Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 12:00   #1
Uvoz automobila iz Bosne i Hercegovine u Hrvatsku

Našao sam nekoliko tema, i nigdje ne piše ono što me zanima. Naime, selim se iz BiH u Hrvatsku, auto je 2010.godiste, 120kw. Koliko će me doći prebacivanje takvog vozila u Hrvatsku, gdje ga kanim registrirati?
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:03   #2
Imaš carinu = neisplativo.

Prodaj svoj auto, dobit ćeš možda manje para za njega nego u HR, ali računajući sva davanja - opet se isplati.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:04   #3
Nemoj ga registrirati u HR.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:08   #4
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Nemoj ga registrirati u HR.
Ma to je zajebancija živa.
Nekoliko puta sam u posljednjih 15ak godina mijenjao države... vjeruj mi - prodaj tamo, kupi ovdje je najjednostavnija i najbolja taktika.

Osim ako ne voziš baš Gullwing iz '50 i neke ili nešto tome slično
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 12:09   #5
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Imaš carinu = neisplativo.

Prodaj svoj auto, dobit ćeš možda manje para za njega nego u HR, ali računajući sva davanja - opet se isplati.
A i mislio sam da je tako
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Nemoj ga registrirati u HR.
Moram. Nemam pravo voziti auto stranih oznaka po Hrvatskoj
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 13:08   #6
Uvoz novog auta iz BiH

Ako iz BiH uvoziš novi auto proizveden u Europskoj Uniji npr. Škodu Octaviju koliko je to skuplje nego unijeti taj isti auto iz neke od zemalja EU?
Meni ovako na prvu izgleda da su davanja ista pošto na aute iz EU nema carine...
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 15:01   #7
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Ako iz BiH uvoziš novi auto proizveden u Europskoj Uniji npr. Škodu Octaviju koliko je to skuplje nego unijeti taj isti auto iz neke od zemalja EU?
Meni ovako na prvu izgleda da su davanja ista pošto na aute iz EU nema carine...
Roba iako je proizvedena na teritoriji EU, onoga momenta kada carinski izađje iz EU (primjer Škoda u BiH), carinski "gledano" više nije EU proizvod. To znači da se pri eventualnom reimportu (tj. "povratu") naplaćuje prvo carina, pa onda sva ostala davanja (ne samo u HR, nego u bilo koju državu EU).
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:11   #8
Quote:
StevePre kaže: Pogledaj post
Moram. Nemam pravo voziti auto stranih oznaka po Hrvatskoj
Pa ako imaš BiH prebivalište, s bosanskim dokumentima imaš.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 16:14   #9
Čovjek se SELI u Hrvatsku tj. očito ima(t će) prebivalište u RH. Kao takav u roku od godinu dana mora zamijeniti vozačku dozvolu. Kada je zamijeni - e onda više ne smije voziti auto BH/stranih oznaka

Samo nemojte da Actros vidi ovu temu, zadnji put smo se posvađali oko istog pitanja
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 18:42   #10
Ako se radi o trajnom preseljenju onda možeš uvesti automobil (i ostale stvari) bez davanja. Imaš rok od godinu dana da to napraviš. Za detalje se raspitaj u veleposlanstvu RH u BiH (trebat će ti njihova potvrda i trebat će platiti neku taksu od par stotina kuna mislim).
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 09:18   #11
Quote:
leonas kaže: Pogledaj post
Roba iako je proizvedena na teritoriji EU, onoga momenta kada carinski izađje iz EU (primjer Škoda u BiH), carinski "gledano" više nije EU proizvod. To znači da se pri eventualnom reimportu (tj. "povratu") naplaćuje prvo carina, pa onda sva ostala davanja (ne samo u HR, nego u bilo koju državu EU).
Da, ali carina za europske proizvode je O%, zar ne?
Dakle Škodu treba ocariniti, ali carine nema, jedino troškovi carinjenja, eventualno... ili?
tomislav10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:53   #12
Quote:
tomislav10 kaže: Pogledaj post
Da, ali carina za europske proizvode je O%, zar ne?
Dakle Škodu treba ocariniti, ali carine nema, jedino troškovi carinjenja, eventualno... ili?
Pročitaj ponovo post No.7... Nastavak tog posta: jer je tako posložen "sustav" EU i praktično-carinski-pravno, takva roba, iako jeste proizvedena na teritoriji EU podložna je naplati carine. To su "draži" euROPSKE Unije... Ako i dalje imaš nedoumica po tom pitanju, "zavrti" broj na www.carna.hr.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 23:36   #13
Quote:
StevePre kaže: Pogledaj post
A i mislio sam da je tako

Moram. Nemam pravo voziti auto stranih oznaka po Hrvatskoj
Nazovi carinu u HR i raspitaj se. Ako se ne varam ima opcija da prijaviš auto da će se voziti tu, uplatiš koju kunu u proračun i vozi Miško.

Ili to vrijedi samo za kraće vrijeme boravka u HR, nisam ziher, najbolje pitaj carinu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 09:19   #14
Evo informacija:

http://www.hrvatiizvanrh.hr/hr/hmiu/...ke-olaksice/59.

Dakle plaća se posebni porez i to uvećan za 50% ili 100% ovisno o zapremini cilindra, ali ne podliježe obveznoj homologaciji.

Razmisli što ti se više isplati, platiti ova davanja ili prodati vozilo u BiH, a ovdje kupiti drugo.
Mariela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.