Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2014., 15:04   #21
Quote:
CrazyGirl259 kaže: Pogledaj post
O tome sam i ja razmisljala.
Kad zena 'neplanski' ostane trudna, jer su se eto samo 'pazili' nikom nist, othranit ce se, kaj sad, podrska sa svih strana.
A kad planira ili samo zeli, razmislja, osuda jer nema stan, auto, 10tis kn itd...hehe
Pa nije osuda, bar ne recimo sa moje strane
I da, da si trudna i ja bi ti rekla da ne pobaciš
Ali pošto nisi, i pošto se (još) ne morate uvalit u dodatne probleme, i imate još par godina pred sobom da se bolje posložite - ja bi na tvom mjestu pričekala

Da ste u srednjim 30-tim rekla bih ti - odite na djete jer nemaš više kaj čekat

Lako je sve do škole, za robicu se uvijek nekako snađeš, za hranu isto.
Za bebu ćeš kažeš sve dobiti, super.
Al u školi stalno treba lova za nekaj i tu nema kraja, treba sve više i više a ne želiš da jedino tvoje djete u razredu ne ide na izlet jer nemaš novca za platiti ga...
A tih 6-7 godina do škole jako brzo prođe...
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 15:47   #22
Quote:
CrazyGirl259 kaže: Pogledaj post
O tome sam i ja razmisljala.
Kad zena 'neplanski' ostane trudna, jer su se eto samo 'pazili' nikom nist, othranit ce se, kaj sad, podrska sa svih strana.
A kad planira ili samo zeli, razmislja, osuda jer nema stan, auto, 10tis kn itd...hehe
pa i kad padnes kroz prozor je jedno, kad se bacis je drugo
cak i da imas sve, i stan otplacen i dobro placen posao, sa 22 godine bi ti ja rekla da cekas.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 17:32   #23
Što ako djetetu bude trebao fizijatar, neke vježbice? Moć ćete si priuštiti npr. prijevoz do nekud gdje tog ima?
Ako mu bude trebao logoped? Naočale?
Za četiri godine imat ćete dvije i pol tisuće mjesečno više, četiri godine i nisu tako puno vremena.
(Toplo predlažem da pogledate usporedbu troškova podstanarstva i troškova kredita, i da jako dobro razmislite i stavite na papir i tražite da vam netko razjasni sve što vam nije jasno, da ne bi za pet godina otvarala temu "muž je imao prometnu, šest mjeseci je na bolovanju sa strganom nogom, nemamo čime plaćat stambeni kredit, banka će nam uzet stan i ostat ćemo joj dužni gomilu novca, a imamo bebu, UPOMOĆ".)
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2014., 22:36   #24
Drage zene, hvala vam sto ste podjelili svoja razmisljanja i savjete samnom. Samo bih dodala da se ne smatram neodgovornom ni nezrelom osobom, jer vam nisam dosla s pricom 'trudna sam i kaj cu sad'. Dosla sam ovdje po savjet, po misljenje iz prve ruke, ljudi koji tako zive. Vjerujem da nijedna od vas nije ta.
Hvala vam od srca, ako ima koji PODSTANAR voljela bih da se javi, jer bih voljela cuti ljude razlicitih nacina zivota.
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 06:31   #25
draga, evo...najiskrenije, al najiskrenije, ne, nisam podstanar, ali, mislim da krenete na bebu. mlada si, nije stanje bas toliko lose, ima i gorih, ne znaci da ti bas nikad neces radit, jedina razlika mene i tebe, jako bitna doduse je sto ja nisam podstanar, i imam vise godina, ali trudna sam drugi put. sttisnit ces ovdje, rastegnut tam o, imas neku i pomoc od svojih, nece cijeli zivot bit tako valjda. hrabrosti malo, i manje apetite...imat ces za bebu i naknadicu, cetri godine ce brzo proc, dok zatrud nis, pa devet mj., pa godina naknade, jos dvije doma, i vec nemate kredit. bit ce dobro.

mozda ce netko rec da sam preveliki optimist, ali za promijenit zivot na bolje uvijek imas vremena, ali dijete ne mozes uvijek imat kad zelis...viruj mi...
vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 06:36   #26
i da dodam, da me ne proglase ovakvom i onakvom, obje moje trudnoce su planirane i zeljene . da si dosla trudna, malo tko bi rekao da rijesis, vec bi rekli, izdrzi. tako da....
a sto muz kaze?
vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 07:47   #27
Podstanari smo i čekamo drugo dijete.
Uvijek se stignem uvaliti u kredit, ne vidim zašto bi mi vlastiti stan bio uvjet da imam dijete.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 08:36   #28
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
jesu li u ovih 1300 kn uključene režije ili ne? ako ne, koliko plaćate režije? ja, za razliku od ostalih, mislim ovako: ako želite dijete, go for it. ako ćete opremu i odjeću dobivati, činjenica je da malo dijete ne košta puno. ako budeš dojila, sve što će vam u početku trebati su pelene. a i kasnije, kad razmislim. imate na raspolaganju domaću hranu tvojih roditelja - djetetu ćeš pripremati svježu hranu umjesto kupovanja staklenki s gotovom hranom. dijete ne košta puno, a sretno dijete nije ono čiji roditelju mogu kupiti brdo igračaka.
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja isto gledam i mislim...zadovoljni su s onim što imaju. i žele dijete.
Ja mislim isto kao vas dvije...

Autorice, ako ste zadovoljni sa svojim životom i oboje želite bebu, go for it . Ne djeluješ mi nezrelo niti ishitreno, dapače, dobro promišljate i, čini se, baratate s onim što imate, meni je to super .

Ja sam isto prije trudnoće razmišljala o količini novca koji imamo, o stvarima za bebu blabla....iz svoje sadašnje perspektive, kao mama skoro dvogodišnjka, vidim da je to bila potpuna ludost jer, evo zbilja, ovo malo dijete nas ne košta gotovo ništa. Skoro svu opremu i robicu smo dobili, kao beba je sisao, jedini veći trošak su bile pelene.

A ako ćeš ići razmišljati što ako djetetu treba ovaj ili onaj doktor, lijek, što kad krene u školu....ma daj, pa tko bi onda imao dijete. Jbg, ako nešto "loše" dođe, rješavat će se tada, u tom trenutku. Koliko vas ima viška novaca za slučaj nesreće, bolesti ili ne znam šta? Razumno je i odgovorno imati nešto sa strane a to je autorica i navela da imaju. Što će biti tamo jednog dana u budućnosti....ko to zna. I danas je nebitno.
Vrtić? Ako mama ne radi skroz je nepotrebno da dijete ide u vrtić do pred školu.
Isto tako nebitno je koliko je mlada ili stara. Spremnost za dijete nije proporcionalna kronološkoj dobi.

I da, mi nismo podstanari ali imamo mali kredit za stan u kojem živimo pa kao da jesmo.

Vlasništvo nekretnine i (ne)imanje djeteta? Ja tu ne vidim veze.
boo-boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 08:45   #29
pozz...evo mi smo podstanari...muž 32 g ja 29 g, imamo tri klinca, 3g, 2g,1g...sve planirano....mjesečna primanja oko 8000 kn, kredit oko 3000 kn....podstanarstvo 1600 kn...roditelji pomažu koliko mogu (najviše meso i povrće) udaljeni smo od roditelja 200 km...e i stan je 55 kvadrata...eto sve se može i sretni smo i zadovoljni...klinci nisu zakinuti ničim, idu u vrtić iako sam ja na porodiljnom...idemo na izlete u prirodu često...
benjamin10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 09:52   #30
Quote:
vintage kaže: Pogledaj post
draga, evo...najiskrenije, al najiskrenije, ne, nisam podstanar, ali, mislim da krenete na bebu. mlada si, nije stanje bas toliko lose, ima i gorih, ne znaci da ti bas nikad neces radit, jedina razlika mene i tebe, jako bitna doduse je sto ja nisam podstanar, i imam vise godina, ali trudna sam drugi put. sttisnit ces ovdje, rastegnut tam o, imas neku i pomoc od svojih, nece cijeli zivot bit tako valjda. hrabrosti malo, i manje apetite...imat ces za bebu i naknadicu, cetri godine ce brzo proc, dok zatrud nis, pa devet mj., pa godina naknade, jos dvije doma, i vec nemate kredit. bit ce dobro.

mozda ce netko rec da sam preveliki optimist, ali za promijenit zivot na bolje uvijek imas vremena, ali dijete ne mozes uvijek imat kad zelis...viruj mi...

ma i nebih se odmah bacili na pravljenje bebe, nego kroz koji mjesec, godinu...

Suprug je jako snalazljiva osoba, radi 12 sati dnevno, jos vikendom uvjek trazi fus, evo i danas radi. Nista mu nije tesko.
Njemu su 33 godine, pa je i zelja veca, uvjek kaze da bi volio imati barem jedno dok je ovako mlad.
Zeljeli bismo za nekih par mjeseci, radit na tome, al zelje su jedno..
Do tad stedimo svaku kunu.
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:05   #31
Quote:
benjamin10 kaže: Pogledaj post
pozz...evo mi smo podstanari...muž 32 g ja 29 g, imamo tri klinca, 3g, 2g,1g...sve planirano....mjesečna primanja oko 8000 kn, kredit oko 3000 kn....podstanarstvo 1600 kn...roditelji pomažu koliko mogu (najviše meso i povrće) udaljeni smo od roditelja 200 km...e i stan je 55 kvadrata...eto sve se može i sretni smo i zadovoljni...klinci nisu zakinuti ničim, idu u vrtić iako sam ja na porodiljnom...idemo na izlete u prirodu često...

nas je podstanarski stan cc 100 kvadrata skupa s 2 velika balkona, ali je vecina stavri nasa, a gazdine su malo starije, al smo se uspjeli lijepo rediti.
Ne grijemo cijeli stan, zimi spavamo u boravku, tako da rezije zimi ne prelaze 1200 kn, a ljeti maximalno 500kn, placamo samo vodu, struju, plin.
I svaki, ali bas svaki mjesec idemo svojima u slavoniju sto nas kosta cca 500kn mj.
Suprug uvjek zaradi u fusu koju kunu, nekad bude 200-300kn, nekad 1000, 2000, to puno puno pomogne, al kao sto sam rekla to nisam racunala, jer nikad nije sigurno. Racunala sam samo primanja koja zasigurno dobivamo iz mjeseca u mjesec.
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:13   #32
Ma da mi je sa 23 godine bila takva pamet, rodila bih sigurno. Sad bi mi djeca bila velika.
Ali svakako bi tebi bilo dobro da se zaposliš. Nikad ne znaš što se može desiti (znam, ne treba razmišljati na taj način, ali ne možeš da ne zamisliš i najgori scenarij). Dvije plaće su dvije plaće, a i danas sutra ćeš lakše naći posao sa nešto radnog staža nego bez dana rada.
bandera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:25   #33
Quote:
bandera kaže: Pogledaj post
Podstanari smo i čekamo drugo dijete.
Uvijek se stignem uvaliti u kredit, ne vidim zašto bi mi vlastiti stan bio uvjet da imam dijete.
Kolika su vam primanja, stanarina? Oboje radite?
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 10:29   #34
Quote:
bandera kaže: Pogledaj post
Ma da mi je sa 23 godine bila takva pamet, rodila bih sigurno. Sad bi mi djeca bila velika.
Ali svakako bi tebi bilo dobro da se zaposliš. Nikad ne znaš što se može desiti (znam, ne treba razmišljati na taj način, ali ne možeš da ne zamisliš i najgori scenarij). Dvije plaće su dvije plaće, a i danas sutra ćeš lakše naći posao sa nešto radnog staža nego bez dana rada.
Upravu si potpuno, nemoguce je ne mislit na to, sto ako .... To nas i koci.
Suprug je 11 godina stariji.
Pa bi on kao dok je jos mlad, barem jedno..
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 14:33   #35
ne znam po čemu su ovdje neki zaključili da si nezrela?! jer imaš 22 godine? zvučiš mi zaista zrelo!
Ovak, i mi smo podstanari, svojim izborom - ne želimo se uvaliti u kredit, a izgledi su tu da ćemo se preseliti kroz koju godinu u inozemstvo... No, da skratim, imamo dijete i podstanarstvo nam nije nikakav problem. Niti sam ja razmišljala da ću imati tek dijete kad budem imala svoju kuću s dvorištem Po meni to su gluposti!
Mlada si, muž malo manje, i kužim vas skroz! Go for it ako je želja tako velika! Do 30te ćeš imati školarca
__________________
mari1605
mari1605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 14:42   #36
često se vrte te tvoje godine, 22, je li prerano i tako
pa evo još jedna tema koja se baš time bavi, možda pomogne..

https://www.forum.hr/showthread.php?t=631149
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 15:32   #37
Nitko nije spomenuo da je problem podstanarstvo. Problem je podstanarstvo + kredit + placa koja ce tesko pokriti sve potrebne troskove + neimanje ni plana ni zelje za poboljsanje situacije.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 19:42   #38
Quote:
CrazyGirl259 kaže: Pogledaj post
Upravu si potpuno, nemoguce je ne mislit na to, sto ako .... To nas i koci.
Suprug je 11 godina stariji.
Pa bi on kao dok je jos mlad, barem jedno..
Znači u tom grmu leži zec
__________________
Ne.

Zadnje uređivanje Yuna : 22.03.2014. at 19:48.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 21:04   #39
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ja bih joj rekla da ga da na posvajanje i svi bi me popljuvali, ali da, to bih, napisala. U ovom trenutku, ona nije spremna ni po svojim razmišljanjima ni po financijama na dijete.
daj molim te, koliko djece na ovom svijetu je u goroj financijskoj situaciji, pa odraste, djetetu relano nista nece falit.
gluposti,
anja 122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2014., 00:21   #40
Ne vidim razlog za ne ići na dijete. To što si mlada i spremna na roditeljstvo je za mene plus. Puno je lakše imati prvo dijete sa 22 nego sa 30-tak i kusur godina. Mlada si, puna snage, zdravija, bezbrižnija oko zdravlja i odgoja djeteta. Također su ti i roditelji mlađi pa će lakše i uskočit pomoć ako treba.
Da se sada zaposliš, ko kaže da te "gazda" ne bi otpustio kad dozna za trudnoću. Nikada neće biti idealna situacija za imati dijete, uvijek nešto fali (novci, stan, posao). Ako imaš novac, stan, onda u većini slučajeva imaš i godine tako da ja ne znam postoji li uopće idealno vrijeme za roditeljstvo.
Da si u ovom trenu zaposlena i zatrudniš, gdje bi sa djetetom (mislim na čuvanje), rijetki su privatnici koji bi ti tolerirali bolovanja, odlaženja kući odmah nakon radnog vremena , a njima je "hitno" i treba još ostati.
To što je sada kriza ne znači da će ona trajati vječno. Za 5 godina se može dosta toga promijeniti.
U međuvremenu možeš uživati s svojim djetetom (djecom). Djeca rastu, biti će veći i možeš se u budućnosti kada se ukaže prilika i zaposliti.

Zadnje uređivanje BBC drama : 25.03.2014. at 00:29.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.