Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 16:55   #1001
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
O, ema1, kolegice po kontracepciji Pa kad ginekologu odem s trbuhom...
Dok dojim ne bih uzimala nikakve hormone viška, kad prestanem biće vjerovatno Nuva ring, kod mog ginekologa dvije žene ga koriste i u potpunosti su zadovoljne, dok spiralu često vade...
ja cu njega kad izvadim mirenu za 4 godine
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 18:07   #1002
Meni Mirena rulz.
Baš sam neki dan bila na papi i uzv, na mjestu je, u fundusu uterusa, končić je odmah po ugradnji skraćen minimalno (po mojoj želji, nikad si do sada nisam provjeravala Mirenu). Trebalo mi četri mjeseca da mi se tijelo prilagodi (krvarenja), ali sad sam prezadovoljna.
Pitala me dokica ako mi ne paše da će me prebaciti na Cerazette jer su isto solo progesteronske, ali no way... Nedam ja Mirenu.
A i progesteron mi povećava libido, baš kao u trudnoći, što osobito veseli mm-a.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 19:46   #1003
evo i mene ovdje...danas bila na prvom pregledu nakon poroda i usput pitala doktoricu za spiralu...nikad nisam puno čitala
niti se raspitivala o tome pa sam isto mislila da se ne stavlja do prve menge... ona mi je preporučila novu t ...
jel tko ima tu? zanimaju me iskustva? cijena?
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:30   #1004
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
evo i mene ovdje...danas bila na prvom pregledu nakon poroda i usput pitala doktoricu za spiralu...nikad nisam puno čitala
niti se raspitivala o tome pa sam isto mislila da se ne stavlja do prve menge... ona mi je preporučila novu t ...
jel tko ima tu? zanimaju me iskustva? cijena?
Nova, i meni je ginekolog na moje insistiranje preporučio novu t, kvalitetniju bakarnu spiralu, samo što sam ja kasnije odustala. Ona valjda ima i srebra u sebi. Cijena je kako sam čitala na netu otprilike pola mirene
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:07   #1005
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
Nova, i meni je ginekolog na moje insistiranje preporučio novu t, kvalitetniju bakarnu spiralu, samo što sam ja kasnije odustala. Ona valjda ima i srebra u sebi. Cijena je kako sam čitala na netu otprilike pola mirene
ma daj? znači toliko je jeftnija?! i koliko se kreće stavljanje spirale? nisam ni znala da se t naplaćuje
nakon tolike borbe za bebom i dva spontana nisam ni slutila da ću se jednom zateći i na ovoj temi...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:22   #1006
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
hm, ali to je problem jer spermici prezive 2 dana ili vise i kaj onda ako ovulacija dodje nakon kaj si se seksala?
Pa test ti pokaže i dan-dva prije početka plodnih dana tanku jedva vidljivu crticu tako da je i to riješeno...
plava_mala84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2011., 18:54   #1007
Ja nakon točno mjesec dana od ugradnje Mirene prestala krvariti :jupi:
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 08:52   #1008
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Meni Mirena rulz.
Baš sam neki dan bila na papi i uzv, na mjestu je, u fundusu uterusa, končić je odmah po ugradnji skraćen minimalno (po mojoj želji, nikad si do sada nisam provjeravala Mirenu). Trebalo mi četri mjeseca da mi se tijelo prilagodi (krvarenja), ali sad sam prezadovoljna.
Pitala me dokica ako mi ne paše da će me prebaciti na Cerazette jer su isto solo progesteronske, ali no way... Nedam ja Mirenu.
A i progesteron mi povećava libido, baš kao u trudnoći, što osobito veseli mm-a.


Onda je to prava stvar za mene

nego,taj Nuva ring...o cemu se tu radi?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 08:56   #1009
zašto nekim preporučuju tu mirenu a nekima ne...zašto je meni moja rekla da stavim novu t,da mirena nije za mene...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 09:05   #1010
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
zašto nekim preporučuju tu mirenu a nekima ne...zašto je meni moja rekla da stavim novu t,da mirena nije za mene...
Sta je sad to?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 10:53   #1011
Nova možda da ti smanji libido

Šalim se, nemam pojma...
Pretpostavljam da neki ginekolozi ne vole Mirenu zbog dugotrajnog navikavanja na nju, a možda i zbog cijene
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 10:57   #1012
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da neki ginekolozi ne vole Mirenu zbog dugotrajnog navikavanja na nju, a možda i zbog cijene
moj je protiv nje jer nije za taj prestanak menstruacije, pa mi preporučio bakrenu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 11:06   #1013
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
moj je protiv nje jer nije za taj prestanak menstruacije, pa mi preporučio bakrenu.
Da ti budem iskrena to je jedini razlog zbog kojeg sam se ja nećkala...
Meni je isto to "nenormalno"...
Nekako sam naučena da se tijekom menstruacije očistiš, ono izađe "loša" krv

Ali kad mi je gin objasnila razloge zašto menstruacije nema, nekako mi postalo logično.
Dakle taj hormon ne dopušta sluznici maternice da dođe do zadebljanja a samim time ni do ovulacije pa ni do ljuštenja koje inače izaziva menstruaciju.
Ostale spirale (te bakrene) dopuštaju da dođe do začeća al ne dopuštaju začetoj jajnoj stanici da prođe dalje pa ona propada...
Kad bolje razmisliš ispada da već ostaneš trudan i onda ti bakrena spirala "ubije" bebu...

To mi tak

Eto ja objasnila po seljački,ako netko ima nešto za dodati-slobodno
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 11:07   #1014
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
zašto nekim preporučuju tu mirenu a nekima ne...zašto je meni moja rekla da stavim novu t,da mirena nije za mene...
Meni je gin rekla da MIrenu bolje ne jer nemam obilne menstruacije i da bi sa Mirenom vjerojatno potpuno izgubila krvarenja
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 11:28   #1015
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Ali kad mi je gin objasnila razloge zašto menstruacije nema, nekako mi postalo logično.
Dakle taj hormon ne dopušta sluznici maternice da dođe do zadebljanja a samim time ni do ovulacije pa ni do ljuštenja koje inače izaziva menstruaciju.
Ostale spirale (te bakrene) dopuštaju da dođe do začeća al ne dopuštaju začetoj jajnoj stanici da prođe dalje pa ona propada...
Kad bolje razmisliš ispada da već ostaneš trudan i onda ti bakrena spirala "ubije" bebu...

To mi tak

Eto ja objasnila po seljački,ako netko ima nešto za dodati-slobodno
znam za razliku u djelovanju, isto nisam imala ništa protiv izostanka menstruacija, ali kažem, on je ipak protiv takvog procesa..

meni je najveći minus bakrene mogućnost vanmaternične trudnoće, čega kod mirene nema.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 11:35   #1016
Da, mogućnost vanmaterične trudnoće je isto jedan od minusa.

Čuj, ja sam za sada zadovoljna Mirenom (tek sad nakon mjesec dana kad mi prestalo krvarenje), moram samo da mi končić skrati jer ga mm osjeti

Nadam se kad to sredimo da ću onda u potpunosti uživati u Mireni
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:32   #1017
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Da ti budem iskrena to je jedini razlog zbog kojeg sam se ja nećkala...
Meni je isto to "nenormalno"...
Nekako sam naučena da se tijekom menstruacije očistiš, ono izađe "loša" krv

Ali kad mi je gin objasnila razloge zašto menstruacije nema, nekako mi postalo logično.
Dakle taj hormon ne dopušta sluznici maternice da dođe do zadebljanja a samim time ni do ovulacije pa ni do ljuštenja koje inače izaziva menstruaciju.
Ostale spirale (te bakrene) dopuštaju da dođe do začeća al ne dopuštaju začetoj jajnoj stanici da prođe dalje pa ona propada...
Kad bolje razmisliš ispada da već ostaneš trudan i onda ti bakrena spirala "ubije" bebu...

To mi tak

Eto ja objasnila po seljački,ako netko ima nešto za dodati-slobodno
upravo tako, kad nemas menstruaciju nije da ti to ostaje negdje unutra i talozi se nego nema od cega doci menstruacija.
ne znam zbilja zasto bi skolvani ginekolozi bili protv toga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:49   #1018
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
upravo tako, kad nemas menstruaciju nije da ti to ostaje negdje unutra i talozi se nego nema od cega doci menstruacija.
ne znam zbilja zasto bi skolvani ginekolozi bili protv toga
a pretpostavljam da je stvar upravo u tom hormonalnom sprečavanju zadebljanja/ljuštenja, a ne u zadržavanju "loše krvi".
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 13:52   #1019
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a pretpostavljam da je stvar upravo u tom hormonalnom sprečavanju zadebljanja/ljuštenja, a ne u zadržavanju "loše krvi".
ali ti s pilulama umjetno izazoves krvarenje, isto je narusavanje prirode. nema neke ralike u tome.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2011., 16:37   #1020
Quote:
osvojena kaže: Pogledaj post
Ja ne smijem pilule zbog visokog tlaka,pa me sad zanima (proguglat ću ja još),da li možda znaš da li je to prepreka za taj prsten?Meni ga gin nije ni spomenuo,a spiralu mi ne želi staviti...
Ja isto ne smijem više piti pilule radi tlaka. Moja doktorica opće prakse i nefrolog su mi sugerirali da prestanem s pilulama, a ginekolog u bolnici mi je rekao da bi mi on preporučio nuvaring, jer se kod njega lokalno otpuštaju hormoni i manje remete ostale funkcije organizma, ali ja sam ipak odlučila da jedno vrijeme neću ništa piti da mi se organizam očisti od svih hormona i da vidim kako će tlak reagirati. Spiralu ne smijem jer imam hpv i operirala sam grlić pred mjesec dana, i na kraju su nam ostali samo kondomi
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.