Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2006., 01:48   #1
Crkva i licemjerje

Vjernici. Nedavno je otvoren topic anti-crkva vicevi koji sadržava određenu skupinu viceva koji, očito, vrijeđaju crkvu. Isto tako se nalazi dosta postova vjernika koji se žale na te viceve i tvrde kako je to nizak, odnosno, nikakav smisao za humor. Ti isti ljudi koji su uspjeli iskamčit zatvaranje topica sada pišu, kao što su i pisali, te čitaju i slatko se smiju čitavoj drugoj seriji viceva ma račun crnaca (koji su 100 puta gori od ant-crkva), na račun roma, židova, djece, plavuša...
Kako se usuđujete reći da se ne smije vrijeđati načiju religiju, odnosno katoličanstvo, al izato nemate nikakvih skrupula izreći najodvratnije, najogavnije, najužasnije uvrede i , bez uvrede, sranja na račun drugih? Kako si možete pogledati u lice i tražiti da ja ne vrijeđam crkvu zbog vjernika, ali sami pisati i zbijati šale na račun muslimana, židova, rase ili nacije? Nije vam palo na pamet da je možda moja cura druge rase ili nacije? Ili od mnogih drugih ovdje? Zr je to tolerancija i poštenje koje se širi iz katoličanstva? To je ono u što bih ja trebao vjerovat?
Žao mi je, ali zbog ovoga incidenta ne samo da mi se gadi crkva kao institucija, nego mi se gade i večina ljudi koji vjeruju u crkvu i odlaze tamo redovito.
Mislite li da je to u redu?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 02:31   #2
Xerex is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 04:28   #3
Quote:
red_shrike kaže:
Žao mi je, ali zbog ovoga incidenta ne samo da mi se gadi crkva kao institucija, nego mi se gade i večina ljudi koji vjeruju u crkvu i odlaze tamo redovito...
Ti, koji na podforumu o gay-svećeniku svećenike nazivaš stokom, zgražaš se nad nečim? Dozvoli da najdublje posumnjam kako je "ovaj incident" s vicevima razlog tvog, kako ti kažeš - gađenja (a ja bih rekla najdublje mržnje) prema crkvi i vjernicima. Razlozi su, sigurna sam, sasvim druge naravi...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 04:57   #4
Ne znam... meni ovo djeluje kao legitimno pitanje... svi smo se zgražali nad Muslimanima kada su digli frku zbog karikatura Muhameda...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 08:44   #5
Dobro, možemo li čuti koji vic koji pozitivnog gleda na Kaptoličanstvo???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 10:57   #6
Quote:
Ego kaže:
Ne znam... meni ovo djeluje kao legitimno pitanje... svi smo se zgražali nad Muslimanima kada su digli frku zbog karikatura Muhameda...
Pitanje je legitimno, naravno. Moja se reakcija odnosila na način i motive onoga koji ga je postavio, a čija samo 2 posta koja sam pročitala iskazuju mržnju prema crkvi i vjernicima, vrve riječima "stoka", "gađenje" i općenito odišu tonom koji svjedoči o autorovoj netrpeljivosti, dok istovremeno drugima "propovijeda" i proziva ih zbog netolerantnosti.
Meni osobno vicevi s temom religije ne smetaju (ako su duhoviti), ali dozvoljavam da se netko može osjećati povrijeđen.
Ako je istina da je neka grupacija onih koji se osjećaju povrijeđenima uspjela ishodovati da se na forumu pobrišu takvi vicevi (ne znam, jer ne pratim podforum s vicevima), onda to jest licemjerno, jer bi po toj logici trebalo pobrisati jako puno viceva - bit mnogih viceva upravo i jest da se ruga nekom imaginarnom predstavniku neke grupacije, odnosno nekim njegovim osobinama koje se na osnovi stereotipne percepcije dodjeljuju čitavoj grupaciji.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 11:04   #7
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Dobro, možemo li čuti koji vic koji pozitivnog gleda na Kaptoličanstvo???
Pitaj Židove.

Vicevi često pljuju po susjedima, ili pak po nekoj generičkoj skupini.
Zbilja dobri vicevi pljuju po tebi samom. Židovi su majstori u toj vrsti humora.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:44   #8
Quote:
red_shrike kaže:
Vjernici. Nedavno je otvoren topic anti-crkva vicevi koji sadržava određenu skupinu viceva koji, očito, vrijeđaju crkvu. Isto tako se nalazi dosta postova vjernika koji se žale na te viceve i tvrde kako je to nizak, odnosno, nikakav smisao za humor. Ti isti ljudi koji su uspjeli iskamčit zatvaranje topica sada pišu, kao što su i pisali, te čitaju i slatko se smiju čitavoj drugoj seriji viceva ma račun crnaca (koji su 100 puta gori od ant-crkva), na račun roma, židova, djece, plavuša...
Kako se usuđujete reći da se ne smije vrijeđati načiju religiju, odnosno katoličanstvo, al izato nemate nikakvih skrupula izreći najodvratnije, najogavnije, najužasnije uvrede i , bez uvrede, sranja na račun drugih? Kako si možete pogledati u lice i tražiti da ja ne vrijeđam crkvu zbog vjernika, ali sami pisati i zbijati šale na račun muslimana, židova, rase ili nacije? Nije vam palo na pamet da je možda moja cura druge rase ili nacije? Ili od mnogih drugih ovdje? Zr je to tolerancija i poštenje koje se širi iz katoličanstva? To je ono u što bih ja trebao vjerovat?
Žao mi je, ali zbog ovoga incidenta ne samo da mi se gadi crkva kao institucija, nego mi se gade i večina ljudi koji vjeruju u crkvu i odlaze tamo redovito.
Mislite li da je to u redu?
Red, shvati da crkva i opstoji zahvaljujući raznoraznim nakupinama licemjera i ljudi dvostrukog i/ili lažnog morala, koji imaju iz raznoraznih razloga nekakve frustracije iz djetinjstva ili puberteta. Ta masa nema proširenu svijest do tih obzora, a mozgovi su im kao lijevkom napunjeni, pa zatim začepljeni. Ne znam kako su samo mogli učiti biologiju ili fiziku u školi, ali oni su naš evolucijski slijepi put.

Bog je daleko od današnje crkve. A oni to još nisu svjesni, i pozivaju se na ime onoga kojemu nisu dostojni niti otirač biti. Eto, to je njihov moral. Bolje bi im bilo da se posrame i pognu glavu (a ima ih na ovom forumu puno).
Možda nisu svjesni, ali oni su lažni vjernici.
Hipatija1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 17:47   #9
Postoje inteligentni i duhoviti vicevi protiv nitko nema ništa protiv, koji se sprdaju s ljudskim manama u Crkvi i oni glupi, primitivni i vulgarni vicevi, koji su jadni bez obzira s tim počinju li s 'bio Mujo', 'bio slovenac' ili 'bio svećenik'. Sve ostalo je geografija...
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:26   #10
Quote:
SamoMaloSebe kaže:
Postoje inteligentni i duhoviti vicevi protiv nitko nema ništa protiv, koji se sprdaju s ljudskim manama u Crkvi i oni glupi, primitivni i vulgarni vicevi, koji su jadni bez obzira s tim počinju li s 'bio Mujo', 'bio slovenac' ili 'bio svećenik'. Sve ostalo je geografija...
da, postoje dobri i loši, uspjeli i slabi vicevi.
a ti si, pored teološkog, završila i humoristički faks, pa znaš argumentirano odijeliti jedne od drugih?
btw, ono što je tebi smiješno, nekom drugom možda nije. i obratno.

i da, kad se u bivšem režimu netko usudio sprdati sa komunističkim veličinama, bio bi osuđivan i šikaniran, ne zbog političkog prijestupa, nego zbog tzv. 'vulgarnosti', 'neukusa', 'primitivizma'.
car_je_gol is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:30   #11
Na toj temi, stajao je i ovaj super duhovit i profinjen vic, samo za duboke intelektualce:

Zašto je Isus hodao po vodi?
Govno pluta.

Eto, pa sad nastavite seruc...ups, raspravljati...vi nadmoćni vic maheri
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 19:35   #12
licemjerje crkve je u tome što ona misli da može ljudima govoriti da je ovo i ono što rade zlo, ali da ne dopušta isto to prema sebi.
možeš reć da je zlo kontracepcija, homoseksualni čin, masturbacija, predbračni seks i svašta drugo, ali vratiti njima istom mjerom, pa reć da je njihova religija zla, stupidna, zatucana- e to je već vrijeđanje!
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:13   #13
Gledaj Šprnja, u tom momentu mi se tako podigao tlak da sam sve to počeo gledat na jedan užasan način. Imaš pravo, u zadnjioh nekoliko godina 95% stvai vezanih za rkvu mi je donijelo samo probleme i ništa osim toga. Ispričavam se na tome, evo, izbrisat ću riječ stoka ako mod to već nije uradio, ali samo vam želim prikazat kako se ja osječam.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:16   #14
Quote:
crtica kaže:
Na toj temi, stajao je i ovaj super duhovit i profinjen vic, samo za duboke intelektualce:

Zašto je Isus hodao po vodi?
Govno pluta.

Eto, pa sad nastavite seruc...ups, raspravljati...vi nadmoćni vic maheri
E pa stvarno ti je vic.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 21:53   #15
Da , ali vicevi tipa:
Koja je razliak između govna u kanti i crnca u kanti?
Kanta!

Su savršeno normalni, kulturni, uljuđeni i nikoga ne vrijeđaju. E pa, usporedimo takve viceve sa onima protiv crkve i vidjet će mo da su anti-crkva vicevi u stvari blagi. Samo zato što u HR žive 20 crnaca i to što ih večina na ovom forumu nije nikada upoznala nije izlika.
I da, imate pravo. Moja mržnja naspram crkve je veća nego ikada. Ja sam prije bio ministrant i čak razmišljao o sjemeništu. No jednoga dana u sakristiji je jedan svećanik počeo predavanje o sedam glavnih grijeha, specijalno naglašavajući preumjerenost u jelu i piću. To bi i bilo u redu da on nije imao oko 150 kila. Nakon toga sve više i više takvih stvari me počelo smetati.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2006., 22:44   #16
Quote:
red_shrike kaže:
Da , ali vicevi tipa:
Koja je razliak između govna u kanti i crnca u kanti?
Kanta!

Su savršeno normalni, kulturni, uljuđeni i nikoga ne vrijeđaju. E pa, usporedimo takve viceve sa onima protiv crkve i vidjet će mo da su anti-crkva vicevi u stvari blagi. Samo zato što u HR žive 20 crnaca i to što ih večina na ovom forumu nije nikada upoznala nije izlika.
I da, imate pravo. Moja mržnja naspram crkve je veća nego ikada. Ja sam prije bio ministrant i čak razmišljao o sjemeništu. No jednoga dana u sakristiji je jedan svećanik počeo predavanje o sedam glavnih grijeha, specijalno naglašavajući preumjerenost u jelu i piću. To bi i bilo u redu da on nije imao oko 150 kila. Nakon toga sve više i više takvih stvari me počelo smetati.
Nisu normalni.
Stoji samo ako je usput tvrdio da on tako ne griješi. Inače ljudi koji poznaju određen grijeh mogu ga i razumjeti.
Zašto ne bi smio imati pa i veliki višak kilograma a u isto vrijeme znati da to nije dobro.
Recimo otac koji je skrivio prometnu nesreću...smije li svom djetetu reći da voziti brzo nije dobro?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 00:08   #17
Da, ali tvrditi i ponavljati drugima da se takav grijeh može teško odriješiti i da je smrtni uopće nije uredu ako sam imaš takvu masu. Želim reći, kakav mi je on primjer? Ako on kao svećanik to smije raditi, mogu i ja. To je kao da lopovu dopustite da vam govori kako se nesmije krasti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2006., 00:17   #18
ja kad sam išao crkvu to je bilo kao da idem na hdz-ov predizborni skup,lik samo sere kak je hdz puno napravio i sl.,pa onda daj za milodar koji ce se utrošiti ko fol u crkvu a ne u najbližu birtiju i novi auto,a da ne počnem o ostalim sranjima,tak da je za mene općenito crkva samo tvrtka koja ne mora plaćati porez
kobayasi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:49.