Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2014., 15:12   #81
Quote:
Han@ kaže: Pogledaj post
A ja bih dodala na tvoj komentar

Mi imamo 12 000 kn mjesečno i nisam zadovoljna Ajme, sram me bilo
Ne treba te biti sram, naravno :namig:

Visokobrazovana osoba koja radi zahtjevan stručan posao ne bi smjela biti plaćena manje od 10000 kuna.
Ali to nažalost nije tako.
Da nisam u dobi u kojoj smo uglavnom riješili sve velike životne izdatke ( školovanje djece,nekretnine,brigu o roditeljima,vozni park...) sigurno bismo išli u inozemstvo.
I svojoj djeci to savjetujem iako je teško predložiti takvo što.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 15:31   #82
meni su neki komentari ovdje totalno nevjerojatni.
imamo place ispod prosjeka (da, danas mi je sindikalna povjerenica potvrdila da je mojih 6000kn MANJE od prosjecne place u gradu Zagrebu za osobu s VŠS (i to je placa s x godina staza i prijavljenim djetetom na moju PK, da imam manje staza ili da nemam dijete, placa bi mi bila oko 5 i pol) i trebalo bi me biti sram sto s tim nisam zadovoljna?
gejfone ste pocele same spominjati, raspon od low enda do gejfona je jaaaaako velik ono, mogle ste mi odmah imputirati da zelim s 15 godina starog auta uskociti u majbaha, pa sam zato nezadovoljna
zbilja?
zene moje drage, zbilja? trebala bih sutit jer je meni jos uvijek bolje nego onima koji skupljaju boce?
muz moze sutra ostati bez posla, a Bandic nam moze srezat placu (sto i bude, najavljeno nam je vec) ili ne isplatiti uopce jer love za to nema (ne bi mu bilo prvi put da se posluzi tim argumentom), i kaj, hocu li tek onda biti dostojna pisati na ovoj temi?

i btw, ne ostajemo tu, idemo van. mi smo se odlucili pobrinuti za to da nam bude bolje. a ne samo kukati po forumu

i jos da vas pitam, jeste li podrzali danas strajk? jeste se solidalizirali? meni je bilo bas simpaticno gledat' kolegicu koja njurga i psuje jer "nece imat' kako doci doma s posla". al bitno da je bila medju najglasnijima kad je nama najavljeno da ce se nasa placa rezati.
totalno smo sebicno i neempaticno drustvo. i da, sami smo si krivi za veliku vecinu sranja u kojem smo se nasli. jer smo lijeni, tromi i zastraseni dignuti glas, ne znam nit ja cime.
ono, 350 000 nezaposlenih, a NITKO nema potrebu podrzati neke prosvjede? al bitno da nije problem virualno prigovoriti onima koji nisu zadovoljni i koji se to i usude reci.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 16:04   #83
Gledam ovu temu već neko vrijeme i iskreno mi je došlo da na onaj post o nezadovoljstvu s 13000 nalijepim facepalm. Pa sam malo čitala komentare i sad sam zapravo podijeljena mišljenja.
Eto naše situacije. Muž sss, ja VSS. Muž radi na nesigurnom radnom mjestu s plaćom koja varira al ajmo reći 5k... plus dječji i povremeni honorari. I to su sva naša primanja. Ja sam nezaposlena. Nudi mi se da volontiram ali besplatno, i da trošim to malo novaca koje imam na prijevoz do mjesta gdje bih besplatno radila. Ne mogu dobiti čak niti ovu bijedu od 1600kn osposoboljavanja s kojom bi danas ljudi s VSS-om trebali biti zadovoljni.
Nemamo svoju nekretninu, nemamo kredite jer nemamo uvjete, nemamo auto, moje gotovo trogodišnje dijete doma je sa mnom a ne u vrtiću i to zapravo i ne smeta meni ali djetetu fale vršnjaci i socijalizacija i plače mi se kad vidim da sam se školovala i učila a da sam se mogla zaposliti pa makar i u dućanu i raditi pa makar za 3000kn jer bi nam sad bilo lakše...
Možda dođu bolja vremena. Meni je za sad samo san da mi dijete bude sretno, pa makar ja sa svojom diplomom morala ribati tuđe wc-e...

Ali razumijem da je nekim obiteljima s kreditima i automobilima i pretplatama za mobitele, dječjim vrtićima itd teško i da kad sve to odbiju za život im ostane gotovo kao i nama. Eto moja sestra je samac s prosječnom vss plaćom i kreditom i jedva preživljava.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 17:43   #84
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
meni su neki komentari ovdje totalno nevjerojatni.
imamo place ispod prosjeka (da, danas mi je sindikalna povjerenica potvrdila da je mojih 6000kn MANJE od prosjecne place u gradu Zagrebu za osobu s VŠS (i to je placa s x godina staza i prijavljenim djetetom na moju PK, da imam manje staza ili da nemam dijete, placa bi mi bila oko 5 i pol) i trebalo bi me biti sram sto s tim nisam zadovoljna?
gejfone ste pocele same spominjati, raspon od low enda do gejfona je jaaaaako velik ono, mogle ste mi odmah imputirati da zelim s 15 godina starog auta uskociti u majbaha, pa sam zato nezadovoljna
zbilja?
zene moje drage, zbilja? trebala bih sutit jer je meni jos uvijek bolje nego onima koji skupljaju boce?
muz moze sutra ostati bez posla, a Bandic nam moze srezat placu (sto i bude, najavljeno nam je vec) ili ne isplatiti uopce jer love za to nema (ne bi mu bilo prvi put da se posluzi tim argumentom), i kaj, hocu li tek onda biti dostojna pisati na ovoj temi?

i btw, ne ostajemo tu, idemo van. mi smo se odlucili pobrinuti za to da nam bude bolje. a ne samo kukati po forumu

i jos da vas pitam, jeste li podrzali danas strajk? jeste se solidalizirali? meni je bilo bas simpaticno gledat' kolegicu koja njurga i psuje jer "nece imat' kako doci doma s posla". al bitno da je bila medju najglasnijima kad je nama najavljeno da ce se nasa placa rezati.
totalno smo sebicno i neempaticno drustvo. i da, sami smo si krivi za veliku vecinu sranja u kojem smo se nasli. jer smo lijeni, tromi i zastraseni dignuti glas, ne znam nit ja cime.
ono, 350 000 nezaposlenih, a NITKO nema potrebu podrzati neke prosvjede? al bitno da nije problem virualno prigovoriti onima koji nisu zadovoljni i koji se to i usude reci.
La Luna, ti si fakat extremno ogorcena, vidim to iz mnogih postova na raznim topicima.
A jesi li ti ikad digla svoj glas tamo gdje treba pa da se nesto promijenilo? Mozda i jesi digla glas, ali sumnjam da se nesto actually promijenilo. Ili...?
I ti isto kukas po forumu. Ne znam cemu patroniziranje drugima?

A emigraciju ne smatram nikakvom posebnom hrabroscu i odvaznoscu, vise gledam na nju kao na zelju za avanturom.

Sorry.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:18   #85
Odlazak para bez djece u inozemstvo bi i ja smatrala avanturom

No odlazak sa djetetom mi to bas i nije
Ipak ovdje ostavljaju kakvu takvu sigurnost i odlaze u nepoznato
Da su samo njih dvoje ja bi rekla - snaci ce se vec nekako
No djete je tu, moraju ici na sigurno a znam da ce Luna to dobro odigrati
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:26   #86
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Odlazak para bez djece u inozemstvo bi i ja smatrala avanturom

No odlazak sa djetetom mi to bas i nije
Ovisi o okolnostima, ali u vecem broju slucajeva ipak je. Mozda cak i veca avantura nego bez djece.
Mi smo imali nekoliko odlicnih ponuda u zadnje 2 godine, super odredista, vecina toga rijesena (atraktivan posao za mm s izvrsnom placom), ali kad sve stavis na papir i odvazes pluseve i minuse, ipak je to jedna vrsta avanture koja ti ne garantira da ces zivjeti bas tooooliko bolje nego ovdje.

Ali tko ne moze izdrzati ovdje, siroko mu polje.
No to ne znaci da smo mi koji ostajemo kukavice, lijeni i tromi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 18:32   #87
nope, ja se ne smatram ni malo hrabrom. uopce.
hrabrima smatram one koji odluce ostati ovdje

jesam, ogorcena sam, i nemrem shvatiti kak drugi nisu naocigled je sve gore i gore, svima, svaki dan (izuzev ako niste Todoric )

i da, ne sutim, bunim se. uvijek jesam, jos to radim i uvijek budem hoces konkretne primjere paaaaaaa, recimo, lani sam medju prvima odreagirala grom mailova prema ustanovama i prema medijima kad su krenuli naplacivati potvrde na poreznoj za vrtic. vecina je samo kukala.. al da je to presutjela i nekolicina nas koji smo se na to bunili, i dan danas bi nas derali 40 kn po komadu papira, svake godine al to valjda nije bed, ima se, moze se, place nam rezu, rezije dizu, cetvrtina cjelokupne nacije nezaposlena... nije bed, nek nas deru di stignu. jer je to normalno. nenomralno je pobuniti se

meni je to skorz neshvatljivo.
zato mi je pametnije maknuti se iz ovog drustva ovo je tema o financijama, al realno, u mojoj odluci za odlaskom financije su tek jedna od mnogo, mnogo drugih stavki.

EDIT: a kukavicluk, lijenost i tromost si skorz krivo shvatila.
on je isao svih ljudi, svih hrvata koji zive tu i mlitavo pustaju da nas se iz dana u dan sve vise gazi.
isao je u stilu onih fora koje su pred tjedan - dva kruzile netom: dok se bosna bori prosvjedovanjem, hrvatska se bori lajkanjem na netu
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...

Zadnje uređivanje La_LuNa : 25.02.2014. at 18:39.
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:02   #88
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
EDIT: a kukavicluk, lijenost i tromost si skorz krivo shvatila.
on je isao svih ljudi, svih hrvata koji zive tu i mlitavo pustaju da nas se iz dana u dan sve vise gazi.
Ali to je cisto generaliziranje.
Ako (zasad) ne zelim bjezati odavde, to ne znaci automatski da podrzavam politiku vlade, lizem oltare, slusam thompsona i imam sliku zeljke markic na desktopu.
Zivcira me trpanje u isti kos.
Ne osjecam se kao da me netko gazi vec samom cinjenicom da imam ispodprosjecnu placu (manju od tebe, s VSS i 10+ godina staza) i da su mi rezije svakim danom sve vece. Kad sam analizirala uvjete u dvije vrlo razvijene drzave u koje smo mogli preseliti, nije to sve skupa izgledalo bajkovito i bez ikakvih dodirnih tocaka sa sadasnjom situacijom. Pritom ne mislim ni ja samo na financije, nego isto tako i politicku opciju na vlasti i sve sto ide uz to.

Nije da se ja ne bunim nikad i ni protiv cega. Ali jednostavno se ne obazirem na stvari koje me direktno ne kace, a koje ocito ne mogu promijeniti. Ne zelim trositi zivce i energiju na to.
I nis ne lajkam ni ne hejtam, ne koristim fejs.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:03   #89
Mogu samo reci - blago vama u HR kad teta u vrticu ima 6000 kuna placu! Za BiH je to, u ovom trenutku, nedostizno.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 19:16   #90
nuklea, to je samo u Zagrebu. jer su vrtici na lokalnoj razini.
van zagreba place su nize. puno. no vecinom su i troskovi zivota nizi, kako gdje i kako u cemu, ne moze se ni tu generalizirati.

al gle, i na tvoj argument bih ja mogla reci, kaj, ako je u BIH losije, jel bi to trebalo znaciti da ja moram sutit na svaku nepravdu i bit sretna sto mi je zeru bolje?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:37   #91
Ma ne, nije to bio nikakav argument, samo istovremeno odusevljenje placom i zal sto je BiH toliko s.ebana.

Svakako podrzavam da covjek slijedi svoje snove i ostvaruje ih, pa makar presao cijeli svijet da stigne do cilja.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:45   #92
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ne treba te biti sram, naravno :namig:

Visokobrazovana osoba koja radi zahtjevan stručan posao ne bi smjela biti plaćena manje od 10000 kuna.
Ali to nažalost nije tako.
Da nisam u dobi u kojoj smo uglavnom riješili sve velike životne izdatke ( školovanje djece,nekretnine,brigu o roditeljima,vozni park...) sigurno bismo išli u inozemstvo.
I svojoj djeci to savjetujem iako je teško predložiti takvo što.
naravno da nisi zadovoljna, 6000 kuna nije uopće bogznakakva plaća. smješno je kad moram provest mjesec u zbrajanju troškova, kupovanjima po akcijama, čeznutljivom gledanju cipela u izlogu koje su mi skupe.
prijateljica u beču radi u parfumeriji, muž je vulkanizer i imaju troje djece. njima nije problem doć u hrvatsku dva tjedna u hotel na more. meni je. a obitelj smo s visokom stručnom spremom. znam kako se živi vani i ja tako želim živjeti ovdje. nije da tražim jahtu i kuću na moru al želim živjeti standardom normalne srednje klase kako i zaslužujem. a ne da u dućanu zaobilazim teletinu i jadransku ribu jer su mi skupi.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 22:25   #93
Bila je slična tema prije nekoliko godina kad su stvari bile mnogo jeftinije i također mi je bilo čudno da ljudi ne mogu preživjeti s 20000 kn na mjesec, bez djece.

Ovo nije ta tema i ovo nije to doba.

Potpuno mi je jasan La Lunin stav i uopće ne mogu razumjeti taj jal koji izvire iz drugih koji ne mogu vjerovati da taj novac nije dovoljan za lijep život...

Podsjeća me na onu priču o vrtićima kad su ljudi optuživali one koji zarađuju više da nisu solidarni i da šta seru.

Nije isto govoriti iz pozicije života kod svekrve i života u najmu! Ili kredita za stan.

Kad je postalo normalno da visokoobrazovani ljudi moraju zbrajati kune da si kupe tenisice u Lidlu?

Od 10 tisuća kuna ljudima u najmu ostaje u najboljem slučaju 5 tisuća, od čega moraju kupiti i odjeću za djecu, cipele, platiti izlete s vrtićem i ne daj bože da se dijete razboli pa moraš kupiti inhalator koji je 200 kn.

A tek ako ti pregori osigurač i moraš kupiti 6 štednih žarulja kao ja sad!

Zadnje uređivanje MMovca : 25.02.2014. at 22:51.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 23:55   #94
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Djizas
Ajmo ovako.
U dvanaestom mj je radio po 14 sati i dobio 4200kn.
Nije bio na bolovanju.
Al nekima je to ocito,onak,super. Nda. Cemu uopce placa hajmo bit robovi..
Kajpjerina,kaj ti nije jasno? Placa mu varira i ovisi o kolicini. Novine nusu bile bogznakoliko placene,ono,mozda je 300kn dobio za njih.
Ma sorry kaj te gnjavim, ali stvarno misam shvatila ono:
Quote:
muz ima 4 do 4.5, nekad (rijetko) i 5k kn placu
Prvi dio recenice - ima 4 do 4.5, nekad (rijetko)
pa onda ide i
drugi dio recenice - 5k kn placu
Ne znam sto znaci to da ima on ima: 4-4,5 i jos i placu 5?
Ako ima 4 , ponekad i malo vise...4,5 ...sto znaci to da ima - i placu 5k
Meni to kad citam djeluje kao da ima neku placu od 5 isuca kn, i jos nesto (?) u iznosu od 4-4,5 tisuca kn. Vjerujem da nisi to mislila ali stvarno ne znam sto znaci 4 do 4,5 i jos 5 placa.

Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
zene moje drage, zbilja? trebala bih sutit jer je meni jos uvijek bolje nego onima koji skupljaju boce?
muz moze sutra ostati bez posla, a Bandic nam moze srezat placu (sto i bude, najavljeno nam je vec) ili ne isplatiti uopce jer love za to nema (ne bi mu bilo prvi put da se posluzi tim argumentom), i kaj, hocu li tek onda biti dostojna pisati na ovoj temi?

i btw, ne ostajemo tu, idemo van. mi smo se odlucili pobrinuti za to da nam bude bolje. a ne samo kukati po forumu
Ne treba se uvijek usporedjivati s drugima. Ako se osjecas lose i nisi zadovoljan, to je znak da - nisi zadovoljan. Jednostavno. Nikakva utjeha nije to sto neki prezivljavaju s duplo ili troduplo manje. Da si sam u istoj situaciji, prezivljavao bi i bio mozda sretan sto uspijevas.
Ali prezivljavanje nije sreca. Ako nema onoga sto mislis da cini neki osrednji (bar) zivot, a oboje rade....nije to bas nesto s cim bi bio turbo presretan.
Sasvim te razumijem i nadam se da cete naci ono sto prizeljkujete tamo gdje idete.
Quote:
i jos da vas pitam, jeste li podrzali danas strajk? jeste se solidalizirali? meni je bilo bas simpaticno gledat' kolegicu koja njurga i psuje jer "nece imat' kako doci doma s posla". al bitno da je bila medju najglasnijima kad je nama najavljeno da ce se nasa placa rezati.
NIsam. Nisam taj tip. Los sam tip. Jesi bila ti? (vjerojano jesi)
Quote:
totalno smo sebicno i neempaticno drustvo. i da, sami smo si krivi za veliku vecinu sranja u kojem smo se nasli. jer smo lijeni, tromi i zastraseni dignuti glas, ne znam nit ja cime.
Istina.
Čime? Otkaza i neimanja novaca za nuzno - tog se danas ljudi boje, s razlogom.

Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Gledam ovu temu već neko vrijeme i iskreno mi je došlo da na onaj post o nezadovoljstvu s 13000 nalijepim facepalm. Pa sam malo čitala komentare i sad sam zapravo podijeljena mišljenja.
Eto naše situacije. Muž sss, ja VSS. Muž radi na nesigurnom radnom mjestu s plaćom koja varira al ajmo reći 5k... plus dječji i povremeni honorari. I to su sva naša primanja. Ja sam nezaposlena. Nudi mi se da volontiram ali besplatno, i da trošim to malo novaca koje imam na prijevoz do mjesta gdje bih besplatno radila. Ne mogu dobiti čak niti ovu bijedu od 1600kn osposoboljavanja s kojom bi danas ljudi s VSS-om trebali biti zadovoljni.
Nemamo svoju nekretninu, nemamo kredite jer nemamo uvjete, nemamo auto, moje gotovo trogodišnje dijete doma je sa mnom a ne u vrtiću i to zapravo i ne smeta meni ali djetetu fale vršnjaci i socijalizacija i plače mi se kad vidim da sam se školovala i učila a da sam se mogla zaposliti pa makar i u dućanu i raditi pa makar za 3000kn jer bi nam sad bilo lakše...
Možda dođu bolja vremena. Meni je za sad samo san da mi dijete bude sretno, pa makar ja sa svojom diplomom morala ribati tuđe wc-e...

Ali razumijem da je nekim obiteljima s kreditima i automobilima i pretplatama za mobitele, dječjim vrtićima itd teško i da kad sve to odbiju za život im ostane gotovo kao i nama. Eto moja sestra je samac s prosječnom vss plaćom i kreditom i jedva preživljava.
Iskreno, ako s 5000 kn zivite (bar u Zg) kao podstanari vjerojatno vam je uzasno tesko.
Kako prezivite od prvog do prvog...

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
La Luna, ti si fakat extremno ogorcena, vidim to iz mnogih postova na raznim topicima.
A jesi li ti ikad digla svoj glas tamo gdje treba pa da se nesto promijenilo? Mozda i jesi digla glas, ali sumnjam da se nesto actually promijenilo. Ili...?
I ti isto kukas po forumu. Ne znam cemu patroniziranje drugima?
Pa svi kukaku po forumu...
Kakav glas, komu, cemu...
Jasno da se nista nije i nece skoro promijeniti.
Mozda ce neka nova, mlada generacija dignuti taj glas...kad im dodje stvarno ne do grla nego ...

Quote:
A emigraciju ne smatram nikakvom posebnom hrabroscu i odvaznoscu, vise gledam na nju kao na zelju za avanturom.
A jooj ne.... Ne, ne mislim da ne smijes reci sto mislis (ja jesam za da svatko smije napisati sto misli, a i da svatko smije prokomentirati), nego da mislim da to stvarno nije bas avantura..nego bas - hrabro. Otisnuti se u nepoznato. Riskirati.
Avantura je ...hm, nesto drugo.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ovisi o okolnostima, ali u vecem broju slucajeva ipak je. Mozda cak i veca avantura nego bez djece.
Mi smo imali nekoliko odlicnih ponuda u zadnje 2 godine, super odredista, vecina toga rijesena (atraktivan posao za mm s izvrsnom placom), ali kad sve stavis na papir i odvazes pluseve i minuse, ipak je to jedna vrsta avanture koja ti ne garantira da ces zivjeti bas tooooliko bolje nego ovdje.
Sad kazes da je to avantura jer nemas garanciju?
Da, to je malo riskantno...ali ne idu u to (bar ne LuNa, ako sam dobro shvatila) zato jer imaju zelju za nekim avanturizmom, nego hrabro prihvacaju rizik.

Quote:
Ali tko ne moze izdrzati ovdje, siroko mu polje.
No to ne znaci da smo mi koji ostajemo kukavice, lijeni i tromi.
Tko moze otici, neka ide. Tko ostaje...sasvim sigurno nije bas kukavica, lijen, trom.
Vjerojatno nije bas ni lako otici, sto tehnicki sto ostalo...

Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
naravno da nisi zadovoljna, 6000 kuna nije uopće bogznakakva plaća. smješno je kad moram provest mjesec u zbrajanju troškova, kupovanjima po akcijama, čeznutljivom gledanju cipela u izlogu koje su mi skupe.
prijateljica u beču radi u parfumeriji, muž je vulkanizer i imaju troje djece. njima nije problem doć u hrvatsku dva tjedna u hotel na more. meni je. a obitelj smo s visokom stručnom spremom. znam kako se živi vani i ja tako želim živjeti ovdje. nije da tražim jahtu i kuću na moru al želim živjeti standardom normalne srednje klase kako i zaslužujem. a ne da u dućanu zaobilazim teletinu i jadransku ribu jer su mi skupi.
Sve si rekla.

Quote:
MAJAMAMA kaže: Pogledaj post
Bila je slična tema prije nekoliko godina kad su stvari bile mnogo jeftinije i također mi je bilo čudno da ljudi ne mogu preživjeti s 20000 kn na mjesec, bez djece.
Daj iskopaj to...20 000 bez djece, prije nekoliko godina? Ne mogu prezivjeti? Znaci, sad su ustvari umrli?
Quote:
Ovo nije ta tema i ovo nije to doba.
Nije, sad je gore. Ako jos uvijek imaju samo 20 000 kako im je tek sada.

Quote:
Potpuno mi je jasan La Lunin stav i uopće ne mogu razumjeti taj jal koji izvire iz drugih koji ne mogu vjerovati da taj novac nije dovoljan za lijep život...
Slazem se. Moze se prezivjeti svakako, moze se cak i bit kao zadovoljan s malim, ali zasto nije ok biti nezadovoljan ako ne mozes kupiti - ne samo stan/auto i sl. nego ni nista skuplje...nikakav aparat (vesmasinu/bojler/skrinju) kad pozelis ili ako se pokvari, nego je svaka kupovina/popravak iznad 200kn problem i moras kemijati kako da to izvedes.

Quote:
Kad je postalo normalno da visokoobrazovani ljudi moraju zbrajati kune da si kupe tenisice u Lidlu?
Kad?
Nije danas ili jucer, to vec ipak traje malo duze, ili?
Quote:
Od 10 tisuća kuna ljudima u najmu ostaje u najboljem slučaju 5 tisuća, od čega moraju kupiti i odjeću za djecu, cipele, platiti izlete s vrtićem i ne daj bože da se dijete razboli pa moraš kupiti inhalator koji je 200 kn.
Ne znam od kuda ti bas 5 tisuca za najam, ali da...ako o svakom malom izdatku moras razmisljati ....to je bed.

Quote:
A tek ako ti pregori osigurač i moraš kupiti 6 štednih žarulja kao ja sad!
Jeftinije su one obicne.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 08:21   #95
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
nope, ja se ne smatram ni malo hrabrom. uopce.
hrabrima smatram one koji odluce ostati ovdje

jesam, ogorcena sam, i nemrem shvatiti kak drugi nisu naocigled je sve gore i gore, svima, svaki dan (izuzev ako niste Todoric )

i da, ne sutim, bunim se. uvijek jesam, jos to radim i uvijek budem hoces konkretne primjere paaaaaaa, recimo, lani sam medju prvima odreagirala grom mailova prema ustanovama i prema medijima kad su krenuli naplacivati potvrde na poreznoj za vrtic. vecina je samo kukala.. al da je to presutjela i nekolicina nas koji smo se na to bunili, i dan danas bi nas derali 40 kn po komadu papira, svake godine al to valjda nije bed, ima se, moze se, place nam rezu, rezije dizu, cetvrtina cjelokupne nacije nezaposlena... nije bed, nek nas deru di stignu. jer je to normalno. nenomralno je pobuniti se

meni je to skorz neshvatljivo.
zato mi je pametnije maknuti se iz ovog drustva ovo je tema o financijama, al realno, u mojoj odluci za odlaskom financije su tek jedna od mnogo, mnogo drugih stavki.

EDIT: a kukavicluk, lijenost i tromost si skorz krivo shvatila.
on je isao svih ljudi, svih hrvata koji zive tu i mlitavo pustaju da nas se iz dana u dan sve vise gazi.
isao je u stilu onih fora koje su pred tjedan - dva kruzile netom: dok se bosna bori prosvjedovanjem, hrvatska se bori lajkanjem na netu
Apsolutno te podržavam.
Čemu tratiti najbolje godine života u očekivanju "bit će bolje" ?
U svojoj blizini imam primjer para koji je s dvoje predškolske djece otišao u inozemstvo prije 6 godina.
Nekoliko puta godišnje dolaze u Hrvatsku i vidim da su vrlo uspješni i zadovoljni.
Nemoj odustati od svoje namjere.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 09:39   #96
Previse se tu generalizira.
Ako se ne bunis, odmah si mlitav i trom.
Pa nismo svi jednaki, nemamo iste potrebe, uvjete za zivot i place u lipu identicne.
Mi nismo todorici, ne patimo za luksuznim gadgetima, autima ili ljetovanjem na mauricijusu, ali imamo dovoljno za sasvim pristojan zivot. Ne moramo kupovati hranu na akciji zbog isteka roka trajanja ni tenisice u lidlu.
Posao nam je siguran, koliko to moze biti u ovo vrijeme i oboje smo trazene VSS, pa i da nesto podje po zlu,mislim da bi se lako snasli.
I bas me zivcira sto netko ne moze shvatiti da se nemam potrebu buniti.

U strajku cu se uvijek solidarizirati jer sam svjesna da ima onih koji jedva spajaju kraj s krajem, to je minimum koji mogu napraviti.
Ali nemam potrebu dizati revoluciju niti seliti na mjesec u potrazi za boljim zivotom. Onaj tko ima, naravno da ce to i napraviti i ima svu moju podrsku jer mi je jasno zasto to radi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 12:08   #97
Ja imam zelju otici, ali sam previse pasivna. Moj muz je onaj aktivni dio u nasim zivotima, onaj koji vuce, a za njega odlazak ne dolazi u obzir, tako da su nase sanse da odemo nikakve.
Meni je OK i ovako, ali mislim da bi bilo lijepo pokusati nesto vani... Ne razmisljjam bas o tome, ali logika mi govori da se trebaju traziti prilike za odlazak u napredniji svijet.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 13:58   #98
Po komentarima na ovoj temi mi je jasno što je toliko krivo u hrvatskom društvu. Prozivati ljude jer s djecom žive od 12-13 000 kuna i usfali im? A zašto? Jer vi imate manje, a ne kukate (sve do trenutka kada trebate naglasiti koliko je vama lošije). Što su nam to napravili? I kako bi po vama trebao izgledati "normalan", nebahat čovjek? Onaj koji radi i po 6 mjeseci ne prima plaću, ali "barem posla ima"? Onaj kojem su po 3 put u godinu dana smanjili plaću ali šuti i radi jer "bolje ne može" ili "ima onih koji žive i lošije".
I djeca u Africi žive lošije. Znači li to da bi ja sa VSS trebala pristati raditi za 2300 kn mjesečno i NE BUNITI SE? Vama je loše, ali još uvijek vam "nije toliko loše" pa osuđujete one koji se usude željeti bolji život? :križaselijevomidesnomprijenegopadneunesvjest: Koja je, po vašim kriterijima, donja granica lošosti po kojoj je žaljenje legitimno? Netko je napisao da bi trebali biti zahvalni na onome što imamo. Na to stavit samo jer bi sve drugo bilo prenepristojno. Zahvalnost? Kome? Državi? Za što? Za primjer La_Luninog muža (a imam i ja svoje primjere u neposrednoj blizini?) Zahvalnost za posao koji te cijedi, ali ako nećeš ti "ima tko će ga raditi"? Jer se niti najmanje ne cijene nečije kompetencije - viška radne snage ima, pa ćemo zatrti svaki tračak demokracije na radnom mjestu, a ti budi zahvalan što ti je milosrdni šef odlučio udijeliti siću na kraju mjeseca (jer nije da si radio mjesec dana za te pare, taj šef je čisti dobrotvor kad ti uplati plaću). Ma bravo.
Gade mi se takvi stavovi.


I da, jesam, i ja sam ogorčena na svim razinama. Ogorčena sam što nam idioti već godinama kroje sudbine, a kada iti pomisliš na vlastito dostojanstvo, odmah si bahat, nezasitan, lijen (jer odbijaš raditi 14 sati dnevno za niti 3000 kn), rastrošan, ma dno od ljudskog bića! Nije to stav kojeg susrećem samo na forumu, tako se općenito misli. Tri put dnevno čujem takve gluposti. Kada smo zaboravili što to znači biti čovjek, zajedno sa svim nadanjima, stremljenju ka boljitku i napretku (osobnom i društvenom), snovima i radu na ispunjenju tih istih? Kada je postala sramota pomišljati i željeti život dostojan čovjeka, sa svim sitnim luksuzima koji ga čine lijepim a ne samo mučenjem (auto, putovanje tu i tamo, druženje s prijateljima, dječji izleti...) Zatvorili su nas u okvire preživljavanja, a vidljivo je da je tako najlakše manipulirati uplašenim masama. I to me ljuti i rastužuje više od stanja u koje su nas političari doveli.

Zbog tako ograničenog razmišljanja nam društvo i jest postalo tako otuđeno, hladno, nezainteresirano. Ne daj bože zahtjevati bolje za sebe i svoje - pokrij se ušima i šuti jer "ima onih kojima je gore" i "može biti još gore". Jasno, bolje ne može biti s takvim podaničkim razmišljanjem.
Podrška svima koji se planiraju spasiti iz ove kaljuže životom u inozemstvu. Ja još skupljam hrabrost da se otisnem, ali životariti s obitelji uz 7-8-9 k kn ne planiram. Vi kojima to "nije tako loše" slobodno ostanite. Čujemo se kad vam bude vrijeme za mirovinu

Zadnje uređivanje makake : 26.02.2014. at 14:11.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 14:28   #99
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ma sorry kaj te gnjavim, ali stvarno misam shvatila ono:

Prvi dio recenice - ima 4 do 4.5, nekad (rijetko)
pa onda ide i
drugi dio recenice - 5k kn placu
Ne znam sto znaci to da ima on ima: 4-4,5 i jos i placu 5?
Ako ima 4 , ponekad i malo vise...4,5 ...sto znaci to da ima - i placu 5k
Meni to kad citam djeluje kao da ima neku placu od 5 isuca kn, i jos nesto (?) u iznosu od 4-4,5 tisuca kn. Vjerujem da nisi to mislila ali stvarno ne znam sto znaci 4 do 4,5 i jos 5 placa.
o isuse kriste!

pa žena je jasno napisala da ima plaću oko 4, 4,5 i nekad (rijetko) do 5, šta ti tu nema bit jasno?

znači, plaća mu je između 4 i 5 tisuća kuna, s tim da rijetko ima 5

Zadnje uređivanje something_new : 26.02.2014. at 14:41.
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 18:07   #100
Ja ne znam zašto se mi uopće sađamo oko tog kome je loše kome nije. Netko s primanjima od 12000kn vjerojatno ima i kredita i putnih troškova i svega i kad se sve odbije ima manje od nas s duplo manjim.
Meni sa VSS-om ne bi bio problem raditi za 2000kn. Jest da bi bila nezadovoljna i potplaćena ali imala bih 2000kn više. Trenutno molim Boga da dobijem i ovih 160O.

Ja sam nezadovoljna trenutno jer živimo u zajednici s roditeljima, pa zapravo nemamo svog mira i moramo puno puta progutati neke stvari, zažmiriti. Da smo podstanari, vjerojatno bi bili kruha gladni. Ovako, s mizernim primanjima ipak svom djetetu još neke stvari mogu priuštiti. I sanjam o podstanarstvu i o tome da me netko negdje zaposli

Ali da nam je društvo užasno, neempatično, nezadovoljno, užasno, da smo spali na to da bježimo iz svog jer je to jedini način da preživimo, da je istina da ljudi s fakultetima nemaju za kruh i imaju primanja manja od nkv radnika... pa mi netko kaže a što si studirala, mogla si već toliko i toliko raditi... bla bla... a zato i jesmo tu gdje jesmo.
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.