Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 15:37   #9041
Nebih vas zvao razboritim entuzijastima, mislim, ko da je sreća voziti se u autu od jutra do sutra?
A upravo to se i mora inace nema koristi od plina.
Mislim, kaj da se vozikamo od mila do nedraga samo da ispadne kak stedimo s plinom?
Moment torzije is offline  
Old 28.04.2015., 15:42   #9042
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Nebih vas zvao razboritim entuzijastima, mislim, ko da je sreća voziti se u autu od jutra do sutra?
A upravo to se i mora inace nema koristi od plina.
Mislim, kaj da se vozikamo od mila do nedraga samo da ispadne kak stedimo s plinom?
Stari moj, ...tolika je kriza, da mi koji smo već odavno isplatili LPG instalaciju sad i za pišljivih 12t km godišnje lakše dišemo, pa ti sad vidi, ...milina je kad za 150 kn napraviš +400km...!!!

P.S. ...90% održavam sam kompletno vozilo, kao i LPG instalaciju..., pa ti sad vidi...!!!
supervox is offline  
Old 28.04.2015., 16:08   #9043
Well, 100-tka, dođe cca 10,95 kn/l.

Not bad, osobno me živcira kada natočim za manje od 400 kn
X-Plosiv is offline  
Old 28.04.2015., 16:25   #9044
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
i dalje mi je jeftinije voziti na dizel nego na LPG.
Tebi možda. Izračunaj za mene. Dnevno u smjeru vozim 110 km. Na plin ujutro prebaci za maksimalno jedan kilometar. Usred zime nikada nije trebalo 2 kilometra da prebaci na plin. Kada se vozim po gradu, motor je uvijek topao i odmah prebaci na plin tj. nema paljenja benzina.

Koliko košta turbina na dizelu? Koliko košta dvomaseni zamašnjak? Više nego ovaj auto koji sam kupio (imao je ugrađen plin) da se vozim na posao jer si nebi mogao pokriti put putnim troškovima s dizelašem. Ovako mi ostane hrpa para od putnih troškova. Plinaš je Clio 77 kW a dizel Megane 88 kW. Razlika mi je zanemariva a ionako ne želim plaćati kazne koje možeš skupiti i s jugićem bez problema. Ili možda misliš da 77 kW nije dosta za Clia za vožnju?

Koliko najniže može trošiti dizel? Meni ispod 5 litara nikako starom cestom uz paženje (po satu). Plinaš 8 litara autoputom (mjerenje točenjem na pumpi). Gume 17" na dizelašu me koštaju skoro kao pola auta na plin kojeg sam kupio.

Konačno, isplati li mi s voziti na plin?

Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
plin se po meni isplati ljudima koji dnevno rade 50-100km minimalno u komadu.. nece se meni plin isplatit kad odem 10puta do grada po 6km.. 6km tamo, 6km nazad..
kolega ima octaviu sa plinom... kad je hladno taman pred grad mu prebaci (cca 4km)... al on radi svaki dan 50km u jednom smjeru i normalno da mu koristi plin i jeftiniji je nego dizel na istoj relaciji pretpostavljam...
no kad radi lokalno onda je uku*cu jer ima poprilican trosak benzina koji tu nitko nikada ne racuna...
bas sam ga pitao.. kaze svakih 2 mjeseca toci pun rezervar (pretpostaljam da ima 50litara sto je sada 500kn) odnosno 250kn goriva mjesecno + potrosnja plina... ako vozi puno lokalno (kad je na godisnjem) onda to samo raste...
Uvijek za cijenu goriva najviše kukaju oni koji mjesečno potroše maksimalno 100 kuna goriva a njima je svejedno koliko gorivo košta.

Ili možemo i drugačije. Koji kurton kukaju za cijenu dizela oni koji voze na dizel kada je opće poznato da im auti proizvode dizel, ili u najgorem slučaju auto od 1 500 kg troši 3 litre na 100 km? Ako nemaju para za tih par litara mjesečno, što će im auto?
pohranjujte is offline  
Old 28.04.2015., 17:25   #9045
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Koliko košta turbina na dizelu?
šta to po defaultu odlazi trubo dizelima ili si pročitao u bespućima interneta tu legendu?

da me prcaš sada ne bih se sjetio da nam je ikada riknula turbina zadnjih desetak godina na vozilima u firmi, a možeš misliti kako ih pazimo i mazimo onako hladne u jutro
homosapiens is offline  
Old 28.04.2015., 17:28   #9046
Quote:
ma3x kaže: Pogledaj post
pa meni bi se isplatilo u bosanski brod... imam 56km do tamo, a odmah obavim i shoping za kratke majice i trenerke + gajba žuje je 80kn
...
i pojedeš ćevape od 3,5 marke
homosapiens is offline  
Old 28.04.2015., 19:15   #9047
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Gume 17" na dizelašu me koštaju skoro kao pola auta na plin kojeg sam kupio.
Svatko ima svoju racunicu


Al ti dijete drago nakon ovog napisanog u ovom kontekstu moras biti zahvalan dragom bogu kaj imas vozacku

Naravno pod pretpostavkom da ju imas...
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Old 28.04.2015., 20:49   #9048
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Nebih vas zvao razboritim entuzijastima, mislim, ko da je sreća voziti se u autu od jutra do sutra?
A upravo to se i mora inace nema koristi od plina.
Mislim, kaj da se vozikamo od mila do nedraga samo da ispadne kak stedimo s plinom?
Pa onaj tko se vozi par tisuća godišnje vjerojatno nije ni ugrađivao plin, ne razumijem tvoj post.

Kako nema koristi od plina???

Vozim se u autu od 272 ks za 48-55 kn 100 km, a žena sa svojim za 170 kuna 600 km.
Na ženin auto sam ja dao ograditi novi plin i za 20-25 000 km će se isplatiti plinska instalacija, a ona radi 35-40 000 km godišnje.

Plin je trenutno brutalno isplativ, samo je pitanje kako će ta sreća dugo trajati jer je trenutno razlika benzin - plin skoro 7 kuna po litri.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 28.04.2015., 20:55   #9049
neznam kako samo one silne panamere i ferrariji koji redovno viđam na antunoviću uspiju uopće i krenit od tako lošeg goriva.toliko je loše gorivo da nemoš ni vidit bosansku tablicu na benzi sve samo hrvacke

28.4.2015 BP Antunović Cijena ES 95 1.86KM tj 7.25 kn

mjesečno točim za 1200kn a našim uljebima ostavim okruglu nulu hihi

naravno da i sve drugo kupim usput jer do grane imam 30ak km


E da zagrebaši pa niste vi cijela hrvatska samo 1/4 RH vas živi u ZG a mi ostali smo relativno većinom blizu kojekakvih granica
hitno11 is offline  
Old 28.04.2015., 21:55   #9050
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Tebi možda. Izračunaj za mene....
ti spadaš u tih 10-20% hrvata vozača kojima se plin isplati. Ostatku ljudi se ne isplati jer voze automobile ispod golf klase gdje plin nije isplativ (naspram dizela), i/ili voze manje kilometraže (prosjek hrvata 12000 km/godišnje) ili voze automobile čiji motori nisu prilagođeni za plin..
_Mystical_ is offline  
Old 28.04.2015., 22:04   #9051
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Pa onaj tko se vozi par tisuća godišnje vjerojatno nije ni ugrađivao plin, ne razumijem tvoj post.

Kako nema koristi od plina???

Vozim se u autu od 272 ks za 48-55 kn 100 km, a žena sa svojim za 170 kuna 600 km.
Na ženin auto sam ja dao ograditi novi plin i za 20-25 000 km će se isplatiti plinska instalacija, a ona radi 35-40 000 km godišnje.

Plin je trenutno brutalno isplativ, samo je pitanje kako će ta sreća dugo trajati jer je trenutno razlika benzin - plin skoro 7 kuna po litri.
vama plinašima na ruku ide jedino to što u HR nema dovoljan broj plinaša da cijene odu na 10 kn...čim brojka pređe odr. broj evo i plina na 10 kn...
mamda ni sad ne kontam račun jer auti na plin dodatno troše 1-2 litre više...pa ak tvoj ima 272 konja to je valjda 15 l benge po gradu (iako sam i tu malo reko) pa još 2 l plina više... ne znama ka tu ima računa
ex conn is offline  
Old 28.04.2015., 22:14   #9052
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
vama plinašima na ruku ide jedino to što u HR nema dovoljan broj plinaša da cijene odu na 10 kn...čim brojka pređe odr. broj evo i plina na 10 kn...
mamda ni sad ne kontam račun jer auti na plin dodatno troše 1-2 litre više...pa ak tvoj ima 272 konja to je valjda 15 l benge po gradu (iako sam i tu malo reko) pa još 2 l plina više... ne znama ka tu ima računa
Po gradu troši od 16-18 l. Pošto ja nemam puno grada meni je prosjek 13 l, otvorena ide na 10-11. ako se voziš do 150 kmh.
Naravno da plina troši nešto više, no to vjerojatno ovisi o motoru, na tom jačem je razlika po BC 2 l, dok je na malom od 120 ks to do pola litre po BC-u.

Nema tu veze potrošnja, nego je cijena plaina trenutno takva da je to predobro da bi trajalo, vozim se po cijeni po kojoj sam se nekad vozio sa puno, puno slabijim dizelom. A sad do kad će ta sreća trajati...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Old 29.04.2015., 08:45   #9053
Quote:
Sledge_Hammer kaže: Pogledaj post
samo se ti tjesi
ok za ošišati se i oprati zube mu treba vremena pa sad ako je to neko odricanje
E30 is offline  
Old 29.04.2015., 09:21   #9054
ovdje se može lako izračunati potrošnja goriva s obzirom na kilometražu i naravno, utjecaj na okoliš
shara233 is offline  
Old 29.04.2015., 09:57   #9055
Uopce nema rasprave o isplativosti plina. Tocim za 105kn plina i vozim se oko 400km... Svaka daljna rasprava vas benzinaca dizelasa ne moze protiv ovog sto znam...

Napravio sam jedan veliki servis plina u 7 godina, tako da ne pusim fore o servisima 1-2 godisnje jer su nepotrebni...

Da imam benzinca na posao bih mogao komotno s javnim prijevozom sto se troska tice.

Putujem dnevno 60km na posao, 15 dana u mjesecu cca i karta me kosta 750kn (pokaz) dok na plin potrosim 300tinjak kn. Dodjem skoro duplo brze...

Ma uglavnom, za mene nema dvojbe... samo plin
Zaleks is offline  
Old 29.04.2015., 11:03   #9056
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Putujem dnevno 60km na posao, 15 dana u mjesecu cca i karta me kosta 750kn (pokaz) dok na plin potrosim 300tinjak kn. Dodjem skoro duplo brze...

Ma uglavnom, za mene nema dvojbe... samo plin
Ako imaš plin onda ti kilometar nije 2kn nego cca 1,5kn.

Tako da ti potrošiš mjesečno 15x60x1,5=1350kn
nobrainer is offline  
Old 29.04.2015., 11:11   #9057
Quote:
Zaleks kaže: Pogledaj post
Uopce nema rasprave o isplativosti plina. Tocim za 105kn plina i vozim se oko 400km... Svaka daljna rasprava vas benzinaca dizelasa ne moze protiv ovog sto znam...

Napravio sam jedan veliki servis plina u 7 godina, tako da ne pusim fore o servisima 1-2 godisnje jer su nepotrebni...

Da imam benzinca na posao bih mogao komotno s javnim prijevozom sto se troska tice.

Putujem dnevno 60km na posao, 15 dana u mjesecu cca i karta me kosta 750kn (pokaz) dok na plin potrosim 300tinjak kn. Dodjem skoro duplo brze...

Ma uglavnom, za mene nema dvojbe... samo plin
Ovdje je sve rečeno.

Evo iskustvar od prijatelja: na flanđu se vozi 8 godina, pali na plin, vozi na plin, gasi na plin, nikad problema.
W124 2.0 karburator
Genscher is offline  
Old 29.04.2015., 14:42   #9058
nije sve rečeno.
koliko potroši benzina na 100 km? Koliko je dodatno davanje na registraciji? Koliko ga košta godišnji servis plinske instalacije ili kako on kaže sedmogodišnji ? Koliko ga je koštala ugradnja plinske instalacije? Koliko godišnje ide na popravke ili zamjenu dotrajalih dijelova plinske instalacije? Da li koristi Flashlube i koliko ga to dođe?

E sad na ove gore navedene troškove se doda cijena plina i onda možeš uspoređivati s recimo dizelašem ili benzincom.
_Mystical_ is offline  
Old 29.04.2015., 15:35   #9059
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
nije sve rečeno.
koliko potroši benzina na 100 km? Koliko je dodatno davanje na registraciji? Koliko ga košta godišnji servis plinske instalacije ili kako on kaže sedmogodišnji ? Koliko ga je koštala ugradnja plinske instalacije? Koliko godišnje ide na popravke ili zamjenu dotrajalih dijelova plinske instalacije? Da li koristi Flashlube i koliko ga to dođe?

E sad na ove gore navedene troškove se doda cijena plina i onda možeš uspoređivati s recimo dizelašem ili benzincom.
Nekih pol litre cca. To je kad zbrojim sve tankove benzina, al dogodi mi se cesto da ostanem bez plina, a to sve ulazi u to. Tako da bi pazljivijim tankanjem plina mogao to smanjit bar za trecinu. Sad znam da imam taj buffer pa ne pazim toliko na plin koliko bi na benzincu ili dizelu pazio na rezervu
Davanje je netto oko 450 kn. Imas vecu cestarinu i skuplji tehnicki al nemas eko test.
Servis u ovih 4 godine 200 kn.
Ugradnja 7000, s atestom i vaganjem 8200.
Nema flashlubea.

Instalacija se isplatila za nekih dvije godine, a godisnje se ustedi taman za besplatnu regu i osiguranje, u odnosu na benzinac. A u odnosu na dizel, nabavna cijena je bila 17000 kn veca od benzinca, znaci 9000 razlike u odnosu na plinasa. I dalje se vozim jeftinije nego dizelas, tako da ga nikad nemas sanse stici u isplativosti, a i ljepse se ne vozit u drndalu, pogotovo u Dusteru koji nije na ti sa zvucnom izolacijom.

To je na bazi nekakvih 55,000 km u cca 4 godine. Ko vozi vise, samo se vise isplati.
lukarak is offline  
Old 29.04.2015., 15:42   #9060
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
nije sve rečeno.
koliko potroši benzina na 100 km? Koliko je dodatno davanje na registraciji? Koliko ga košta godišnji servis plinske instalacije ili kako on kaže sedmogodišnji ? Koliko ga je koštala ugradnja plinske instalacije? Koliko godišnje ide na popravke ili zamjenu dotrajalih dijelova plinske instalacije? Da li koristi Flashlube i koliko ga to dođe?

E sad na ove gore navedene troškove se doda cijena plina i onda možeš uspoređivati s recimo dizelašem ili benzincom.
Koliko je turbo za dizelaša?koliko je novi DMF?koliko je skuplji teh. pregled za dizela u odnosu na benzinca?koliko je set kvačila za benzinca, koliko za dizela? redovni servisi dizela?cijena dizel vozila u startu?...
Genscher is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.