Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2012., 11:33   #1
povrat imovine

radi se o situaciji sa vlasništvom zemljišta. Naime trenutno 2/3 zemlje glasi na majku dok 1/3 zemlje glasi na grad Zagreb.
Ta 1/3 zemljišta je glasila na pradjeda od majke koji je nestao u drugom svjetskom ratu te je nakon objave u narodnim novinama pripala gradu prema zakonu o nasljeđivanju. Situacija je nastala vjerojatno jer je pradjed od majke živio u vanbračnoj zajednici.

Zanima me koji je proces vraćanja tog preostalog dijela od grada na ime majke s obzirom da u zakonu o nasljeđivanju (čl.127) stoji da nasljednik koji se naknadno javio ne gubi svoje pravo o nasljeđivanju.
SnakeDoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2012., 19:23   #2
Quote:
SnakeDoc kaže: Pogledaj post
radi se o situaciji sa vlasništvom zemljišta. Naime trenutno 2/3 zemlje glasi na majku dok 1/3 zemlje glasi na grad Zagreb.
Ta 1/3 zemljišta je glasila na pradjeda od majke koji je nestao u drugom svjetskom ratu te je nakon objave u narodnim novinama pripala gradu prema zakonu o nasljeđivanju. Situacija je nastala vjerojatno jer je pradjed od majke živio u vanbračnoj zajednici.

Zanima me koji je proces vraćanja tog preostalog dijela od grada na ime majke s obzirom da u zakonu o nasljeđivanju (čl.127) stoji da nasljednik koji se naknadno javio ne gubi svoje pravo o nasljeđivanju.
mislim da to uopće ne spada u domenu zakona o nasljeđivanju, a i nije mi najjasnije kako su samo 1/3 njemu oduzeli, a 2/3 su i nakon 2 generacije kod istog vlasnika?
je li možda imovina bila naiconalizirana? ali opet , kako u 1/3 samo. da li je ta podjela vlasništva postojala i u vrijeme pradjedova života?
ciklama765 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:39.