Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2015., 22:35   #7261
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
E hvala.isprobat cu.barem lakse od duplog saltanja s dodavanjem gasa sto rade trkaci
Genscher is offline  
Old 18.04.2015., 09:39   #7262
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
E hvala.isprobat cu.barem lakse od duplog saltanja s dodavanjem gasa sto rade trkaci
to se zove međugas i ustvari je bolji postupak za ovo što tebi treba.
ali nisam htio komplicirati jer kad se opisuje, zvuči strašno.

probaj taj prvi postupak, dosta sporo, i vjerujem da će ići šaltanje.
pisala si da druge aute šaltaš normalno pa pretpostavljam da na ovom 3-cyl. ne pokušavaš šaltati dok je brzina kretanja još visoka i motor se visoko vrti.
I wonder is offline  
Old 18.04.2015., 09:44   #7263
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
to se zove međugas i ustvari je bolji postupak za ovo što tebi treba.
ali nisam htio komplicirati jer kad se opisuje, zvuči strašno.

probaj taj prvi postupak, dosta sporo, i vjerujem da će ići šaltanje.
pisala si da druge aute šaltaš normalno pa pretpostavljam da na ovom 3-cyl. ne pokušavaš šaltati dok je brzina kretanja još visoka i motor se visoko vrti.
E upravo to. Ali kako mi otac normalno glatko vozi svakakve aute je da ima preko 40 godina voznje iza sebe i cak i trke je vozio ali opet ne kuzim..meni treba jos prakse
pausiniana is offline  
Old 23.04.2015., 18:35   #7264
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
to se zove međugas i ustvari je bolji postupak za ovo što tebi treba.
ali nisam htio komplicirati jer kad se opisuje, zvuči strašno.

probaj taj prvi postupak, dosta sporo, i vjerujem da će ići šaltanje.
pisala si da druge aute šaltaš normalno pa pretpostavljam da na ovom 3-cyl. ne pokušavaš šaltati dok je brzina kretanja još visoka i motor se visoko vrti.
Isprobala sam ova zadnja dva dana ali funkcionira samo kad dosta usporim...
pausiniana is offline  
Old 23.04.2015., 18:46   #7265
da li netko zna da li je moguće polagati skupa vozački za auto i motor a2 ? i jeli jeftinije?
sandro-07 is offline  
Old 24.04.2015., 21:21   #7266
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Isprobala sam ova zadnja dva dana ali funkcionira samo kad dosta usporim...
ne znam ovak, na opis.
trebal bi isprobati da bi mogel nešto točnije reći.
I wonder is offline  
Old 26.04.2015., 17:38   #7267
Pozdrav

Ovaj tjedan polažem teoriju i rješavajući primjere testova koje smo dobili u autoškoli javile su mi se neke nedoumice. Rješavala sam i te testove i one dostupne na netu i vidim da se neki odgovori ne poklapaju. Pa bih molila ako netko zna točan odgovor na ova pitanja. (tj one odgovore koje HAK priznaje kao točne )




Negdje je naznačeno da je a) i b) točno, a negdje samo a) (ja bih rekla da je a i b)




Na ovo pitanje pojavljuju se odgovori a) i b) ili a) i c) -.-'





Kod ovog se pojavljuje i da su sva 3 odgovora točna i samo a) i c)


Pa ako me netko može razriješit nedoumica bila bih jako zahvalna.. Jer koliki sam ja pehist zahvatit će me ova pitanja
Zbunjevita :) is offline  
Old 26.04.2015., 18:08   #7268
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ovaj tjedan polažem teoriju i rješavajući primjere testova koje smo dobili u autoškoli javile su mi se neke nedoumice. Rješavala sam i te testove i one dostupne na netu i vidim da se neki odgovori ne poklapaju. Pa bih molila ako netko zna točan odgovor na ova pitanja. (tj one odgovore koje HAK priznaje kao točne )




Negdje je naznačeno da je a) i b) točno, a negdje samo a) (ja bih rekla da je a i b)




Na ovo pitanje pojavljuju se odgovori a) i b) ili a) i c) -.-'





Kod ovog se pojavljuje i da su sva 3 odgovora točna i samo a) i c)


Pa ako me netko može razriješit nedoumica bila bih jako zahvalna.. Jer koliki sam ja pehist zahvatit će me ova pitanja
1.a i b. 2. A b c 3. A i c
To je po nekoj mojoj logici
pausiniana is offline  
Old 26.04.2015., 18:31   #7269
pausiniana

Prva slika:
a zbog čl. 67 st. 1 zakona o sigurnosti prometa na cestama
b zbog čl. 48 st. 2

Druga slika:
Širenje zjenice u mraku --> slabija dubinska oštrina vida. Dakle, kasnije uočavaš opasnost i imaš i manje vremena za reakciju. Problem prilagodbe imaš uvijek jer pri ulazu/izlasku iz tunela se svjetlina promijeni gotovo trenutno, a oku treba par sekundi za prilagodbu. Dakle svo troje je točno.

Treća slika:
Zašto je točno a, mislim da ne moram objašnjavati. Pogrešno se procjenjuju udaljenost i brzina jer je percepcija udaljenosti i brzine vezana i za svjetlinu objekta (svjetliji objekti nam se čine bliže). Dakle svo troje je točno.
Lyman is offline  
Old 26.04.2015., 18:59   #7270
Ok, hvala puno!
Zbunjevita :) is offline  
Old 26.04.2015., 20:23   #7271
u pitanju broj 25 a nije točan odgovor. nema po čemu biti.
na cesti sa slike prolazak ili obilazak pokraj sporijeg vozila nije pretjecanje. dakle, može se voziti po sve tri trake, nema veze koliko brzo se voze auti u desnoj traci. u desnoj traci auti mogu biti sporiji ali i brži, to ne radi razliku.

točan odgovor je isključivo b. naravno, po propisima koji su opisani u zakonu.
što HAK smatra kao točno, to ni oni sami ne znaju.
I wonder is offline  
Old 26.04.2015., 21:22   #7272
Članak 2 stavak 72.
Pretjecanje je prolaženje vozilom pokraj drugog vozila koje se kreće u istom smjeru.

Lyman is offline  
Old 27.04.2015., 10:07   #7273
Članak 75.

Na cestama i uz uvjet iz stavka 1. ovoga članka, brže kretanje vozila na jednoj traci od
kretanja na drugoj traci ne smatra se pretjecanjem, osim u slučaju iz članka 74. ovoga Zakona.
I wonder is offline  
Old 27.04.2015., 10:58   #7274
Lyman is offline  
Old 27.04.2015., 12:35   #7275
Da zavirim u knjigu.. aha..evo ga..po HAK-u točni odgovori su a,b


Quote:
na cesti u naselju s kolnikom na kojem za promet vozila u istom smjeru postoje najmanje dvije obilježene prometne trake, vozač se može za kretanje svojeg vozila koristiti i prometnom trakom koja se ne nalazi uz desni rub kolnika ako time ne ometa ostala vozila koja se kreću iza njegova vozila
U praksi, ovo sa slike je Držićeva u ZG, tj naseljeno mjesto.
Genscher is offline  
Old 27.04.2015., 15:24   #7276
U tom pitanju a i b su točni odgovori (provjereno )

Kako god bilo, teoriju sam položila, a već sutra krećem s vožnjom i od toga imam popriličnu tremu
Zato sam i čekala 26. godinu da napokon upišem autoškolu

Što se u principu radi na 1. satu vožnje? Nije valjda da odmah tjeraju na cestu? Ja nikad nisam vozila..
Zbunjevita :) is offline  
Old 27.04.2015., 15:32   #7277
Ja sam se vozila po parkingu, stani kreni radnje, mijenjanje brzina...drugi sat sam išla na cestu.
Missy Cat is offline  
Old 27.04.2015., 15:57   #7278
Quote:
Zbunjevita :) kaže: Pogledaj post
U tom pitanju a i b su točni odgovori (provjereno )

Kako god bilo, teoriju sam položila, a već sutra krećem s vožnjom i od toga imam popriličnu tremu
Zato sam i čekala 26. godinu da napokon upišem autoškolu

Što se u principu radi na 1. satu vožnje? Nije valjda da odmah tjeraju na cestu? Ja nikad nisam vozila..
Ne ides odmah na cestu bez brige. I ako se ne osjecas spremno za cestu ne moras forsirati odma mozes nakon 2 ili 3 sata ali to je samo gubljenje sati. Vidjet ces da je sve to savladivo uz tebe je instruktor. Meni je moj drugi sat rekao da cemo na cestu i cak sam brzo vozila ali to je sve samo pocetak.samo pomalo i pamet u glavu. Evo ovako ces vozit kad polozis
http:youtu.be/2CfigMiZxM4

Zadnje uređivanje pausiniana : 27.04.2015. at 17:25.
pausiniana is offline  
Old 27.04.2015., 17:31   #7279
http://youtu.be/2CfigMiZxM4
pausiniana is offline  
Old 30.04.2015., 14:36   #7280
Quote:
pausiniana kaže: Pogledaj post
Ne ides odmah na cestu bez brige. I ako se ne osjecas spremno za cestu ne moras forsirati odma mozes nakon 2 ili 3 sata ali to je samo gubljenje sati. Vidjet ces da je sve to savladivo uz tebe je instruktor. Meni je moj drugi sat rekao da cemo na cestu i cak sam brzo vozila ali to je sve samo pocetak.samo pomalo i pamet u glavu. Evo ovako ces vozit kad polozis
http:youtu.be/2CfigMiZxM4
Za sad mi ovo djeluje miljama daleko.. Preživjela sam 3 sata vožnje do sad i jedva se sastavljam sama sa sobom. Još nismo izašli u pravi promet (samo po nekim sporednim uličicama kružimo i to mi je ok jer se ne osjećam sigurno ni najmanje).. Previše sam u grču i ukočena -.-' Valjda ću profunkcionirat jednom. Svi mi kažu da je to normalno, ali svejedno sam se zbedirala. Zaboravim na kvačilo (iako sve znam u teoriji), pa mi volan bježi kad napokon mislim da ću dobro promijenit brzinu, pa nikako da dobro namotam volan kod parkiravanja.. Baš sam ono dummy na treću potenciju Došlo mi je da se rasplačem od muke Malo ću se pokušat sabrat i koncentrirat sljedeći put..
Zbunjevita :) is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:43.