Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2005., 21:55   #21
Knap za 10€. To je možda dovoljno za "složiti papire za dozvolu", ali preinake . A postoji gornja granica, samo je pitanje hoćeš li je dotaknuti. Vjerojatno ne
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2005., 15:43   #22
Projekt za kuću

Ovako, građevinsko zemljište je konačno naše. Presretna sam, sad samo moram otplačivati kredit

E naredni korak je projekt. S obzirom da je gradilište širine 20 m2, te s obzirom da su sve kuće u ulici prizemnice, projekt će i biti prizemnica od cca 140 m2.

Eh, sad mene zanima koliko bi mene para stajao takav projekt i da li meni student arhitekture može izraditi projekt, pa da nam ga onda netko ovjeri.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 07:40   #23
Pa nije valjda da nitko ne može pomoći s idejama i savjetima?
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 08:35   #24
Mislim da je izrada projekta cca 10 EUR/m2

I ne znam baš koliko će ti moć student.
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 08:39   #25
Nije širine 20 m kvadratnih nego 20 m

Nije ni bitna samo širina, već propisane udaljenosti od susjedne parcele i % dozvoljene izgrađenosti. Najvjerojatnije su 3 ili 4m od susjedne parcele, a 6m od puta (barem je tako kod nas u primorju)
Prvo ti ide idejni projekt za lokacijsku, a onda glavni za građevinsku.
Cijena glavnog ti je okvirno od 10-12 eura po metru kvadratnom bruto površine pa naviše.
Idejno – ovisi o tvojoj/vašoj zahtjevnosti i uloženom radu/trudu. O tome dal se kreće od kakvog tipskog projekta ili potpuno iznova s milijun novih ideja i prohtjeva. U svakom slučaju ispod 500 eura sumnjam da se može proć.
Student arhitekture ti teoretski može izradit arh. projekt, ali glavni projekt potreban za izdavanje građ dozvole se sastoji od arhitektonskog projekta, građevinskog, projekta hidroinstalacija i elektroinstalacija. Ako oćeš i centralno + projekt strojarskih instalacija
Dakle aktivno sudjeluju ovlašteni dipl. ingovi arhitekture, građevine, elektro i po potrebi strojarstva. Student arhitekture ti može napravit napravit povoljno kakvo idejno, za ostalo je najbolje da sve daš u dobar proj. biro jer nikad nije ''samo pečet'' i nitko ti to neće malo naplatit. Kad neko pečatira projekt znači da sa svojim imenom stoji iza njega i sa tim se nije zajebavat. On mora sve pregledat, uvezat, složit, nać i platit suradnike za ostale (gore nabrojene) dijelove projekta
Ako nemaš nekog frenda ta usluga će te masno doć
Eto nadam se da sam pomogao za početak
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2005., 10:41   #26
Hvala, pomogli ste barem malo.
__________________
Life is like a camera. Just focus on what's important and capture the good times, develop from the negatives and if things don't work out, just take another shot..........
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2005., 05:32   #27
mozes naci gomilu podataka na forumu ovdje,a da ne pricam na googlu,malo truda i dogadaju se cuda
__________________
dreamer
dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 10:25   #28
Question Projekt za kuću???

Kupujemo kuću pod krovom (vanjski i nosivi zidovi pod krovom bez pregradnih zidova). Kuća ima građevinsku, uredno je upisana u gruntovnicu. Sad smo dali raditi projekt za kuću (zbog kredita, troškovnik i te stvari). Zanima me dal se kuća mora napraviti točno po tom projektu? Znam da vanjski gabariti moraju biti prema građevinskoj, ali jel unutra mora biti ko u projektu ili se ipak može napraviti nekaj po svojem? I ako nije sve točno po projektu jel bi mogli imat problema s dobivanjem uporabne dozvole? Please ako neko zna
__________________
Daaleko pljujem!!!

Zadnje uređivanje ljama : 28.09.2005. at 11:18.
ljama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 11:20   #29
Nije moguće da niko ništa ne zna!!!
__________________
Daaleko pljujem!!!
ljama is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 13:14   #30
a kakvo ti je to glupo pitanje?

ne, ne moraš napraviti kuću po projektu. projekti se radi i plaćaju totalno nepotrebno. to bi bio prvi slučaj za koji sam ja čuo da netko plati projekt pa da onda prema njemu napravi kuću.

svi znaju da je projekt glupost i služi za zadovoljavanje forme. jebeš projekt, ti samo napravi kako misliš da bi bilo najbolje...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2005., 13:40   #31
Quote:
ali jel unutra mora biti ko u projektu ili se ipak može napraviti nekaj po svojem?
pa valjda ćeš projekt napravit prema svojim zamislima? koliko sam kužio kuća je izvedena samo u grubim građ. radovima, a ti ćeš je samo uredit..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 16:07   #32
Izrada tlocrta, nacrta stana, interijera

dali ima negdje na internetu za online izradu tlocrta stana?nacrta?
interijera??

ili neki maleni i jednostavi program za skinuti sa interrneta?
hvala
plavo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 20:52   #33
Fer cijena arhitektonskog projekta

Kolika bi trebala biti fer cijena kompletnog arhitektonskog projekta za renovaciju kuce od kojih 350m u centru Zagreba, zasticeni objekt. Sve legalno, po cjeniku Komore, PDV, i uljucno sve sto vodi do gradjevinske dozvole? Zna li tko koliki bi bio ocekivani prosjecni trosak po m2 izvedbe radova renovacije za takav objekt? Hvala!
DavorPir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2005., 23:47   #34
Ima tih programa , sad nemem nijedan link pri ruci .
Samo dok ti skuzis kako radi program , proci ce neko vrijeme .
Za pocetak ti savijetujem komadice kartona sa napisanim dijelovima.
Brzo se vidi raspored i posli to stavi na neki arhi cad.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 00:11   #35
Zgodan programčić je Room Arranger. Možeš slagati razne elemente u sobu, a sobe spojiti u stan.
Kit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 09:01   #36
Dosta širok pojam renovacije - prilično je teško ocijeniti što je stvarno potrebno napraviti pa da se odredi koliko ti novaca za to treba, a cijena projekta je vezana na ukupnu investiciju koju ćeš napraviti. Do same građevinske dozvole, bez troškovnika i izvedbenog projekta, za ulaganje od 500kkn arh. projekt bi bio oko 20-23 kkn, za ulaganje 1000000 kn 35-40 kkn. Svi projekti - arhitektura, statika, instalacije... od početka do kraja - idejni do izvedbenog oko 80kkn.
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 10:50   #37
cijena glavnog projekta za obiteljsku kucu, znaci do 400 kvadrata, bi kostala otprilike 15-tak eura/kvadrat, skupa sa troskovnikom, bez PDV-a.
To je skup projekata:
arhitektonski projekt, projekt konstrukcije, vodovod i kanalizacija, elektroinstalacije. To je sva dokumentacija potrebna za građevnu dozvolu. Ako je objekt zaštićen, cijena projekta će sigurno biti veća, kao i cijena izgradnje, nemogu ti reći koliko, jer neznam detalje objekta.
Sama cijena izgradnje dosta ovisi i o lokaciji, dali je pristupačno, može li prići kamion, dizalica, koliko toga se npr. mora nositi ručno, na koji kat, dali uopće ima mjesta za skladištenje materijala, sto sitnica...
Cijena izgradnje u normalnim okolnostima nebi smjela prelaziti 500-tinjak eura (maksimum!). Ukoliko je objekt zaštićen, pa je riječ o štajaznam baroknoj fasadi ili kamenoj, pa kamenim stepenicama i slično, cijena izgradnje može biti i puno veća.
Uglavnom pri izradi projekta inzistiraš i na izradi troškovnika, tako da taj troškovnik možeš poslati u par firmi i vidjeti točnu cijenu.
Tu ima puno detalja i finti pa ako te još šta zanima, pitaj
canis_lupus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 20:04   #38
canis_lupus i finta, HVALA na odgovoru!

Evo zapravo malo vise detalja:

- kuca je vrlo jednostavne arhitekture, bez ikakvih barokstina.
- pristup je odlican, kuca ima svoj dvor koji je posve komodan za
svaku vrst dizalice.
- kuca se nalazi u zoni koja ima kulturnu zastitu, pa su i za nju
uvalili "100%-tnu zastitu", no to zacijelo samo zato da piju krv
(i neke druge, zelene, tekucine). Shodno tome, arhitekt treba
biti s liste specijalno licenciranih za takve renovacije, a takodjer
kasnije i izvodjaci.
- kuca bi se uredjivala "razumno", dakle nikakva ekstravagancija,
ali opet ne obicnim "socijalistickim krpanjem".
- renovacija bi bila temeljita, jer je objekt prilicno oronuo, i ukljucivala bi i uredjenje okucnice.

E, sad, na osnovu gornjega, ja zelim dobiti ideju o tome koliko bi trebala biti fer cijena arh. projekta i ocekivana cijena izvedbe.
Poznato mi je od kojih se sve dijelova sastoji arh. projekt. No, laickim jezikom, koliko cu trebati ukupno iskesati za taj projekt, u eurima, sveukljucno dok ne dobijem gradj. dozvolu na ruke?
Izgleda da se ta cijena formira kao postotak proracuna troškova gradnje (prema cjeniku Komore), naravno uvecano za cinjenicu da je po srijedi renovacija a ne novogradnja (koliko tocno skuplje zbog toga???). Dakle, kljuc je procijeniti proracun troskova.
Usput, po kojoj to logici arhitekt treba biti placen postotno spram troska izvedbe?

Koja bi bila najludja gornja granica troska izvedbe po kvadratu koju mi mogu nametnuti "zastitari" svojim mutnim odabirom izvodjaca i cime sve vec ne?

Ralog mog posta je ponuda koju sam dobio za projekt, i koja je astronomska, pa zelim vidjeti je li to tako zaista ide.

Takodjer, za "zasticeni objekt", znate li je li se nadleznost Konzervatora odnosi samo na vanjstinu kuce, ili se oni smiju petljati i u, recimo, raspored ne-nosivih zidova unutar kuce?
Sto hoce reci, je li vjerojatno da ce izdati gradjevnu dozvolu
samo za uredjenje eksteriora, a da onda covjek sam, dosta
kasnije, po svome uredi unutarnjost kuce? Naravno, ako imaju zakulisne motive, zacijelo ce daviti - zanima me ima li tko iskustava na tu temu.
DavorPir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2005., 23:36   #39
Quote:
Kit kaže:
Zgodan programčić je Room Arranger. Možeš slagati razne elemente u sobu, a sobe spojiti u stan.
Zaaakon programcic pomocu kojeg sam isplanirao raspored namjestaja u cijelom stanu.
barevg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2005., 08:17   #40
... ArCON - Moj Dom 2.5, hrvatski program za crtanje i uređenje stanova, kuća, vrtova ...
kek0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.