Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 13:20   #21
Vidio ja u nedelju Krapinski (KR table) Renault 19 koji doslovno nema zadnjih blatobrana - pojela hrđa valjda 2-3 cm od ruba. I uredno regan auto ....
Svašta prođe po im "malim" TP-ima ...
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:57   #22
Da ne otvaramo novu temu.

Jučer me policajac na motoru zaustavi i kaže da nemam upaljena svjetla. Ja rekoh : Kako nemam, ima upaljena dnevna svjetla (prednja gore, zadnja ne). On mi kaže da to nisu svjetla., da puno ne filozofiram : upalim kratka svjetla. On kaže - sad je ok i produži dalje.

E sad nađem zakon i pod člankom 102 piše : (1) Na motornim vozilima za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena dnevna ili kratka svjetla, u razdoblju zimskog računanja vremena.

Koliko vidim zakon je na mojoj strani.

Kod dnevnih svjetala gore samo prednja, zadnja ne. Da li je problem što ne gore zadnja??
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:01   #23
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post

Kod dnevnih svjetala gore samo prednja, zadnja ne. Da li je problem što ne gore zadnja??
jesu tvornicka dnevna? ako jesu, pandur nema tri ciste i pred njim bi mu izgugla clanak zakona i reka "educiraj se".
straga ne moraju gorit svitla.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:09   #24
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
jesu tvornicka dnevna? ako jesu, pandur nema tri ciste i pred njim bi mu izgugla clanak zakona i reka "educiraj se".
straga ne moraju gorit svitla.
Audi A4 2013. godina - orginal prednja dnevna svjetla koja svijetle jebeno.

Znam i ja da zadnja ne moraju biti upaljena ali kreneš sumnjat u sebe kada te tako policajac cimne. Rekoh tko je tu sad lud.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:12   #25
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Audi A4 2013. godina - orginal prednja dnevna svjetla koja svijetle jebeno.

Znam i ja da zadnja ne moraju biti upaljena ali kreneš sumnjat u sebe kada te tako policajac cimne. Rekoh tko je tu sad lud.
educiras se i sam... pa kad pocme valjat gluposti educiras i njega... to sto je pandur na ego tripu ne znaci da mu triba popustit...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:16   #26
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
educiras se i sam... pa kad pocme valjat gluposti educiras i njega... to sto je pandur na ego tripu ne znaci da mu triba popustit...
Bio sam u gužvi i stao sam sa strane tako da nisam imao vremena ulazit u debate. Zato samo domah upalio kratka., inače bi ga educirao.

A ništa : Isprintat ću si zakon tj članak 102 i držat u autu., pa ću mu ga samo prosljedit kad krenu tako glupa pitanja.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:50   #27
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Da ne otvaramo novu temu.

Jučer me policajac na motoru zaustavi i kaže da nemam upaljena svjetla. Ja rekoh : Kako nemam, ima upaljena dnevna svjetla (prednja gore, zadnja ne). On mi kaže da to nisu svjetla., da puno ne filozofiram : upalim kratka svjetla. On kaže - sad je ok i produži dalje.

E sad nađem zakon i pod člankom 102 piše : (1) Na motornim vozilima za vrijeme vožnje danju moraju biti upaljena dnevna ili kratka svjetla, u razdoblju zimskog računanja vremena.

Koliko vidim zakon je na mojoj strani.

Kod dnevnih svjetala gore samo prednja, zadnja ne. Da li je problem što ne gore zadnja??
On je kreten sa dva razreda osnovne kojem je neka kozmička pogreška dala određene ovlasti u ruke.

Dnevna svjetla su SAMO PREDNJA. Ne postoje zadnja dnevna svjetla - to su onda pozicije.

Bože kretena
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:55   #28
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
On je kreten sa dva razreda osnovne kojem je neka kozmička pogreška dala određene ovlasti u ruke.

Dnevna svjetla su SAMO PREDNJA. Ne postoje zadnja dnevna svjetla - to su onda pozicije.

Bože kretena
Slažem se., a šta da ti kažem. Bio je neki stari policajac na motoru pred mirovinom. Nisam htio filozofirat nego sam upalio kratka svjetla.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:15   #29
Ti isti policajci furaju ovih dana sa onim novim Citroenima koji imaju upaljena samo daylight prednja svjetla

Naravno kao i sve u ovoj vukojebini svatko si na dužnosti daje tumačiti na svoju ruku kako mu volja, pa i tako taj cajo na motoru.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:20   #30
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Ti isti policajci furaju ovih dana sa onim novim Citroenima koji imaju upaljena samo daylight prednja svjetla

Naravno kao i sve u ovoj vukojebini svatko si na dužnosti daje tumačiti na svoju ruku kako mu volja, pa i tako taj cajo na motoru.
Pa sad si me podsjetio...prošli vikend policajci u tom Citroenu imaju upaljena dnevna svjetla i maglenke
Gledam tko vozi - ono mladi policajci., valjda briju da su opasni kad imaju tako upaljena svjetla.

Ma naša policija je sprdačina...svatko na svoj način citira zakon.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:44   #31
Nemoguće.

Za upalit maglenke moraš imat upaljene (barem) pozicije.
Ako su upaljene pozicije - dnevna se gase.

Možda koriste dnevna kao dnevna (jasno) ali i kao pozicije (sa smanjenim intenzitetom).
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran

Zadnje uređivanje CDRW : 14.11.2017. at 12:57.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:20   #32
Jok CD, svim njihovim Citraćima dnevna svjetla ostaju radit i nakon kaj upale kratka. Plus još na nekoliko ostalih modela raznih marki!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:34   #33
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nemoguće.

Za upalit maglenke moraš imat upaljene (barem) pozicije.
Ako su upaljene pozicije - dnevna se gase.

Možda koriste dnevna kao dnevna (jasno) ali i kao pozicije (sa smanjenim intenzitetom).
Nije istina. Meni je pozicija (dnevna ali slabim intezitetom), s tim da tad mogu upalit maglenke.

Pošto Citroen nema klasičnu poziciju nego dnevna tako da radi na istom principu kao i kod mene.

Znači kod mene na prekidaču -
0 - dnevna svjetla jakim intezitetom + ne možeš upalit maglenke.
AUTO - dnevna svjetla s tim da pali kratka kad treba - tunel ili sumrak +
svjetli još kontrolna tabla unutra + možeš upalit maglenke
Pozicija - gore dnevna svjetla slabim intezitetom i zadnja svjetla + možeš upalit maglenke
Krakta svjetla - normalno gore kratka svjetla.

Kod mene je na 0 ili AUTO.

Po tome su murijaci imali prekidač na poziciji i još su upalili maglenke.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:24   #34
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nemoguće.

Za upalit maglenke moraš imat upaljene (barem) pozicije.
Ako su upaljene pozicije - dnevna se gase.

Možda koriste dnevna kao dnevna (jasno) ali i kao pozicije (sa smanjenim intenzitetom).
Quote:
fabricio1 kaže: Pogledaj post
Nije istina. Meni je pozicija (dnevna ali slabim intezitetom), s tim da tad mogu upalit maglenke.

Pošto Citroen nema klasičnu poziciju nego dnevna tako da radi na istom principu kao i kod mene.

Znači kod mene na prekidaču -
0 - dnevna svjetla jakim intezitetom + ne možeš upalit maglenke.
AUTO - dnevna svjetla s tim da pali kratka kad treba - tunel ili sumrak +
svjetli još kontrolna tabla unutra + možeš upalit maglenke
Pozicija - gore dnevna svjetla slabim intezitetom i zadnja svjetla + možeš upalit maglenke
Krakta svjetla - normalno gore kratka svjetla.

Kod mene je na 0 ili AUTO.

Po tome su murijaci imali prekidač na poziciji i još su upalili maglenke.
Obojica ste u pravu. S tim da Citroen nema naprijed klasičnu poziciju već to preuzima dimani led DRL.
Dakle, maglenke bez (barem) pozicije ne idu, a kako je pozicija riješena ovisi o modelu vozila
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:25   #35
Pa jeboga jesam tako i napisao - koriste dnevna kao pozicije ali sa smanjenim intenzitetom. No to onda nisu dnevna nego pozicije, dnevna i maglenke NEMOGU gorit istovremeno, amen.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:26   #36
da, jesi, ali fabricio nije sve pročitao pa odma ''nije istina''
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:06   #37
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Obojica ste u pravu. S tim da Citroen nema naprijed klasičnu poziciju već to preuzima dimani led DRL.
Dakle, maglenke bez (barem) pozicije ne idu, a kako je pozicija riješena ovisi o modelu vozila
Ako ćemo cjepidlačit..onda su DRL smanjenim intezitetom "pozicija". Da - imali su poziciju i maglenke upaljene.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:08   #38
Pa da. Uštedjeli su 1 euro jer nisu stavili žarulje T10 u far nego iskoristili DRL. Bean counteri sretni ko prasci
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:08   #39
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa jeboga jesam tako i napisao - koriste dnevna kao pozicije ali sa smanjenim intenzitetom. No to onda nisu dnevna nego pozicije, dnevna i maglenke NEMOGU gorit istovremeno, amen.
CDRW, mogu u postavkama preko VCDS-a pojačat DRL "poziciju" na 100% pa gore jače nego DRL.
Sve se može kad se hoće., ali nije potrebno.

U svakom slučaju smo se skužili.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:09   #40
joj ne spominji, pročitat će to kakav prištavac i tunirati svoj samohod
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.