Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2013., 14:20   #41
Ljudi, dajte da vam pokušam pomoći molim vas.

Prije jedno godinu i po sam dobio Seborejični dermatitis. Kosa počinje sve više češat, bijela velika perut nastaje, crvenilo po rubovima kose, brade, crvenilo na obrvama. Doktorica mi je ustanovila stanje i dala nekakav losion da mažem s njim. Mazao sam, u početku pravilno kako mi je i "zapovjeđeno" no kako bi to se malo maklo tako sam i ja prestajao mazat, kad se vrati opet isto i tako u krug. To je trajalo par mjeseci. Nakon toga mi je doktorica dala neki jači losion. Mažem, bude ok, no poslije se vrati. Losioni nisu lijek!

Evo kako sam se "izliječio".
Seboreja dolazi od stresa, u dvadesetim godinama i nasljedna je. Nezna se točan uzrok ni lijek. Čitajući po internetu našao sam da ljudima pomaže "zdrav život" u borbi protiv seboreje, odlučih i ja pokušati!
Najprije sam krenuo sa šamponom nekim da mi malo ublaži simptome dok ja krećem sa zdravim životom (manje masnog, manje začinjene hrane, treniranje, mnogo vode, ne umjetne sokove...). I tako sam krenuo. Upisao sam neki sport gdje bi bio mokar kao da sam iz vode izašao (pretpostavljam da takav trening izbaci toksine iz tijela), poslije treninga vlasište bi mi bilo potpuno mokro, došao bih kući, otuširao bih se sa "najjeftinijim šamponom od kamilice" te bih se hranio zdravo. Mnogo vode, nikakvi čipsi i gluposti, sokići itd... te sam si rekao da ću se manje nervirati također.

Već jedno pola godine sam "zdrav". Rijetko me začeška glava, i to se ono malo počešem i to je to. Crvenilo ne postoji! Pokušajte i vi jer znam iz iskustva, seboreja je očaj...
Wannabegoodguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 21:49   #42
Mislim da mi dragi ima problem s time... ALI! Kod njega zdravi zivot ne dolazi u obzir. Ja se nastojim koliko-toliko zdravo hraniti, meso mi je tesko izbaciti, ali nastojim sto vise raznoliko, bez tih cipseva, umjetnih sokova, pretjeranih masnoca i sl.
I sto manje nerviranja naravno, iako mi je taj dio malo teze promijeniti sad kad sam tu gdje jesam. Primjetih da me manje svrbi vlasiste nego prije, kod mene nije rijec o tome.. ali da, prehrana i manje stresa ima stvarno jako veliku ulogu i dolazi do vidljivih promjena kad se sve to izmijenja i izbalansira.
__________________
I believe... <3
Back2black is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 10:44   #43
Meso je zdrava prehrana, ja gotovo svaki drugi dan jedem meso. Osim tog ukoliko želiš bit sportaš moraš jesti meso.
Wannabegoodguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 02:49   #44
Question

I ja se već godinu dana borim sa seborejom i suhom peruti. Naravno,krenula sam od dermatologice koja mi je preporučila kortikosteroide od kojih naravno nije bilo nikakve pomoći pa sam krenula dalje, obilazeći apoteke,čitajući forume i naravno potrošila toliko novaca na šampone,losione,ulja(skupocijena,nerafinirana),ete rična ulja i sve i svašta da zamalo nisam bankrotirala ali pomaka nije bilo nikakvog. Inače se zdravo hranim u smislu da zaista pazim da u sebe ne unosim razna "smeća" od te hrane i redovito trčim,pješaćim,vježbam...ali postoji tu jedna stavka a to je taj STRESod kojeg nikako ne mogu pobjeći i kojeg nikako ne mogu suzbjeći-noćni rad,rad u smjenama,neispavanost,iscrpljenost Da li ima tko bilo kakvu ideju? Help
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 12:24   #45
zglobex, koja si ulja skupocjena kupovala? Jer nerafinirana ulja nisu skupa, npr. makadamija je 30ak kun 50 ml, ricinus 50 ml 18 kn, suncokret 100 ml je jedva 20 kn.. Ovisi što si upotrijebljavala, npr. kokos je malo skuplji, 40 kn 100 grama, no i to je dalje prihvatljiva cijena.

Možeš probati sa prirodnom kozmetikom (imaš aromaterapeute na forumu ili na FB mnoge brendove), smučkanom za tvoje osobne potrebe ili pak alternativom - kristaloterapijom, meditacijom, reikiem, etc.

Ja sam, za razliku od, Wannabegoodguya, vege i ne jedem meso i neke životinjske produkte, koristim najviše prirodno/organsko i prakticiram alterativu koju sam ranije spomenula pa mi je seboreja sasvim blaga i nemam problema s njom jer ju držim pod kontrolom sa prehranom i kozmetikom. Naravno da ne paše svima jednaka prehrana (kako onda ovaj objašnjava vegane atlete sa vrhunskim rezultatima?), pa svatko treba po svojim potrebama prilagoditi hranu, no istina je da crveno meso može pogoršati stanje. Ne zato jer je samo po sebi kaotično nego je nakrcano homronima, ljekovima i pesticidima moderne industrije. (Kao i bilje kad smo već toga, no u manjim količinama.)

Od ovih salonskim proizvoda sam probala Paul Mitchell šampone koji mi nisu iziritirali vlasište, praktički super čiste i ne pogoršavaju seboreju - Awapuhi šampon (blagi) i nešto jači Tea Tree Special i Tra Tree Laveder Mint šampone koji jače čiste, no i dalje ne iritiraju puno, posebno od lavande dok je ovaj prvi možda prejak i previše hladi.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 18:17   #46
i ja se patim sa seborejom (dosla je gratis uz atopijski )
prije sam imala kerium ds za amsnu perut, i bio mi je super.
onda se s vremenom perut povukla pa vratila u jos goem obliku. kad sam koristila kortice se stanje smirilo, sa oronazolom sam se rjesila masne peruti i onda je dosla suha
sad koristim
http://itgcom.wpengine.netdna-cdn.co....7-fl-oz-1.jpg

kosa mi je suha sad (nemam pojma jel od sastojaka posto se u njih ne kuzim ili jer ju susim svaka 2-3dana) ali peruti ima sad samo u tragovima
za ulja nisam imala zivaca jer mi je pranje kose trajalo po pola sata
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 19:50   #47
Oranosol sampon, mirna vec par mjeseci. i mom tati rjesilo seboricni dermatitis. Prrem s njim sada samo jednom na 15 dana,odrzavam. Spasio me.
JackBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 21:03   #48
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
zglobex, koja si ulja skupocjena kupovala? Jer nerafinirana ulja nisu skupa, npr. makadamija je 30ak kun 50 ml, ricinus 50 ml 18 kn, suncokret 100 ml je jedva 20 kn.. Ovisi što si upotrijebljavala, npr. kokos je malo skuplji, 40 kn 100 grama, no i to je dalje prihvatljiva cijena.

Možeš probati sa prirodnom kozmetikom (imaš aromaterapeute na forumu ili na FB mnoge brendove), smučkanom za tvoje osobne potrebe ili pak alternativom - kristaloterapijom, meditacijom, reikiem, etc.

Ja sam, za razliku od, Wannabegoodguya, vege i ne jedem meso i neke životinjske produkte, koristim najviše prirodno/organsko i prakticiram alterativu koju sam ranije spomenula pa mi je seboreja sasvim blaga i nemam problema s njom jer ju držim pod kontrolom sa prehranom i kozmetikom. Naravno da ne paše svima jednaka prehrana (kako onda ovaj objašnjava vegane atlete sa vrhunskim rezultatima?), pa svatko treba po svojim potrebama prilagoditi hranu, no istina je da crveno meso može pogoršati stanje. Ne zato jer je samo po sebi kaotično nego je nakrcano homronima, ljekovima i pesticidima moderne industrije. (Kao i bilje kad smo već toga, no u manjim količinama.)

Od ovih salonskim proizvoda sam probala Paul Mitchell šampone koji mi nisu iziritirali vlasište, praktički super čiste i ne pogoršavaju seboreju - Awapuhi šampon (blagi) i nešto jači Tea Tree Special i Tra Tree Laveder Mint šampone koji jače čiste, no i dalje ne iritiraju puno, posebno od lavande dok je ovaj prvi možda prejak i previše hladi.
Hvala na postiću Uglavnom,kupovala sam ulja u melviti,tek sam kasnije doznala da se mogu vrlo kvalitetna ulja nabaviti i po puno manjim cjenama. Inače,nisam vegan ni vegetarijanac ali ne jedem meso. Jedno duže vrijeme polazila sam na tečajeve joge ali morala sam prestati jer više nije bilo financijski izvedivo i morala sam putovati do Zagreba. Da li bih te mogla zamoliti da mi napišeš gdje kupuješ te šampončiće?Ja trenutno koristim one proizvode što su se nekad nazivali rouge,danas nemaju neko konkretno ime,"čopili" su me u apoteci na pregled vlasišta,mene teško bilo nagovorit i evo sad će 3.mj.da to koristim-dva lotiona i šampon,tj,pjena za čišćenje vlasišta. Rezultati-ne znam. Malo kao da je bolje ali perutanje i svrbež su i dalje prisutni.
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 01:03   #49
Na HQHairu ili u ZG frizerski salon Galant, no oni ti nisu specijalno za seboreju, već su profi frizerski proizvodi, samo za salone, kvalitetni su i super mi je kosa dok ih koristim, a ne iritiraju vlastište (pogoršavaju seboreju). Malo su skuplji, pa ne znam želiš li eksperimentirati s njima, no kvalitetni jesu.

Inače, ako ne jedeš meso uopće (ni ribu ili "plodove mora") onda jesi vegetarijanka, sry.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 01:30   #50
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Na HQHairu ili u ZG frizerski salon Galant, no oni ti nisu specijalno za seboreju, već su profi frizerski proizvodi, samo za salone, kvalitetni su i super mi je kosa dok ih koristim, a ne iritiraju vlastište (pogoršavaju seboreju). Malo su skuplji, pa ne znam želiš li eksperimentirati s njima, no kvalitetni jesu.

Inače, ako ne jedeš meso uopće (ni ribu ili "plodove mora") onda jesi vegetarijanka, sry.
Ok,tnx,razmislit ću malo o toj dodatnoj investiciji. A kaj se mesa tiče onda ipak nisam vegetarijanka jer si tu i tamo gricnem malo tune koja ima puuuuuno žive u sebi a to je sigurno jako dobro za seboreju. Morat ću se odreči i tune pa ako i onda seboreja ne prestane postat ću vegetarijanka,barem nešto. Oprosti na gnjavaži,na kojoj je adresi salon Galant? Nisam iz ZG-a pa se malo teže snalazim.
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 03:37   #51
Quote:
Wannabegoodguy kaže: Pogledaj post
Seboreja dolazi od stresa, u dvadesetim godinama i nasljedna je.
Ne bih se složila nakon toliko proučavanja i čitanja i pričanja s ljudima, stres nije glavni uzrok, može bit, ali ne mora. A to da je nasljedno? U mojoj obitelji nitko nikad nije imao seboreični dermatitis a ja ga imam. Doduše meni se nije zaustavio samo na vlasištu.
No, složila bih se da kontroliranje prehrane, izbacivanje junk fooda, masne hrane i redovito čišćenje jetre, te upotreba proizvoda koji nemaju štetne sastojke, mogu pripomoći kontroliranju seboreje.
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 12:14   #52
Quote:
zglobex kaže: Pogledaj post
Ok,tnx,razmislit ću malo o toj dodatnoj investiciji. A kaj se mesa tiče onda ipak nisam vegetarijanka jer si tu i tamo gricnem malo tune koja ima puuuuuno žive u sebi a to je sigurno jako dobro za seboreju. Morat ću se odreči i tune pa ako i onda seboreja ne prestane postat ću vegetarijanka,barem nešto. Oprosti na gnjavaži,na kojoj je adresi salon Galant? Nisam iz ZG-a pa se malo teže snalazim.
Ma nema gnjavaže, sve 5. Galant je u Zvonimirovoj ulici, blizu križanja Zvonimirove i Šubićeve, tramvajska stanica je Šubićeva (7,5,9,1 i 17 tramvaji).

Mislim da ti riba u prehrani kod seboreje nije toliki problem, jedini je problem tuna kao takva jer ima visoke udjele žive u sebi (što je riba veća = više žive akumulira). Probaj sa sitnijom ribom, a znam da se piletina ne brani kod promjene prehrane, crveno meso svakako i išta masno/prezačinjeno.

Također je za šamponiranje jako hvaljena Babylove kupka od glave do pete, 500 ml 13 kn u dm-u, plava bočica na pumpicu, ne znam jeli ju itko spominjao na ovom topicu.
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 16:55   #53
Kad je riječ o seboreji vlasišta, meni već godinama jedino pomaže vichy zeleni šampon za masnu perut. Ja nemam problema po licu, najgore mi je kad krene jedno centimetar uz rub vlasišta,ali otkad imam ovaj šampon nisam imala takvih epizoda. Napravim tretman tim šamponom neka 3 tjedna i onda perem kosu s balema med šamponom i obično nema problema mjesecima. Čim osjetim svrbež vlasišta ili se pojavi koja ljuskica,opet ubacim vichy u rutinu i super. Isprobala sam stvarno hrpu preparata,od jeftinijih do hrpe ljekarničkih i ovo mi je stvarno super kombinacija. Ja sam primjetila da mi dosta stres utječe na pogoršanje.
Elora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 00:15   #54
Quote:
Acid_2 kaže: Pogledaj post
Ma nema gnjavaže, sve 5. Galant je u Zvonimirovoj ulici, blizu križanja Zvonimirove i Šubićeve, tramvajska stanica je Šubićeva (7,5,9,1 i 17 tramvaji).

Mislim da ti riba u prehrani kod seboreje nije toliki problem, jedini je problem tuna kao takva jer ima visoke udjele žive u sebi (što je riba veća = više žive akumulira). Probaj sa sitnijom ribom, a znam da se piletina ne brani kod promjene prehrane, crveno meso svakako i išta masno/prezačinjeno.

Također je za šamponiranje jako hvaljena Babylove kupka od glave do pete, 500 ml 13 kn u dm-u, plava bočica na pumpicu, ne znam jeli ju itko spominjao na ovom topicu.
Problemčić je u tome što mi je tunica tako fiiiinaaaa,ali nema više,tuna sa živom bye,bye. Inače,ja sam probala babylove šampon jer on jedini od tih dječjih šampona koji se nalaze u dm-u nema parabena,mineralnih ulja,sodium laureth ni laury sulfata,nema boje ni mirisa ali nije mi ni on pomogao i ne samo to nego sam imala osjećaj da uopće vlasište ne očisti onako kako bi trebalo...eto to su moja iskustva sa babylove šamponom,no možda je kupka bolja...
__________________
Ancient Aliens
zglobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 11:27   #55
Kosa se prorjeđuje zbog seboreje

Imam 25 godina i dermatolog mi je dijagnosticirao seboreični dermatitis. Međutim on mi je dao oronozol šampon za kojeg sam čuo da je agresivan. Mene zanima koji su najbolji preparati za ovaj moj problem? Znam da za seboreju nema trajnog rješenja ali što je dobro da se to povuče barem na jedno vrijeme i da narastu neke nove dlake. Primjetio sam da mi se kosa prorijedila malo na tjemenu i na zaliscima. Dakle, očito je seboreja uzročnik prorjeđivanja kose pa molim za savjet što da učinim? Možda je ista tema već bila pa bih zamolio admina ukoliko prebaci moj post negdje drugdje da mi da link u privatne poruke. Hvala unaprijed.
dexter1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 15:12   #56
Moj suprug ima seboreju godinama, ljeti je bolje stanje, zimi gore, ali to vjerojatno znaš i sam. :/ Uglavnom, jedino što mu pomaže je Dr. Tempt crni šampon.
Smrdi na naftu i košta oko 100 kn, ima ga svaka ljekarna, ali radi, nije agresivan uopće.
Ne mora se koristiti za svako pranje, ali probaj tri tjedna korisiti samo njega, kao terapiju, kasnije svako drugo, treće pranje. U međuvremenu peri kosu sa nečim nježnim, mi oboje koristimo Biobazu, smilje ili kokos.

Sretno.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:32   #57
Mislim da znam za taj šampon. Ima još neki preparat koji košta 300 kn. Zove se FS FU+COL ako sam dobro napisao. Al previše je komplicirano bar za mene, al vrijedi probat.
dexter1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 15:22   #58
Vec godinama se mucim sa problematicnim tjemenom. Ne bude kao perut, nego bijele suhe nakupine koje se ne mogu maknuti. Bude mi dosta tjemena i crveno, ali vise s tim suhim krastama, ponekad i dosta debele da zahvate i kosu. Zna mi koza popucat od tog i uz sam rub kose pa isto svrbi i bude bijelo. Isla sam kod dermatologa i dobila oranozal sampon i diprosalic losion. Diprosalic vec dugo koristim, i vidim da to nije rijesenje, da li itko zna za nesto sto mu je pomoglo? Neko ulje da se utrlja u tjeme ili nesto? Takodjer kad to imam, bude mi dosta suha koza kod uha, nosa i obrva. Hvala vam puno tko god da neki savjet!
starke1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 00:51   #59
Mislim da je ovo individualno, svako ima neke svoje trikove...
Npr. kod face mi pomaže Vichy. Ne znam ni kako ni zašto.
Kod kose pak... Šampon sam dugo gađala i mijenjala, u početku su mi bili jako dobri agresivni SLS/SLES šamponi, sad mi je po mjeri sa sulfatom ALS... Ne smijem koristiti proizvode sa silikonima... Tj. smijem, al me onda duplo brže vlasište počne svrbit; kad dolazim od frizera, kosu moram još isti dan oprati... Uljane maske su mi odlične sve koje smućkam, ali na ricinus-kokos vlasište nekak najbolje reagira... Ne smijem koristiti pjene, lakove i ino... Po sušenju stavim prirodno ulje ili nešt kemijsko hranjivo, a da nema silikone ili koji laganiji, vodotopivi silikon... I tako...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:16   #60
Meni je za suhu perut, svrbeš i posljedične krastice najbolje pomogao zeleni vichy za suhu prhut i jeftinija verzija - zeleni Asebon. Čim probam nešto drugo nastane kaos.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:04.