Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2014., 14:13   #1161
U gorskom kotaru snjeg taman produži dimnjak za metar
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 09:40   #1162
Evo mene opet....prošli vikend smo napravili temelj za dimnjak, a sljedeći krećem sa slaganjem svog uni plusa
Imam još dvije nedoumice
1.
posuda za kondenzat - što i kako sa tim odvodom koji je na njoj
Odvod vode mi ne prolazi blizu da ga spojim unutra
Dimnjak je uz vanjski zid


2.
Dimnjak se diže cca 180 cm iznad krova, da li je potrebno armirati taj dio ?!

Hvala
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:11   #1163
Pa da li možeš staviti da taj odvod kondenzata da ide van kuće?
Iskreno mi nemamo taj odvod i evo već imamo dimnjak preko 10god i ako se on loži nema tu kondenzata u njemu.
Što se tiče armiranja gornjeg dijela ja bih obavezno stavio šipke jer ipak kada bura zapuše da ne bude iznenađenja.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 11:43   #1164
Pa da, mislio sam ga sprovest kroz vanjski zid....pa spojit sa kondenzatom klime koji će biti blizu
Nego.....ovi nosači tervola koji su u setu (na dnu slike)
Nigdje se ne spominju u onoj detaljnoj uputi o montaži ?!

alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 20:29   #1165
Postoji li i ako da kako se zove tip PGM-ovog dimnjaka koji ima poseban ventilacijski otvor na plaštu dimnjaka kao što je slučaj kod Schiedelovih L verzija dimnjaka npr. Schiedel Uni Plus 14L?
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2014., 10:41   #1166
Quote:
kreso1982 kaže: Pogledaj post
Postoji li i ako da kako se zove tip PGM-ovog dimnjaka koji ima poseban ventilacijski otvor na plaštu dimnjaka kao što je slučaj kod Schiedelovih L verzija dimnjaka npr. Schiedel Uni Plus 14L?
postoji,
ako je sistem kao UNI onda je to PGM-a TMD "jednostruki sa ventilacijom".

razlika je samo u plaštu, a PGM radi sve oblike plašteva tako da mislim da možeš kod njih nać kaj ti treba.
bilo bi najbolje da ih nazoveš direktno i veliš kaj trebaš.
__________________
www.topdom.hr
m.c. kompa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 03:30   #1167
Hvala! Najbolje će i biti da ih nazovem i ispitam sve što me zanima...
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 02:08   #1168
Trebao bih savjet stručnjaka pa idemo redom. Potrebna su mi dva dimnjaka i to jedan promjera 20cm za kamin i promjera 14cm za plinsko trošilo pa sam se time vodio kod traženja ponuda. Uglavnom dobio sam dvije ponude od kojih je jedna od PGM-a i to PGM TMI fi20cm 7m i PGM OKTO fi14cm 7m i druga od SCHIEDEL-a i to SCHIEDEL UNI PLUS 20 i SCHIEDEL UNI PLUS 14L pa me zanima koliko su to ispravni dimnjaci za ono što meni treba i dali se isplati dati skoro 6000 kuna više za SCHIEDEL-ove dimnjake? Molim Vas za pomoć i savjet! Hvala!
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 11:05   #1169
Quote:
kreso1982 kaže: Pogledaj post
Trebao bih savjet stručnjaka pa idemo redom. Potrebna su mi dva dimnjaka i to jedan promjera 20cm za kamin i promjera 14cm za plinsko trošilo pa sam se time vodio kod traženja ponuda. Uglavnom dobio sam dvije ponude od kojih je jedna od PGM-a i to PGM TMI fi20cm 7m i PGM OKTO fi14cm 7m i druga od SCHIEDEL-a i to SCHIEDEL UNI PLUS 20 i SCHIEDEL UNI PLUS 14L pa me zanima koliko su to ispravni dimnjaci za ono što meni treba i dali se isplati dati skoro 6000 kuna više za SCHIEDEL-ove dimnjake? Molim Vas za pomoć i savjet! Hvala!
1. već se puno ovdje pisalo o spajanju plina na dimnjak, i OKTO baš isto nije idealan za nove kondezacijske aparate. Posebice UNI PLUS 14 nije dobar za plinski aparat, neće ti dimnjačar dati spojiti turbo aparat na UNI PLUS! Jednostavno se montiraju limeno plastični dimovodi od aparata do krova i u prostoru se zatvore u knauf kutiju od 15x15cm. Jeftinije i efikasnije, sav kondenzat se slijeva van kroz plinski aparat i divota. Cijena je 200kn/m za 80/125mm, te te takav dimnjak košta max 2000kn sa svim materijalom!!
http://www.termometal.hr/proizvodi/b...e-303605/1818/

2. Da li znaš točno kamin kakav misliš spojiti?? Kod novogradnje koja je izolirana po današnjem standardu praktički sva kaminska ložišta na tržištu se prejaka, trebaš tražiti neku malu peć od 4kW!! Uz sve što je veće ćeš zimi čim upališ peć otvarati i prozore na kući, vjeruj mi. Eh ako pak staviš malu peć od 4kW ili još bolje neku zidanu kaljevu peć koja akumulira toplinu u masi i van daje 2-3kW kontinuirano i kad se vatra ugasi, onda ti ne treba dimnjak veći od 16cm, max 18cm. Mala peć na dimnjaku od 20cm će loše raditi jer izlaz iz male peći je 12 do 15cm, i onda se dim drastično usporava kad uđe u dimnjak od 20cm. Tim više što imaš 7m dimnjaka, to osigurava itekako dovoljno podtlaka. Također bi ja uvijek stavio dovod zraka iz etaže, kroz temelje ili podrum, a ne s vrha dimnjaka, te bi stavio standardni jednocjevni dimnjak. Kad se ulaz zraka i izlaz dima nbalaze jedan do drugog, uvijek postoji mogućnost da ti se dim vrati nazad dolje po tom kanalu. Na koncu je svejedno da li je Shiedel ili PGM, bitno je znati što ti treba i što najbolje radi. Koliko znam PGM ne daje tako sadržajan komplet, ko Shiedel paket za 7m dimnjaka koji sadrži sve moguće rozete i elemente dimnjaka. Kad to dokupiš za PGM dimnjak dođeš skoro na istu cijenu.

Zadnje uređivanje Chvembo : 07.06.2014. at 11:10.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 13:55   #1170
Što se tiče plinskih trošila schiedel ima i za njih program, samo se treba raspitati.
A što se tiče kamina zavisi o kvadraturi koju misli grijati i o kaminu koji misli ugraditi, ne možeš mu chembo reći da će mu 4kW biti prejaka peć jer ne znaš koju će kvadraturu gospodin grijati. Ja imam dnevni boravak, blagavaonu i kuhinju pvezano i to mi je 40kvadrata te mi za grijanje toga treba skoro pa 8kW. I to lijepo stoji u proračunu.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 14:21   #1171
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Što se tiče plinskih trošila schiedel ima i za njih program, samo se treba raspitati.
A što se tiče kamina zavisi o kvadraturi koju misli grijati i o kaminu koji misli ugraditi, ne možeš mu chembo reći da će mu 4kW biti prejaka peć jer ne znaš koju će kvadraturu gospodin grijati. Ja imam dnevni boravak, blagavaonu i kuhinju pvezano i to mi je 40kvadrata te mi za grijanje toga treba skoro pa 8kW. I to lijepo stoji u proračunu.
Koliko znam Krešo1982 je u gradnji novogradnje i tu se jasno zna kako se gradi i projektira novogradnja i koliko se toplinske potrebe.

Ako ti za 40m2 treba 8kW, znači za 120m2 kuće 24kW??? Pa to je onda kuća zidana betonskim blokovima bez fasade, ozbiljno, to je 200W/m2!!!
Današnji standard gradnje po važećim propisima (13cm stiropora na fasadi) daje potrošnju od maximalno 50W/m2 pri -20°C uz jaki vjetar, a to za prostor od 40m2 daje 2kW, te sam zato napisao da peć, kamin treba biti snage makimalno 4kW ako tipično grije središnji prostor kuće, inaće će se stalno otvarati prozori. Meni žena u kuću poćne peglati i za sat vremena imamo 2°C višu temperaturu u kući, ne savjetujem bez veze mali izvor topline.
8kW ti vjerojatno stoji u za cijelu kuću, ako je propisno projektirana, a ne samo za dnevni boravak, inaće ako ti doista treba 8kW za dnevni boravak, nemoj graditi takvu kuću.

Zadnje uređivanje Chvembo : 07.06.2014. at 14:29.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 16:27   #1172
Uguglaj proračun radijatora pa lako možeš naći kalkulator izračuna snage za pojedinu prostoriju.
Ali ok..ne da mi se raspravljati, u pravu si..ili barem misliš da si u pravu..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 19:54   #1173
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Uguglaj proračun radijatora pa lako možeš naći kalkulator izračuna snage za pojedinu prostoriju.
Ali ok..ne da mi se raspravljati, u pravu si..ili barem misliš da si u pravu..
Oh, ono smeće od kalkulator na termometal stranici, neću komentirati. Osnova za izračun su toplinski gubici objekta, odnosno kvaliteta izolacije.

Snaga radijatora osim o veličini ovisi o temperaturi vode koja ulazi u njega. Nominalna snaga radijatora se izražava obično pri temperaturi vode od 80°C. Ali nitko više ne gura u radijatore 80°C, nego 50-60. Ali nije nikakav problem ako ti staviš previše radijatora, na svom plinskom bojleru podesiš temperaturu vode od 40°C skoro ko za podno grijanje i radijatori od 8kW tada daju van 2kW topline.
Ali peć na drva koja je deklarirana za 10kW, a u špici može van dati 15kW, ne može gorjeti snagom od 2kW koliko ti treba za tvoj dnevni boravak. To nije plin, ni elektro grijalica koju ćeš malo paliti, malo gasiti.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 16:07   #1174
Dali netko možda ima iskustva ili informaciju o kupovini u prodajnom centru IKOMA iz Bjelovara jer su im cijene dimnjaka skoro pa 20% povoljnije nego kod mojih lokalnih dobavljača? Da naručim dva Schiedelova dimnjaka kod njih sa prijevozom do gradilišta izađe me 3.000 kuna jeftinije nego da kupujem ovdje kod mene a to je lijepa svotica...
kreso1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 17:49   #1175
Pozdrav ekipa,

Već neko vrijeme razmišljam o plinu, bojleru (itd) gdje nisam imao utjecaja na to pa me zanima sljedeće.

Živim u suterenu i imam plinski bojler (dimnjak), stara gradnja.
Problem je što prošli vlasnik ili zbog neznanja ili nemara nije napravio vratašca. Moguće da je sanirao dimnjak ali vratašća nije stavio.

Koliki je to problem stvarni?
Dali bi mi dimnjačar opleo neku kaznu?
Problem ne stavljanja vratašća je tuš kabina (vjerovatno).

Ako bi bilo dozvoljeno, stavio bi vratašća (moraju biti u tuš kabini otvorenog tipa) i neku staklenu pregradu da voda ne ide preko toga?

Dali bi mogao postaviti fasadni bojler jer susjedi iznad mene imaju prozore a moja "cijev" bi bila 50 cm od lijevog i desnog prozora znači u sredini, s tim da se kod njih radi o dnevnom boravku gdje imaju oba prozora, znači nisu različite prostorije u pitanju.
Komrads is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:08   #1176
savijt tražim

Premjestio bih cijev od dimnjaka do bojlera (stari plinski bojler kombi ) tj cijev od bojlera ide pola metra više, napraviti novu rupu nije problem ali čime zatvoriti, zakrpati staru rupu na zidu

Hvala na odgovoru
perogulikoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 16:20   #1177
Ostaviš ju za ptičice!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:28   #1178
kaj got Lee, za kobase Lee, za kobase
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 15:59   #1179
Konusni završetak za dimnjak INOX i pripadajuća betonska ploča....250,00KN
http://metalniproizvodi-spiranec.hr
spiranec is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.06.2014., 17:39   #1180
Pozdrav!
Evo i mog pitanja... Znam da je vec navedeno da se ne radi ono sto cu pitat, no zanima me da li netko to ima tako izvedeno i da li funkcionira... Razlog za to su naravno financije, pa ako funkcionira, super, a ako ne, onda treba izdvojit vise kinte...
Evo pitanja: zivim na katu kuce, grijem kaminim definitivno prejakim za sami prostor pa su mi jako cesto otvoreni prozori zimi, a dimnjak je raden od pune cigle te iznosi 14x14 cm, sto je premalo, buduci da pri svakom lozenju pobjegne odredena kolicina dima u prostor, sto rezultira neugodnim mirisima i smanjenjem kisika u prostoriji. Naime, u tom dimnjaku je jos jedna 'cijev' za kaljevu pec iz prizemlja, te u tom dijelu sve funkcionira savrseno... Sad, buduci da ne zelim stalno zadimljavanje svog stana na katu, imam namjeru srusiti dimnjak i izgraditi novi od elemenata, promjera 160 mm, kao sto je potrebno za kamin kojim grijem. I evo trik pitanja:-), nisam siguran koliko je pametno staviti dimnjak promjera 180 mm i spojiti kaljevu pec iz prizemlja i kamin s kata na isti dimnjak... Vjerujem da nije najmudrije, no svejedno, pitanje nista ne kosta... Da li netko ima slican slucaj da ima dva trosila na jedan dimnjak... Visina dimnjaka bi iznosila oko 7 m mjereno s katne visine, a sto se tice donje etaze, dimnjak do katne visine je u betonskoj deki, jer se kaljeve peci visoko spajanu u dimni otvor, ovisno i izvedbi, a navedena je skoro do plafona...
jacoby is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.