Natrag   Forum.hr > Sport > IMF kladionica

IMF kladionica Ulaz na vlastitu odgovornost !!!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 20:26   #1061
Quote:
tomi kaže: Pogledaj post
Ima, ali ovaj je priličan glupan kad je mogao proći bez man. troškova i plaćanja poreza da je uplatio negdje vani.

Ovako je bacio cca 6.000 kn, a možda i više ako je neka online klada davala veću kvotu.
Da je uplatio u online kladi ne bi mogao nositi listić okolo i zajebavat nas obične smrtnike
__________________
Io sono Milanista!
prOPrusina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:33   #1062
Ne znam bas jel bi nosio 50 000 kn okolo sam tak
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 18:59   #1063
Dugo me nije bilo ovdje, pa da bacim malo oko. Vidim da nema puno konkretnih ideja pa evo jedne:
Sa ove stranice sam uzeo podatke, tj varijable koje mi trebaju...

http://www.whoscored.com/Regions/252...ague-2014-2015

Odredio sam signifikantne varijable, da vas sad ne davim ukratko...
ako varijabla nije signifikantna, model bi bio dovoljno dobar i bez te varijable i obrnuto.
Upisao sam ih u tablični kalkulator i izvukao izraze za PROGNOZU... tipove 1,x,2 te brojeve golova. Izrazi su više logičkog tipa tj. računao sam sa min i max vrijednostima da bih dobio rezultat u vidu jedinice ili nule tj. točno ili netočno.

Problem je tej kaj je odigrano vrlo malo utakmica u Premier ligi do sada, pa sam stigao upisati signifikantne varijable preuzete sa gornjeg linka samo za nekoliko utakmica. To znači da model nije dovoljno reprezentativan, pouzdan niti testiran, a i fale podaci od budućih utakmica da bi bio reprezentativniji, ali ovo iznosim samo kao ideju pa da nekome ne bi palo na pamet ići se kladiti na osnovi njega.

Dakle model se temelji na 8 utakmica zadnjega kola, a stigao sam ga testirati samo na dvije prethodne,a to su:Stoke Aston Villa i Chelsea Lichester.
Stoke Aston Villa je ispala točna, a kod Chelsea Liechester je model dao pogrešne rezultate na broj golova,a točan tip.

Nemam vremena upisivati varijable od više utakmica, pa ako nekoga bude zanimalo i ako bude imao volje, molim da ukuca čim više traženih podataka sa navedene stranice tj. čim više utakmica u predviđene ćelije i neka ih uploada na net, kako bih ih mogao analizirati i izvući model. Utakmice mogu biti iz različitih liga i sezona, bitno je da se varijable podudaraju, kako bih mogao izvući čim bolji model.

Znači u a i b stupac neka upiše ime domaće i gostujuće ekipe, a u stupce q i r rezultat, te neka izvadi podatke za svaki klub ovisno o tome je li igrao na domaćem ili gostujućem terenu(home/away). Mora se paziti da podaci budu točni jer o tome ovisi i kvaliteta modela.Podaci se upisuju u retke od C do I za domaći tim i J do P za gostujući tim.

Postoji samo 7 signifikantnih varijabli za svaki tim pa neće trebati prepisivati nepotrebne podatke.
Pa evo..ako netko ima volje i strpljenja može pomoći, uploadati spreadsheet na net i javiti se na p.m. sa linkom. Za uzvrat ću mu poslati novi model iz te analize.

Čim više TOČNIH podataka iz čim više utakmica i model bi trebao biti pouzdaniji.
Orjentirajte se na lige petice jer za ostale lige ne daju tražene podatke u potpunosti.

Ako bude više zainteresiranih bilo bi dobro da svatko obradi samo jedan dio podataka kako se ne bi nepotrebno zamarali sa dupliciranjem istih,a možete se dogovoriti na p.m..,te sve objediniti u jednu tablicu.Na taj način bi mogli izvući veliki broj utakmica za izradu modela čak iz različitih liga pa bi model bio tim vrijedniji.


Link na spreadsheet koji treba nadopunjavati je ovdje..

primjer.xls

Možete si pogledati i izraze za prognozu broja golova i tipova u stupcima od T do AG pa bute lako skužili o čemu se radi.

Pozdrav i hvala ako bude zainteresiranih.

Zadnje uređivanje konjski : 17.09.2014. at 19:40. Reason: ispravak tipfelera
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 01:54   #1064
Malo sam usavršio model sa svim utakmicama 8og i 9og mjeseca Premier lige i evo kaj sam dobio. Pa da vidimo...
Test modela na idućem kolu Premier lige,tip 1X2 i više/manje od 2,5 golova:


Swansea Southampton 2 više od 2,5
Aston Villa Arsenal 2 manje od 2,5
Burnley Sunderland x manje od 2,5
Newcastle United Hull neodređen više od 2,5
West Ham Liverpool 2 manje od 2,5
Tottenham West Bromwich Albion 1 više od 2,5
Leicester Manchester United x manje od 2,5
Manchester City Chelsea 2 više od 2,5
Everton Crystal Palace x više od 2,5
Qpr Stoke neodređen manje od 2,5

Zadnje uređivanje konjski : 20.09.2014. at 01:59.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:41   #1065
koristeci formulu iz excel dokumenta u linku koji si postavio, ovo su prognozirani pobjednici za ovaj vikend:

hull
southampton
sunderland
man utd
crystal palace
-------------------

navijam da su tvoj pristup i analiza na dobrom tragu, iako sam samo letimicno pogledao formulu cini mi se da ona nema nekog logickog smisla, nego da samo opisuje prethodni uzorak.. ali se iskreno nadam da si u pravu i da ce tvoj model predvidati isplativo. Bilo bi to jako dobro za nase novcanike
pozdrav!
oKladitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 12:48   #1066
I sutra npr Rooney ponervozi i nekog udari, popije crveni karton i Leicester ih natambura 2:0 i ode matematika u kurac krasni
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:31   #1067
Quote:
oKladitelj kaže: Pogledaj post
koristeci formulu iz excel dokumenta u linku koji si postavio, ovo su prognozirani pobjednici za ovaj vikend:

hull
southampton
sunderland
man utd
crystal palace
-------------------

navijam da su tvoj pristup i analiza na dobrom tragu, iako sam samo letimicno pogledao formulu cini mi se da ona nema nekog logickog smisla, nego da samo opisuje prethodni uzorak.. ali se iskreno nadam da si u pravu i da ce tvoj model predvidati isplativo. Bilo bi to jako dobro za nase novcanike
pozdrav!
Fala na dobrim željama. Potuno točno si zaključio da samo opisuje prethodni uzorak. Nadam se da će biti dobar model, makar je formula zasnovana na samo 8 utakmica potpuno nereprenzetativna, pa bi bilo čudo da bude profitabilna. Iako je o profitabilnosti na kratki rok izlišno govoriti jer tu igra veliku ulogu faktor sreće i slučajnosti, tj. potrebno je puno više utakmica da bi se potvrdio model kako profitabilan ili ne.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 15:32   #1068
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
I sutra npr Rooney ponervozi i nekog udari, popije crveni karton i Leicester ih natambura 2:0 i ode matematika u kurac krasni
Slažem se u potpunosti, no tješi me činjenica da su takve utakmice ipak u velikoj manjini.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:11   #1069
eto tri od pet je odigranih, jednu si pogodio sa koeficijentom oko 3, znaci u prosijeku po ocekivanju, ali sve tri bi pogodio da si tipirao dvoznake u smijeru prognoziranog.. a to je iznad prosjecno. naravno uzorak bi trebao biti puuuno veci za ozbiljniji razgovor. ali evo, mozda je ovo inikativno..
---------------------

inace, regresijskom analizom je u prognoziranu moguce ozbiljno promasiti azimut pa zato treba biti posebno rezerviran naspram rezultata iste. za to na zalost postoji pregrst dokaza, pa zato nije dobro "staviti bas sva jaja u tu kosaru". ali da ne ispadne da te obeshrabrujem, bas naprotiv, drzim fige i nadam se najboljem
oKladitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 20:24   #1070
Quote:
M@chibist kaže: Pogledaj post
-Vrlo mali broj iz Hr je na betfairu. Srba ima dosta ali Hr zanemarivo.
zasto je tome tako? vidim u razgovorima forumasa da vole igrati singlove, exchange-ovi su idealna mjesta za pobrat lovu tada..ako kfc pada zatvaras poziciju i zaradis, a ako raste dovoljno je da gadas sasvim prosijecno i eto tebe u dobrom plusu...

kad spomenem igranje sistema najcesce dobijem odgovor tipa "..singlovi su najbolji.." a kad pitam za betfair isl. onda muk.
oKladitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 22:49   #1071
Quote:
oKladitelj kaže: Pogledaj post
eto tri od pet je odigranih, jednu si pogodio sa koeficijentom oko 3, znaci u prosijeku po ocekivanju, ali sve tri bi pogodio da si tipirao dvoznake u smijeru prognoziranog.. a to je iznad prosjecno. naravno uzorak bi trebao biti puuuno veci za ozbiljniji razgovor. ali evo, mozda je ovo inikativno..
---------------------

inace, regresijskom analizom je u prognoziranu moguce ozbiljno promasiti azimut pa zato treba biti posebno rezerviran naspram rezultata iste. za to na zalost postoji pregrst dokaza, pa zato nije dobro "staviti bas sva jaja u tu kosaru". ali da ne ispadne da te obeshrabrujem, bas naprotiv, drzim fige i nadam se najboljem

Ne radi se o regresijskoj analizi u užem smislu kao statističkoj metodi.Sa povećanjem broja podataka i utakmica, izračuni postaju složeniji pa npr. za tip 1 izraz glasi:
=MIN(MAX(K-F;O);1)/MAX(1;30228*K+30228*MAX(48+K;O*MAX(K-F;30228-F*K*N))-30224*N-30228*F-60452*G)
Izraz možda izgleda nerazumljivo ili nelogično,ali varijable u izrazu su itekako "logične".
Napominjem još jednom da se radi o modelu zasnovanom na puno više utakmica od 8 i da se gore radilo samo o ideji, a ne iskoristivom modelu.

Odustajem od algoritma za broj golova jer je potpuno nepouzdan, ostaju tipovi.
Od 4 današnje utakmice 3 su pogođene.Ispalo je da je za dvije utakmice za koje nije izbačen tip tj. "NEODREĐENE" rezultat NERJEŠEN kaj je indikativno.

Swansea Southhampton koef. 2,7 vjerojatnost 37% TIP 2 pogođen
A Villa Arsenal koef. 1,85 vjerojatnost 54% TIP 2 pogođen
Burnley Sunderland koef. 3,2 vjerojatnost 31% TIP X pogođen
West Ham Liverpool koef. 1,8 vjerojatnost 55.6% TIP 2 promašen

100 kuna na svaki par daje isplatu od 955 kuna za singlove
profitabilnost pogađanja= +555 kuna ili 139% profita na uloženo za singlove

Za aku oklade je vjerojatnost pogađanja prema ovim koeficijentima tj.vjerojatnostima za sva četiri pogotka 3,4% ili 1:29
75% pogođenih od 1:29 iznosi šansu za pogođena 3 pogotka sa ovim koeficijentima(vjerojatnostima) od 1:22 ili samo 4,5%
Mali je broj utakmica ali pogoditi šansu od 4,5% što je analogno pogoditi koeficijent 22 i to bez selekcije utakmica je ...
Bumo vidli sutra koliko je slučajnosti u ovome kolu.
Dakle cilj nije pogoditi sve jer je to nemoguće i ne postoji ćiri bu ćiri ba, već samo pogađati sa većom vjerojatnošću od one koja se nudi sa koeficijentima tako da su ovi rezultati nearealni i u njih je uključen faktor slučajnosti jer su predobri. Na duljem nizu uspješnost pogađanja će biti sigurno puno manja,ali ako se izbor utakmica proširi moguće je uvesti selekciju ,a ne neselektivno tipovati sve ponuđene utakmice što bi moglo poboljšati performanse.

I za kraj poklanjam(kao i uvijek) neki od egzotičnijih linkova sa neta koje nećete pronaći tek googlanjem, npr. premier ligu sa rezultatima utakmica od 1888 godine na ovamo,a također postoji i baza podataka sa našim klubovima ..npr.
1940-1944

1. I.HSK Gradjanski Zagreb 42 30 7 5 162:47 67
2. HSK Concordia Zagreb 42 24 4 14 126:65 52
3. HASK Zagreb 38 19 7 12 92:58 45
4. HNK Hajduk Split 18 14 3 1 75:17 31
5. HSK Zeljeznicar Zagreb 32 9 8 15 40:62 26
6. SK Slavija Varazdin 18 7 3 8 30:49 17
7. SASK Sarajevo 30 7 3 20 23:85 17
8. RSD Split 18 6 4 8 21:50 16
9. HSK Zrinjski Mostar 8 4 1 3 16:19 9
10. HSK Slavija Osijek 18 3 3 12 23:53 9
11. HAD Backa Subotica 18 2 3 13 19:58 7
12. HRSK Zagorac Varazdin 8 2 2 4 13:14 6
13. HSK Hajduk Osijek 10 3 0 7 16:33 6
14. DSV Victoria Zemun 8 2 1 5 12:33 5
15. HSK Borovo 4 2 0 2 5: 4 4
16. HSK Licanin Zagreb 6 0 1 5 5:25 1
17. HSK Gradjanski Zemun 2 0 0 2 0: 5 0

Mislim da bi ovo moglo biti zanimljivo ne samo onima koji se klade...
http://www.rsssf.com/country.html#full
Lijepi pozdrav svima

Zadnje uređivanje konjski : 21.09.2014. at 00:17.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 17:46   #1072
odlican ti je link

nisam siguran da sam shvatio dobro, kazes da formulu prognoze mijenjas sa brojem utakmica?.. ako ti se da - volio bih da nam malo pojasnis..

inace na temu pravilnih uloga i sistema sam vec pisao i ti svakako odajes dojam kao netko koga bi ovo moglo zanimati:

https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post50982515

-mislim na link u linku i pisem ovako jer su me vec napadali da ne znam napisati post bez spominjanja "toga" ali meni je puno pomoglo a ne kosta me nista da vratim tu uslugu ljudima poput tebe koji takoder zele drugima pomoci dok i sami traze "kako bolje?". Pozdrav
oKladitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 23:51   #1073
Molim bez teorija zavjera na ovom podforumu.
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 14:44   #1074
http://www.dectech.co.uk/football_si...ball/index.php
Što se tiče predviđanja za engleski nogomet, ovdje sam nalazio vrlo solidnu podršku. Value se smatra ako je razlika između Fink Tanka i stvarnih kvota barem 15%. Različiti su načini korištenja podataka, možemo raspraviti ako nekoga zanima. Može se uhvatiti solidan plus.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2014., 02:43   #1075
@konjski

zanimljivo mi je ovo o čemu pričaš, ali ne mogu se pohvaliti da sam sve skužio..

ajde nam na tu "foru" prognoziraj slijedeći vikend premiershipa, čisto da vidimo i da se okušamo
brban1950 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 18:28   #1076
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
http://www.dectech.co.uk/football_si...ball/index.php
Što se tiče predviđanja za engleski nogomet, ovdje sam nalazio vrlo solidnu podršku. Value se smatra ako je razlika između Fink Tanka i stvarnih kvota barem 15%. Različiti su načini korištenja podataka, možemo raspraviti ako nekoga zanima. Može se uhvatiti solidan plus.
Zanima me koliko su na toj stranici "unutar prosijeka" ako mozda znas, mislim na ono dali su njihove procijene realnih sansi doista u skladu sa rezultatima utakmica pa ih mozemo smatrati relevantnim ili za to nemamo podatak?
Pozdrav
oKladitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 18:41   #1077
Nogomet je prije svega biznis, a ne igra i tu ne pomaže matematika.

Stoga vrlo često volim odigrati kontra izraženog favorita tipa klubova Inter,Milan,Liverpool,Chelsea...tj. jaki i poznati klubovi naprema relativno "slabih" klubova, čim slabiji to bolje.

Uvijek tipujem kontra takvih favorita isključivo ako igraju drugoga dana, najčešće u nedjelju i ako je keficijent na njih "navlakuša" za čim više uplata tj. veći od 1,65.
Ako se ispune ta dva uvjeta volim ih odigrati i često se vrlo isplati.
Npr.danas sam uspio ubrati koeficijent 7 na tip 2 Inter-Cagliari 1:4 ,Cesena -Milan 1:1 koeficijent 2,1 na tip 1x.
konjski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 23:11   #1078
Quote:
oKladitelj kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko su na toj stranici "unutar prosijeka" ako mozda znas, mislim na ono dali su njihove procijene realnih sansi doista u skladu sa rezultatima utakmica pa ih mozemo smatrati relevantnim ili za to nemamo podatak?
Pozdrav
Po onome što sam ja provjeravao, dugoročno je isplativo. Nisu svako kolo u plusu, ali sezonski jesu.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:26   #1079
Ne znam jesma to samo ja... ali zadnjih ajmoreć dve godine primjećujem jako puno iznenađenja u utakmicama prvog i posljednjeg na tablici. To ko da je postala neka opća globalna epidemija, da posljednjeplasirani odjednom postanu strašno tvrd orah....

Ja razumijem da tu posebno proradi motiv, pičke materine, ali ovako odokativno bih rekao da količina iznenađenja poprilično nadmašuje očekivane vjerojatnosne okvire
Sht is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 12:23   #1080
plateau sistem

kako stoji sa primenom sistema Plateau ?, oprobao sam u bet-at-home u par navrata, ali se okliznuo na gramzivost - povecavao uloge nakon lose serije i srozavao banku na nulu.
Mislim da se davno pominjao amerikanac J.Miller ili tako nekako
unsung is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.