Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2012., 23:57   #1
Posesivnost-ljubmora

U braku sam pola godine, prije toga veza od 10 godina. trenutno nezaposlena, pod strogom prismotrom uzasne svekrve. Dani su mi katastrofa, samopouzdanje u kurcu.
Muz inace dobar, pazljiv, ali uvijek i u toku veze je imao potrebu koketirati. Nikad me nije prevario, ali eto kaze samo je drustven. Mada ta njegova drustvenost se ipak razlikuje kada su u pitanju muskarci i zene koje mu se ne svidjaju i zene prema kojima osjeti privlacnost. Al hajd tolerisala sam.

Sad polako ludim, vjerovatno je u pitanju moje samopouzdanje. Naime, na poslu se druzi sa pripravnicama koje su deset godina mladje od njega. Zamolila sam ga par puta da se ne zblizava pretjerano sa njima jer me to uznemirava, ali on kao da mi u inat sve vise radi suprotno. Poredi me s njima, kaze da se vise ne smijem, da bih se trebala dotjerati (kako da se dotjeram ne mogu u minjaku po kuci hodat) . U zadnje vrijeme mi govori i da sam nenormalna jer me vidno povrijedi svaki put kad ide na kavu sa tim djevojcicama. NJima je po dvadesetak, nama preko trideset. On kaze da je sasvim normalno da ima kolegice sa posla i da ne radim preveliku dramu od toga. A za jednu od tih pripravnica sam saznala da je u seksualnim odnosima sa njegovim kolegom,jer pokusava na taj nacin da dodje do stalnog zaposlenja.

Znam da sam i ja pretjerano osjetljiva u zadnje vrijeme, ali vise ne znam sta cu sama sa sobom. Zivot mi se moj smucio. Posao ne mogu nikako da nadjem, a vjerujem da bi mi to rijesilo ako nista bar dio problema. Razmisljam da se vratim roditeljima.
napredna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 00:37   #2
Žao mi je što u 10 godina veze nisi postavila osnovna pravila za uspješan bračni život. Roditelje, punice, prijatelje, poznanike izostavite iz odluka o vašem životu i vašem ponašanju, u suprotnom bit ćete biti predmet manipulacije i zagarantirati si loš brak. Vaš brak, vaša stvar pa ako svekrva zabada prste ako treba otkini joj ih. Jer nitko Vam sutra neće odgajati djecu, plaćati račune, zarađivati, držati obitelj na okupu doli vas samih.
Druga stvar, gdje si gledala i zašto si se vjenčala ako već u prvoj godini braka imaš problema sa suprugom? Došle godine, nagovor roditelja? E pa...
Treća stvar, tvoj suprug i ti njemu trebate i MORATE biti najvažniji na svijetu, i ako se ne može odreći kave sa balavicama (jer tebi to strašno smeta) ili bar o tome sa tobom usuglasiti kompromis-dogovor nije te vrijedan, nije dobar muž i neće biti dobar otac. Komentari tipa on je dobar pažljiv, prekrasan ALI, nema ali, taj ali znači da ima mnogo problema i da stvari nisu tako dobre kako se čine...
U braku je komunikacija najvažnija, u suprotnom sve se otopi pa i ljubav. Ukoliko si spremna prihvatiti poluživot ili polubrak nisi ni trebala otvarati ovaj topic, ukoliko želiš osigurati kvalitetan suživot sa suprugom, pričaj, ukoliko ne ide, skupi kofere dok još nema djece, puno je lakše sad nego kasnije...
I zaposli se bilo kako i bilo gdje, zdravije ćeš živjeti vjeruj mi...
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 01:08   #3
Pokusavam razgovarati ali svaki put kada pokusam razgovarati on kaze da nad njim sprovodim nasilje u braku zbog posesivne ljubomore i brani se da me ne vara, a ja ga to i ne optuzujem.
Rekao mi je da mogu spakovat svoje stvari i ici kuci, da ne moze vise da me slusa.
A konflikt je nastupio jer je on spomenuo opet svoje kolegice, ali u kontekstu kako je on papucar i kako mu ja ne dam da ide s njima na kafu i kako to njemu smeta. Znaci iz cista mira zapocinje razgovor na tu temu za ruckom.
napredna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 01:44   #4
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
...
Ah.
Vjerojatno loš potez "Molim te, nemoj se s njima previše zbližavati, to me uznemirava", jer si ga time navela da misli "E idem baš to to!!".
Kad dođe do ljubomore i nekog načina posesivnosti, onda partner prema kojemu je to upućeno ima čak i podsvjesnu tendenciju da upravo to za što mu je rečeno "ne. ne moj molimte" radi.

Meni je žao, još bi više bila uzbunjujuća situacija da to prije nije radio.
Ali svejedno.
Jako glupo od njega da te uspoređuje s njima, da ti govori da se dotjeraš, i da se vidi po njemu i njegovom zalaganju koliko im je privrženiji nego tebi.

Ego mu vjerojatno cvjeta u ovu zimu s tim mladim curama.

Bojim se da ne možeš baš puno toga postići, osim da nađeš posao, ili da upišeš kakav tečaj, druženje, hobi, gdje ćeš se malo možda udaljiti od toga,
možda ćeš naći društvo. Baš me zanima komentar njegov u slučaju da si ti nađeš nekoliko prijatelja pa s njima na kavicama redovito budeš, + još se fino središ. - ako TAD nebi reagirao, a onda ne znam.
__________________
Kroz maglu treperi devet sveča na torti... Tad sam dobio par mandarina i malog belog zeca...
Kukalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 07:45   #5
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
Rekao mi je da mogu spakovat svoje stvari i ici kuci, da ne moze vise da me slusa.
A konflikt je nastupio jer je on spomenuo opet svoje kolegice, ali u kontekstu kako je on papucar i kako mu ja ne dam da ide s njima na kafu i kako to njemu smeta. Znaci iz cista mira zapocinje razgovor na tu temu za ruckom.
Ovo boldano me ubolo u oči. Nitko kome je stalo do njegovog braka ne bi smio dozvoliti da izgovori ovakvo nešto.

Pokušaj naći posao, i stvoriti sebi normalan život. Izađi sama van sa prijateljima, bavi se sportom, upiši neki tečaj... Nije zdravo po tebe ni po tvoj brak da ti se život vrti oko tvoga supruga. Takve veze znaju da guše i stvaraju pritisak oboma.

Poradi na svom samopouzdanju. Ukoliko se osjećaš samopouzdanije kada si dotjerana, počni da se dotjeruješ i kada si u kući. Ako uživaš u čitanju, čitaj. Ako ti je potrebno da porazgovaraš s nekim, uradi to. Volontiraj, pomaži drugima.

I onda razmisli hoće li se ponašanje tvoga supruga promijeniti i hoćeš li ostati u braku.
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 09:01   #6
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
Pokusavam razgovarati ali svaki put kada pokusam razgovarati on kaze da nad njim sprovodim nasilje u braku zbog posesivne ljubomore i brani se da me ne vara, a ja ga to i ne optuzujem.
Rekao mi je da mogu spakovat svoje stvari i ici kuci, da ne moze vise da me slusa.
A konflikt je nastupio jer je on spomenuo opet svoje kolegice, ali u kontekstu kako je on papucar i kako mu ja ne dam da ide s njima na kafu i kako to njemu smeta. Znaci iz cista mira zapocinje razgovor na tu temu za ruckom.
Kad bih ja za primjer svojoj suprugi rekao da spakira svoje stvari i vrati se roditeljima, vjeruj mi ona bi to i učinila. Baš zato i cijenim žene čvrstoga stava koje ne žele padati nisko, naročito pred čovjekom koji mrtav hladan može izgovoriti tako nešto. Među vama se mnogo toga treba rasčistiti, bilo da se radi o problemu sa tvoje ili njegove strane. Ako ste kadri svašta jedno drugom izgovoriti zbog malog problemčića to nikako ne može biti dobro. U 10 godina dosta ste toga prošli zajedno, sasvim dovoljno da procjeniš koliko vrijedi truditi se i kakva je perspektiva veze u kojoj jesi...
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 09:29   #7
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
Pokusavam razgovarati ali svaki put kada pokusam razgovarati on kaze da nad njim sprovodim nasilje u braku zbog posesivne ljubomore i brani se da me ne vara, a ja ga to i ne optuzujem.
Rekao mi je da mogu spakovat svoje stvari i ici kuci, da ne moze vise da me slusa.
A konflikt je nastupio jer je on spomenuo opet svoje kolegice, ali u kontekstu kako je on papucar i kako mu ja ne dam da ide s njima na kafu i kako to njemu smeta. Znaci iz cista mira zapocinje razgovor na tu temu za ruckom.
nevjerojatno!!
kuda ide ovaj svjet!!
on je tebi rekao da spakujes kofere..

njemu ne smetas ti mila..
nejmu smeta sta stari..sta je u braku..
i sta je bez obzira imao on neku avanturu,ipak ozenjen čovjek..

na tvom mjestu ne bih sebi kao prvo dopustila tako ponizenje..
da ja ispadam bolesna ljubomorna krava..
glavu gore Napredna..
Počni da postujes sebe
počni intezivno da trazis bilo kakav posao!
Ima te li djece?
__________________
Plavi Orkestar - Zauvijek
lavlje-srce is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 11:31   #8
Citajuci prvi post pomislila sam da je on bio sarmer u zenskom drustvu deset godina vase veze i da ne shvatam zasto ti to sad odjednom smeta, kad ste u braku...ako si tolerisala prije, zasto ne tolerises i sada...zar si mislila da ce se njegovo ponasanje nakon tridesete i samo vjencanjem - promijeniti...

Mada me je kopkalo to sto dolazi kuci i sam prica o njima i to tako da uporedjuje tebe i njih u njihovu korist, ali mislila sam da je tako nesto radio i ranije, vjerovatno...

Medjutim moj stav prema njemu, a i vasem braku se promijenio kad sam procitala da ti je hladno za ruckom rekao - da se mozes spakovati i ici kuci, da ne moze vise da te slusa.
Ici kuci????????
Zar to nije tvoja kuca?
Zar je i njemu i tebi normalno da te tako mrska?
To je tako grozno i ponizavajuce i demonstracija sile i kurcobolje njegove prema tebi.

Ako si vec odlucila ostati i preci preko svega - zauzmi ostriji stav, ne dozvoli da te tretira ovako jer to niko ne zasluzuje.
Ne radis pa sta (ne radim ni ja vec pola godine), neces u kuci biti u svecanom ruhu, ako misli da trebas da se sredis nek izvede tebe negdje, umjesto da izvodi na kafice radne kolegice i koketira s njima.
Morate postaviti taj brak na zdrave temelje, inace ces cijeli zivot zivjeti u paklu. Ako on nije u stanju voljeti i postovati svoju zenu, koju je sam izabrao - nek kaze, pa se ljudski razvedite. Nisi ti stupanjem u brak pristala na ponizavanja i uvrede i biti otirac.

Ali i ti moras spustiti loptu.
To sto njegov kolega sevi neku pripravnicu ne znaci da i on sevi neku pripravnicu.
Ako je uvijek bio takav i volio koketirati, a ti si mu to tolerisala, zasto sad pravis problem...
Mogu one imati dvadeset, tebe ne treba brinuti sto imas trideset, jer svake godine imaju svoje cari i nose neke prednosti...
Znam da kad je covjek nezaposlen i zatvoren u kuci lako gubi samopouzdanje, ali moras vjerovati u sebe i shvatiti da ovo stanje nece trajati vjecno...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 12:40   #9
Joj sad bumo ovakvo idiotsko ponašanje njenog mužeka , nepoštovanje i nezrelost satima analizirali .
Kaj god.

Draga ti jednostavno prestani njemu bildati ego svojom ljubomorom. Znala si kakav je pa fino budi pametna.
Kada on počne trkeljati o tim kolegicama ti samo šuti , ne regairaj i smješkaj se.
A to da bi mene nečija mamica držala po čizmom..nema šanse.Nije mene moja našla u kupusu a svekrva kupila na tržnici.
Neka rospija nabavi psa ako želi nekoga dresirati i kontrolirati...mene neće ničija mater.

Onda se lijepo uredi pa kaži da ideš sa frendicom, kumom na kavu....čim on uleti u stan ti fino van.Kuma te treba.
Ne stavljaj njega kao kralja svoga života, njega ili njegovu mater..vidiš da se uzoholio.
Reci mu kada počne pričati o njima da se nadaš da se dobro proveo i da jedva čekaš da se zaposliš i da ti ideš tako sa kolegama na piće.
Pa češće šetaj, bavi se nečim van kuće, ne čekaj njega kao ozebli sunce, ne bildaj mu ego ispitivanjem i cviljenjem.
Njemu paše takva tvoja ljubomora..e baš je jadan.
Odgoji ga (ja ne bi nikada više sa nekim nezrelim kojega treba odgojiti, koji prkosi i manipulira i nije iskren ali ti si u braku )
On te želi kontorlirati, svekrva također.
Majku mu pa ne živiš u Ljubanovoj zadruzi i nisi ničije vlasništvo ni sluškinja..čak i ako jesi sad bez posla.
Btw.ti si odrasla osoba, punoljetna i kak dopuštaš da te provocira ili ti ograničava kretanje bilo tko ?
Kaj imaš 4 godine ?
Udala si se da budeš partnerica, supruga ili nečija snaha?
Živiš za njegovu mamu i kako mu mamu usrećiti ili sebe ?
Ženo trgni se...nađi neki hobi .On se malo uobrazio i kolegice su mu dale zamah u krila..pa se kokot prči po dvorištu ali...
ti nisi njegov rob, ni njegove mamice..kakvo nakuhavanje kava za posjete? Odfakaj ti to..!
Pa 21.stoljeće je ženo draga !
Traži posao ali za početak nađi neki hobi..neku zanimaciju u zajednici gdje živiš.
A svekrva će klepetati, nema drugoga posla.Ona bi nekim komandirala..ima muža ne tebe.
Drugoi puta kada bi meni rekao tak blentav da mogu iseliti..ja bi iselila.
Na par dana ili tjedan.
Čitaj kaj ti je napisao ovaj čovjek na temi.
Muškarcima su dosadne blage i drage, krpe i ugađalice ,nesigurne bez života koje titraju oko svih .
To slijepe i nezrele budale od muškaraca hrani
Ajd ..kaj ti sve to treba?
I kada prestaneš reagirati na njegovo potenciranje tvoje ljubomore, kako se on siromak pravi važan ...onda ćeš vidjeti kako će se on iznenaditi.
Pokušaj
I zlatno pravilo

Čovjek sam određuje kakvu će ulogu drugi imati u njegovim odlukama i u životu.
Nitko nije rođen da živi za druge i bude rob tuđih potreba i egoizma.

Zadnje uređivanje pozitivax : 06.12.2012. at 12:51.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 15:21   #10
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
... trenutno nezaposlena, pod strogom prismotrom uzasne svekrve. Muz inace ...
Jel tebe svekrva plaća da te drži pod prismotrom?
Ne.
Što znači da je nemaš šta doživljavat i uzimat u obzir...
Svekrva se cijeni i poštuje zato što održavaš naprosto prefantastičan odnos s njenim sinom,ma da se to riječima ne može opisat koliko fantastičan,a ne zato što bi ona sama po sebi trebala nešto prestavljat.
Odi van ciljano da nekog upoznaš i onda ga zamoli da ti muža dobro nabije,jer ako već ideš onda neka to bude tako da te nikad ne zaboravi.
Uvijek moraš znat da je lopov onaj ko krade,onaj koji drži ljestve,ali bogami i onaj koji to gleda sa odobravanjem "juuujjj kak je to super :klap: " ...
Ja isto mislim da muževi mogu imati kolegice,ali ne i moj muž ...a posebno ne takve dronfulje..
Dapače da ne kaže da je treba kamenom u glavu,debelo bi nahebo.

I šta si uopće pobogu išla bit s tim debilom?

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.12.2012. at 15:35.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 16:23   #11
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Ja isto mislim da muževi mogu imati kolegice,ali ne i moj muž ...a posebno ne takve dronfulje..
Dapače da ne kaže da je treba kamenom u glavu,debelo bi nahebo.
Evo, moj dragi ima na poslu dvije radne kolegice.
I naravno da ih svi muski paze...u smislu da su dzentlmeni prema njima...
Svi su slicnih godina i atmosfera u firmi je jako lijepa...
Svi su upareni. I kad su neke privatne feste pozvani su svi sa muzevima/zenama. I zaista nam bude fino...
Slavili smo skupa 1. maj, bilo je svadbi, babina, slava, odlazaka 'na naselje'...i bude bas veselo...

Ja dok sam radila sam imala i kolege.
Ponekad smo znali svi skupa otici na pice (mi, s posla).
I danas znamo otici u vecernji lumperaj (uglavnom mi zenske, ali ponekad i muski)...

Ne razumijem zasto radne kolegice od muza zvati dronfuljama.
Kakav je to mentalni sklop?
I ocekivati od muza da kaze da bi neku curu kamenom u glavu - i misliti da je to nesto pohvalno.
A ako ne kaze da bi je kamenom u glavu nahebace od tebe...

I ne, iako imam radne kolege, pa i muske prijatelje - ne sevim se s njima.
Jer ko bi rekao, oni su mi prijatelji!!!
A da mi je samo bitno vidjeti musko i odmah naskacem - ne bi me Bog mili sacuvao, makar me u zlatni kavez zatvorili, ja bih nasla nacin da do kurca dodjem...makar cvrkucuci dok se neko naivno musko ne priblizi kavezu i onda cap....
Isto vazi i za muskarce...
Nes' ti grijeha - popiti kafu s kolegicama...

A to sto je ona njemu godinama dozvoljavala bez rijeci koketiranje i sarmiranje okolo to je vec drugi par jabuka i krivicu za to snose oboje. Ona sto nije rekla da joj smeta - pa bi on ili prestao ili nastavio po svom (a ona bi onda znala da joj je vrijeme da krene dalje)...
On jer je nezreo i gladan paznje u godinama kad je davno napustio pelene i trebao bi biti zreliji i pametniji i trebao bi se vec nauciti postovati ljude oko sebe, ljude koji to zasluzuju.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:08   #12
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
Pokusavam razgovarati ali svaki put kada pokusam razgovarati on kaze da nad njim sprovodim nasilje u braku zbog posesivne ljubomore i brani se da me ne vara, a ja ga to i ne optuzujem.
Rekao mi je da mogu spakovat svoje stvari i ici kuci, da ne moze vise da me slusa.
A konflikt je nastupio jer je on spomenuo opet svoje kolegice, ali u kontekstu kako je on papucar i kako mu ja ne dam da ide s njima na kafu i kako to njemu smeta. Znaci iz cista mira zapocinje razgovor na tu temu za ruckom.
mislim da ti je vrijeme da svoje oči prestaneš držati zatvorene, već je došlo vrijeme da istini pogledaš u oči koliko da bolilo..pa kud puklo

jednostavno draga moja potrebno je biti jak, a ne slabić i svekrvin rob !vjeruj da ćeš tako samo postati prerano uveli cvjetić kojeg više nitko neće htjeti ni za u herbarij a kamoli u vaznu.

vjerujem da ti je sada bistrije odakle mužu ono crvenilo na visuljku njegovome

ženica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 17:25   #13
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Evo, moj dragi ima na poslu dvije radne kolegice.
I naravno da ih svi muski paze...u smislu da su dzentlmeni prema njima...
Svi su slicnih godina i atmosfera u firmi je jako lijepa...
Svi su upareni. I kad su neke privatne feste pozvani su svi sa muzevima/zenama. I zaista nam bude fino...
Slavili smo skupa 1. maj, bilo je svadbi, babina, slava, odlazaka 'na naselje'...i bude bas veselo...

Ne razumijem zasto radne kolegice od muza zvati dronfuljama.
Kakav je to mentalni sklop?
Onaj koji jako dobro zapaža dok učitava podatke..
(za razliku od nekih,jel)
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
On kaze da je sasvim normalno da ima kolegice sa posla i da ne radim preveliku dramu od toga. A za jednu od tih pripravnica sam saznala da je u seksualnim odnosima sa njegovim kolegom,jer pokusava na taj nacin da dodje do stalnog zaposlenja.
Bit će sve neki nadasve fini ljudi
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
...ocekivati od muza da kaze da bi neku curu kamenom u glavu - i misliti da je to nesto pohvalno.
A ako ne kaze da bi je kamenom u glavu nahebace od tebe...
A šta ću ,jadna ti sam,kad mi ne odgovaraju neistomišljenici
Autorica zacijelo ima negdje zbilja prekrasnog muža...dapače "Svaka mu dala " ..


Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
Znam da sam i ja pretjerano osjetljiva u zadnje vrijeme, ali vise ne znam sta cu sama sa sobom. Zivot mi se moj smucio. Posao ne mogu nikako da nadjem
Ha nemoj bit tužna, probaj ko od muževog kolege pripravnica.To bi mu se zacijelo jako svidilo.
Ajmo sad ozbiljno,zar zaista misliš da je pošten da bi se vrzmao među takvim ljudima?

Nadam se da si shvatila da se šalim.Muž ti je kreten.

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.12.2012. at 17:54.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 18:36   #14
Pa kad je toliko društven što ne iskoristi ta svoja poznanstva da ti nađe posao? Mislim da bi tvoje zaposlenje moglo popraviti cijelu situaciju.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:12   #15
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
U braku sam pola godine, prije toga veza od 10 godina. trenutno nezaposlena, pod strogom prismotrom uzasne svekrve. Dani su mi katastrofa, samopouzdanje u kurcu.

ajooj

a bas je glupo to kako se zatvori krug ponekad, iz kojeg se tesko izvuci...vjerojatno ti je zbog samoce svekrva jos bitnija i veca u glavi, pa se ona vjerojatno jos vise usamljujes da joj izbijes razloge da te ne voli, i tako u krug.

probaj se povezati s nekim ljudima, ako nista bar ovako preko neta, da dobijes neku svoju "mrezu"...a onda kad opet stvoris neku svoju bazu, svojih ljudi, bit ce ti sve manje bitna ona i sve manje ces marit sto misli o tome jesi li nakrivila glavu na ovu ili onu stranu.

A za muza ne znam...svi mi lako ovdje osudimo druge, a to kakav je i kakav je vas odnos, to najbolje ti znas.

Ja bi na tvom mjestu pokusala ogranizirati zivot tako da se opet prosmijem uz njega...a onda ako ne ide razmisljala o ostalim opcijama.

To sto nemas posao zna bacit u depru, i onda zna izgledati kako se svi na poslu ludu zabavljaju i svasta im se događa, a vecina poslova su zapravo takva da ljudi samo cekaju da dođe 4,5, 8 ili do kad ko radi, da se maknu, i mastaju o tome sto bi sve mogli radit da nisu na tom groznom mjestu

Moze ti to bit i pozitivna stvar, sto imas vremena za bilo sto sto ti privuce interes, za ucenje, za druzenja, za BILO sto... samo s malo hrabrosti
translation is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:42   #16
Napredna:
Kratko i jasno: tvoj muž misli da kraj sebe ima krpu.
Uradi nešto od gore savjetovanog, prvenstveno probudi svoje ja (ne živi ugađajući drugima, nego sebi kao osobi), probaj naći posao, makni svoj fokus s njegovog veličanstva.
Pretvori se iz krpe u dizajnerski komad odjeće.
__________________
Nije pametno kritizirati nečije kuhanje ako želite ponovo jesti kod te osobe.
rosita22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 19:55   #17
Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Onaj koji jako dobro zapaža dok učitava podatke..
(za razliku od nekih,jel)
Bit će sve neki nadasve fini ljudi

A šta ću ,jadna ti sam,kad mi ne odgovaraju neistomišljenici
Autorica zacijelo ima negdje zbilja prekrasnog muža...dapače "Svaka mu dala " ..


Ha nemoj bit tužna, probaj ko od muževog kolege pripravnica.To bi mu se zacijelo jako svidilo.
Ajmo sad ozbiljno,zar zaista misliš da je pošten da bi se vrzmao među takvim ljudima?

Nadam se da si shvatila da se šalim.Muž ti je kreten.
Molim te da malo pripaziš na ton.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 21:33   #18
Quote:
napredna kaže: Pogledaj post
Rekao mi je da mogu spakovat svoje stvari i ici kuci, da ne moze vise da me slusa.
Što je najbitnije ti njemu ne vjeruješ...s ovim što je rekao da možeš pakirati stvari i kući znači da on ne misli odustat od takvog načina života...

Ne trebaš ti biti dotjerana i u petama i nasmijana da bi dobila njegovu pažnju...
ti samo trebaš biti svoja...

Sumnjičava si jer nemaš povjerenja u njega,razmisli jel možeš tako živjeti
eelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 21:39   #19
Ti si ovdje iznijela svoju stranu priče. Mene baš zanima njegova strana. Da li ti njemu često prigovaraš? Na koji način mu daješ do znanja da te povrijedilo njegovo ponašanje? Koliko si mu puta do sada spomenula da ćeš spakirati kofere i otići roditeljima?

No, da počnemo ispočetka. Bili ste u vezi 10 godina prije nego što ste se vjenčali. Jeste li i koliko dugo živjeli zajedno?
Zašto i kako je došlo do suživota sa svekrvom? I koliko dugo si bez posla?
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2012., 22:30   #20
Sorry što kvarim raspravu,ali moja blic percepcija ocjenjuje da je tip dvoličnjak dvostrukih standarda,koji je tebe draga autorice ufurao u shemu konzervativnosti i tradicionale da ju proživljavaš kroz život sa njegovom majkom,a sebi namaknuo modernizam i dobru zabavu uz kafice sa mlade pičiće ..

Daj to molim te odhebi dok još nemaš djece,aj pliz,molim te

Aj da ti živiš neki mondeni moderni lifestyle pa ni po jada,nego ti s babom a on druženja i društvancija... đubre na kvadrat..

Zadnje uređivanje Lyte-as-a-rock : 06.12.2012. at 22:36.
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.