Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2009., 11:37   #1
Odgojite dijete bez vikanja (revolucinaran pristup odgoju djece)

Može li mi netko reći da li je čitao i šta misli o knjizi?
llcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 11:40   #2
nisam čitala,ali i bez čitanja milsim da se dijete treba odgajati bez vikanja i udranja i prijetnji!

Ali to sve ovisi u kojoj obitelji odrasta a i o tome kako su roditelji odgajani.
__________________
Jer oni su baš kao tango - vrte se jedno oko drugog, odmiču i primiču, taman kad pomisle da se sve stišalo opet se pojača, ali najvažnije je to da dok god bi svirala muzika bilo bi i njih...... ali muzika više - ne svira!
maserka80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:21   #3
nisam ni ja čitala, al mislim da se od vikanja ne bih mogla suzdržat u onim "ekstremnijim situacijama"
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:23   #4
Quote:
llcool kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći da li je čitao i šta misli o knjizi?
Drugim rijecima kako napraviti od djeteta novog antikrista... Nema odgoja bez vike i sibe...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 13:53   #5
imam frenda koji bez knjige nezna ni prdnut...koma sve prvo pročita,prouči pa napravi,internet i sve stranice o odgoju djece ima u malom prstu,a nemoram vam reći da je djete lagano polu debil,zahvaljujući starcima bdw,mali ima 11 god i još se vozi u auto-sjedalici,(neznam kak se ugura),enciklopedija mu je najbolja prijateljica a za hary potera nikad čuo) i sl..nevozi sae na bikeu jer se boji neneadanih padova ...pa helllou....svako djete je za sebe i nije rađeno po kalupu da nam trebaju upute za rukovanje...već razum,ljubav i srce...
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:03   #6
ma naravno...nema vike..nema udaranja...kad malo narastu onda
njima neće biti ni roditelja....
ajde mi recite čega ima?
__________________
...ja bih tako rado opet....
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:11   #7
mislim da je dobro odgajat djete bez vike i bez tuče pogotovo, ali takav odgoj često pređe u odgoj bez granica...možda se i može ali zbilja treba puuuno rada i strpljenja, živaca tj samokontrole...
po meni su kazne najprimjerenije i najučinkovitije...pokušat ću tako pa nek mi Bog pomogne
ako ne bude išlo onda nek mi pošalje onu svoju šta je izašla iz raja šala, šala...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:20   #8
Mene su moji roditelji odgajali bez vike bez batina i bez raznoraznih literatura o odgoju. Strašno me nervira kad vidim nove mame koje se informiraju o odgoju vlastitog djeteta preko nečijeg iskustva. Imam troje djece i svako je drugačije, svako traži i očekuje od mene jedne nešto drugo. Ne može mi nitko pomoći do mene same da ih saslušam, doživim, razmislim što bih mu u tom trenu trebalo. Opet, ne pretjerivati, ne dozvoliti da dijete radi s roditeljem što želi. Najbitnije je voljeti svoju djecu, razumijeti njihove potrebe. Težak i zahtjevan posao ukoliko se kontakt poremeti, u suštini predivan posao i najljepša plaća na svijetu. Zaista nema zločeste djece, nego nezadovoljne i treba im pomoć. Ponekad je vika potrebna, neophodna, ali kao i u svemu, ako pretjerujemo djeca ju više ne doživljavaju, uši im se priviknu na viku i nauče to ignorirati, dakle opet nikakve koristi.
__________________
a thing called love
maca faca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 14:30   #9
flegmatično ih zavežem za stolicu u trenutku kad popizde i kad im đava ne da mira.
pričvrstim slabo tako da se mogu sami osloboditi.
i onda su si tak važni i opaki kaj su tolko moćni da se sami odvežu pa se počnu smijati i onda prestanu sa šizenjem.

ne znam zakaj.uvijek mi upali.


a kaj se tiče drugih stvari... nema potrebe za vikanjem.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 16:11   #10
Znači nitko nije pročitao knjigu?

Šteta. I mene je zanimalo jel netko pročitao i što knjiga kaže.
Izgleda da ću ju morat sama pročitat.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:06   #11
Quote:
maserka80 kaže: Pogledaj post
nisam čitala,ali i bez čitanja milsim da se dijete treba odgajati bez vikanja i udranja i prijetnji!

Ali to sve ovisi u kojoj obitelji odrasta a i o tome kako su roditelji odgajani.
A onda je svizac umotao čokoladu...
llcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2009., 20:12   #12
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Znači nitko nije pročitao knjigu?

Šteta. I mene je zanimalo jel netko pročitao i što knjiga kaže.
Izgleda da ću ju morat sama pročitat.
Upravo tako...
llcool is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 00:22   #13
Kod mojih najbolje pale zabrane igrica
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 08:25   #14
Ovisi od djeteta do djeteta. Moja npr neke stvari skuži tek kad zaurlam, ne pale nikakve zabrane. Ja sam nemajka godine
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 08:25   #15
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Znači nitko nije pročitao knjigu?

Šteta. I mene je zanimalo jel netko pročitao i što knjiga kaže.
Izgleda da ću ju morat sama pročitat.
Quote:
llcool kaže: Pogledaj post
Upravo tako...
Jeste li čitale knjige i o tome kako se djeca rade?
__________________
a thing called love
maca faca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 08:31   #16
Ja na moju urlam po cijele dane kako bi me ozbiljno shvatila kada se utišam...

Neka knjiga je to nazvala obrnutom psihologijom, ako se ne varam!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 08:39   #17
Moje iskustvo kaže da dijete ne doživljava ozbiljno smiren ton.
Ali kad dreknem, itekako me dobro čuje.
I da, na živce mi idu sve te hebeno revolucionarne metode
Slijedeći naslov na policama vjerojatno je: Kako naučiti dijete da vam skače po glavi
__________________
Ludim se smatra onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:07   #18
Sin mi ovih dana navršava 10 godina. Beskonačno ga volim. Bio sam na porodu (pomagao ženi), plakao u hodniku rodilišta kada se je rodio, zaljubio sam se u njega kada mi ga je med. sestra pokazala nakon pranja, mijenjao sam mu pelene do kraja (skoro do druge godine), servisirao poslije tute, klizao s njime, vodio na treninge, u parkiće, čitao pred spavanje, .... No, obiteljska dinamika, okolnosti, posao, .... učine svoje. Bijes pokupiš negdje durgdje a dječja nepodopština je upaljač "trigger". Prvi puta sam svoga sina žešće "po guzi" (uz vikanje) kada je imao 1 godinu i 11 mjeseci. Njegova reakcija (zaprepaštenje) je bila takva da ja od šoka dva dana nisam mogao raditi na poslu. Srce mi se je kidalo, okretao sam po webu bjesomučno (američke, hrvatske stranice). Američka udruga pedijatara preporuča odgoj s razvojem samodiscipline, dakle bez udaranja i bez vike. S objašnjavanjem primjereno dječjoj dobi. Kod najmanje djece je to "Time Out" - udaljavanje izvan vidokruga obekta frustracije. Takva djeca su kasnije inteligentnija što zbog razgovora s roditeljima, što zbog odsustva stresa koji ubija neurone i kida sinapse. Dakle, dva dana nakon tog ispada mog bijesa i "po guzi" ON napravi istu pizdariju (klackanje po vratima pečnice štednjaka). Ja ga uzmem u krilo i velim mu "Ako ćeš to nastaviti, vrata će se potrgati i mama više neće moći peći kolače". N I K A D A to više nije ponovio. Moj osječaj je bio ambivalentan . Bio sam ponosan na sebe, ali sam se osječao i kao kreten: zašto to prvi puta nisam uradio. U vrtičkom razdoblju sve OK. Počela je škola, pa treninzi, obaveze. On ne bi pisao zadaću, ne bi išao na treninge, samo bi bio vani s klincima i na komjuteru. I opet taj hebeni stres, usput nakupljeni bijes (posao, okolina, razpizdi me supruga). Opet sam počeo vikati od kako je krenuo u školu. Znam da ne valja, susprežem se, ne vrijeđam ga , ne kritiziram, samo prokleto VIKNEM. Poslije mi je uvijek žao. Primijetio sam da me sin više toliko ne grli kao u vrtiću. To me izjeda. Volio bih da odraste u sretnu, samozadovoljnu i kreativnu osobu i da održim prisan kontakt sa stvorenjem koje najviše na svijetu volim. Rezultat svega je da sam krenuo k psihologu na terapije kako bi smanjio nakupljanje bijesa s kojim dijete nema veze. Pravila ponašanja se moraju znati (ne može bjesomučno trošiti novac, tražiti nekakvu kupovinu, voziti se biciklom po kvartu izvan dozvoljenog radijusa, mora čuvati stvari po kući jer nam one pomažu u životu) ALI REĆI "To nije dobro, to se meni ne sviđa" i to bez vike, bez dugih bijesnih prodika, bez udaranja. Dakle iako čovjek beskonačno voli svoje dijete, treba razvijati vještinu odgajanja: čitanje, pomoć sa strane (psiholozi , .....). Kupit ću knjigu. I neka mi Bog pomogne da budem još bolji otac. Moj stav prema razmišljanju tipa "Batina je iz Raja izašla" je negativan. To je civilizacijska zabluda. Batina stvara poslušnost iz straha, ali stvara i mržnju prema odgajatelju. Ne utiče na promjenu ponašanja iz djetetovog uvjerenja, dakle ne stvara samodisciplinu. da ne velim da se može razviti u nisko samopoštovanje, delikvenciju, depresiju, ..........

Zadnje uređivanje Marmelada : 09.10.2009. at 09:16.
Marmelada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 09:08   #19
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo kaže da dijete ne doživljava ozbiljno smiren ton.
Ali kad dreknem, itekako me dobro čuje.
Nisam ni mislila ozbiljno, samo malo se zajebavam na račun "odgoja bez vikanja"...

Da mi je vidjeti roditelja koji ne podigne ton kad mu padne mrak na oči...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 10:26   #20
Quote:
Marmelada kaže: Pogledaj post
Sin mi ovih dana navršava 10 godina. Beskonačno ga volim. Bio sam na porodu (pomagao ženi), plakao u hodniku rodilišta kada se je rodio, zaljubio sam se u njega kada mi ga je med. sestra pokazala nakon pranja, mijenjao sam mu pelene do kraja (skoro do druge godine), servisirao poslije tute, klizao s njime, vodio na treninge, u parkiće, čitao pred spavanje, .... No, obiteljska dinamika, okolnosti, posao, .... učine svoje. Bijes pokupiš negdje durgdje a dječja nepodopština je upaljač "trigger". Prvi puta sam svoga sina žešće "po guzi" (uz vikanje) kada je imao 1 godinu i 11 mjeseci. Njegova reakcija (zaprepaštenje) je bila takva da ja od šoka dva dana nisam mogao raditi na poslu. Srce mi se je kidalo, okretao sam po webu bjesomučno (američke, hrvatske stranice). Američka udruga pedijatara preporuča odgoj s razvojem samodiscipline, dakle bez udaranja i bez vike. S objašnjavanjem primjereno dječjoj dobi. Kod najmanje djece je to "Time Out" - udaljavanje izvan vidokruga obekta frustracije. Takva djeca su kasnije inteligentnija što zbog razgovora s roditeljima, što zbog odsustva stresa koji ubija neurone i kida sinapse. Dakle, dva dana nakon tog ispada mog bijesa i "po guzi" ON napravi istu pizdariju (klackanje po vratima pečnice štednjaka). Ja ga uzmem u krilo i velim mu "Ako ćeš to nastaviti, vrata će se potrgati i mama više neće moći peći kolače". N I K A D A to više nije ponovio. Moj osječaj je bio ambivalentan . Bio sam ponosan na sebe, ali sam se osječao i kao kreten: zašto to prvi puta nisam uradio. U vrtičkom razdoblju sve OK. Počela je škola, pa treninzi, obaveze. On ne bi pisao zadaću, ne bi išao na treninge, samo bi bio vani s klincima i na komjuteru. I opet taj hebeni stres, usput nakupljeni bijes (posao, okolina, razpizdi me supruga). Opet sam počeo vikati od kako je krenuo u školu. Znam da ne valja, susprežem se, ne vrijeđam ga , ne kritiziram, samo prokleto VIKNEM. Poslije mi je uvijek žao. Primijetio sam da me sin više toliko ne grli kao u vrtiću. To me izjeda. Volio bih da odraste u sretnu, samozadovoljnu i kreativnu osobu i da održim prisan kontakt sa stvorenjem koje najviše na svijetu volim. Rezultat svega je da sam krenuo k psihologu na terapije kako bi smanjio nakupljanje bijesa s kojim dijete nema veze. Pravila ponašanja se moraju znati (ne može bjesomučno trošiti novac, tražiti nekakvu kupovinu, voziti se biciklom po kvartu izvan dozvoljenog radijusa, mora čuvati stvari po kući jer nam one pomažu u životu) ALI REĆI "To nije dobro, to se meni ne sviđa" i to bez vike, bez dugih bijesnih prodika, bez udaranja. Dakle iako čovjek beskonačno voli svoje dijete, treba razvijati vještinu odgajanja: čitanje, pomoć sa strane (psiholozi , .....). Kupit ću knjigu. I neka mi Bog pomogne da budem još bolji otac. Moj stav prema razmišljanju tipa "Batina je iz Raja izašla" je negativan. To je civilizacijska zabluda. Batina stvara poslušnost iz straha, ali stvara i mržnju prema odgajatelju. Ne utiče na promjenu ponašanja iz djetetovog uvjerenja, dakle ne stvara samodisciplinu. da ne velim da se može razviti u nisko samopoštovanje, delikvenciju, depresiju, ..........
Ovo je vrijedno quote-anja pogotovo jer je iz 'pera' jednog oca. Svaka ti čast! I ja ću kupiti knjigu. Stvarno je nevjerojatno kako ti malci mogu sa svojim rekacijama iz nas izvući najgore. Odgoj je, pogotovo sa prvim djetetom, i samospoznaja.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.