Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2007., 09:03   #41
već je bilo sto tema


jednoj je ginić reko, može odma
drugoj je reko, čekaj tri mjeseca,
trećoj pol godine
četvrtoj...

u svakom slučaju pričekaj koji mjesec dok sama ne odrediš da bi bilo ok
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:20   #42
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam curicu od 4 godine i prije trudnoće nisam pila pilule. Spremamo se na drugo dijete ali ja sad pijem pilule. Zanima me jel potrebno prije "akcije" par mjeseci prestati s pilulama, da se uspostavi prirodan ciklus ili ne?

ovdje gyns kažu da pauza nije potrebna, šta više, da tako najbrže možeš ostati trudna
sa druge strane čitala sam neki izvještaj po kome žene koje bez pauze pilula (ali od godinu dana) ostanu trudne, da ta djeca češće podliježu alergijama..
a vrag će ti znati..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:40   #43
Quote:
ptica_dodo7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Imam curicu od 4 godine i prije trudnoće nisam pila pilule. Spremamo se na drugo dijete ali ja sad pijem pilule. Zanima me jel potrebno prije "akcije" par mjeseci prestati s pilulama, da se uspostavi prirodan ciklus ili ne?
draga ptičice, ja sam do ožujka ove godine pila pilule i gin mi je rekao da, kada ću ići na drugo dijete, mogu to bez ikakvih pauziranja, dakle - odmah u akciju! mi u travnju nismo pokušavali (nije bilo prilike) pa od svibnja delamo na kikiću!! javit ću ti kroz koji dan kakav je rezultat (mislim da sam trudna )
__________________
Ljubav je...
keki005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 13:44   #44
Ako možeš, strpi se par mjeseci, barem da vidiš kakav će ti ciklus biti i kad su ti plodni dani! I to računanje može biti zabavno ako i mužica uključiš u to nakon prve menge bez pilula!
tete is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 14:14   #45
Quote:
keki005 kaže: Pogledaj post
draga ptičice, ja sam do ožujka ove godine pila pilule i gin mi je rekao da, kada ću ići na drugo dijete, mogu to bez ikakvih pauziranja, dakle - odmah u akciju! mi u travnju nismo pokušavali (nije bilo prilike) pa od svibnja delamo na kikiću!! javit ću ti kroz koji dan kakav je rezultat (mislim da sam trudna )
Hvala na odgovoru. Držim fige
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:59   #46
Plodnost nakon pilula

Hey cure...
Negdje sam pročitala da si nakon prestanka uzimanja pilula najplodniji, pa me zanima ako je to točno?
Jer ja sam ih baš prestala uzimat, zadnja menstruacija mi je bila 20.8 a zadnji odnos (bez zaštite) 1.9 pa me zanima ako sam možda trudna
Malo sam smotana sa tim izračunavanjem plodnih dana pa pomozite I još jedno pitanjce, kada bi mogla najranije kupit test i koji je nabolji? Čula sam za Intim plus i Clear blue da su dobri pa...
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:05   #47
to o plodnosti ne znam, ali znam da se preporuča pauza barem par mjeseci između planirane trudnoće i uzimanja pilula.. to je prvo pitanje koje mi je ginić postavio kada sam došla: do kada ste uzimali pilule..
progooglaj malo, naći ćeš sigurno dosta o tome...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:07   #48
Quote:
malenaaaa kaže: Pogledaj post
Hey cure...
Negdje sam pročitala da si nakon prestanka uzimanja pilula najplodniji, pa me zanima ako je to točno?
Jer ja sam ih baš prestala uzimat, zadnja menstruacija mi je bila 20.8 a zadnji odnos (bez zaštite) 1.9 pa me zanima ako sam možda trudna
Malo sam smotana sa tim izračunavanjem plodnih dana pa pomozite I još jedno pitanjce, kada bi mogla najranije kupit test i koji je nabolji? Čula sam za Intim plus i Clear blue da su dobri pa...
testiraj se nakon izostanka menstruacije, već dan, dva poslije ti može pokazati, neki testovi i prije, ali da budeš sigurna.. moj plus je donio clearblue , ima ih puno, a koji je najbolji ... ne znam
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:17   #49
Ja sam napravila pauzu od tri mjeseca između pilula i trudnoće. I u tom periodu sam počela piti folnu kiselinu, na preporuku ginekologa, jer uzimanje pilula uzrokuje nedostatak folne kiseline u organizmu.
I meni su svi govorili da je kao nakon toga ful lako ostat trudan ali to su ti samo babske priče.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:20   #50
Quote:
malenaaaa kaže: Pogledaj post
Hey cure...
Negdje sam pročitala da si nakon prestanka uzimanja pilula najplodniji, pa me zanima ako je to točno?
Jer ja sam ih baš prestala uzimat, zadnja menstruacija mi je bila 20.8 a zadnji odnos (bez zaštite) 1.9 pa me zanima ako sam možda trudna
Malo sam smotana sa tim izračunavanjem plodnih dana pa pomozite I još jedno pitanjce, kada bi mogla najranije kupit test i koji je nabolji? Čula sam za Intim plus i Clear blue da su dobri pa...
Kazu da su prva 3 mjeseca najplodnija ali se visak jajasca otpusta i prvih 6mjeseci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:23   #51
Koji god test uzmes pokazat ce.Barem meni jest!Ja sam uzela najjeftiniji i jos sam navece radila test a pise obavezno ujutro i pokazalo da sam trudna!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:29   #52
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Koji god test uzmes pokazat ce.Barem meni jest!Ja sam uzela najjeftiniji i jos sam navece radila test a pise obavezno ujutro i pokazalo da sam trudna!
Čestitke (ako je to bilo nedavno)
Nego, koliko dana nakon zadnje menstruacije si radila test?
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:30   #53
Slažem se sa Lubenicom i Đuricom....i meni je moja gin savjetovala 3 mj.pauze nakon uzimanja tableta,a točno iz kojeg razloga nisam sigurna pa ti neću o tome pametovati
*Mistique* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:31   #54
Quote:
Durica26 kaže: Pogledaj post
Ja sam napravila pauzu od tri mjeseca između pilula i trudnoće. I u tom periodu sam počela piti folnu kiselinu, na preporuku ginekologa, jer uzimanje pilula uzrokuje nedostatak folne kiseline u organizmu.
I meni su svi govorili da je kao nakon toga ful lako ostat trudan ali to su ti samo babske priče.
Planiram i ja sad kupit folnu kiselinu. Pa me zanima koju si pila? Jer sam malo tražila po netu i mislim da nema baš samo folna kiselina u tabletama bo?
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:32   #55
Quote:
malenaaaa kaže: Pogledaj post
Čestitke (ako je to bilo nedavno)
Nego, koliko dana nakon zadnje menstruacije si radila test?
nije bilo nedavno !Moja beba vec ima 10 punih mjeseci!Ja sam drugi dan radila test od izostanka menge.Otisla u ljkarnu i trazila najjeftiniji test i nisam mogla cekat jutro neg navece sam radila ga.Mislim,ak si trudan trudan si i navece i ujutro isto.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:33   #56
Ja sam ti pila Folic plus. To ti je folna sa dodaktkom kalcija, ako se ne varam. Imaš je za kupiti u svakoj apoteci. I ne treba ti recept.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:34   #57
Meni je moj ovak reko:bilo bi dobro pauzirat do 3 mjeseca,al ak bi se desilo nema veze,nesmeta!Kao nije to neki sad strasan problem.Pa sad neznam.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 12:43   #58
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
nije bilo nedavno !Moja beba vec ima 10 punih mjeseci!Ja sam drugi dan radila test od izostanka menge.Otisla u ljkarnu i trazila najjeftiniji test i nisam mogla cekat jutro neg navece sam radila ga.Mislim,ak si trudan trudan si i navece i ujutro isto.
Naravno, jedva čekam još tih tjedan dana da mogu napravit test..
Tko će dočekat... Nadam se plusiću
A šta se tiče čekanja nakon pilula, čula sam i ja da bi se trebala napraviti pauza, ali šta ću kad nisam mogla dočekat
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 10:49   #59
Cure dobila sam jučer stvari... Šmrc
To mi je bio 21. dan ciklusa, možda sam ih od velike želje ranije dobila... Da se više ne mučim jesam li ili nisam...
No, ne odustajem ..

Zadnje uređivanje putnica : 07.12.2007. at 01:12.
malenaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 14:30   #60
Malena, baš mi je žao. Ali, naravno ne odustaj nego hrabro naprijed po plusić!
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.