Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2012., 10:49   #21
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Danas mi je prodavač izbacio ponudu za dizela sa 4x4 enjoy, sa dodatnim paketom Enjoy 1 Local Pack i metalik bojom i nekim popustom 12000k za 201000 k
Čekaj, i ti još razmišljaš?



SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 11:02   #22
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Čekaj, i ti još razmišljaš?



Što je pjesnik htio reći?
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 11:18   #23
Quote:
B-118 kaže: Pogledaj post
Što je pjesnik htio reći?
Da treba bit na nekim jačim drogama za istrest toliko novaca za takav auto.
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 14:15   #24
Ako je stvarno tako skupa, neće bit česta ponuda na cestama. Za te novce se uzme novi novcati CR-V
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 23:52   #25
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Najslabiji 1.4 T ima 120 ks ... to ti je MALO? U autu veličine Corse?

Moj naklon Herr Schumacher, uživajte u penziji.
Ja bih napisao to isto.
Kad ne bih vozio aktualnu Merivu koja je usporedive veličine i čako nešto lakša.
Moja Meriva ima ca. 1300 kg i običan motor koji nije turbo, dakle 100 ks.
Mokka ima po specifikacijama koje vidim na njemačkoj Opel stranici čak 1447 ili više kg. Ovisno o opremi.
Osobno sam apsolutno sve, samo ne vozač kojemu su bitne konjske snage. Ne jurcam apsolutno nikada. Trebam ponekad malu rezervu da mogu preteći kamion ili tegljač.
Za svoju Merivu mogu reći da taj auto jednostavno sa 100 ks ne ide. Vozi on i nije mi žao što sam uzeo najslabiji motor, ali preticati se može samo na jaaaaaako dugoj ravnoj cesti ili na autoputu kada nema na daleko nikog iza. Taj auto uopće ne reagira na stisak papućice gasa i to ne samo u 5-toj nego i u 4-toj brzini. Ubrzava on. Ali po svojem. Polako. Nema ni najmanjeg pritiska u sjedalo.
Dakle, u težoj Mokki sigurno ni ovaj 20tak konja jači motor nije neko čudovište. Naprotiv, mogu zamisliti da je daleko od tog i da je loš izbor osim za one koji svjesno prihvaćaju da će tegljač na autocesti preticati dobre pola minute.
Mislim, neću otkriti toplu vodu time ako kažem da je besmisleno govoriti apsolutno o konjskim snagama, a da se ne pogleda koje je težine automobil i barem još uzme u obzir okretni moment. Nije to ni C od Corse po veličini. Mokka po svojoj dužini zapravo zahvaća u kompaktnu klasu. K tome je i povišena i samo s vozačem prelazi tonu i pol.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:02   #26
Nije usporedivo, ti u merivi imaš 1.4(meriva II.) ili 1.6(I.) atmosferac, ovo je turbo, drugačije se ponašaju. A ako je masa fkt tolika
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:12   #27
Pa kaj ovi u Opelu ugrađuju u te aute da su tak teški, beton?!?
Opeli su redovito bar 150 kg teži od prosjeka klase.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:29   #28
E to ti je "napredak kroz tehniku". Kad neki tvrde da se za "premium" plaća samo ime. E nije samo ime, ima nešto i u tehnologiji.

Ili konkretno - škare od prednje haube na Oplu drži OSAM šarafa. 8. Kod VW-a samo 2. Neću ulazit u tehničke detalje ali 8 je sigurno teže od 2. Pa makar bili M8 prema M12
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 00:34   #29
bolje da je kvaziđip što teži, inače može samo odletit na krov kad dobije udarac u bok i ne znam tko bi preživio standardno "šamaranje ograda" na autoputu u takvom autu a da ne pominjem još kad bi bio još okrenut naglavačke.

inače, cijene su bezobrazne u salonima za povišenu corsu s ofarbanom armaturom. obećanja iz tiska su tko zna odakle izvučena i uvjeren sam da modela normalne cijene nema u hrvackoj. bar ne kod mene
__________________
FIAT GP 1.4 8v, LPG, Renault fluence 1.5 dci 110, renault clio 1.6 GT 130,
nasumfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 01:10   #30
S obzirom da su se u Opelu hvalili sa velikim brojem narucenih Mokka u Eu, mozda nasi znaju da nece niti dobit veliku kolicinu auta, pa ih drze po visoj cijeni.

Vidio sam jednu neki dan ispred Arena centra i meni se stvarno jako sviđa.
need4speed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 11:47   #31
Ako se stvarno s malo opreme kreće oko 200 somova, radije bi si uzeo auto neko povišenu škatulju...
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 13:09   #32
I onda se čude da ne ide..nova Astra je isto papreno skupa. I Meriva. Zapravo mi nikako nije jasno kako Oplo ostaje u vrhu prodaje kod nas. Valjda stara Astra.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 14:21   #33
To se već za staru Astru pričalo, da ju izvlači classic, a ona je imala konkurentne cijene.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 15:14   #34
Mislim da ću pričekati Mokku clasik
B-118 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 16:50   #35
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Pa kaj ovi u Opelu ugrađuju u te aute da su tak teški, beton?!?
Opeli su redovito bar 150 kg teži od prosjeka klase.
Astra J 1373 kg - 1570 kg (masa s vozacem)
nova A klasa 1370 kg - 1500 kg
Bmw 1 1365 kg - 1480 kg (sestak 1600 kg)
novi Ceed 1300 kg - 1509 kg (masa bez vozaca ?!)

Mokka 1335 kg - 1500 kg
quasqhai 1300 - 1604 kg

Sada da ja vas sve pitam, zasto je za jedan Opel nenormalno da je toliko tezak (ne kazem da ne bi bilo bolje da je malo laksi), a za ove ostale je sve to ok, tj. jos nisam vidio da je netko spomenuo njihovu masu kao minus na ovom forumu??

S time da je Astra veca od svih ovih navedenih, a Mokka je gotovo identicna Nissanu
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:33   #36
sad je fora pričati o opelovoj težini pa svi slijedimo taj trend.
nema uopće veze što si iznio činjenice. ovo je ipak forum. forum je malo bolja stvar od automobilskih tiskovina, ali ne očekuj čuda.
ako vidiš da netko piše o težini opela, odmah znaš da je to rekla/kazala copy/paste izjava i stavi lijepo člana foruma na ignore listu.
meni je astrina težina predstavljala problem u probnoj vožnji jer se osjeti u zavojima i smeta mi kao zavojito nastrojenom individualcu.
može focus biti 500 kila teži od astre na papiru, ali u vožnji ispada kao da je 200 kila lakši.
tu je stvar. u vožnji, ne u brojevima na papiru.

kod mokke nema veze kakva je u zavoju jer "heroj krivine" nikad neće gledati takav tip auta. kod moke je veća masa vjerovatno pozitivna stvar i ne treba obraćati neku posebnu pažnju na to.
__________________
FIAT GP 1.4 8v, LPG, Renault fluence 1.5 dci 110, renault clio 1.6 GT 130,

Zadnje uređivanje nasumfan : 26.11.2012. at 20:39.
nasumfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 20:57   #37
Masa Mokke je 1009 kg prema HAK-u, dakle ne znam od kuda onih 400 kg više, osim možda u vrlodugoj listi opreme.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 23:53   #38
Quote:
!!MEDO!! kaže: Pogledaj post
Astra J 1373 kg - 1570 kg (masa s vozacem)
nova A klasa 1370 kg - 1500 kg
Bmw 1 1365 kg - 1480 kg (sestak 1600 kg)
novi Ceed 1300 kg - 1509 kg (masa bez vozaca ?!)

Mokka 1335 kg - 1500 kg
quasqhai 1300 - 1604 kg

Sada da ja vas sve pitam, zasto je za jedan Opel nenormalno da je toliko tezak (ne kazem da ne bi bilo bolje da je malo laksi), a za ove ostale je sve to ok, tj. jos nisam vidio da je netko spomenuo njihovu masu kao minus na ovom forumu??

S time da je Astra veca od svih ovih navedenih, a Mokka je gotovo identicna Nissanu
Ako govoriš konkretno o navedenim autima - složit ću se s tobom, nije to tako tragično. Ali recimo Insignia ima veliki višak kila u odnosu na ostale njemačke proizvođače. Manjak aluminija, šta'š.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 21:44   #39
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nije usporedivo, ti u merivi imaš 1.4(meriva II.) ili 1.6(I.) atmosferac, ovo je turbo, drugačije se ponašaju. A ako je masa fkt tolika
Imam 1.4 koji nije turbo. U pravu si, turbo se drugačije ponaša, ali mogu ovdje prenijeti iskustva onih koji su vozili taj motor od 1.4 s turbom koji razvija 120 ks i koji kažu da razlika i nije prevelika u odnosu na ovaj motor od 1.4 bez turba i s 100 ks. To je ono što sam pročitao na njemačkim forumskim stranicama.
Zapravo, htio sam samo upozoriti da se 100 ili 120 konja danas ne može gledati s pozicije od prije 20 ili više godina kad je takav motor spadao u sportsku klasu. U današnjim automobilima kompakt klase benzinski motor od 100 konja (ako nije turbo) je naprosto minimum minimuma i nema veze sa Schumacherom.
Imam također Ford Fusion s diesel motorom od 1.4 kubika i 68 konja i taj po mojem subjektivnom dojmu "ubija" ovaj od 100 konja u Opel Merivi II.
mojkarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 09:36   #40
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Masa Mokke je 1009 kg prema HAK-u, dakle ne znam od kuda onih 400 kg više, osim možda u vrlodugoj listi opreme.
Ovo je neka zajebancija ili? Mislim jedan Twingo RS i Swift sport imaju 1050kg+/- ,a da jedno Oplo i k tome još kvazi SUV ima kao tonu,no way. Ne vjerujem,nemoguće. Sumnjam da je Oplo napravilo revoluciju u automobilskom svijetu.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:33.