Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2015., 21:15   #5241
Pitanje

Quote:
Mazda-3 kaže: Pogledaj post
Prednji su ok, zadnje manje sam morao malo saviti da lijepo legnu. Dodao sam dvosmjernu traku po sredini da pojacam lijepljenje. Zadovoljan sam.
eBay?
Cijenu?
splico9 is offline  
Old 28.04.2015., 21:30   #5242
Damping

Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Posto radim damping a nisam se prije sjetio izmjeriti buku u autu da li ima neka dobra dusica iz Zagreba sa svojom mazdicom da skupa izmjerimo buku u njegovom autu tako da mogu imati rezultate prije i poslije
Sta bi trebalo značiti taj "damping"?
splico9 is offline  
Old 29.04.2015., 00:34   #5243
Gledam ova oštećenja na laku... *ebate... u odnosu na to, moje je mila majka. Jel netko stavljao onu prozirnu foliju na haubu i retrovizore npr?
fast eddie is offline  
Old 29.04.2015., 12:16   #5244
Quote:
splico9 kaže: Pogledaj post
eBay?
Cijenu?
Aliexpress, došlo me $ 40.54
Mazda-3 is offline  
Old 29.04.2015., 12:29   #5245
A kako jednog dana skinuti foliju, tj je li se ona uopće skida? jer ako je to princip lijepljenja, kad bi je išao odlijepiti bojim se da bi lak umjesto na autu ostao na foliji
zac013 is offline  
Old 29.04.2015., 14:15   #5246
Ako je pravilno postavljena kvalitetna folija, isto se tako pravilno može i skinuti, bez ikakvih oštećenja na laku i bez tragova ljepila
wasx is offline  
Old 29.04.2015., 17:05   #5247
Quote:
zac013 kaže: Pogledaj post
A kako jednog dana skinuti foliju, tj je li se ona uopće skida? jer ako je to princip lijepljenja, kad bi je išao odlijepiti bojim se da bi lak umjesto na autu ostao na foliji
Da, kakav je lak...
fast eddie is offline  
Old 29.04.2015., 19:15   #5248
Tumac za prednji pogon
Knorac is offline  
Old 29.04.2015., 20:47   #5249
Jel se da nekom objasniti koja je razlika kada na klimi pise ac i kada pise ac eco.
Knorac is offline  
Old 29.04.2015., 21:10   #5250
Dobro pitanje
MafiaMan is offline  
Old 30.04.2015., 08:40   #5251
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Jel se da nekom objasniti koja je razlika kada na klimi pise ac i kada pise ac eco.
Koliko sam ja skužio, kad je mala razlike unutarnje i vanjske temperature, onda piše AC ECO - i tad se kompresor svako malo gasi.

Kad je veća razlika onda piše AC i tad kompresor stalno radi.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Old 30.04.2015., 08:43   #5252
Znaci ovo eco bi bilo za proljetne teperaturice.
Knorac is offline  
Old 30.04.2015., 08:53   #5253
Moze biti da je to, male razlike u temp pa nema smisla paliti kompresor

Takodjer, ako je analogija ista ili barem slicna VW-u onda kad je eco upaljen kompresor ne radi, manja potrosnja goriva za 0,003 litre (zato je eco ).
Kad je ECO upaljen onda ljeti klima samo vuce vanjski zrak i na taj nacin hladi, dok zimi taj zrak ide preko malog kilera kabine u kojem je rashladna tekucina motora pa se pomocu nje zagrijava zrak i grije kabina

Kad je ECO ugasen kompresor radi (ovisi o razlici temp radi punom snagom ili manjom) i zrak se hladi.

Takodjer bi se ECO trebao upaliti ako zimi upalite klimu za grijati ali je vanjska temp preniska pa se pali ECO i na taj nacin sprijecava kvar kompresora.
fat_boy_slim is offline  
Old 30.04.2015., 17:04   #5254
Pozdrav,

Razmišljam također o kupnji nove 3 skyactiv, al ova oštećenja na laku me odgovaraju od toga :/

Sad me zanima dal svi koji imaju oštećenja ih imaju na Mica boji (barem mi se tako čini iz slika) ili je ista stvar i sa Metallic verzijama?
docc is offline  
Old 30.04.2015., 17:50   #5255
Quote:
docc kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Razmišljam također o kupnji nove 3 skyactiv, al ova oštećenja na laku me odgovaraju od toga :/

Sad me zanima dal svi koji imaju oštećenja ih imaju na Mica boji (barem mi se tako čini iz slika) ili je ista stvar i sa Metallic verzijama?
Moja je crna mica ... ima par točkica, zasad nisam nezadovoljan ali niti nešto presretan. Kolege knorac i marcoone imaju artic bijelu (nije metalic niti mica) izgleda da je ona problematična, a eyes ima plavu metalic pa ima problema
-hawk- is offline  
Old 30.04.2015., 18:00   #5256
Quote:
-hawk- kaže: Pogledaj post
Moja je crna mica ... ima par točkica, zasad nisam nezadovoljan ali niti nešto presretan. Kolege knorac i marcoone imaju artic bijelu (nije metalic niti mica) izgleda da je ona problematična, a eyes ima plavu metalic pa ima problema
Hm, zar nije reko da ima deep crystal blue? Na site-u vidim da je to isto mica
docc is offline  
Old 30.04.2015., 18:18   #5257
Quote:
docc kaže: Pogledaj post
Hm, zar nije reko da ima deep crystal blue? Na site-u vidim da je to isto mica
Zapravo da, metalic je crvena, aluminium i smeđa, a pošto ima puno crvenih na forumu neka kažu koju?
-hawk- is offline  
Old 30.04.2015., 19:39   #5258
Pozdrav ekipa
Evo sam i ja postao ponosni vlasnik Mazde 3 G100. Bijela
Samo da razbijem predrasude. Naime ono pravilo da se ne skida cijena kod Mazde ne stoji
Naime ja sam za svoju sto u novcu sto u opremi dobio popust od blizu 10tkn.
Vjerujte istina je ali je sve odigrano ispod stola.
Dakle novac sam dobio na ruke prilikom preuzimanja vozila.

Imam jedno pitanje za znalce Ako može.
Dakle ovo se nudi na eBay http://www.ebay.co.uk/itm/331532429741
Kako da znam da ova sd Card odgovara mojoj navigaciji. Molio bi savijet.
Isto tako ako može koji link sa dodatnom opremom za istu i za nove felge koje odgovaraju za naše ljubimce.
Usput u svezi laka. Malo. Vam se ovaj forum pretvorio u glupo raspravljanje o laku. Možda je stvar vaše vožnje ili nemate asfalta na nekim dionicama ili.....
Koga smeta neka ne kupuje. Mislim da bi ovdje trebalo razmijeniti i ostala iskustva a ne samo iskustva sa lakom.

Molio bi vaše odgovore u svezi mojih pitanja.
Ekipa pozdrav i hvala.
Nadam se da nisam nikoga uvrijedio jer mi to ni nije bila namjera.
Pozdrav.
Mazda3sedan is offline  
Old 30.04.2015., 19:52   #5259
Da možda ne preuvelicavate situaciju? Pogodit ce te babulj imala ona 2000 ili 20000 km i napravit rupu u laku. Ova veća otpadanja boje mi izgledaju kao rezultat miniwasha. Vlasnik mislici da mu je musica na braniku malo upra po rupi i dogodilo se sto se dogodilo? Svi bi mi volitli da su nan auti bez greške, ali kilometri cine svoje, jos pogotovo ako se po zgu ili autocesti obitava.
Jedino mi je neobjašnjiva ona fleka na krovu...

Na mojoj im se na dva mjesta potkrala prljavstina ispod laka sto mi je nezamislivo, ali što je tu je. Probat cu bar nazicat još nesto na racun toga , lol
MafiaMan is offline  
Old 30.04.2015., 20:27   #5260
Ja bas mislim da je glupo raspravljati samo o dobrim stvarima, tj zanemariti probleme. Na nekim drugim temama se tako radi, bitno je samo hvaliti automobil, inace neko trola...

Par sitnih ostecenja nisu problem, ali u isto vrijeme nekoliko korisnika ima mnogo ozbiljnije probleme sa lakom i to nije nesto sto se treba olako shvatiti. Ako za 3 godine trebas ponovo lakirati novi automobil, sta mislis da ce se desiti sa cijenom vozila?

Onakva ostecenja ne bi trebala da se stvaraju niti kod obicne voznje (plus par kamencica) niti kod pranja vozila. Na vecini drugih novih automobila, takvim problema nema.
El Mariachi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.