Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2015., 22:39   #541
Logično u suficitu moraš rasti, ja sam se osvrtao na deficit jer rijetko tko masu radi fasted, još je to podosta neistraženo područje.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2015., 22:59   #542
Quote:
melodic.haze kaže: Pogledaj post
Logično u suficitu moraš rasti, ja sam se osvrtao na deficit jer rijetko tko masu radi fasted, još je to podosta neistraženo područje.
Pa i reka san da mi BCAA najvise ima smisla za fasted trening u deficitu a masu mozes radit, nije tako rijetko ako malo potrazis po netu. Poanta je opet u suficitu / deficitu ka i svim dijetama.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 00:03   #543
Znam, postoje i indikacije za veći anabolizam ako se fasted radi masa, neistraženo kao što sam reko, u deficitu smatram da je BCAA must.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:44   #544
Imam ja jedno pitanje,
naime imam curicu od 10 godina trenira odbojku. treninzi su svaki dan od 19,00-20,30 h (osim subote i nedjelje kad su nerijetko utakmice.)
ponekad joj se desi jaka glavobolja poslije treninga, moje misljenje je da je zbog loše prehrane (jer se to najvise desava kad neposredno poslije skole ima trening) sto bi ona mogla jesti poslije treninga kako bi joj oporavak bio lakši?
shegyi2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:49   #545
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
Imam ja jedno pitanje,
naime imam curicu od 10 godina trenira odbojku. treninzi su svaki dan od 19,00-20,30 h (osim subote i nedjelje kad su nerijetko utakmice.)
ponekad joj se desi jaka glavobolja poslije treninga, moje misljenje je da je zbog loše prehrane (jer se to najvise desava kad neposredno poslije skole ima trening) sto bi ona mogla jesti poslije treninga kako bi joj oporavak bio lakši?
Na treninge se ne ide gladan, neka nešto pojede na odmoru prije zadnjeg sata, a poslije treninga tijelo treba brze P i brze UH, pileća prsa i riža su odličan izbor. Ako tako puno trenira preporuka je ubaciti i dobar multiVM.
Winston21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 12:12   #546
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
Imam ja jedno pitanje,
naime imam curicu od 10 godina trenira odbojku. treninzi su svaki dan od 19,00-20,30 h (osim subote i nedjelje kad su nerijetko utakmice.)
ponekad joj se desi jaka glavobolja poslije treninga, moje misljenje je da je zbog loše prehrane (jer se to najvise desava kad neposredno poslije skole ima trening) sto bi ona mogla jesti poslije treninga kako bi joj oporavak bio lakši?
Ako je u hrani problem, onda je više do toga što (ne) jede prije treninga, ne poslije.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:11   #547
hvala, puno

probat cemo promijeniti malo režim prehrane prije i poslije pa ćemo vidjet nek ponese nešto u školu dodatno jer hrani se i u školi. koliko vremenski prije treninga da pojede nešto?

hvala još jednom
shegyi2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:17   #548
Moji jedu 2 sata prije treninga. Starijeg zna boljeti glava poslje treninga koji imaju jedanput tjedno u kasnijem terminu (20-21 sat). Drugi trening koji je od 16-17 sati ne rezultira glavoboljom.
Ja sam pripisala to umoru
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 15:46   #549
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
koliko vremenski prije treninga da pojede nešto?
Quote:
Winston21 kaže: Pogledaj post
Na treninge se ne ide gladan, neka nešto pojede na odmoru prije zadnjeg sata
Sat-dva prije treninga treba jesti, to ovisi o osobi jer netko ima brži a netko sporiji metabolizam, probaš pa ćeš znati.
Može si poneti npr: voćku i sendvič isl.

Zadnje uređivanje Winston21 : 16.03.2016. at 16:13.
Winston21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:19   #550
Tijelo ima svoju inteligenciju neovisno o našim naklapanjima. Tijelo treba razumijet kao cjelinu koja ima svoju prošlost i sadašnjost. Pokušava se što efikasnije prilagoditi uvjetima u kojima opstaje.
Izgradnja i podrška muskulature je samo jedna od mnogih funkcija organizma. Taj organizam se brine da milijarde stanica funkcioniraju što efikasnije unatoč antagonističkim snagama i zadnje mu je na pameti da zapostavi sve u ime tvoje ideje o tome što bi bilo najpametnije poslije treninga.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:37   #551
Zadnja dva dana smo pobijedili glavobolju 1. dan cokoladicom 2. dan cokoladnim mlijekom. pocela je glavobolja poslije treninga ali je odmah cokoladicu pojela i nestala je kroz 15-ak minuta, i nije bila toliko intenzivna. strah me šećera ipak je ona još mala, čitajući postove okolo i od prije znam da poslije treninga neki jedu čokoladice i šećere samo mi je bitno da ne pretjera u tom. ako imate neki savjet opet ce dobro doći.

Hvala
shegyi2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:38   #552
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Tijelo ima svoju inteligenciju neovisno o našim naklapanjima. Tijelo treba razumijet kao cjelinu koja ima svoju prošlost i sadašnjost. Pokušava se što efikasnije prilagoditi uvjetima u kojima opstaje.
Izgradnja i podrška muskulature je samo jedna od mnogih funkcija organizma. Taj organizam se brine da milijarde stanica funkcioniraju što efikasnije unatoč antagonističkim snagama i zadnje mu je na pameti da zapostavi sve u ime tvoje ideje o tome što bi bilo najpametnije poslije treninga.
Prijatelju nemoj se ljutit ali ja od ovoga sto si ti napisao nisam ama baš ništa shvatio.
shegyi2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:39   #553
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
Zadnja dva dana smo pobijedili glavobolju 1. dan cokoladicom 2. dan cokoladnim mlijekom. pocela je glavobolja poslije treninga ali je odmah cokoladicu pojela i nestala je kroz 15-ak minuta, i nije bila toliko intenzivna. strah me šećera ipak je ona još mala, čitajući postove okolo i od prije znam da poslije treninga neki jedu čokoladice i šećere samo mi je bitno da ne pretjera u tom. ako imate neki savjet opet ce dobro doći.

Hvala
možda bolje banana?
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 15:36   #554
Quote:
shegyi2000 kaže: Pogledaj post
Prijatelju nemoj se ljutit ali ja od ovoga sto si ti napisao nisam ama baš ništa shvatio.
Tijelo je kao jedna velika tvrtka. Ima puno odjela koji su specijalizirani za određene funkcije a učinak svih odjela govori o uspješnosti tvrtke.
Nisu svi odjeli najuspješniji. Neki imaju zaostatke a neki su napredni. Ukupan učinak je zbroj rezultata svih odjela. Drugim riječima u svakom trenutku tvoje tijelo je zbroj uspješnosti svih komponenata a ne prosto gutanje hrane po tvojoj volji. Zato ne postoji tajming uzimanja hrane u treningu.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 20:26   #555
Imam ja nešto viška za pripremu hrane nakon treninga .
thursday is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 02:32   #556
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Zato ne postoji tajming uzimanja hrane u treningu.
Ne znam jesam li pokopčao ali tvrdiš li da tajming uzimanja hrane ne utječe na rezultate tokom treninga i rast nakon?

Jer to nije istina, tajming iako ne radi ogromnu razliku, radi ju, pogotovo kod iskusnijih vježbača.
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:24   #557
Svako može piliti po svom ali činjenica je da auto neće krenuti bez benzina.
Tijelo u mastima i jetri ima pričuvnu energiju. Vj vam od tuda glavobolje.
Ja nakon što pojedem: ribu, namaz od ribe, piletinu, namaz od sjemenki raznih, i štogod od hrane, nakon 20-30min vježbam bicepse, i 2cm sam dobio u opsegu. Ali je uteg preslab za mene. Naravno, i to vrijeme zavisi od metabolizma kada vježbati, kako za koga. Metabolizam se može ubrzati trčanjem na mjestu 1-2min, bilo je to na DrOZu lani.
I bilo je na tvu nešto o zabludama o vježbanju u teretani, ono što više napraviš s lakšim da će biti rezultata, nije baš, to je više za održavanje, što manje puta i teži utezi, to daje rezultate. I vidim to po sebi da je istina. Toliko od mene poz!

Zadnje uređivanje Don Michael : 18.08.2016. at 18:46.
Don Michael is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 18:29   #558
melodic.haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2016., 19:05   #559
Dr Oz

Metabolizam se ubrzava hormonima, ljudi i dalje brkaju metabolizam i probavu...
BlueDaremyth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 19:45   #560
Svaki trening ubrzava metabolizam, ali svaki na razlicite nacine i razlicito dugo. Neko ko trci sat vremena je ubrzao metabolizam za tih sat, i mozda jos sat dva iza toga.
Neko ko je radio trening mase u teretani je ubrzao metabolizam narednih par dana.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.