalitetan. Bila sam iznenađena, jer uopće nisam percipirala taj supradyn, budući da se uvijek nekako govori najviše o Natural Wealthu, KAL-u, Twinlabu i sl.
Ginseng ti igra neku ulogu, osjećaš neku razliku otkad ga piješ ? (I koji uzimaš, opet ću te za to moliti preporuku o "brendu", jer ti se ja u te stvari uopće ne kužim. Čini mi se da ovdje na forumu ima dosta ljudi iz farmaceutsko-kemijske ili sl. branše, vidim da dosta stručno razglabaju o svemu tome, a pošto sam ja daleko od toga, mogu samo poslušati njihove savjete).
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 18:20   #64
Supradyn nisam još počela piti ali stvarno je preporuka izvrsna...

inače zbog svoje bolesti trebala bi piti puno vitamina...
kalciij..omegu ....

Dok sam pila Twinlab nisam osjetila neke promjene ali to zbog vrlo lošeg stanja organizma i malnutracije ( pothranjenog organizma)...


Sada ne pijem baš previše vitamina i bez toga se osjećam dobro, mislim da ne treba pretjerivati s , bolje se okrenuti prirodi...ponekad
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 18:26   #65
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru: stvarno mi je nekoliko farmaceutkinja preporučilo supradyn kao vrlo kvalitetan. Bila sam iznenađena, jer uopće nisam percipirala taj supradyn, budući da se uvijek nekako govori najviše o Natural Wealthu, KAL-u, Twinlabu i sl.
Ginseng ti igra neku ulogu, osjećaš neku razliku otkad ga piješ ? (I koji uzimaš, opet ću te za to moliti preporuku o "brendu", jer ti se ja u te stvari uopće ne kužim. Čini mi se da ovdje na forumu ima dosta ljudi iz farmaceutsko-kemijske ili sl. branše, vidim da dosta stručno razglabaju o svemu tome, a pošto sam ja daleko od toga, mogu samo poslušati njihove savjete).
Gingsen pijem (unutra ima i matične mliječi, vitamina E, lecitina, magnezija) neke marke Sanamed iz Austrije.

Inače, kao što rekoh skeptična sam glede učinka sveg toga, jedino vjerujem željezu (iz razloga što sam vadila krv)...dobro bi bilo izvaditi krv, ali ne znam mogu li uopće preko socijalnog dobiti analizu vitaminsko-mineralnog statusa

Moj problem je, kao i svih ljudi koji koriste neke lijekove za kronične bolesti što mi sigurno te tabletice isišu vitamine, pa mislim da ipak trebam neke dodatke
(eto, recimo da djeluju neki multivitamini i minerali, jer čim sam ih prestala piti-anemija, možda uzrokovana deficitom b vitamina, to vole pilule)

Rado bih uzela nešto prirodno, pokušavam promijeniti prehranu i moram vam reći da mi je od svega pomoglo-smanjenje obroka i više vode.

Jednostavno, podjela na manje i češće obroke, smanjena količina i automatski to znači izbacivanje gluparija tipa sokići i grickalice-od toga mi se u zadnjih 15 dana popravila koncentracija, ten i probava.
U to sam jedino 100 posto sigurna.
I možda mi se vitamini bolje apsorbiraju (subjektivan osjećaj)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 23:08   #66
sada kada sam sve ovo procitao neznam od koga da uzmen proizvod....

zanima me za kalcij i cink...(kost slomljena) a moze i za vitamine a,c,e posto ce sada ljeto a bit ce plivanja tako da nadoknadimo malo to... ako postoje neke tabletice koje se uzimaju max 1 dnevno
vozach ipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:59   #67
twinlab je super, ali je skup.
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:31   #68
gg

Quote:
snjoxi kaže: Pogledaj post
twinlab je super, ali je skup.

to za vitamine ili oboje???

a to skup... koliko otprilike i koliko toga ima u pakovanju???
vozach ipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 16:55   #69
Evo link na jedno istraživanje u kojem je pokazano da multivitamini uzrokuju
rak prostate:

http://www.time.com/time/health/arti...621240,00.html
__________________
Oh, What A Rat Race...
Fijubriju is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 09:57   #70
Kupio sam te TwinLabsove DualTabs te dodatno Omega 3 i još tablete B vitamina.
Moje pitanje je da li pored TwinLabsovih DualTabova smijem uzimati još dodatno i Omegu 3 i B vitamin ili je dosta ovo što dobijem iz DualTaba?
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 12:17   #71
Quote:
WishFish kaže: Pogledaj post
Kupio sam te TwinLabsove DualTabs te dodatno Omega 3 i još tablete B vitamina.
Omega 3 tablete ima od TwinLaba?
AKo da, kolika im je cijena molim te?
__________________
Ako podignes pogled neces vidjeti granice...
bianca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:07   #72
Ako sam pri novcima ili sam fakat u škripcu uzimam vitamin C, tzv C-kompleks od Pyrusa. Vitamin E od Dietpharma. S tim da Pyrus ne prodaje svoje proizvode po apotekama, nego se radi o kataloškoj prodaji.

I glede toga da NW nije među boljim proizvođaćima:

Svojevremeno sam uzimao Krom Pikolinat od njega. Zato što sam imao modrice čim bi me netko malkoc uštipnuo. I ta bi modrica ostajala jako dugo. I bila jako velika. Navodno je to povezano sa slezenom i nedostatkom Kroma. Uzimao sam ga prije dvije godine tri mjeseca. Svaki dan po jednu. I riješio sam taj problem. I ne samo da sam ga riješio u tim danima, nego evo već dvije godine nemam tih dugih i trajnih modrica. I njihov kalcij-magnezij-cink bi je pomogao.

Ali, kad su u pitanju kapsule od NW, ne mojte uzimati kapsule, jer imaju baš nekakav krt, gadan omotač, za koji se odmah vidi da je neka totalna umjetnjara. Ne znam od čega su im omotači od kapsula. U proizvođaća su ti omotači obično od želatine ili pektina. A u boljim i skupljim proizvodima mislim od celuloze.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:09   #73
Quote:
WishFish kaže: Pogledaj post
Kupio sam te TwinLabsove DualTabs te dodatno Omega 3 i još tablete B vitamina.
Moje pitanje je da li pored TwinLabsovih DualTabova smijem uzimati još dodatno i Omegu 3 i B vitamin ili je dosta ovo što dobijem iz DualTaba?
Što se tiće B i C vitamina, dovoljan je dualtabs. Tako da bi ti bolje bilo da si umjesto B-kompleksa kupio više omege3.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 22:29   #74
Quote:
Fijubriju kaže: Pogledaj post
Evo link na jedno istraživanje u kojem je pokazano da multivitamini uzrokuju
rak prostate:

http://www.time.com/time/health/arti...621240,00.html
To je samo jedan od linkova tiska, ovaj puta je to Time, koji je spreman uvijek napisati ponešto što će dobro prodati novinu.Kada već želimo nešto saznati potrudimo se da to bude pravi izvor informacija. Savjetujem i tebi i ostalima da ne čitaju napise razno raznih novinarcica ili lijecnika koji usput bas nemaju puno veze sa nutricionizmom a jos manje sa preventivom.
Potražimo prave informacije na pravom mjestu:
http://www.cancer.gov/cancertopics/f...antsprevention
__________________
Lijepi pozdrav,
http://dubravko.bogojevic.com
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 23:51   #75
a encian? mislila sam uzet ovo.. dosta je jeftino pa me zanima jel valja to šta?

i kad ste već spominjali liquid sun..koliko to košta?
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 08:50   #76
Vitamini i dodaci prehrani

Najvaznije je da su vitamini i minerali u preparatu izbalansirani, jer preveliki ili premaleni unos ne djeluju ili mogu cak i skoditi. Moja preporuka su definitivno francuski preparati Synergia Laboratoires, ima ih za kupiti u Bio Terri u staroj Vlaskoj. Specificni su i po tome sto imaju posebne namjenske preparate, izbalansirane za suzbijanje stresa, za PMS, kosti i osteoporozu, vitaminske preparate, i one cuvene SIPF preparate izradjene od svjezeg ljekovitog bilja.
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 12:26   #77
Quote:
medex kaže: Pogledaj post
Najvaznije je da su vitamini i minerali u preparatu izbalansirani, jer preveliki ili premaleni unos ne djeluju ili mogu cak i skoditi. Moja preporuka su definitivno francuski preparati Synergia Laboratoires, ima ih za kupiti u Bio Terri u staroj Vlaskoj. Specificni su i po tome sto imaju posebne namjenske preparate, izbalansirane za suzbijanje stresa, za PMS, kosti i osteoporozu, vitaminske preparate, i one cuvene SIPF preparate izradjene od svjezeg ljekovitog bilja.
to je dućan s najkvalitetnijim proizvodima.
jedini imaju prvoklasna eterična ulja i puno korisnih preparata od meda. uz to je žena koja tamo radi (visoka, mršava plavuša) vrlo stručna, pa se i nju može puno toga pitati!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 17:53   #78
Zar je presudna cijena

Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
a encian? mislila sam uzet ovo.. dosta je jeftino pa me zanima jel valja to šta?

i kad ste već spominjali liquid sun..koliko to košta?
Nije uvijek cijena ta koja treba odlučiti hoćemo li uzeti nešto za naše zdravlje. Pitajmo se zašto je tako jeftino, ne podilazi li proizvođač cijenom na uštrb kvalitete kupcu,pitajmo se koji je izvor tih fitonutrijenata (nije li to sintetski pripravak, nije li dobiven iz elemenata koji nisu u prehrambenom lancu čovjeka,piše li na etiketi da ga nesmiju uzimati trudnice ili djeca......). Sintetski vitamini su dobri za nas džep ali ne i za želudac. Postoji nešto što je na prvi pogled jeftino ali kada pročitamo sadržaj i količinu tada mnoge stvari izlaze na vidjelo. Pročitajmo etiketu na ambalaži.
__________________
Lijepi pozdrav,
http://dubravko.bogojevic.com
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 18:08   #79
Quote:
tanja88 kaže: Pogledaj post
Želim početi uzimati vitamine C i E (odvojeno), pa ne znam za koji proizvod da se odlučim? Znam da je Twin lab među boljima, ali i skupljima.
Baš sam bila u apoteci, i prodavačica mi je preporučila vit.C od twin laba, neku verziju koja se žvače. Navodno je sve od prirodnih sastojaka, za 90 dana oko 70kn.
Vitamin E mi je preporučila ulje od Natural Wealtha (oko 90kn). Puno ga je nahvalila, kao može se mazat direktno na kožu (protiv bora), a dosta je 1 kap popiti (to je količina vit.E, kao u 1 tableti). Znam da Nat.Wealth nije među boljim proizvođačima, pa dvojim u vezi ovog proizvoda.
Koja su vaša iskustva sa uzimanjem ovih vitamina?
kupi SUPRADYN
odlican je
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2007., 18:16   #80
Liquid sun dode oko 190 Kn...ima za kupiti u ljekarnama.....jako koristan proizvod
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.