Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 15:53   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Sorry, ali strojevi funkcioniraju po prirodnim zakonima...
Istina, samo je pitanje koliko smo mi upoznati s našim prirodnim zakonima.

Btw, više neću ulazit u nikakve rasprave, jer svatko ima svoju teoriju, i nitko se na kraju sa nikim ne slaže, tako da
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 16:59   #42
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Istina, samo je pitanje koliko smo mi upoznati s našim prirodnim zakonima.

Btw, više neću ulazit u nikakve rasprave, jer svatko ima svoju teoriju, i nitko se na kraju sa nikim ne slaže, tako da
ne možemo reći da poznamo sve prirodne zakone. ne znamo ni koliko ih je. no ako "stroj" u nacrtu krši i jedan, neće raditi. A ovo krši prvi zakon termodinamike - nema stvaranja energije iz ničega.

Ja oko ovoga nemam teoriju, ali znam da, ako nešto krši termodinamiku, a posebno ako je to glomazna naprava, neće raditi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:32   #43
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Nemoj krivo quteati. JA nisam nigdje napisao da postoje čvrsti pokazatelji da su grobnice

Pa u biti jesu bile, isto kao što su i danas kulturno dobro i enigma. Htio sam samo reći da ako netko za 150 god. kaže da su piramide bile turistička atrakcija se neće puno zajebat jer one to danas i jesu. Ako me pratiš...

One su preživile puno generacija, naroda i običaja. Pitanje je koja je bila njihova prvotna namjena i bla bla
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:38   #44
Quote:
marlboro men kaže: Pogledaj post
Pitanje je koja je bila njihova prvotna namjena i bla bla
Bože mili, pa pronašli su sarkofage u njima! Pa nisu Egipćanima sarkofazi služili da bi se sjeli unutra i pušili cigarete i igrali šah! To su bili njihovi lijesovi!!!
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:39   #45
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne možemo reći da poznamo sve prirodne zakone. ne znamo ni koliko ih je. no ako "stroj" u nacrtu krši i jedan, neće raditi. A ovo krši prvi zakon termodinamike - nema stvaranja energije iz ničega.

Ja oko ovoga nemam teoriju, ali znam da, ako nešto krši termodinamiku, a posebno ako je to glomazna naprava, neće raditi.
Ovo je jako jako nategnuto, nije tu baš neko kršenje, više se radi o max. iskoristivosti. Ako s nečim neznaš rukovati to baš i ne znači da ne radi.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:42   #46
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Bože mili, pa pronašli su sarkofage u njima! Pa nisu Egipćanima sarkofazi služili da bi se sjeli unutra i pušili cigarete i igrali šah! To su bili njihovi lijesovi!!!
Ma dobro jutro Kolumbo, mislim stvarno. Opet ću reći. To ne znači da im je to bila prvotna namjena.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:46   #47
Aha kužim. Prvo su im to bila energetska postrojenja, a onda se to nije sviđalo Grcima, Babiloncima ili nekom drugom, pa su ih ugasili i u njima zakopali čuvare.



Nego ima jedna stvar koja mi nije jasna u svim tim teorijama Egipćani-bogovi, Sumerani-bogovi itd.:

Ako su oni imali neka znanja u tako zaostalo doba, kako to da današnja civilizacija nikako ne može zgutati ta znanja? I osim toga, kako to da nisu imali mobitele kad su već imali piramide-elektrane?
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 02:23   #48
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Aha kužim. Prvo su im to bila energetska postrojenja, a onda se to nije sviđalo Grcima, Babiloncima ili nekom drugom, pa su ih ugasili i u njima zakopali čuvare.
Ne, ne kužiš, a nisi ni duhovit.

Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Nego ima jedna stvar koja mi nije jasna u svim tim teorijama
Ako su oni imali neka znanja u tako zaostalo doba, kako to da današnja civilizacija nikako ne može zgutati ta znanja?
Malo više od jedne stvari tebi nije jasno. Ne znaš niti tko su to "oni", pa od kuda bi znao čemu im je to služilo. Za oštrenje žileta sigurno nije, premda to i danas rade, piramide mislim.
To što današnja civilizacija ne može takve stvari "zgutati" treba zahvaliti onima poput tebe, koji ne shvaćaju Svijet i koji misle kako su najpametniji ako se drže "provjerene znanstvene struje"!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 02:25   #49
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ja oko ovoga nemam teoriju, ali znam da, ako nešto krši termodinamiku, a posebno ako je to glomazna naprava, neće raditi.

A ako radi i ne krši zakone termodinamike, onda ćeš "povjerovati" kako postoje i drugi vidovi energija?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 12:47   #50
Oštrenje žileta je rezervirano za tzv. piramidiote. Glupi hoax iz 70-ih, kad su Rusi počeli sa svoje velike, državom pogonjene, napredne znanosti skretati u pseudoznanstvene rječice, pa kud koji, mili moji. Odnijela ih je voda.


Pilence, a kako to radi?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 00:07   #51
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Oštrenje žileta je rezervirano za tzv. piramidiote. Glupi hoax iz 70-ih, kad su Rusi počeli sa svoje velike, državom pogonjene, napredne znanosti skretati u pseudoznanstvene rječice, pa kud koji, mili moji.
Čekaj, čekaj, probao si to i nije radilo, ili...??? Daj nam pojasni, kako si ustanovio da piramide ne mogu naoštriti žilete?


Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Pilence, a kako to radi?
Kako radi.... što?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 00:11   #52
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Čekaj, čekaj, probao si to i nije radilo, ili...??? Daj nam pojasni, kako si ustanovio da piramide ne mogu naoštriti žilete?
jesam i to sam rekao već 40 puta. sram me to priznati, ali probao sam. čak uz slijepu probu.

Quote:
Kako radi.... što?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 00:51   #53
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jesam i to sam rekao već 40 puta. sram me to priznati, ali probao sam. čak uz slijepu probu.
Znači, doma si napravio maketu piramide i nije ti naoštrila žilet!??!?
Sram ju bilo. A možda je žilet bio od lošeg čelika?
E, a kakva je to slijepa proba? Mislio si da se piramida srami dok ju gledaš, pa si zažmirio i čekao?
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 01:20   #54
ehh Endimione...valjda znaš da si trebao nabaviti skuplju piramidu...DIY i jeftine piramide ne oštre žilete...
skupa piramida može poslužiti i za rezanje kapule bez suza...i kao multipraktik u kuhinji...naravno, potrebno je izdvojiti nešto novca, ali stvarno se isplati kad pogledaš koliko funkcija ima...
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 01:27   #55
To sam zapravo pravio u osnovnoj školi, dakle quite some time ago, pa mi se ne rugajte.
Pilence, ti bi govorio kako je znanost loša i sranje, a ne znaš što je slijepa proba. E pa jebemu onda.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 09:50   #56
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
[B][SIZE="5"]
Piramide su izvorno proizvodile energiju visoke frekvencije...
Malo više o tome
Piramide i danas služe kao emiteri frekvencija što se povezuje i sa ostalim 'zračenjima' raznih energija. Jesu li one karte, nekakvi kontrolni uređaji ili nešto treće nećemo saznati, kao niti tko ih je izgradio. Otkrivanje vela tajne oko piramida za vrijeme dok još 'moćnici' nisu dovoljno spremni, sigurno neće biti.

Što se tiće vode što kako piše kruži tamo negdje kod piramide (?), inače poznata su iscjeliteljska obilježja piramidalnih objekata. Npr voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu. Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode. Tu je i ono poznato o oštrenju žilete. Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 11:53   #57
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Piramide i danas služe kao emiteri frekvencija što se povezuje i sa ostalim 'zračenjima' raznih energija. Jesu li one karte, nekakvi kontrolni uređaji ili nešto treće nećemo saznati, kao niti tko ih je izgradio. Otkrivanje vela tajne oko piramida za vrijeme dok još 'moćnici' nisu dovoljno spremni, sigurno neće biti.

Što se tiće vode što kako piše kruži tamo negdje kod piramide (?), inače poznata su iscjeliteljska obilježja piramidalnih objekata. Npr voda koja odstoji u piramidi sadrži jednostavno veću čistoću i kvalitetu. Na usjeve djeluje tako da ako je sjemenje odlagano u takvi prostorijama da daje bolje urode. Tu je i ono poznato o oštrenju žilete. Također piramidalni objekti iscjeliteljsko utječu i na ljudsko tijelo.
nije istina. dokaži da je tako. indoktrinacija je loša, zar ne? onda lijepo dokaži.
te stvari koje si napisao nikad nisu dokazane. dapače, za njih se zna da su potpuna prijevara raznih "piramidiota".
i nemoj me tražiti da ti dokažem da nije tako. to se ne radi. prvo ti dokaži svoje tvrdnje koje krše prilično svaki prirodni zakon koji postoji, pa onda možemo naprijed...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:43   #58
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
nije istina. dokaži da je tako. indoktrinacija je loša, zar ne? onda lijepo dokaži.
te stvari koje si napisao nikad nisu dokazane. dapače, za njih se zna da su potpuna prijevara raznih "piramidiota".
i nemoj me tražiti da ti dokažem da nije tako. to se ne radi. prvo ti dokaži svoje tvrdnje koje krše prilično svaki prirodni zakon koji postoji, pa onda možemo naprijed...
Ne govorim kako piramida krši prirodne zakone. Može biti i prijevara i lažnih podataka, no to i dalje ne objašnjava postojanje svih ostalih 'dokazanih čuda' piramidalnih objekta.
Piramide posjeduju svojstva koja današnja znanost nije u potpunosti shvatila niti objasnila. Neke vrste energija-frekvencija kojom piramide zrače sasvim sigurno postoje a nismo ih još u potpunosti identificirali.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 12:52   #59
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
Ne govorim kako piramida krši prirodne zakone. Može biti i prijevara i lažnih podataka, no to i dalje ne objašnjava postojanje svih ostalih 'dokazanih čuda' piramidalnih objekta.
Piramide posjeduju svojstva koja današnja znanost nije u potpunosti shvatila niti objasnila. Neke vrste energija-frekvencija kojom piramide zrače sasvim sigurno postoje a nismo ih još u potpunosti identificirali.
pa dokaži. ovaj citat pršti snažnim izjavama.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 13:54   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
pa dokaži. ovaj citat pršti snažnim izjavama.
Ne znam kako bi dokazao takve stvari kad nemam uvjeta za to. Realno gledajući samo određeni imaju pristup nekim informacijama i uvjetima. Mi jedino što možemo probati eksperimentirati je ponavljanje procesa koji su opisani kao čuda prirode i onda pratiti rezultate. Kud sreće da doma imam piramidu 5 metara visoku da vidim što se sve tamo može
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.